Lidé opustili Zemi před 700 lety a přesunuli se flotilu obřích plně automatizovaných hvězdoletů. Ze Země se stalo jedno velké smetiště a uklízecí roboti, kteří ji měli dát znovu do pořádku, přestali dávno fungovat. Zůstal jen poslední z nich, VALL-I. Ten každý den ráno navlékne housenkové pásy, nabije si sluneční články a se svým kamarádem švábem se vydává do práce. Osamělost, sbírání všemožných lidských předmětů, a hlavně koukání na videokazetu s muzikálem Hello Dolly! ho postupně proměnily v citově uvažujícího tvora, který touží po lásce. VALL-I jednoho dne objeví mezi smetím výhonek rašící zelené rostliny. Tentýž den zažije i další nečekanou událost, setkává se s robotkou Evou, která byla vyslána z hvězdoletu Axiom zjistit, zda je planeta obyvatelná. VALL-I pozve Evu do svého příbytku a ukáže jí všechny své poklady, včetně zelené rostlinky. K jeho úžasu mu Eva rostlinu sebere a vypne se. Čeká pouze, až bude přepravena zpět na Axiom. Když pro ni dorazí raketa, zamilovaný VALL-I ji odmítá opustit. (TV Nova)

Jayk19

Skoro až nezdravě roztomilé,kreslené rodinné podívání o maličkém uklízecím robůtku podobnému Johnymu pětce.Osobně se mi líbil víc z těchto kreslených animáků už jen vzhůru do oblak.Rozhodně milé podívání pro všechny ročníky. ()

vika.evil

Užasný kreslený film, u kterého se dá i rozbrečet.Na Vall-i ho jsem se těšila už od ukázek.Prostě super film pro rodinné večery,který nikdy nezkalme.. ()

Eeve

Dokonalý film po všetkých stránkach - od prvých úvodných záberov až po vydarené titulky - plný milého humoru, najlepších pazvukov aké kedy filmové aj nefilmové roboty mali, prekrásnej grafiky, a nádherného, i keď jednoduchého príbehu, ktorý chytí za srdce. Množstvu postáv autori vytvorili vlastné charakteristické povahy, a teraz nehovorím len o hlavných hrdinoch, ale o každom robotovi by ste vedeli povedať nejakú tú povahovú črtu, dokonca i ten šváb bol osobnosť :) Nasmiali sme sa, poplakali, povznášali spolu s Wall-Em a Eve. Nesmiem opomenúť naozaj nádherný a vydarený soundtrack, ktorý dá o sebe vedieť vždy v pravú chvíľu a krásne dopĺňa celkový dojem. Takýchto filmov, či už animovaných alebo nie, sa nerodí veľa - treba si ceniť takýto skvost v dnešnej kinematografii. Vzdávam hold Pixaru a jeho zatiaľ najvyššie zdvihnutej laťke, ktorú len tak niekto neprekoná. ()

kishi_SO

Wall-E dokazuje, ze sa da zabavit aj na animaku, kde nemusia nutne zniet infaltinne keci pre deticky. Prva polovicka vynikajuca, druha obstojna. Celkovo, az bude vonku prsat a mne sa bude kopit odpad v kuchyni pri kosi, Wall-E to spravi. ()

Foogas

Ekologickej výplach nevinnýho dětskýho mozečku prostřednictvím kraťasu roztáhlýho na hodinu a půl. Koukatelný to je, takže lehkej podprůměr, jsou mnohem lepší animáky. ()

PatrikP4

Animáky moc nemusím... Nerad se na ně dívám a spíš se nechám přemluvit, je ale pravda že většina je velmi kvalitných a je to asi chyba že je moc nemusím... Každopádně k filmu... Vůbec mě to nenadchlo, nebralo mě to nedokázal jsem se na to dívat a fakt bejt zažranej, čekat na něco co se stane... A ono pro mě nic zajímavého se vlastně nedělo... ()

imaginer21

Nemůžu jinak. Už jen to, že dobrá polovina filmu je beze slov a přesto umí vyvolat všechny emoce. Nemluvě o všech nápadech, kostře příběhu a úchvatnému vizuálu. Musí se vidět, ideálně na velkém plátně. ()

