Plácek (TV film)

Komedie

Československo, 1978, 53 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (8)

Příjemný film s přirozenými výkony dospělých i dětských herců. Všechny ovšem hravě strká do kapsy učitel "Já jsem Zajíc..." v podání Jiřího Lábuse.(26.5.2016)

• kingik

Námět nepředstavuje nic extra. Pokud se ovšem na tuhle tv inscenaci dívali diváci v době jejího vzniku, měli pro ni větší pochopení. Bylo zřejmé, že lidé k sobě měli blíž. A obyčejný plácek nesloužil jen k "čutání", nýbrž k udržení pospolitosti celého sídliště. To je sice hezká myšlenka, nicméně celé je to prezentováno dost nudně a nevzrušivě. A navíc je mně úplně u prdele, jestli lidé měli k sobě blíž. Dneska těžko diváka osloví nějaká přetahovaná o budoucí zaniklý kus asfaltu, na kterém má vzniknout parkoviště. Adamec ještě tehdy netočil protivným komerčním způsobem, poměrně věrně uměl zachytit atmosféru tehdejší doby. Jenže tehdejší smýšlení lidí bylo dost abnormální. Než by tedy spratci zalezli k netu (net nebyl, mě nic jiného nenapadlo), dali pokoj, když už se celý život s těmi namrdanci musí člověk zaobírat, tak to ne. Neustále "brečeli", že nemají kde provozovat svoje sportovní aktivity a kdesi cosi. Někteří z dospělých se přikláněli na jejich stranu. No prostě idylka. Zvláštností bylo, že ti kluci neměli žádné fotbalové vzory. Nelze přesně určit, jaký fotbalista byl tehdy v kurzu, dneska by to byl samý Ronaldo a Messi. Tehdejší cenzura zřejmě nepustila žádného "špilmachra" do scénáře, takže ani z hlediska propagace fotbalových idolů se nic nekonalo. Hodinu sledovat návrhy, jak zachránit plácek za barákem, bylo opravdu moc. Na dané téma by v pohodě vystačilo, kdyby se smrsklo do čtvrthodinové povídky ve stylu Bakalářů, možná by byl průběh svižnější. Z pohledu současného diváka se jedná o nepříliš zajímavé téma. Toho idealizování už bylo dost. Čurácky konejšivá soci tvorba. 40%(18.3.2016)

Filmík z mého dětství :-) Příjemná vzpomínka :-)(5.2.2010)

• LadyPupu

"Koukejte zmizet, nebo na Vás zavoláme orgány!"(31.7.2016)

Jednou v létě jsem v televizním programu zahlédl název Plácek a v domnění, že půjde o známý americký film stejného názvu jsem zapnul televizi. Jenomže se jednalo o tuto padesátiminutovou televizní hru. Nakonec jsem však ani moc nelitoval, neboť tahle pře malých fotbalistů o plácek, který dospělí automobilisté chtěli proměnit v parkoviště, byla celkem poutavá a zábavná. Tehdy mě bavila a i po pěti letech si některé scény vybavuji.(22.5.2007)

Takovej rodinnej příběh kterej neurazí. Filip Renč překvapil neuvěřitelným hárem -to by mu u nás na škole neprošlo :) Nechtěnou výpovědí své doby je neuvěřitelná zbědovanost domů podepřených letitými lešeními, nepořádek, špína a neupravenost. Autorem scénáře k filmu je Oldřich Černý.(29.6.2012)

• vitekpe

Strasne naivni (a tudiz nepresvedcivej) filmek, s malou roli pro Moniku Kvasnickovou. 2+(15.12.2013)

• Danulinda

Hezky zahrané, avšak příliš slabý scénář.(16.1.2016)