Diana se stala před lety svědkem přestřelky na střední škole, při které zemřela její kamarádka. Nyní žije s pocitem viny, že může za její smrt. (oficiální text distributora)

david666

Po celý film jsem čekal co se z toho vyklube. A asi tak od poloviny mi bohužel bylo jasné kam bude film směřovat. Sice rozuzlení by mohlo někomu připadat originální a nečekané - mě ale ta hodina a čtvrt předtím vcelku nudila. Ono se asi dalo čekat, že film bude rozvleklý už po skončení úvodních titulků, které jsou nekonečné:-) ()

bonovox

Nudná historka o prestrelke na strednej škole. Z celkom zaujímavého námetu nedokázali tvorcovia vyťažiť absolutne nič. Naviac mi je ľúto Umy pretože tá je mojou obľúbenou herečkou. ()

Davemix

Docela zajímavý nápad, aktuální téma, hezké barvy, dobrá kamera. Uma je má oblíbená herečka a v tomto filmu hrála pěkně, ale bohužel celkově mi to přišlo průměrné a chvilkama i trochu zdlouhavé, což u 90 minutového filmu je špatně. Prostě to nemělo extra náboj. Tento film se vám v hlavě dlouho držet nebude, bohužel. 60% ()

Ence

Ačkoliv chápu, co se autoři snímku snažili sdělit světu, když se nad tím člověk trochu zamyslí, je závěrečné rozhodnutí hl. hrdinky motivováno egoismem - jelikož vidí mizérii a hlodání svědomí svého budoucího poznamenaného života, obětuje se a přenechá mizérii a hlodání svědomí své kamarádce. Spoléhá zřejmě na to, že její svědomí není tak silné - o čemž dost pochybuji vzhledem k jejímu náboženskému založení a tomu, že se sama první nabídla. Těžko říct, jak bych se rozhodl v její roli - asi bych vytáhl minci a hodil si. Oceňuji závěrečný flashback (ten úplně poslední, jak jdou znovu na wc), zprvu jsem mu moc nerozuměl, ale myslím, že jsem pochopil proč tam byl. Mé důvody pro tři hvězdy jsou: nepřesvědčivý výkon Umy, frackovitost její dcery, střídání flashbacků/flashforwardů? a scény v lese ke konci. P.S. Líbilo se mi, jak toho kudrnáče nechaly, ať si v pohodě přebije zásobníček - myslím, že dvě holky by takovýho chrousta možná i přepraly a alespoň by nebyly jak prasata na porážce. ()

cernymotyl

Protože jsem doufal, že se na konci dozvím jak napínavá a drsná scéna ze záchodu dopadne, vydržel jsem až do konce. Bohužel se pro mě žádné rozuzlení nekonalo. ()

afroman001

Tento film mě opravdu zklamal. Vše co se týká Diany jako dospělé, je jen a jen fikce a Emma (její dcera) se vlastně nikdy nenarodila? Alespoň tomu tak rozumím vzájemná propletenost postav jakožto (fiktivního manžela) reálného profesora se zmrzlinou. Potrat se silným krvácením po zákroku (fiktivní Srážka automobilem) a další. No myslím že jsem pochopil vše a nic. Nejdříve sem si myslel že to je děj ve dvou realitách první Diana mladá a druhá Diana dospělá ale to je špatně. Dianu přece zastřelí. ()

Spike86

Ach jo. Tak dobře to vypadalo a takhle to pohřbít naprosto nepochopitelným závěrem. Skvěle natočené - zajímavé úhly a pohledy kamery, zpomalené záběry, velmi dobrá a dobře doplňující hudba Jamese Hornera a i dobře a zajímavě vykládaný příběh ve dvou rovinách v mladí a dospělosti hlavní postavy. Ani jsem se v tom neztrácel a hezky jsem se v tom orientoval, ovšem v závěru se začaly kupit podivnosti a nakonec se mi celý kladný dojem z filmu a jeho chápání rozpadlo, jak domeček z karet v naprostém nepochopení, co tím chtěl "básník" říci. Tak či tak jsem schopen se aspoň z části oprostit od závěru, který nechápu a hodnotit to, jakým způsobem na mě film působil po většinu doby. I když mít to závěr v souladu se zbytkem filmu mohlo být hodnocení rozhodně vyšší. 77% ()

Parsek

Mám rád filmy, které nechají diváka i po skončení přemýšlet. Resp. nedávají odpověď na vše. Ale u tohoto filmu to byla chyba, protože je to tak nejasné až běda... Dělá to na mě dojem, že se z filmu někdo pokoušel udělat něco co to není. Bohužel. ()

