poster

Královna řeky

 • Nový Zéland

  River Queen

 • Velká Británie

  River Queen

 • Slovensko

  Kráľovná rieky

Drama / Dobrodružný / Akční

Nový Zéland / Velká Británie, 2005, 100 min

Režie:

Vincent Ward

Kamera:

Alun Bollinger

Hudba:

Karl Jenkins

Kostýmy:

Barbara Darragh
(další profese)
 • danliofer
  *****

  Královna řeky se vyznačuje silným hudebním motivem, který místy přehlušuje děj. Nádherná hudba mě občas odvedla od toho, co se dělo na plátně. Přistihla jsem se, že se zaposlouchávám hlouběji, víc než se dívám, přestože i vizuálně byly některé momenty silné. Kapky padající ze skály, ptáčci v ranním světle na nebožtíkovi apod. Vlastně to ani není výtka, spíš mě jen zarazil ten moment, kdy jsem si tuto jemnou diskrepanci uvědomila. Jinak mě film dojal. Herecké výkony vyrovnané a přesvědčivé... Jak vidno, doba nebyla lehká... pro nikoho ze zúčastněných...(23.1.2011)

 • Ravi
  ***

  Krásný film o ženě v těžké situaci, kterou Evropan těžko docení, avšak jako prostá sonda je příběh kvalitní, dobře zahraný a osobitě natočený. Také hudba se neztratí. Do nějakého hlubokomyslného snímku nebo akčního dramatu to má daleko, ale pokud Vám to nevadí, můžete být filmem nadšeni. Já to vidím na slušných 60% = 3/5(16.1.2011)

 • tron
  ***

  „Krása prinúti hriešnika umrieť. Že sa mu dostalo milosti.“ Toto som pôvodne chcel ignorovať, ale keď som sa dozvedel, kto v tom hrá a o čom to je, slintal som od nadšenia. Belosi mali v minulosti vždy úchylku objavovať dosiaľ nepoznané časti planéty Zem – a pustošiť. V Južnej Amerike masakrovali Mayov, v Austrálii dodnes masakrujú Aboridžincov – a na Novom Zélande potetovaných Maurov. Do úchvatnej, panenskej, mystickej a drsnej divočiny, priplávajú okolo roku 1854 prví belošskí osadníci s vierou, ktorú šíria mačetami, delami, puškami a bodnými a sečnými zbraňami. Ak vezmeme do úvahy, v akej fascinujúcej dobe sa dej odohráva, zostaneme o to nemilšie prekvapení tým, ako je to celé zbytočne slabé. Veľmi dobrí herci sa motajú od stromu k stromu (miestami aj doslovne), dosť nudne sa rozprávajú a ak aj príde raz za čas na scénu akcia, uvedomíme si, že nudné dialógy boli predsa len o čosi lepšie. Stephen Rea sa mihne na úvode, Kiefer Sutherland (bradatý!) má spolu tak 15 minút a tak zďaleka najväčší priestor dostala krásna príroda, tradične strhujúca Samantha Mortonová a z filmu do filmu čoraz lepší (Novozélanďan) Cliff Curtis (Slnkom posadnutý psychiater zo SUNSHINE). Inak nič, slabý dej, slabšie postavy... škoda.(4.8.2010)

 • Big Bear
  ****

  Nedivím se Jacksonovi, že Pány prstenů točil na Zélandu... Jestli někdy pojedu přes celý svět do nějaké daleké země, pak to bude jednoznačně čarokrásný Nový Zéland a k tomuto poznání jsem došel nejen při sledování tohoto filmu... Příhěh filmu je komplikovaný stejně jako období, ve kterém se odehrává a v lecčems může připomínat osidlování Severní Ameriky. Já mám pro tyhle lokace (Tichomoří, Austrálie, Zéland...) neskutečnou slabost, takže jsem u z čarokrásných záběrů chrochtal blahem. Když jsem se snažil vžít do myšlenek Sarah O' Brien, zjistil jsem, že sám bych nevěděl co počít... S kým jít a s kým vést boj, když v poklidu a míru žít zkrátka nejde? Co dělat když mezi nepřáteli máte syna? A co když z přátel se stanou nepřátelé mezi nimi však zůstal váš přítel ? Výkon Samnathy Morton mne dostal a byla to i neskutečná hudba Karla Jenkinse, která film doprovázela... Podařilo se mu dokonale skloubit irskou flétnu s domorodými motivy... (pozn. Jenkins má na svědomí teba i skvělé album ADIEMUS) a tak začínám shánět soundtrack zahraný London Symphonic Orchestra. V neposlední řadě chválím i nádherný DVD cover, který perfektně vystihuje prakticky vše... Tenhle film je mixem žánrů, ale primárně se jedná o psychologické drama ženy, která se ocitla v soukolí událostí. Její snaha řešit zásadní životní okamžiky co nejlépe mohla působit sice zmateně a diváky navyklé posloupnému ději rušit, mně však o to více přijde příběh uvěřitelný. Krásný zážitek. Dávám 4 vytržené listy Sářina zápisníku. * * * *(18.9.2014)

 • lioncel
  ****

  Samantha Morton je pro mě velmi zajímavá tvář (co jen tvář .. tomu říkám pánové : žena) .. asi nejvíc u mě zatím bodovala ve filmu : In America .. tam jsem z ní byl úplně na větvi .. jako rodilá Angličanka má u mě další plus … ta moje čtvrtá *, je jen pro ni ... abych nezapomněl - nádherné exteriéry a nádherná hudba ... trochu to připomíná Misi od : Roland Joffé (myslím tou hudbou a krásnou a divokou přírodou ...) ...(15.11.2010)