Hrozba v poušti

Čtyři měsíce před invazí v Afganistánu, během tajemné mise, šest vojáků z elitární vojenské jednotky se musí postavit proti nepříteli, o kterém se jim ani nezdálo! Film režiséra kultovního snímku The Blair Witch Project. (LIVINGDEAD)

Tommassi3

"Kompas ukazuje, že sever je támhle, ale pokud slunce nezačalo vycházet na jihu, aniž by mi o tom někdo řek, narazili jsme na silný magnetický pole.." ;) ()

MikaelSVK

Aspoň to, že sa film odohrával v Afganistane udrží diváka pred obrazovkou. Inak sklamanie a N-U-D-A ! Čakal som až do konca a ajtak nič. Asi som to hodnotenie prestrelil, ale dám s prižmúrenými očami 2** ()

Terva

The objective - Hrozba v poušti Afgánistán a Vivany, nějak mně to nejde dohromady. Herci nehrajou, jen se tak pohybujou, oblečení koupený někde na blešáku, ani to nepřipomíná uniformy. Marocký snímek režiséra Daniela Myricka je sice nízko rozpočtový, ale zase tak nízko to nemuselo být. Ale...poenta....mně se to líbilo víc než Blair Witch. Vyzvednou můžu scénu ze světlicemi, sice jsem mu nefandil, ale při tomhle záběru jsem ho litoval. ()

maddy

Boredjective! Nie, nie a ešte raz nie! S Blair Witch Projectom to má síce spoločné viac ako by jeden čakal - podivné talizmany z dreva v strede púšte/lesa, kompozícia príbehu takmer identická a pod., len sa z toho bohužiaľ vytratil všetka atmosféra. To čo fungovalo v lese, v púšti absolútne zlyháva .. vo filme sa po celý čas takmer nič nedeje, zo začiatku pozornosť drží aspoň celkom zaujímave a neopozerané prostredie Afganistánu, ale keď sa hrdinovia vyberú smerom k púšti, tak je to neskutočná nuda, ktorá by neutiahla ani len 30 minútovú epizódu nejakého seriál, nie to ešte celovečerný film. Minimum zaujímavých scén - všetky tie s podivnými svetlami, ktoré efetkne zabijú (resp. rozprášia) vždy iného vojaka - bohužiaľ sú dohromady asi 3 a trvajú max. 3 sekundy. 1,5* ()

frashmaker

Tento film je důkazem toho, že dobré sci-fi se dá udělat i bez tuny počítačových 3D animací a za pár korun. Netvrdím, že z filmu nešlo vyždímat víc, ale určitě mě nadchl svojí inteligencí. ()

italka63

Bohužel jen průměr, i když se slušnou hudbou a tajným pracovníkem, držícím artefakt, který se nalézá ponejvíce v Jižní Americe. Jak známo, po zkonstruování německými inženýry létal a z jeho aerodynamiky byli paf přední letečtí odborníci. Zápletka s imány se mi tam moc nehodila, i když snaha se cení a nikdy dopředu nemůžete vědět, co kdyby, že? ()

Helo

Pomineme-li vizuál 25 let starého filmu, tak nebylo zase tak špatné. Většinu času to nutilo diváka koukat dál a těšit se na vysvětlení, které ale v závěru ani moc nepřišlo (vážně, poslední dobou se mi to stává nějak často, ale kdyby mi to někdo chtěl vysvětlit, tak prosím). Jen nevím, proč popletli dohromady indické vimany a jihoamerická "letadélka" (nevím, jak se jmenují přesně) ()

Aiax

Velké překvapení, z na první pohled přitroublého béčka o ufonech se vyklubal napínavý, sevřený a téměř profesionálně natočený mysteriózní thriller, který navzdory viditelné nízkorozpočtovosti s přehledem strká do kapsy většinu toho, co může nabídnout infantilní áčková konkurence. Představe si sofistikovaný mix Predátora, Akt X a Tenké červené linie a jste skoro doma. 85%. ()

