Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

vilusinska

Nám se to s přítelem hrozně moc líbilo, sice jsme si na konci filmu schodně řekli že je to docela ten konec podobný filmu - Vzkaz v lahvi - ale i tak se nám to líbilo. Byly i chvilky kdy jsem měla fakt na krajíčku. ()

rytir1

Film zdaleka ne tak špatný jak je zde hodnocen, ale to je na CSFD zcela normálním jevem. Většina uživatelů dopodrobna pozná kýč, ale jen málokterý ví, že i kýč se musí umět. Mě osobně se film líbil, konec trošku překvapivý a zvláštní, nicméně kdo ho nepochopí, může psát jen o kýčích.Přiznejme si ale,že umírající Richard Gere a dopis ze záhrobí, to je prostě to co má diváka vždy dostat, aby mu slza ukápla, ať už je to sebevíc kýčovité. Film spíše určen ženám, nicméně výtku by namísto kýčovitosti zasloužil spíše málo propracovaný vztah otce-Gera, syna-Franca, kde by se dalo film povznést na tomto výše.Jinak ucházející. ()

Kozlowski8

Co udělá žena, které se hroutí manželství? Odejde na malý ostrov, kde si chce v hotýlku na pobřeží srovnat myšlenky a rozhodnout se, co dál. Hotel patří její nejlepší kamarádce, která musí odjet. Zanedlouho přijíždí jediný objednaný host - sympatický doktor. Znají se sotva pár hodin, a už si stačí vzájemně vylít srdíčka. Doktor se dozvídá, že žena žije bez manžela, cítí se osamělá, dcera ji nenávidí...Ona zase zví, že doktor je pro změnu dlouho sám a osamělý, syn se mu odcizil a má těžké deprese kvůli operaci, při níž mu pacientka zemřela pod rukama. Tak si oba vzájemně vyprdolí své chmury a starosti hned na začátku a ruka je v rukávě... Obzvlášť první hodina filmu by se mohla ucházet o titul "nejkýčovitější šedesátiminutovka". Ve druhé polovině dílo přešlo do koukatelného romanťáku, kterému ovšem nasadili korunu divocí mustangové v samotném závěru, kteří nezklamali a přece přišli. Na vlně kýče jakoby se svezla i hudba. A co se hlavních hereckých představitelů týče, Diane Lane byla výborná herecky i žensky. Nevím, proč mne Richard Gere svým hraním nedokáže přesvědčit ani v tomto, ani v jiných jeho filmech. Byť je to sympaťák s velkým S, opět jsem mu příliš nevěřil - ani radost, ani smutek. Ty jeho psí oči mají stále stejný výraz. Věřím, že si film našel své příznivce v řadách naivních romantiků - a tím nechci nikoho shazovat. I já jsem velký romantik, ale jsem zároveň i realista a toto už bylo trochu moc. 40%. ()

ostre_pero

sú iba dva dôvody, prečo sa vám tento film nemôže páčiť. buď máte zlú náladu, keď ho pozeráte, alebo sa totálne nerozumiete filmovému umeniu (=rozumej - neviete empaticky precítiť osudy hlavných hrdinov). Danceboy - prakticky úplný súhlas. Vynikajúce výkony Diane Lane a Richarda Gereho, netradičný (ne)americký koniec. Skvelý film. ()

Rozmarýna

Čekala jsem pěkný romantický film, ale byla to nuda. Dialogy v některých místech příšerné. Diane Lane mi lezla na nervy svým příšerným hraním. Jak tu někteří psali, že tento film se bude líbit pětačtyřicátnicím nebo padesátnicím, tak jsou na omylu. Mně je totiž 50 a sledovat tento film bylo utrpení. ()

jay are

Nějak výrazně mě to nezaujalo, ale ani neurazilo. RIchard Gere točit takové filmy prostě umí a společně s Diane Lane vytvořili milý pár. Oceňuji účast svého oblíbence J. Franca :) ()

grandir

Díky kladnému hodnocení zdejší menšiny jsem shlédla tenhle film. Naprosto neočekávaně mě tenhle spíš evropskej než americkej snímek totálně emocionálně vyždímal. Krásnej filmovej zážitek pro ty, kterým má co říct. ()

Dataminer

Romantická dramata mám rád. Přestože má film pár hluchých míst, tak s ohledem na konec a zvláště mou oblíbenou Diane Lane hodnocení musím zvednout. ()

Kolousek007

Filmy podle knih Nicholase Sparkse jsou víceméně o tomtéž (lásce, které stojí něco v cestě), ale pokaždé v trochu jiné podobě. Bohužel toto dílo mě vůbec neoslovilo. Nevím, zda je to tématem, ústřední dvojicí nebo velmi kýčovitým závěrem, ale prostě ve mě žádné emoce nevyvolal. Příště si raději pustím můj oblíbený Zápisník jedné lásky. ()

opiumka

Prvních dejme tomu 40 minut je super. Bohužel následně to má tak strašně rychlý spád, že jsem nevěřila tomu, jak moc se za tak krátkou dobu sblížili a upřímně mi to přijde i dost nepravděpodobné. Při některých scénách, kdy si člověk má v duchu říkat "Jé!" jsem si já říkala "Cože?"a nevěřícně kroutila hlavou. ()

lumi1

veľmi krásny film a veľmi smutný. Fajn herci, no proste ja som bola nadmieru spokojná. Po dlhej dobe poriadna romantická dráma! ()

smazilek

Plakala jsem, plakala...... :-o)))))))) Pěknej doják, konec se dal sice předvídat, ale stejně.... plakala jsem, plakala :-o))))) ()

Nepl

Pro mě osobně zklamání. Dívat se na to dá, ale ten kýč na vás číhá téměř záběr co záběr. Nicméně pokud by si toho člověk nevšímal a vžil se do role padesátnice, která si film pustí u sklenice vína a vychutnává si ho, tak věřím, že si film naplno užije. Každý film má prostě jiné ambice, u tohoto díla rozhodně nejsou Oscarové. Je to oddechovka se vším všudy a snad i balzám na duši. Jak říkám, čekal jsem více, nicméně časté hodnocení filmu "odpad" sem rozhodně nepatří. Na to u mě aspirují úplně jiné filmy... Takže shrnuto, u mě lepší tři hvězdičky. ()

Yekkal

Hezké,romantické, vcelku koukatelné a nakonci jsem ani neslzel... P.S. - Napodruhé mi už slza ukápla,ksakru;-) ()

Slavusko

Laska kvitne v kazdom veku... a plati to aj o obsahu tohto filmu. Nie najhorsie spracovany a natoceny romanticky film s dobrym hereckym obsadenim a este lepsim autom : ) ()