Zpěvák Jim Hardy (Bing Crosby), tanečník Ted Hanover (Fred Astaire) a tanečnice Lila Dixon (Virginia Dale) spolu několik let baví svými výstupy diváky. Když se ale Jim jednoho dne dozví, že ho jeho přítelkyně Lila opouští právě kvůli Tedovi a že nově vzniklá dvojice chce vystupovat samostatně, rozhodne se, že je na čase odejít do důchodu. Jeho útočištěm se stává opuštěná farma na venkově a bývalá pěvecká hvězda rychle dochází k závěru, že by ji mohla přeměnit ve vlastní podnik; narozdíl od ostatních klubů v USA ale hodlá mít otevřeno jen během svátků. Chytrým tahem a hlavně nadáním pro psaní originálních výstupů laděných vždy v duchu svátku se podnik Holiday Inn brzy stává jedním z nejoblíbenějších. Když se Jim navíc seznamuje s okouzlující Lindou Mason (Marjorie Reynolds), zdá se, že jeho štěstí už nic nestojí v cestě. Jenže to ještě netuší, že se Ted a Lila rozešli a že ho starý přítel už brzy znovu navštíví. (StarsFan)

Pavlin

Skvělý muzikál s velmi dobrým příběhem.Crosby i Astaire opravdu skvělí.Pohoda a lehkost dýchá z celého dílka. ()

Kivis

To si takhle otevřete DVD v obalu Na titulní straně a jako překvapení uvnitř najdete ještě jedno DVD. Jmenuje se Holiday Inn, nemáte ani páru, co je to zač, ale alespoň trošičku si domyslíte podle účasti Freda Astaira a nápisu, že film získal Oscara za dnes už kultovní píseň White Christmas. Pustíte si na Titulní straně, ale jelikož jsou ty Vánoce, o pár dní později dáte šanci i tomuto snímku - v rozněžněné povánoční náladě, obklopen cukrovím, sedmičkou moravského bílého po boku svoji okouzlující manželku a jakožto ne zrovna fanoušek filmů pro pamětníky s napětím čekáte, co se z Holiday Inn vyklube. Přibližně o 100 minut později jste ještě v o něco rozněžněnější náladě a jste moc rádi, že jste na tenhle film narazili. Romantiky hodně, ale nejde to za hranu trapného kýče, scénář svižný, tance a hudby tak akorát a především humor, který příliš nezestárl. Píseň Happy Holiday z úvodního menu je navíc hrozně odolný ear worm, který mi občas naskočí do hlavy i skoro dva týdny po zhlédnutí. ()

Ganka

Překvapilo mě, kolik mají v Americe státních svátků. Příběh celkem plytký, ale na zpívajícího Crosbyho je vždycky dobrá podívaná. Výborná byla taky scéna "dnes jsme za černochy". ()