Noci v Rodanthe

• USA Nights in Rodanthe (více)

Čtyřicátnice Adrienne Willisová vypraví své dvě děti na víkend s otcem, který rodinu opustil kvůli mladší ženě. Ten jí řekne, že by se k nim chtěl vrátit zpět. Adrienne si vyžádá víkend na rozmyšlenou. Má ho strávit v motýlku na pláži v Rodanthe, o který se bude starat během nepřítomnosti majitelky, kamarádky Jean. Jediným hostem je doktor Paul Flanner. Osamělý muž Adrienne požádá, aby s ním povečeřela. Vyprávějí si o svých životech a Adrienne se dozví, že je Paul rozvedený a má dospělého syna, také lékaře, s nímž však již déle než rok nemluvil. Jeho spory se synem vyvrcholily po operaci, při níž nečekaně zemřela paní Torrelsonová. Její manžel Robert a syn Charles žijí v Rodanthe. Paul sem přijel proto, aby je kontaktoval. Dvojice se pomalu seznamuje a společnými silami se snaží zabezpečit dům před blížícím se hurikánem. Během zuřivé bouře se definitivně sblíží. Jsou zamilovaní, tráví spolu čas na pláži, zajdou si na taneční slavnost v Rodanthe, ale ještě předtím Paul navštíví Torrelsona. Čas běží a Paula čeká cesta do Ekvádoru za synem. Adrienne slíbí, že na něj bude čekat. Jejich nečekaně zrozené lásce se však do cesty postaví nelítostný osud. (TV Nova)

vydumnica

Videla som všetky filmy podľa knižnej predlohy Nicolasa Sparksa (väčšinu kníh mám prečítaných), ten priam vidí do duše romantickej ženy. Môj najobľúbenejší je THE NOTEBOOK a na druhom mieste A WALK TO REMEMBER. Všetky ostatné sú už len priemerné. Film Nights in Rodanthe som mala doma na DVD. Hodnotila som ho už dávnejšie, možno dnes by som už dala o hviezdičku menej, ale nechám to tak. Okrem toho aj Richard Gere aj Diane Lane sú sympaťáci. ()

Streeper

Ať si říká, kdo chce, co chce, mě se to líbilo! Nevím jak ostatní, ale já četla i knižní předlohu a to dřív než jsem viděla film a bylo to tak lepší. Film je kopií knihy, když jsem ho sledovala, tak jsem si v duchu vybavovala věty z knihy. Ze začátku je film trochu zdlouhavý a nějakou dobu trvá než se tam něco začne dít, ale když už, tak to stojí za to. ()

Martrix

Milí diváci, dnes si v rámci HLW receptáře povíme, jak se připravuje Romantická slátanina po americku. K přípravě budeme potřebovat: jednoho umytého a navoněného R. Gere, jednu čerstvou D. Lane, pět kilo klišé a hromadu keců. Postup přípravy: hromadu keců(nešetříme), nacpeme nejprve do huby D. Lane a posypeme najemno nakrájeným patosem. Stejný postup zvolíme u R. Gera, ale vše navíc zalijeme medem. Oba potom vložíme do úžasného domu na pláži, posypeme předem připravenou čalamádou z klišé a necháme velmi, velmi pozvolna dusit, až do změknutí. Potom R. Gere vyjmeme a necháme vychladnut. D. Lane pak společně s nakrájeným patosem a kecy, pořádně vyšleháme a necháme vytuhnout. Dobrou chuť vám přeje, Váš George C. Wolfe! Rada na závěr: Pokud vám něco z této kaše zbylo, pokuste se otrávit, nebo aspoň uspat také vaše sousedy, či známé tím, že jim to celé převyprávíte. ()

Rockwood

Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale zklamalo mě to. Příběh úplně obyčejný a hlavně ohraný. Už sem se modlil, aby byl konec. A to prosím nejsem věřící. No, ale tak dokoukal jsem to do konce a konec mě tedy překvapil. No aspoň že tak. ()

tom88

Priemerná americká romantická dráma, kde nevyčnieva žiaden aspekt nad priemer, ani Richard Gere ani iný herci ani scenár či réžia. Pekné prostredie a príbeh, ktorý sa dá spracovať aj lepšie. Film je ale na jedno pozretie dobrý a mňa určite ničím neurazil, ani svojou miernou naivitou. Na prvý krát je to na 60% ()

