Diana se stala před lety svědkem přestřelky na střední škole, při které zemřela její kamarádka. Nyní žije s pocitem viny, že může za její smrt. (oficiální text distributora)

honajz

Rodinné thrillery, nebo jak to nazvat, když americkou rodinu ohrožuje něco či někdo zvenčí, jsou v USA populární. Tento se k nim řadí rovněž. Uma Thruman zde hraje ženu, která má trauma ze střední školy. Nějaký mladík postřílel většinu žáků, profesorů i její přítelkyni, a ona se cítí vinna, že se jí mladík se svým úmyslem den předtím svěřil, ale ona mu nevěřila. Ve svém současném životě s manželem a dcerkou se ke svým studentským létům stále vrací a my ve flashbacích vidíme další nové okolnosti, o nichž jsme netušili a jež nám dávají zcela nový pohled na v úvodu ukázaný hrůzný čin. A také na dívčino tehdejší rozhodnutí, jež se s ní vleče celý život - a když se objeví stín minulosti, bude se muset rozhodnout znovu... Příběh je v určité chvíli hodně jasný, střídání dvou časových rovin jen narušuje schopnost vnímat jej vcelku. A i přes krátkou stopáž neříká nakonec nic nového, navíc by mohl být spíše středometrážním televizním filmem a vyšel by z hodnocení o hodně lépe. Navíc nechápu, že by kluk, co se zcvokne a postřílí celou školu, diskutoval se dvěma holkami v koupelně o dialektice. ()

Dharter

Pointa filmu je předvídatelná. Proč? Protože to vecpali před divákův zrak na poster. COŽE? Tematika (po)smrtného života je v Biblickém pásu zformovaném v USA velmi rozšířená (nezaměňovat s Mežasem ze seriálu Lost! - Mezi životem a smrtí!). Je mi fakt líto těchto siokřesťanských jedinců. Oni celkově jsou degenerování a neschopni se stát meritokratistou, který by šel proti plutokratům, takže proto pro ně dávají sionisté do filmů a posterů křesťanské píčoviny. Kolikrát jste slyšeli ve filmu biblické píčoviny jako „Ježíši“ (nikoliv Isá, Ezau); „Pane bože“ (Kriste, nikoliv Enlile/Ele/Alláhu); „Amen“ (nikoliv zakončení: Alláh je větší, než šejtánství)? Ano, hodněkrát jste to slyšeli. _ _ _ Ale abych se vrátil k tomu, že pointa je snadno k vidění (je před zrakem v názvu filmu), tak tento film se jmenuje The Life Before Her Eyes (Život před jejími očima). _ _ _ No vidíte, snadno viditelná pointa (po)smrtného života. -- Síla filmu není ani tak v tom natočit film o této tematice, jako spíše v provedení. Z toho důvodu vysoké hodnocení odemne. Ikdyž mám pejorativní vztah k Očistci, aka (po)smrtnému životu. ✔ ()

Morholt

Po většinu času se jedná o celkem obstojnou výčitkárnu a variaci na šílené střelce se Sophiinou volbou. Uma Thurman a Evan Rachel Wood hrají dobře, přepínání v čase taky funguje a děj docela svižně ubíhá, takže v mých očích měl film našlápnuto na solidní čísla. Jenže to by tu nesměl být konec, který Perelman totálně podělal, vytvořil mi v hlavě zmatek a film mi znechutil, takže jsem ani neměl zájem zjišťovat, jak to tedy jako bylo. Velká škoda. 50% ()

Caelos

Dobře natočený film se skvělou celkovou myšlenkou (pokud se nad tím člověk zamyslí), ale kazili to otřesní až příšerní herci. ()

jhrasko

Nezmyselný konštrukt, ktorý vydiera a útočí na prvú signálnu. Navyše je režisérsky veľmi konvenčný. Pozreté pre Oscara Isaaca, čo najrýchlejšie zabudnúť. ()

Tommassi3

"Co je to svědomí, mami ??" - "Kde jsi to slyšela ??" - "Tatínek si mluvil pro sebe, v pracovně.." - "To je moc složité !! Až příště.. " ()

