Boháč Eduardo Acuňa (Adolphe Menjou) má čtyři dcery. Nejstarší se právě vdává a po ní je podle tradice na řadě Maria (Rita Hayworth). Ta však o nápadníky nemá zájem. Zatímco její dvě mladší sestry Cecy (Leslie Brooks) a Lita (Adele Mara) by se vdávaly hned. Otec si proto vymyslí neznámého ctitele, který jí posílá zamilované dopisy a květiny. Jednou pošle jako poslíčka nezaměstnaného tanečníka Roberta Davise (Fred Astaire) a Maria v domění, že je to její ctitel, se do něj zamiluje. (janejudyjune)

zette

Scenar je podobne pitomy jako rada nasich veseloher ze 30. let. To srovnani se mj. nabizi diky Adolphovi Menjoua, ktery hraje a vypada jako nas Marvan:-). Samozrejme, ze dvojice Astaire-Hayworth tlaci film smerem nahoru. Solidni dobova veselohra s vybornym hereckym obsazenim. ()

Hollohlaway

Tak v prostinkých zápletkách tehdejšího Hollywoodu je tahle snad ještě jednoduchosti futrál, navíc Rita je prostě nádherná vznosná baba, ale o dvacet let starší Fred mi k ní vůbec nesedí. Kromě tance, který ujde a Rita je nečekaně dobrá, tam k sobě nepasují, romantika je taková divná, vtipů také moc nenajdete. Funguje to atmosférou a hudbou, jinak je to průměrná romance se slabým dějem. ()

Babous

Rita Hayworth je zde skutečně krásnější než sen, ale na rozdíl od You'll Never Get Rich mi tahle její spolupráce s Fredem Astairem přišla slabší. Zápletka je moc zamotaná, vtipy na mě moc nefungovaly a perfektní tance, které jsou vrcholem filmu, jsou tady všehovšudy pouze tři. ()

Zagros

Rita Hayworthová a Fred Astaire jsou jedny z nejznámějších postav z předválečného Hollywoodu a já jako filmový fanoušek jsem měl velký rest. Nikdy jsem je ještě ve filmu neviděl, proto jsem zabil dvě mouchy jednou ranou a podíval se na film Krásnější než sen, kde hrají spolu. Přesto, že šlo o mnou nemilovaný muzikál, tak jsem to risknul a dobře jsem udělal. Zpívání a tančení tam naštěstí nebylo tolik, aby mě to otrávilo. Naopak šlo spíše o pohodovou a vtipnou romantickou komedii založenou na dialozích. Fred Astaire sice není nijak skvělý herec, ale do své role se hodil a zvládl ji s přehledem, na Ritu Hayworthovou se dobře dívá a celý film byl naštěstí doplněn celou řadou povedených vedlejších postav. Z nich vyčnívá skvělý Adolphe Menjou v roli otce hlavní hrdinky. Velmi mi připomínal našeho Jaroslava Marvana a některé jeho postavy. Jeho snaha, držet vše pevně v rukou, mu samozřejmě nevychází (má ženu a čtyři dcery!). Na to většinou reaguje dalším „skvělým“ plánem. Jsem překvapený, jak málo lidí to vidělo. Za vidění to rozhodně stojí, například pro romantické ženské duše. Snad moc neprozradím, když řeknu, že je zde k vidění skutečně rytíř na bílém koni. :-) ()

Stíba

Holywoodské pohádka o princezně, která se nemůže/nechce zamilovat a tak pro ni přijede princ na bílém koni. Snový film a scény, kdy Rita s Fredem tančí na terase nebo v závěru před domem jsou těmi, kdy se naprosto oprostíte od okolí a sledujete jen tu čistotu a krásu. Možná jen škoda, že jich tu nebylo o něco víc, a že Fred mi vždyky přišel spíše jako postavička z komiksu než chlapák a hezoun typu Genea Kellyho, který by mi tady seděl určitě víc. 4,5* ()