MrsTecka

Jedna z nejkrásnějších a zároveň nejpoučnějších pohádek. Přesně takto vidím náš svět za několik desetiletí. Inteligentní pracující roboti, tlustí a líní lidé zakoukaní do obrazovek a poslední květinka na Zemi. Nemám co vytknout, spíše bychom se měli všichni poučit. ()

meda2016

Zábavné, legrační a kouzelné! Optimistické ...že obézní smart-foodoví konzumenti mohou zas být normálně pohyblivými. Snad malý příměr průmyslu 4.0 a dále, výše, směle. ((Animační nápady jsou kapitolou samou pro sebe, všechny palce hore.)) ()

Astonko

Aké milo nostalgické bolo sa na to znovu pozerať. Wall-e je jednoznačne jedna z najzlatších postáv vo filmovom svete a to nepotrebuje pestrofarebné čačky či dokonca ani slová. Pre mňa tento film nemá chybu takže ani nemá význam vypisovať klady či zápory, všetko je proste super. 10/10 ()

Izmo123

Film jasně naznačuje, jak dopadne naše Země, když se oni nepostaráme. Tady je vše dokonale uděláno - ztvárněno. Zaujala mne hlavní postava- robot který ani moc nemluví, ale i tak ji považuji za postavu která řekne nejvíc. Nechová se jako ostatní roboti. Já- Vall-i je jedinečný tak jako jako Eva, svojí lidskou a současně robotí inteligencí. Prostředí je depresivní ve vykreslení stavu planety, kdy naše Země dopadne takhle, (což je dost velká drsná, představa která mě děsí dnes a denně). Film souvisí s drsnou budoucností, pokud lidstvo nedojde k osvícení. Jedna věc, moc, nechápu proč na ČSFD není napsáno mezi ostatní žánry u tohohle filmu Romantický, protože tohle je můj nejoblíbenější romantický animovaný film všech dob. I když film ukazuje to, jak naše Země dopadne, tak je to propojené s romantickou stránkou tak i s z vesmírnou Odysseou. Romantika jako hrom , hlavně to jiskřeni(doslova), mezi dvěma roboty. Naše planeta nemusí takhle dopadnout když se o ni postaráme. Film pochází s dílny Pixaru který má velice dobrý scénář, což taky platí u filmu Ratatouille, Vzhůru do oblak, Úžasňákovi a Toy Story 3, jinak hodnotím: Animace 10/10 Postavy 10/10 Příběh 10/10 Romantika 10/10 Celkově hodnotím ⭐⭐⭐⭐⭐ 10/10 ()

PanPyzamo

VALL-I je známý animák od studia Pixar a je vážně úžasný. Animace je nepobíratelná. Opravdu nechápu, jak tohle mohl Pixar v roce 2008 vytvořit. Nádherný svět s nádhernou atmosférou, ve kterém projíždí robot jménem VALL-I, který později potká EVE. Film v pozdější fázi nádherně ukazuje, že moderní technologie jsou sice fajn, ale nesmíme se zapomínat hejbat. Jediné mínus filmu je snad konec, který je až moc dělaný pro děti, ale jinak se jedná o úžasnou podívanou. 9/10 ()

