Quin je nejmocnější drogový král Hong-Kongu, jež ovládá přibližně 60% zdejšího trhu. Jenže stáří ho již dostihlo a on se s ohledem na své zdraví rozhodne dožít zbytek svých dnů v pokoji se svou rodinou a vydělaným jměním. Vedení celého podniku hodlá svěřit do rukou svého mladého svěřence Nicka, jemuž jedinému bezmezně věří. Potíž je v tom, že Nick není úplně tím za koho se vydává a protidrogová jednotka není jediná, která si na Quinův podnik brousí zuby. Quin začíná rozehrávat nebezpečnou hru s časem, jež mu zbývá… (t_gon)

miklaras

Derek Yee Tung je můj herecký wuxia hrdina a mám radost, že když patřičně ztloustnul a zestárnul, nestáhl se do nicnedělání a nevzpomíná na zlaté časy, ale tvoří a jde mu to zatraceně dobře. Jako režisér mě přesvědčil a Protege je opravdu velice dobrý film. Zárukou kvality je určitě Andy lau, který se film od filmu lepší a tvoří tak opravdový vrcholek ledovce hongkongského herectví. 8/10 ()

Cracker

Tung-Shing Yee je jeden z najtalentovanejších čínskych režisérov a po skvelom San suk si gin v ktorom si vážnu úlohu zahral Jackie Chan, doňho vkladám svoju dôveru. Moon to je výborne natočená krimi žánrovka ale to nieje všetko, má aj trochu hlbšiu hodnotu. Stretávame sa tu s drogami (práca a nakoniec aj súkromie ) a problémami s nimi spojenými, tu naberá film na obrátkach a začína skvelo gradovať. Aj keby sa stalo že napríklad po roku zabudnem o čo vo filme presne išlo, určite nikdy nezabudnem poslednú dojemnú scénu s Nickom... ()

honelnik

Posledných 30 sekúnd by vydalo na samostatný oscarový krátky film....a aj tych ostatných 105 minút je fajn...Kruté, intenzívne, nemilosrdné....Vianoce s Derekom Yee musia byť proste pecka, predstava happy endu toho hlapa spočíva v tom, že vašou samovraždou prestanete byť príťažou luďom naokolo. A takých režisérov si treba ceniť, ubúdajú.... ()

Radek.SCH

Encyklopedie světa drog pro nezasvěcené. Přelouskávání letáčků od OSN. Krysy ohlodávající feťačku. Šedovlasý Lau. Pokus o druhou Volavku? Slušné. - 70% ()

Puol

Profesionálne nakrútená drogová depresia, kde sa divák dozvie ak to s tým heroínom vlastne je, vraj je na ústupe, len 11 mil... Čo mi úplne nesadlo, bolo obsadenie Louis Koo do preňho netypickej úlohy, inak nemám námietok. ()

mrtvej pes

Nezničitelná nokia mě v úvodu ovanula nostalgií. Ničemu by neškodilo, kdyby určité scény chyběly (okoukané, rádoby dyšné pseudoporno, vymítač ďábla po dávce heroinu, kladivo a ruka...), nestupňovaly totiž napětí, ale absurditu. Budu bohužel souhlasit s těmi, kterým do čtyř hvězd něco schází. Osobně mi toho schází i přebývá nějak moc. Nikdy se nepoučím, že očekávání zabíjí zážitek. ()

annickka

Tenhle výborně natočený pohled na problematiku drog mě uchvátil. Andy Lau jako drogový magnát je tu prostě k sežrání (ale to nevím, jestli byl účel..). Za nejzajímavější považuju scénu, kdy boss nadává na výrobce cigaret a neohrabaně vysvětluje, proč je to s drogama jiný. Obě strany zákona jsou tu vyobrazeny z dobrý i špatný stránky, ale stejně jako třeba v Kmotrovi lze jen těžko nefandit mafii. ()

Shitonit

Dávám zhruba půlku hvězd, páč jsem to dotáh zhruba do poloviny. Buď sem debyl, nebo je to debilní film. Nebo to má skrytý kouzlo, kterýžto sem nepochopil, páč sem debyl. Domnívám se , že mě číňan překvapil, a skryl neupřímně tajemno, do upřímně laděné myšlenky. Čímžto se okolokolem vracím na začátek tohoto, páč DerekouJé je hanebnej sráč, kterej hezký děj, zabalil do hezký sračky. Co? Něco proti ? Pozdě. Uš je to tady vy kurwy :-) ..a doufám že nawjeky. ()

RobbieM@N

Pomalejší asijský thriller, v každém ohledu výborný, hlavně Daniel Wu roli ztvárnil nadmíru dobře plus skvělá režie (nic mě nevytrhlo z děje, což se stává hodně málo). ()

LubosD

Příběh policisty, který v utajení pracuje pro drogového bosse po dlouhých 7-8 let. Pozná během toho, jak funguje obchod s drogami, ale i jak vypadá svět narkomanů. Je však jen otázkou času, kdy celé utajené vyšetřování skončí a někdo to odnese... trestem či životem. ()

Babulik

Natočiť film o drogovom biznise v podstate bez "povinných" šialených prestreliek a naháňačiek a bitiek a ešte v produkcii HongKongu, od ktorej sa to samozrejme očakáva, to chcelo odvahu a dobrý námet. Tvorcovia sa takto síce pustili na tenký ľad, ale výsledok prekvapí rovnako pozitívne ako zámer. Nebyť niekoľkých slabších momentov (už spomínané holuby a pes), bolo by to za štyri. Ale najväčšou hviezdou filmu bolo aj tak to malé šikmooké dievčatko, ktoré tak nezištne vyťahovalo ihly z matkiných žíl. ()

t.b.kat

Perfektně zpracovaný film o problému drog a jejich distribuce, občas až v člověku zamrazilo, co se z člověka může stát. Jediné negativum filmu vidím v některých policajtech a překupnících, kteří se tu a tam chovají jak komedianti, ale to je klasika přehrávání ve filmech HK. ()

Sticks

V podstate po príbehovej linke veľmi plochý film s malým počtom postáv a s dejom, ktorý sa príliš akčne neposúva. Áziu hodnotím trochu inak, toto mi prišlo ako trochu americké zľahčené poňatie. Priemer aj filmársky. ()

Raziel811

Východní ekvivalent Amerického gangstera je surovější a více emotivní než jeho konkurent. Ústřední dvojice Lau a Wu odvádějí skvělou práci a podání jejich postav je velmi uvěřitelné. Rovněž dramatické přechody ve vyprávění mají náboj. Kdo mě ale přesvědčil o svých kvalitách je Louis Koo, který svůj part fetky zvládá bravurně a právem se může řadit mezi HK hereckou elitu. ()