Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

Trener83

Dlouho jsem neviděl nudnější, zbytečnější a stupidnější film. Snad jedině fórky s Tarantinem trochu zabíraj...jinak nic. ()

Meiers

Totálně utopistický mandžern(kombinace westernu a žluté barvy(ne nejsem rasista), kdesi v mandžusku, nebo kde), který rádoby přináší jakousi inovaci. Pokus o lyričnost a umělecké vyznění smrdí jak leklá ryba a až na pár akčních sekvencí je to naprostá zhovadilost. ()

Tamten

Komedie, ve které je spojeno tradiční japonsko s divokým západem způsobem, jako by mělo jít o něco samozřejmého. Pouze z tohoto prostředí vzniká velké množství míst pro zasmání. Bohužel děj, který se ze začátku pěkně rozběhne, vede ve střední části filmu od nikud nikam a slušný konec už to nestihne zachránit. ()

Joski

Riadne trápna gýčovitá spagetti eastern "paródia" na Djanga i slávneho Yojimba! Bohužiaľ film s hrozným scenárom sa rozpadol len na nudné nič hovoriace "akčné scény":-( 10% ()

HonzaMag

Westerno-samurajsko-černohumornoažabsurdno-divadelní mix s kolísavou úrovní. Některé scény byly vskutku působivé, stejně jako pár charizmatických představitelů. Na druhou stranu snímek obsahuje také nudnější pasáže a místy ztrácí tempo(nesestříhaná verze by možná už ani nebyla koukatelná). ()

Moiraine

Sice mám pocit, že mi u spousty okamžiků něco nedošlo, ale zrovna u tohohle filmu mi to nějak nevadí. Humor, který si s Takashi Miikem spojuji, mi prostě sedí. Jen malá připomínka, nekoukat s českým dabingem, ale dát si to v anglickém originálu, ta angličtina je něco neskutečného. :) ()

Jenislávek

Japonské western s Quentinem Tarantinem sem si opravdu nemohl nechat ujít. Je sice na co koukat, ale nic převratnyho nepřináší. Ovšem pokud ho berete od začátku s velkou nadsázkou, ani neurazí. ()

Azog

Asijský kovbojka s námětem honby za zlatem. Dva tábory soupeřící o nadvládu nad územím. Jednu stranu vede nevzdělaný špinavý střelec druhou samuraj. Do toho přichází cizinec - kovboj. Na kterou stranu se přidá? Vypadá to jako směsice prvků, které nejdou do sebe, ale výsledek je svěží a odlehčený. Není to sice žádný hit léta, ale je to film, na který se rád podívám znovu. ()

burnfly odpad!

Po dlouhe dobe film, ktery jsem opravdu nevydrzel dokoukat... neskutecna ptakovina, zmatena a i kdyz se zrejme jedna o oceneni starych klasickych filmu, tak sledovat asiaty hrajici si na konich s kozenym barevnymi capkami na kovboje citujic Shakespeara mi prinaselo strevni problemy. ODPAD! ()

merlinovic

Přišlo mi to jako slátanina všecho možného, místy dost nudné, klany a jejich převleky naprosto kýčovité, ale co mě nezklamalo celý film, jsem čekal kdy dojde na odrážení kulek mečem a vážně sem se dočkal, žel až úplně na konci ;) ()

Doomer

Japonsky westren kombinujici klasicky vestern , kulturu samoraju v pribehu inspirovanym Shakespearem. Nekomu mozna prijde jako blbost ale me se to v ramci mezi libilo ()

Uhura

Ve jménu multikulturních filmových tendencí, tenhle film se nemůže rozhodnout, čím chce být. Anebo chce být vším. Rozhodně to ale dohromady nedává nic než pozérský mišmaš a rozpačitý dojem. ()

Lorge

Co si budeme nalhávat, příběh moc originální není a už jsme ho párkrát viděli, ať už v podání Akiry Kurosawy (Yôjinbô) v hlavní roli s Toshirô Mifunem, nebo třeba Waltera Hilla (Last Man Standing) s Brucem Willisem, či asi nejslavnější verze (parafrázoovaná Cervenakem) od Sergie Leoneho s ultradrsným Clintem Eastwoodem (Per un pugno di dollari). Co ale zmiňované verze neměly a Sukiyaki Western Django má je (nejen Quentin Tarantino) šílenost Takashi Miikeho, která tuhle poněkud banální story mění v überdrsnou, krvavou a černohumornou (viz. Glumoidní šerif) jízdu, kterou stojí za to si užít až do konce. ()

Looka

50% přeplácaná píčovina, která neví na co si má hrát dřív - špagety western nebo Shakespeare??? Říkejte mi Jindřich - cha cha... a proč se do toho nechal namočit Květoslav Tatarka??? ()

Tormentor665

Líbí se mi, že do této Djangovsko-dolarovo-yojinbovské tematiky dokázal Miike přinést svojí invenci a přes spoustu digitálních "COOL" krávovin to má stále co do sebe. Když to srovnám s dle mého soudu velmi zoufalým "Poslední zůstává", nebo zoufale prázdným "Kill Billem", tak musím říci, že Takaši to z "Podivných dědiců" dotáhl nejdále. ()

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (více)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)