Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty
Trailer

Western odehrávájící se na "divokém východě" kdesi v Japonsku... Do poklidného městečka přichází gang červených hledat poklad. Městečko si podmaní a šerifa donutí spolupracovat. Po nějaké době přijíždí do tohoto terorizovaného městečka druhý gang, bílý, který je domordci zprvu považován za osvoboditele... Máme zde tedy dva soupeřící gangy, přelétavého šerifa a několik zbývajících obyvatel města. V této situaci přijíždí osamělý pistolník, kterého chtějí oba "týmy" získat na svou stranu. Pistolník se však uchýlí do ústraní, kde se seznámí se starou Ruriko, vnukem Heihachim, který ztratil hlas při smrti svého otce, a jeho matkou, Akirou, kterou si velmi oblíbí.

Skupinka bílých právě do města veze zásoby těžkých zbraní a dynamitu. O tom se však dozví červení a rozhodnou se tohoto nákladu zmocnit. Druhá půlka bílých jde svým druhům naproti a město tak zůstane naoko opuštěno. Ruriko, Akira i Heihachi se snaží využít situace a prchnout. Jsou však zastaveni, Akira zabita a pistolník těžce zraněn. Ruriko se v tíživé situaci rozhodne vrátit o několk let zpátky a všechny postřílí. Pistolník tak zjistí, že právě ona je obávaná Krvavá Benten, kterou jí učinil Ringo (Quentin Tarantino).

Po čase, když se pistolník uzdraví, se rozhodne on a Krvavá Benten jednou provždy skoncovat s terorem ve městě. Benten si od Ringa vezme zpět své smrtící zbraně a s pistolníkem, pokladem jako návnadou, se vydávají do města zlikvidovat všechny nepřátele. Ná straně jedné je velká skupina bílých, na straně druhé asi 5 červených, avšak s ničivou zbraní a na straně třetí pistolník a Ruriko (Krvavá Benten). Na konci všech bojů zůstane naživu jen pistolník, velitel bílých, Heihachi a stařena, která pistolníka uzdravila. Na město začne padat sníh a závěrečný souboj vyhraje dobro v podobě pistolníka.

Následuje dojemný epilog, kdy v zasněženém westernovém městečku promlouvá pistolník do duše Heihachiho. V záběru jsou i dva motivy, které provází celý film, a sice červenobílá růže jako symbol spojení obou gangů, kde plodem zakázené lásky byl právě Heihachi... a horská hudba. Mladý klučina pohlédne na růži a poprvé promluví: "LÁSKA". Pistolník si vezme pár zlaťáků jako odměnu a zbytek nechá Heihachimu. V úplném závěru se dozvíme, že se Heihachi o několik let později přestěhoval do Itálie, kde byl znám jako Django....Ale to je úplně jiný příběh.

Vynikající a velice atypický western kultovního japonského režiséra Takashiho Miika (Ichi The Killer, trilogie Dead or Alive či One Missed Call - Zmeškaný hovor). Velice "barvitý" snímek se do kinodistibuce dostal v Japonsku, avšak jméno Quentina Tarantina znamená hodně a tak se dnes hojně promítá po celém světě na filmových festivalech (mimo jiné i u nás na Fresh Film Festu 2008). Film byl mimo jiné nominován na Zlatého lva. (gogos)

Trailer

Cervenak

Pre hrsť yenov. Totálne preštylizovaný ultrabrutálny čiernohumorný spaghetti-samurajsko-artovo-haluzný masaker, ktorý ma na rozdiel od podobne poňatej poľskej sračky Summer Love neskutočne bavil. Možno aj vďaka tomu, že u nás vyšiel 95-minútový zostrih, ktorý je pekne koncentrovaný a "tak akurát dlhý". V tej rozťahanejšej dvojhodinovej verzii už sa to môže pohybovať na hrane znesiteľnosti - ale posúdim, keď uvidím. ()

Adrian

Stylom hyperbolizovana pocta spaghetti westernom a samurajskym filmom s kvapkou korenia od Shakespeara - t.j. zanrom, ktore sa v 50. a 60. rokoch minuleho storocia vzajomne vyznamne ovplyvnili. Miikeho rukopis sa nezaprie aj tu, hlavne v jeho potrhlo cynickom humore. Ovsem aj ked dialogy su len pastisovo vysperkovanim doverne znamych dialogov danych zanrov, metrazou dosiroka koncipovana revizia spominanych zanrov pokope vdaka nevvazenemu temorytmu nedrzi a divak si viac uziva niektore sekvencie ako celok. Ale citacie na Corbucciho najslavnejsi flak potesia (rovnym dielom truhla s rotacnym gulometom, ako i uplne samotny zaver). 70% ()

B!shop

Nejsem sice vylozene zklamanej, spis jsem cekal vic. Prvni pulka filmu se totiz topi v strasny hromade flashbacku, ktery furt vysvetlujou motivy postav, co se delo, legendu atd. az uz to pusobi trochu otravnym dojmem. V druhy polovine uz jich nastesti ubyde a jde tu spis o akci, ktery by ale urcite mohlo bejt daleko vic. Nicmene ta, co tu je, je natocena celkem cool. Jinak pribeh je extra jednoduchej, ze zacatku to zavani Posledni zustava, ale nastesti se to pak rozjede trochu jinym smerem, ale i tak je pribeh zbytecne jednoduchej a ta legenda nic moc. Co se tyce hercu, nektery sice vypadaj cool, ale to je tak vsechno, o nejaky charisma tu clovek nezavadi a vetsina jen tak saskuje, coz ostatne ale neni zadny velky prekvapeni. Co se tyce Quentina, ten je tu uplne zbytecnej, skoro mi pride, ze tu je spis jako takovej relamni trik. Takze celkove trochu roztahanej film, ale prestrelky povedeny, takze slusny 3*. ()

JFL

Tvůrce, kterému mnozí nesmyslně přezdívají "japonský Tarantino" opět vytvořil dílo, jímž reflektuje svůj statut v zahraničí (viz Big Bang Love), a natočil svůj první "tarantinovský" film (do něhož pro zdůraznění obsadil přímo Tarantina). Stejně jako u filmů Tarantina tvoří i u Sukiyaki Western Django zásadní část diváckého prožitku odhalování odkazů na jiné filmy a vlastní tvorbu autora, ale také dekódování principů či konvencí žánrů a popkultury. Jinými slovy je to film pro znalé diváky, který reflektuje vztah westernu a japonské kinematografie, ale i popkulturní vztahy mezi Japonskem a Západem. ---- viz recenze na Rejže.cz ()

T2

Rozpočet $3,8miliónaTržby USA $50,659Tržby Celosvetovo $2,725,258║ V skutku zábavný akčný úlet, kde si svoj part vychutná aj Tarantino. A samozrejme že Takashi Miike nezanevrel na krvavú kúpeľ, v tom sa on vyžíva. /videl v kine: 60%/ (videl na festivale Cinematik 2012) ()

• Postavy jsou pojmenovány po skutečných historických postavách z knihy Tale of the Heike. (liquido26)
  • Nemilosrdný střelec má na DVD původní stopáž 121 minut. Na náš distribuční trh se dostává verze pro americké půjčovny s anglickým (pochopitelně i českým dabingem) zněním a o půl hodiny kratší stopáží. (Rodriguez)
  • Mechanické kolečkové křeslo Quentina Tarantina obsahuje stejný ornament jako auto kaskadéra Mikea v Tarantinově filmu Grindhouse: Death Proof. (liquido26)