Diana se stala před lety svědkem přestřelky na střední škole, při které zemřela její kamarádka. Nyní žije s pocitem viny, že může za její smrt. (oficiální text distributora)

Olík

Dramatický thriller o (jak už název napovídá) pocitu viny a řešení dilematu co by kdyby. Film je protkaný flasbacky a bohužel i sterilními hereckými výkony. Hlavně mi, ale nedalo spát to, jestli jsem správně pobral závěr. !? ()

Fridecka

Tak opět oblíbené americké téma střelby ve škole. Divák do poslední chvíle neví, která z dívek je přeživší dospělá žena. Žena, které se vrací vzpomínky na tragédii, prožívá různé pocity, od pocitů viny, smutku, strachu,..až po úvahy o osudu, které přimějí k podobnému uvažování i diváka. Nic moc jsem si neslibovala, ale mnoho dostala. Je pravda, že herecký projev Umy Thurmann nebyl z těch nejlepších, ale nic to neubírá na síle tématu a celkovém dojmu. Zajímavý je i vztah obou dívek, který je v konečném důsledku prověřen nejtěžší zkouškou. ()

glitter

Konec je podle mě dost nečitelný, což je obrovská škoda a také největší slabina. Když už film takhle pěkně graduje, tak udělat takové rozuzlení mi přijde poměrně jako výsměch. Vůbec jsem si nebyla jistá co jsou představy a realita, a příběh mi tím pádem ve výsledku nedával moc smysl. Možná jen byla v noci moje mysl už příliš unavená, aby ten chaos pochopila, nicméně wikipedie v případě nouze pomůže. Hned mohl mít film o hvězdičku víc, kdyby to šlo i bez nápovědy. Každopádně film to nebyl špatný, svědomí a výčitky s ním spojené je dle mě velmi dobrý náměť. ()

tranquill

"Když nezabiju tebe, tak koho mám zabít?" Solidní drama s překvapivou pointou a výbornou kamerou, jen režie mohla dokázat víc. ()

ecis

Bol potrebny cas pokial som pochopil zamer tvorcov. Potom to uz islo vsetko jednoducho, aj napriek zdanlivo komplikovanemu a zamotanemu deju. Scenar si ale pyta lepsie, atraktivnejsie spracovanie. ()

markotter

Film je rozdělen do dvou částí, které se navzájem (ale ne v čase) prolínají. A je to jako nebe a peklo. Nebe - příběh mladé Diane se dá považovat za typickou teenage movie, slušně zahranou, s příběhem a docela sympatickými lidmi. Peklo - s úděsnou Umou, která umí zahrát Miu Wallace a Nevěstu, ale ne ženskou, která se potřebuje tvářit pekelně vážně. Takže pokaždé, když se na plátně objevila ONA, tak bylo zaděláno na pár minut nudy. A proč jsem musel dle autora asi klíčovou scénu shlédnout nejmíň 3 x stejně? Dávám 55,1 %. ()

danny_21

Pocit viny neměl pořádný švih ani náboj ani náboj, pozvolné tempo vyprávění a neustálé flashbacky mi vadily a měl jsem co dělat, abych to dokoukal i přes tu vizuální načančanost. Snaha o originální pointu vyjde krapet mimo mísu a popírá vše co přišlo po ní - Uma je sice kočka, ale tentokrát dostane jen 40 % ()

GTS_PUNK

The Life Before Her Eyes, snímka režiséra Vadima Perelmana z roku 2007, sa zameriava na postavu Diany (Uma Thurman/Evan Rachel Wood), ktorá prežila streľbu na strednej škole, počas ktorej zahynula jej kamarátka. Výčitky, s ktorými musí žiť, ju prenasledujú aj v dospelosti. Alebo možno je to vlastne všetko úplne inak... Film, vychádzajúci z predlohy spisovateľky Laury Kasischke, by mohol byť schopným a divácky atraktívnym dielom, ak by mu nechýbala celková dynamika. Divák má pri sledovaní snímky prakticky od začiatku až do konca pocit, že sa nedokáže poriadne "naštartovať". Námet ako taký pritom nie je vôbec zlý, pričom v praxi by sa s ním istotne dalo pracovať aj lepšie. Dejové striedanie medzi minulosťou a prítomnosťou je logické a zvládnuté, ale ploché a nevýrazné, čoho dôsledkom je, že príbeh ako celok nedokáže diváka adekvátnym spôsobom zaujať. A zlepšiť túto skutočnosť nepomáha ani herecké obsadenie. Postavy, ktoré herci v tomto prípade stvárňujú, totiž splývajú s celkovou kvalitatívnou podpriemernosťou celého filmu. O to väčšia škoda je to z dôvodu toho, že záver Perelmanovej snímky je pozoruhodný a s ohľadom na príbeh viac než výrazný. Bohužiaľ, filmu napriek tomu kvalitatívne pomôcť nedokáže. The Life Before Her Eyes je premárnenou príležitosťou. Ide o dielo s kvalitným námetom, ktoré však nedokáže ani zďaleka naplno využiť svoj potenciál. Z veľkej časti nevýrazné príbehovo, nevýrazné herecky, nevýrazné psychologicky aj emocionálne. Ale aj také filmy sú. Ešte raz – škoda. ()