Padme_Anakin

Hmm.. Já si myslím, že to je tím, že přestala hulit.. Vystřízlivěla, zjistila, že je v hajzlu a hned vzápětí na tom hajzlu skončila. Proto tedy doporučuju nepřestávat a hulit dál! Ba ne, kecám. Tady se to vykloubilo mnohem dřív a to hned u názvu. Kdo by asi tak přeložil "The Life Before Her Eyes" do českého "Pocit viny"??? Poklona všem ynglišmenům, já švidrám sklivcem po ájině teprve čtyři týdny.. ()

EastWicka

Netriviální, pocitový, vizuálně poutavý film a melancholickou, lehce mystickou atmosférou. Pointa se mi líbila. Připomněla mi zajímavější, povedenější Hranici života (Stay) s Ryanem Goslingem. ()

ladko

V mojich očiach sa tento film proste hral na niečo viac a nemal na to. Príbeh je až na pár momentov nudný až otravný a vyústenie akokoľvek chcelo byť prekvapujúce jednoducho nebolo. Naviac “flashbacky“ sú dávkované veľmi pomaly a segmenty z nich sa ešte opakujú(film ako stvorený pre pacientov trpiacich výpadkami krátkodobej pamäte...). Čakal som viac. ()

runner85

Vraví sa, že pred smrťou vám prebehne celý váš život pred očami, ale čo ak by to bolo naopak a videli by ste čo by sa dialo ak by ste nezomreli ... naposledy som mal takéto pocity pri filme Hranice života ... PS. nedajte sa oklamať českým prekladom ;) ()

Chrysopras

Docela silný překvápko při náhodnym přepínání tv! Aneb jak jeden silný moment dělá celý film ( pravda, vracíme se k němu několikrát ). No a dvoukolejný vedení filmu, kde konec přinese víc otazníků než odpovědí! Nejspíš záměrně. Snad neprozradim moc, když napíšu, že ty dvě koleje docela vystihují originální a český název filmu. Sám nevím k čemu se přiklonit... a to mě baví. Ale jsou tu i kazy, především Uma. ()

maverick10

Hezky namet, priserne zpracovani. Stejne jako pan reziser i ja znam dobre co znamenaji ty dva cudliky na ovladaci od videa FF a REW. Jenomze panu reziserovi asi moc prirostli k srdci. Film bez jiskry, bez rytmu a bez spodniho pradla. ()

Aljak

Dosť vydarené, a napriek tomu vo mne prevládajú rozporuplné pocity! Pretože mám pocit, že som celý film veril niečomu, čo bola v podstate len vízia a predstava budúcnosti. Príbeh bol však naozaj vynikajúci a s napätím som očakával rozuzlenie. O to viac ma sklamal ten koniec, keďže celý čas som rozmýšľal aký bol ten osudový argument, ktorý vtedy počas prestrelky zachránil tú jej situáciu. A napokon bolo všetko úplne inak... Evan Rachel Wood bola perfektná, a aspoň pre mňa bola oveľa väčším ťahákom ako Uma Thurman. Ten koniec ma dosť vyviedol z miery, ale aj tak musím uznať, že som mal z toho určite lepší dojem ako z predchádzajúceho Perelmanovho filmu House of Sand and Fog. ()

Wormboy

Prekvapivo kvalitna komorna drama, ktora zaujme najma svojim spracovanim a ludskou citlivostou. Kratka stopaz je plne postacujuca, film nenudi a zaver vyvola akutny pocit zamyslenia sa. 3,5/5* Btw, nepamatam, kedy oficialny plagat filmu, film tak vystihoval a pri tom vela neprezradil. ()

Juto

Film od Vadima Perelmana je rovnako silný, zložitý, pútavý a miestami aj mätúci. Perelman používa fascinujúce vizuálne prvky. 6/10 ()

laik_60

Celý film režisér a scenarista "tahajú za nos". Ale je to pozerateľné. "Ja si nechám Emmu a ty Cody". Tu niekde začalo moje "tušenie". Ak ste zvedaví, pozrite si. Len aby Vás to nesklamalo. ()