Příběh filmu KLOPKA (Past) se odehrává v Srbsku po pádu Slobodana Miloševiće. Mladen (Nebojša Glogovac) shání peníze na operaci vážně nemocného syna. Jako zázrak se jeví náhlá nabídka tajemného boháče (Miki Manojlović), ovšem jeho velkorysá pomoc má jistá úskalí... Režisér Srdan Golubović svůj snímek nazval balkánskou verzí Zločinu a trestu. (Ony)

darwin

Co všechno je schopen udělat otec pro záchranu svého nemocného syna? Mrazivé drama zasazené do drsných srbských reálií. Kvalitní srbský snímek těžící hlavně z ponuré atmosféry podzimního Bělehradu a minimalistického herectví. ()

Disease

Balkánský mix sociálního dramatu s thrillerem. Hodně povedené a parádní herecký výkon hlavního protagonisty. ()

RickyFitts

Zručně natočený thriller, sociální kritika, která funguje a nedá se jí nic vytknout (paralela s prázdným rámem je brilantní) a hlavně výborně vybraný Nebojša Glogovac. ()

film-fancz

Vahal jsem mezi 3 a 4 ale spis 3,5 hvezd :-) silny a smutny pribeh, ktery je velmi dobre podany, vypraveny a dukaz toho ze i v Srbsku muzou byt dobri herci. P.S. original filmu je v srbskem zneni, coz je pochopitelne... ;-) ()

Galahad

Fantastické herecké výkony obou dvou hlavních postav pro našince ještě umocněné jejich neokoukaností, skvělá kamera, která podtrhuje dusivou atmosféru celého filmu. Slabší je ovšem scénář a scéna na policejní stanici je vyloženě nelogická a hloupá. ()

Judas

Velmi zajímavý film, hlavně bych vyzdvihl výkon Nebojši Glogovace. Ale náhod je tam přeci jen trochu moc. ()

vojo

Dej netrpí extra originalitou, ale rozohratý je výborne. Herecké výkony sú presvedčivé a dokonale civilné. Aj kamera sem-tam vyčaruje zaujímavé zábery. Viď odraz hlavného hrdinu vo vodnom odtlačku na stole. Priaznivci drám si prídu vyložene na svoje. ()

E lan

Silný příběh, vynikající herecké výkony a dobře vystavěný scénář. Pro mě velké překvapení, které i v pozdních večerních hodinách bavilo. ()

flu

Co všechno jste schopni udělat pro to, abyste zachránili život svého dítěte? Zní to jako klišé? Jistě, avšak Srdan Golubovič nám namísto sladkobolného rodinného filmu předkládá syrové kriminální drama ze současného Srbska. Bída, bohatství, jedno nemocné dítě, jedno manželství procházející krizí a v centru toho všeho jeden muž, který si na sebe vzal víc, než dokáže unést. Neo - noir po balkánsku? Může být. Každopádně solidní 4* (mimo jiné i za mého oblíbence Mikiho Manojloviče, který tady hraje neskutečného zmetka). ()

winstonik

Je to Balkánska verzia Zločinu a trestu, alebo hra na Nájdi päť vecí, ktoré sa v tomto príbehu dajú uveriť? Ja som nenašiel. Lars von Trier má zo svojich detí určite radosť, toto je zdatné citové vydieranie. ()