Nemilosrdný střelec

• Japonsko Sukijaki Western Džango (více)
všechny plakáty
Trailer

VOD (1)

Snímek se odehrává v dobách válek Genpei v Japonsku konce 12. století. Mocné klany Minamoto a Taira se utkávají v městě Yuda. Obyvatelům přichází na pomoc tajemný ozbrojený muž. (Canal+ Action)

Trailer

DeLaMorte

Výborný western v podání mého oblíbence Takashi Miike.Někde se píše,že Miikeho filmy nějak ztrácejí ono kouzlo,ale já si myslím,že právě tento film dokazuje opak a Miike zde opravdu graduje!Líbí se mi excelentní barevné provedení filmu a hlavně to jak pojal westen mistr všech možných filmových"úchylárniček!:-)Výborný děj ve kterém sem se vůbec neztratil a skvělé přestřelky a sympaticky Tarantino mi jasně napověděli že budu hodnotit jak jinak než 100%. ()

Tomasso001

Tenhle filmek je vážně nářez, strašně mi připomíná filmy Tarantina, i si zde zahrál, ale má spousty míst, kdy jsem i kroutil hlavou co je to za blbost. Když dám dohromady maximální hodnocení za spoustu úžasných a silných scén s těmy co se mi naopak nelíbily, dávám průměr... Ikdyž filmek na mě zapůsobil dost silným dojmem, to musím uznat ()

sedm.1

Pár kousků už jsem od Takeshiho Miika viděl,ovšem zatím mě žádný neohromil a ani tento zatím jeho nejserióznější počin mě zrovna neuzemnil.Nutno však dodat že ani nezklamal.Hlavně jsem se u tohoto snímku bál,že forma bude vládnout na úkor děje,což se ale naštěstí nestalo.Celé je to sice přestylizované až na půdu,ale naštěstí se to vše podrobuje příběhu a né naopak.Onen příběh je pak ale hodně jednoduchý a přímočarý,ovšem díky za to,neboť kdyby se do toho všeho megamaglajzu zamotalo ještě zamotané a přeplácané story,málo kdo by se asi z toho vymotal.Směs žánrů je zde pak skutečně obrovská,celé to ale tak nějak funguje,ikdyž chvílemi se přeci jen jisté křeče dostavují.Herci jsou fajn,vesměs byl casting ok,jen Tarantino byl trochu hodně navíc,prostě to berme tak,že měl asi jen přilákat diváka,no.Zkrátka Nemilosrdný střelec není určitě filmem pro každého,já se u něj bavil řekněme průměrně,chvíli by film nudný,chvíli měl šmrnc a dynamiku,něco do sebe sice prostě má,ale co,to si v něm musí najít každý sám a výběr je vskutku dost velký :). ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: pro mě jeden z nejočekávanějších filmů, který jsem si dlouho šetřil, originální a neokoukaný přístup, prostě japonský western se nevidí každý den, stylová akce, soundtrack, závěrečná pointa MÍNUS: občas méně přehledná akce i netypická motivace postav/// Shrnutí: Takašiho Miike zatím nemám moc nakoukaného a jeho Ichi The Killer se u mě tak trochu minul účinkem, nicméně tuším že se jedná o svérázného tvůrce a na jeho další filmy se rád podívám. Nemilosrdný střelec se tak trochu bere jako prequel k Džangovi, no budiž, vymyslet se dá cokoliv, podstatné je, že to má svůj styl a atmosféru a asi čím více máte nakoukáno, tím víc si tento kousek užijete./// Celkem 79%/// ()

Ichabod

Miike je génius i pěkně ujetý magor a to obojí v porci dávkované jedna ku jedné. Jeho westernový filmeček je rozpolcený úplně stejnou měrou. První polovina filmu není špatná, ale otřesně se vleče, za to posledních čtyřicet minut je filmové nebe pro mne. Miike má nehorázně vybroušenou vizuální stránku, nad kterou jsem se rozplýval už v jeho Imprintu a díky tomu jsem se těšil i na Djanga, výsledek je ale ještě lepší. Škoda že Miike dal takový prostor zaobírání se příběhem a motivy hrdinů, mne by stačila jen akce, humor, krátce nastíněná zápletka, kratší stopáž a byl bych maximálně spokojen (maximálně jako ve smyslu osobních top 10 filmů klidně). Sukiyaki Western Django není film pro každého, ale pro mne je to něco zcela nového a japonsko-indiánští kovbojové mluvící anglicky s japonským akcentem, používající pistole a katany jsou neskutečný nátěr. Před Miikem smekám, ačkoliv k dokonalosti filmu chybí dost dávám za solidní čtyři. ()

• Úvod do příběhu vyprávěný Quentinem Tarantinem je převzat téměř doslova úvodní pasáže knihy Tale of the Heike. (liquido26)

Související novinky

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

Tarantino: Kill Bill 3 nebo western?

16.02.2010

Už jsme si zvykli, že když se Quentin rozhoduje, do čeho se pustí příště, má... hm, jak říct slušně „plnou hubu keců“? Asi takhle: „mluví o mnoha různých projektech, které by rád natočil“. V… (více)

Miikeho samurajská jatka

Miikeho samurajská jatka

13.05.2009

To zas půjdeme do kina v igelitových pláštěnkách a pod DVD přehrávače budeme strkat vědra, aby nám všechno nezacákala krev. Japonský úchyl/génius Takashi Miike po spaghetti-westerny inspirovaném… (více)