Kangax

Zaujímavý námet, celkom slušne spracovaný ale rezervy určite ešte boli. Tak trochu som už zvyknutý že podobné filmy majú zostupnú tendenciu, a aj v tomto prípade ku koncu film strácal dych. Záver tiež nebol celkom vydarený, ale celkovo som žiadny zázrak nečakal, a preto ma tento scifi filmík ani nesklamal.... ()

Dubro

The Objective alias Nuda v obývačke. Tak nepresvedčivé herecké výkony som nevidel od reklamy na zubnú pastu Erilex. Myrickovi sa od BWP nedarí, asi si dal laťku privysoko. ()

Efik_CZme

Myslím, že spousta lidí tenhle film nedokáže pochopit. Není to nic na co je dnešní zhýčkaný divák zvyklý... Děj není bůhví jak chytrý. Efekty nejsou bůhví jak dokonalé. Ale pamatujete si na BlairWitch? Přesně tak na mě film působil... Jejda, on to fakt dělal režisér Blair Witch:-D. Tak jinak, komu se líbila BlairWitch, tomu se bude líbit i The Objective. Víc netřeba dodávat... Snad je: Mě ten film nadchl:-) ()

cariada

Nechápu někdy hodnocení některých filmů tady. Tohle má 48% a přitom si to zaslouží sotva 15% a jiný filmy jsou v odpadu a zasloužili by si určitě víc. Tohle mě děsně nudilo a hlavně jsem pořád čekal nákou pointu,ale ta nepřišla. ()

-Bomba-

Nemůžu si pomoct ale mně se to líbilo, a to hodně. Příběh vojáků a jednoho agenta “ze zvláštní skupiny v CIA”, kteří se vydali do pouště najít muže, o kterém nikdo kromě hlavní postavy nic neví a kteří se později musí setkat s podivnými bytostmi, čerpá z toho, že divák prostě neví. Neví, co přesně hledají v poušti, neví, proč hledají toho muže, neví, kdo jsou ty bytosti a neví, zda-li vůbec přežijí. Film má velmi dobrou atmosféru a opět se prokázalo, že ta nevědomost, kdo jsou ti nepřátelé a jak vypadají, je mocná zbraň. Velké překvapení a dokonce jsem občas měl chuť dát pět hvězdiček! ()

Dannysek4U

Zajimavej, originalni napad, kterej ale hrozne hori na nedostatku penez, na spatne rozfazovanym scenari a bohuzel tentokrat i na jen naznaceny pointe. Skoda, ze to zacinalo bejt od pulky prilis jednoduse odhalitelny. ()

lennyd

Když dostane FBI zprávu, že v Afgánských horách je naměřena vyšší dávka radioaktivity, posílá svého agenta a znalce místních poměrů Keyense s ozbrojenou útočnou jednotkou, aby zjistili, zda se v horách neukrývají atomové zbraně. To co v horách ale najdou, překoná jakékoliv jejich představy ... Po velmi slibném začátku se všechno začalo nějak kazit, a spělo k velmi nepovedenému konci. Přišlo mi, že si autoři s tématem nevědí rady - a neví, zda chtějí natočit válečný film (- přepadení v horách -), sci-fi (podivná světýlka a ufouni) nebo jen mysteriózní film (starý afgánec měnící vodu v písek). Navíc mi moc nesedělo herecké obsazení - a to hlavně Jonas Ball si asi spletl film. Škoda škoda, téma nabízelo mnohem víc... ()

polydor

Překvapující béčko, které zaujme nejen fanoušky akt x , ale každého kdo má rád tajemství. Spojení ufonů , zaostalé země, vojáků, agentů na mě ve filmech stále funguje... ()

JohnSmith odpad!

Nenašel jsem bohužel jediný důvod,abych tomuhle filmu dal alespoň jednu hvězdu. Klika,že to nebylo tak dlouhý,jinak bych to asi nedokoukal. Naprosto nudná hloupost bez sebemenšího napětí nebo akce. A to jsem si v Cinemě přečet,jak skvělej to je film. Zdá se že nová redakce Cinemy nemá ani páru o tom, co to znamená dobrý film. A Daniel Myrick tu páru nemá taky. ()