NiksCZ

9/26 Wall-E (2008) - Tak tohle se Pixaru opravdu povedlo. Wall-E je k dnešnímu dni pravděpodobně nejponurejší a taky zároveň jedna z nejkrásnějších Pixarovek, které kdy vyšly. Příběh nás zavádí do budoucnosti, kdy se země stala neobyvatelnou, kvůli znečištění. A tak byli lidé posláni do vesmíru na dobu, jenž byla určena na pouhých pět let. Jenže více než sedm set let uběhlo, a nic se nezměnilo. Na planetě zemi zůstal pouze malý robotek Wall-E a jeho kamarád šváb. Jednoho dne však na zem přiletí modul, který na zem vysadí EVE, sondu, jenž má najít rostlinu a donést jí zpátky na hlavní loď, která pak za pomocí autopilota doveze loď zpátky na zem. Děj samotný odsýpá velice rychle a je fantasticky odvyprávěný. Probírá otázku znečišťování naší planety, ale taky běžnější témata, jako například lásku, přáteství, anebo třeba lidskou pohodlnost. Taky zde dostanete na konci poučení, v podobě "Pečujte o vaši planetu dříve, než bude pozdě". Humorem celý film pak šetří, což je tady spíše klad. Postavy jsou výrazné, mají skvělé a nápadité designy, z kvalitně zpracované "mimiky" robotických postav cítíte přesně to, co právě prožívají, a hlavně ústřední duo hrdinů má mezi sebou perfektní chemii, kterou považuju za jednu z nejlepších, kterou jsem kdy viděl. Pasažéři vesmírné lodi jsou pak celkem na jedno brdo, ale to není na škodu. Dokáží bavit, nejsou otravní a jsou sympatičtí, stejně jako všechny postavy ve filmu. Záporák je pak silně inspirován palubním počítačem HAL9000 z Vesmírné odysey a přišel mi parádní, protože nebyl prostě jen zlý, vlastně nebyl vůbec zlý, jen tvrdohlavě dodržoval jemu dané instrukce, což je celkem netradiční u záporáků ve filmech. Vizuál je pak opět to nejlepší, co se dalo v roce 2008 v kinech najít. Nic není položené jen tak, vše má své místo a je vyrenderováno naprosto perfektně. Každý odlesk, každý stín, každá textura, prostě všechno. Animace samotná je plynulá a působí velice přirozeně. A k soundtracku řeknu jen to, že je velice epický a moc se mi líbil. Hezky podtrhával atmosféru celého filmu a pocity postav na scéně. 10/10 ()

KinXandor

Film, který je vhodný pro celou rodinu. Viděl jsem ho celkově 2x - poprvé v ranném věku a podruhé teď v dospělém věku a musím říct, že každý si v tom dokáže najít svoji euforii o tom, jak tento film se může stát realitou a zároveň je to zkreslené v pozitivním světle. ()

GejmronCZ

Když jsem se na to koukal jako dítě, bylo to nádherný. Teď se na to koukám zase a pořád je to nádherný. Krásně zpracovaný postapokalyptický příběh 2 zamilovaných robotů, kteří se neměli nikdy potkat. Walliho naprosto miluju. Jeden z nejlepších animáků, co kdy vznikl. Nádherný vizuál s úžasnými a kreativními scénami, skvěle rozvedená a zpracovaná veledůležitá a těžká témata s naprosto dechberoucí hudbou zabalené v závoj prosté robotí lásky. Viděl jsem to už Xkrát a nikdy neodmítnu si to pustit znovu. Tohle je za mě první animák, co je NEJEN pro děti, ale opravdu se nad tím budou bavit i dospělí, protože tam jsou i easter eggy. Soundtrack naprosto úžasný a pořád baví stejně tak animace a narážky, které dítě nepochopí. Miluju tuhle pohádku, prostě srdcovka! ()

Dvojirakri

Jsem rozpolcen. Ani druhé shlédnutí, po téměř patnácti letech, mne neutvrdilo v tom že tvůrci přesně věděli co chtějí točit. Krásně animovaný snímek je rozkročen mezi dětskou futuristickou pohádkou, kde roboti skotačí vesmírem, a postapokalyptickou sci-fi pro náctileté a dospělé. Do toho se míchá romance, nostalgie po Robotu č.5 a ekologie. Tento koktejl ale nemůže stoprocentně fungovat na všechny skupiny, je to jako kdybyste smíchali Boba a Bobka s Cestou do pravěku. Škoda, protože prostředky k tomu vytvořit skutečně silný a působivý animovaný snímek pro náročnější rodinné publikum měl, svoji snahou po obejmutí co nejširšího spektra ale posunul úroveň filmu níž. ()

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

Tom Cruise – poslední muž na Zemi?

25.05.2011

Kdybyste z nějakého bizarního důvodu zkombinovali Já, legenda a Vall-I, dostali byste Oblivion. Ve vzdálené budoucnosti je Země zdevastovaná a lidstvo žije v oblacích. Na povrchu už pracují jen… (více)

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011

OSCARY – výsledky