dewil21

Pozor, obsahuje spoilery! Filmem jsem tedy rozhodně neproplouvala tak klidně a bez námahy, jak by se dalo čekat při povedených poetických scénách s květinami, akváriem, hrou světla a stínů a srdcervoucí hudbě... Vizuálně moc povedené, flashbacky a střih sice působí trochu chaoticky, ale napodruhé mi to do sebe perfektně zapadalo. Umě sice možná sluší víc jiné role, ale mě se líbila, její pocit viny byl přesvědčivý, se strachem sledovala vzdor své malé Emmy, jako by se bála, že bude dělat stejné chyby, snažila se mladé a bezstarostné studenty přivést na cestu zodpovědnosti, jako by chtěla vrátit čas. V rovině teen Diany sledujeme komplikovaný vztah mezi nejlepšími kamarádkami, herecké výkony jsou povedenější a plnější života. Možná záměr režiséra? Záměrně přehledněji a popisněji mapuje prožitou minulost oproti druhé fiktivní rovině? Závěr mě docela překvapil, v první chvíli jsem (asi jako většina) čekala, že Diana střelbu přežila, protože její nejlepší kamarádka zemřela, tím silným momentem na záchodech mohlo být Dianino rozhodnutí "zastřel jí". V průběhu filmu jsem se začala přiklánět k variantě, že přežily obě, ale Eva Amurri kamarádce nikdy neodpustila. Scéna s autonehodou mě ale totálně rozložila, obě roviny se prolnuly a já nevěděla čí jsem a co čekat. Závěr byl strhující, ale film je pro plné pochopení asi třeba vidět vícekrát. Kdyby příběhem například provázel Dianin hlas coby průvodce nebo ono svědomí, které v celém příběhu a konečném rozhodnutí sehrálo klíčovou roli, třeba by byl přehlednější a líbivější. Ale u mě dobrý :-) ()

dogma97

Film, při kterém není možné hrát Warcraft. Film, který by se měl hodnotit až po třech pozorných shlédnutích. ()

lusa

Nehorázna hovadina. A keď vravím nehorázna, tak myslim NEHORAZNA! Ani sa mi to nechce rozoberať. Kto čaká pointu, nech si radšej pustí iný film. Asi som mala priveľké očakávanie... 1* ()

DJ Kritik

Oficiálny text distribútora je zle koncipovaný, ale nie je potreba ten rozoberať. Film je veľmi dobre prestrihaný a má výborný spád. Napätie je prítomné hneď od počiatku filmu a udrží diváka až do konca v tápaní, čo vlastne je účelom filmu a v mojom prípade sa mu to aj podarilo. Skutočne mám rád filmy, kde až po skončení filmu sa vám v hlave rozložia jednotlivé obrazy skladačky a vy si ich musíte poskladať a nájsť vlastne myšlienku a váš názor sa stáva tým, čo vám film chcel povedať. Tlieskam a hovorím, že je to v každom smere výborné. Nájdenie priateľky, spoločné zážitky, rozdielny spôsob života, život podľa zásad viery vs život nezávislého človeka, hrozba smrti a rozhodovanie sa.To všetko je tu a všetko si hľadá správnu formu na prezentáciu. Nič nie je hodnotené a dávané za správne, alebo naopak za nesprávne. To všetko si rozhodnete sami. Myšlienka z filmu: " Svedomie je hlas boží." Akcia:*** Posolstvo: ***** Vtiahnutie do deja: ***** Realita: **** Napätie: **** Dramatičnosť: **** ()

Brumlak

Na doporučení kamaráda jsem zkouknul. Nenudilo, mělo to příběh. Bylo zajímavé sledovat jak se ten příběh vyvíjí. A bylo by zajímavé sledovat i příběh toho kluka, co střílel, ale asi by to tříštilo děj. Herecké výkony nebyly špatné, dialogy nebyly trapné. A Umu mám rád. ()

iz67

Toho, že budou chtít konec tvůrcové vymyslet překvapivě, jsem se upřímně obával. A opravdu. Vyvrcholení negativně přebylo i tu trochu příjemně nepříjemné atmosféry prostřední části. ()

subic

Zabiju jenom jednu z vás. Která to bude? No tak, musím si vybrat... ta která to přežila, si to nese životem dál. Hned jsem si vzpomněl, že jsem to už viděl, když jede Uma s dcerkou do školy v Qsedmičce a manžel do práce v kravatě na kole. Ale trvalo to, než se mi to vybavilo. Je to takový ten film, který vás pocitově dostane, ale za pár měsíců už si na něj nevzpomenu. I tak slušných 70% ()

Miloško

Tomuto filmu sa treba vyhnúť,je to nezmysel.U.Thurman sa teda asi zbláznila.A aby sa nezabudlo,na záver nás čaká jedna veľká pointa,ktorú nepochopil asi ani samotný režisér alebo scenárista.(DVD,30.11.2008) ()

DePompon

Myslím, že zámerom autora bolo zmiasť a pripútať. Podarilo sa. Od začiatku filmu som mala pred očami zdanlivo evidentnú alternatívu toho, čo sa vlastne pred rokmi stalo. V závere sa však uplynulé udalosti s bizarnými víziami natoľko premiešali, že som nevedela, čo si mám myslieť. *SPOILER* Zrejme je na divákovi, čomu bude veriť - či ide o život premietnutý pred očami ženy, alebo o výčitky, ktoré jej zruinovali život. V každom prípade odporúčam pozrieť, keď príde nálada na takúto jednoduchú, a pritom zložitú drámu. ()