Cor-Angar

Tak napodruhé zvyšuju na 4*, protože i přes závěr, který zatím asi míjí moje chápání, se mi film dost líbil a rozhodně jsem se u sledování nenudil. Možná bych od zajímavě vypadajícího filmu s Umou a Evan čekal ještě o malinko víc, ale já jsem spokojenej a nejspíš se na něj při příští příležitosti podívám znova. Už jenom kvůli Evan Rachel Wood mi to stojí za to, je tu jako vždy nádherná a ani k jejímu hereckému výkonu rozhodně výtky nemám. Uma se mi sice víc zamlouvá v jiných filmech, ale v rámci role to asi stačí. Kromě příjemné hudby a spousty krásných záběrů (podobně jako v Perelmanově předchozím filmu) na mě navíc na rozdíl od prvního shlédnutí působilo jedno velké plus a to Eva Amurri. Předtím jsem ji neznal, ale teď, po příjemné zkušenosti z Californication, jsem jí věnoval větší pozornost a musím říct, že si tu pozornost určitě zaslouží. Krom toho závěru, který se mi i přes nepochopení v podstatě provedením líbil, ve filmu asi další slabší článek nevidím a myslím že film stojí za to vidět. Mně tenhle pomalý styl vyprávění naprosto vyhovuje a tady se to podle mého povedlo, takže se docela těším na další režisérův počin. ()

Csoki

Zvlastni a vubec jsem to nepochopila. Ale po tom, co jsem si hledala nejake teorie, jak to asi pochopit, a za druhe zjistit puvodni nazev filmu, jak tu zni v komentarich, tak se to uz pochopit da. Rozhodne cely film si neco myslite, a na konci se dozvite, ze to zrejme bylo uplne jinak. Film je celkem dobry, ale zda se mi, ze nad nim visi spoustu otazniku, mohlo to byt trochu jednoznacnejsi :-D :-) ()

Zofinka2

Nejdřív jsem dala 4, pak snížila na 3 hvězdy, kvůli tomu nepochopitelnému konci. Hudba se mi líbila, bylo to napínavý a čekala jsem, co z toho vyleze a nakonec blbost. Myslela jsem, že ta blondýna byla Uma, T., co přežila. Nakonec teda kdo? Vadilo mi, že se vraceli ve flashbacích několikrát k momentu střelby těch holek. Byla to nepříjemná situace a ještě se k ní vracet? Ten film kdyby měl potenciál, ale scénář ho kazil. Uma moc dobře nehrála. Jako by věděla, proč se nemá cenu snažit. Evan hrála líp. Nebýt té pěkné hudby, tak to ani nedokoukám. ()

michalcka

Vůbec neříkám že mne film nezaujal,ale jeste se mi nestalo to aby mne konec zmatl natolik ze absolutne nechapu jak to vlastne cely bylo. Nemam rada ve filmech nejasne konce. Film se celou dobu neskutecne vlece, misto minut mi to prislo jako hodiny a pak najednou hop hop a je konec. Umu Thurmen moc nemusím a ani v tomto filmu mne nijak neoslovila. Chtelo by to mozna lepe promyslet a obsadit. Secteno podtrzeno, davam 3 hvezdicky za ten nepochopitelny konec. ()

Mable

Ani nevím jak mám tento film ohodnotit, jestli kladně nebo záporně.Volím střední cestu, je to hodně zamotané a konec mě zklamal..ale přesto dobrý nápad!Flashbacky jsou výborně natočené a dobře podané. ()

saabrina000

já sem to teda ke konci moc nepochopila.. Diana byla přece ta blondýnka tak proč píšou že diana žije s pocitem viny že můžu za kamarádčinu smrt? když ta brunetka přežila a postřelil nebo zabil tu blondýnu? jinak pěkný film,ale ke konci jsem to nepobrala nějak. ()

Lodovico

Tento film je tak trochu z piesku a hmly, a tiež typovo herecky občas nevyrovnaný. Námet mal silný slzotvorný potenciál, ale režisér to lacno nezneužil, skôr naopak, len obsadenie Umy Thurman je úlet. Ako by film vyznel napr. s Emily Watson v úlohe imaginatívnej Diany? No a nechať to natočiť Lynchom, by bolo na samovraždu. Orientácia medzi imaginatívnou a reálnou líniou je náročná, ale i bez toho som mal o čom premýšľať. ()