Susinnon

Klišé a gýč... 2* dávam za krásny dom na pobreží, za prímorskú oslavu a za peknú hudbu. Zvyšok... Diane mi bola hrozne nesympatická.. možno to bolo spôsobené trošku aj tým dabingom.... Richard mi už poriadne leze na nervy, na milostnú scénu som sa nemohla pozerať, taký mi je odporný. Všetko tak strašne predvídateľné, neoriginálne, už to tu bolo a zas bude. Veta: "Vy jste mi vrátila mého otce. Spasila ste ho.", tak tá ma dostala... aj to o tom dychu, že on cíti jej dych a ona jeho, keď píše list... prvé čo ma napadlo, že im muselo riadne raziť z tlamičiek. No čo už... život po štyridsiatke sa nekončí... a ani po tomto filme. ()

Ťapka

Šmarjápanno, mí oblíbení herci, parádní dům, moře, srdcerváč, to ano, ale božínku, nešlo vynechat aspoň jedno z těch tun klišé? A dialogy psal někdo paznehtem. ()

venison

Moc příjemný romantický film pro zralé lidi - původně jsem zamýšlela dát 3*, ale konec mě přesvědčil, že dám o jednu více.. Příběh dvou lidí "za zenitem", kteří si žijí své zaběhlé životy a nemají naději na nové zítřky, dokud se nepotkají a jejich duše se neprovážou.. Ukazuje, že láska je nádherná v každém věku.. A že nejbolestivější v životě je přijít o naději, touhu a budoucnost, která se rýsovala v mlze.. Síla lásky, která skončí ve fázi rané zamilovanosti je právě v té tragédii.. Nikdo přece neví, jestli by jí nezačal za pár měsíců štvát tím, že třeba blbě mačká pastu.. Na druhou stranu oba měli "odžito", takže se to mačkání pasty snáze toleruje.. Otázkou je, jestli je lepší lásku poznat a ztratit, než jí nepoznat vůbec.. ()

Pavlínka9

Marně vzpomínám...Jo, je to takový ten příběh, který jsme viděli už stokrát, tedy já moc ne, páč na to nekoukám, ale čekala jsem něco jiného od tohoto filmu a ono to nepřišlo :) Stokrát omílané téma, hodně zvláštní dialogy a ukázka toho, že prostě někdy lidi potřebují prostě pauzu a vypadnou ze své současné reality :) Fajn, ale když to vypadá jako dvojice Gere/Lane těžko uvěříte tomu, že to tak skutečně prožívají. Upřímně - byla jsem ráda, že ten film skončil - i když ten závěr mě skutečně dojal a "setkání" matky s dcerou bylo skvělé, ale zase si mě získal ten závěr, jelikož nemusím zrovna dvakrát romantické happyendy :) Ale jo, ráda bych jednou jela do domku na pláži, prožívala romantické setkání s neznámým mužem a dokázala vytvářet výtvory z toho, co mi moře přinese :D ()

Master19

Poněkud netypická role pro Gera, ale i přes kvalitní ústřední dvojici a superždímací konec to nemá skoro žádnou sílu. ()

blackJag

Romantický kýč, který je průhledný jako tělo umírající akvarijní rybičky. Nedisponovat slušnými herci jako je Laneová a Gere nebo pěknými exteriéry (dům na pláži je opravdu obskurně nádherný, minimálně z venčí), šlo by pravděpodobně o synopsi nové guatemalské telenovely. Scénář je nehorázně stupidní, nechá postavy říkat slova, nad kterými člověk nevěřícně kroutí hlavou a nechá je prožívat ty nejprovařenější životní neduhy, které filmový průmysl zná. Při odhlédnutí od těchto zjevných nekvalit ale člověk dokáže film přežít bez úhony. Jedinci s citlivým dávivým reflexem nechť jsou ale na pozoru! 30% ()

horacko

Pekna romantika tento krat s trosku odlisnym koncom. U mna taky priemer, na ktory som sa rad pozrel ale viac uz sa k tejto snimke nevratim. ()

Ralna

Mám moc ráda Diane Lane i Richarda Gera. Ale toto? I Danielle Steel je zábavnější! Vrchol byl, když opravdu uviděla na pláži stádo koní, jak se psalo v pověsti... ()

raven odpad!

Povodne to bola 1 hviezdicka, ale po case si viem spomenut jedine na nechcene smiesnu scenu skonmi v zavere, ktora sposobila vybuch smiechu a musim znizit na nieco neuveritelne hrozne!!! ()

Mičl

Snažil jsem se do toho vcítit a pochopit, ale nešlo to. Přijde mi to hrozně kýčovité a slaboduché. Možná to bylo tradičně trapným Gereovým projevem, jehož herecké výkony patří snad už z principu do odpadu, či ta ubohá zápletka, nebo rádoby romantická tečka v podobě dopisování a ten "silný uragán" při kterém však stihl Ríša takticky smočit. Zkrátka to nechápu a ani nechci, jedna hvězda za nehappyend, ale no more pls. Pro psychicky nevyrovnané životem zhrzené zoufalé paničky je to klenot, pro mě ztráta času. ()