Reklama

Reklama

Malý New York

  • Francie Little New York (více)
Trailer

Sully (Ethan Hawke) by rád svému dosud nenarozenému synovi otevřel možnosti, které on sám nikdy neměl. Jasper (Seymour Cassel) se ukrývá před mafií, která se mu vetřela do soukromí i do podnikání. A místní mafiánský boss Parmie Tarzo (Vincent D’Onofrio) sní o likvidaci konkurenčního gangu. Tři různí muži mají společné jen jedno: žijí na Staten Island. Jednoho dne se tu jejich osudy protnou a nic už nebude jako dřív. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (45)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Tri príbehy, prelínajúce sa v tarantinovskom duchu, sa nakoniec podľa očakávania pretnú. Z hereckých predstaviteľov hlavných postáv na seba strháva pozornosť predovšetkým veterán Seymour Cassel, niekdajší spolupracovník majstra improvizácie Johna Cassavetes, ktorého sme videli v rade pozoruhodných nezávislých titulov. Predsa len mafiánske filmy majú trochu iné promo, iné obsadenie. Aj keď začiatok filmu je taký nijaký, tak ma dej udržal pri obrazovke. Film je poňatý skôr umelecky, vybočuje zo zažitých noriem mafiánskych gangsteriek. Tento snímok nieje žiadna sláva, avšak rozhodne stojí za pozornosť, pokiaľ ste milovníci akýchkoľvek gangsteriek. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nejlepší příběh byl ten s hluchoněmým řezníkem, zbytek je póvlovatý. Špatně vyprávěný nápad - nač ty humorné vsuvky, které s filmem nesouvisí, nač to střídání tempa, ta vata, a vůbec, proč to chronologicky zmatené vyprávění? Kdyby byl příběh vyprávěný lineárně, zaujal by mě víc a vzbduil by větší emoce. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/maly-new-york.html ---- Staten Island je podle úvodu filmu jen pohřebištěm obětí mafiánských vražd. Osudy tří lidí se zde velice lehce protnou.   Tři příběhy tří mužů, každý má cca půl hodiny, jsou vyprávěné chronologicky pozpátku - mafián, který se chce proslavit něčím velkým, aby si jeho jméno lidé pamatovali, chlápek, co vybírá kanalizační jímky a chce pro ženu a jejich budoucí dítě to nejlepší, až se zaplete do zločinu, a hluchoněmý řezník z lahůdek a s červenými ponožkami, sázející na koníčky, ale kterého má místní mafián pod palcem a řezník musí čtvrtit nebohé oběti zločinů. Právě příběh hluchoněmého řezníka má vše, co by z filmu udělalo zajímavé dílo. Nechybí smysl pro detail, pro pečlivé vystavění scény, pro katarzi. Což se o dvou předchozích příbězích říct nedá, a zdají se být jenom do počtu, vatou. Mohly být odvyprávěny za třetinu jejich celkové stopáže a sloužily by jako slušné seznamovací intro. Možná je to tím, že jedním z producentů je Luc Besson, ale styl vyprávění je na pár facek, jak už to v poslední době u Bessonových produkcí bývá. Mezititulky a některými drobnostmi se vám snaží film od začátku vnutit, že jde vlastně o frašku. Ale nejde, a díky tomu je divák leda zmaten, protože netuší, co má očekávat od dalšího vývoje situace, zda se o postavy bát, nebo být klidný, že jde o černý humor a vtip. Skutečně však jde o drama, a ne vždy s dobrým koncem. Možná se tvůrci chtěli odkázat na seriál Rodina Sopránových, ale tam jsou hlášky a navíc podřízené přísně ději. Navíc je to celé těžkopádně vyprávěné. Tam, kde v podstatě není co vyprávět, je pomalý a se zbytečně parodickými scénami, mnoho scén je zbytečně natahovaných, aby ty důležité proběhly v rychlosti kolem. Některé náznaky nejsou dořečeny. Něco se dá zhruba od půlky filmu předvídat, i když jisté napětí tu je (kdo umře,a kdo ne). Ke škodě věci je i ono chronologicky opačné vyprávění a mozaikovitost příběhu. Kdyby byl příběh vyprávěný lineárně, zaujal by mě víc a vzbudil by větší emoce.  Disk načíná protipirát a čtyři upoutávky, další tři navíc se nacházejí v hlavním menu, jinak nic - krom filmu - už nečekejte. Obraz, zvuk (v originále jen stereo) i titulky jsou slušné kvality, jen spojení "kdyby jsme" se v češtině nepoužívá, správně je "kdybychom" nebo v hovorové řeči se dovoluje "kdybysme". ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

PŘÍBĚH PRVNÍ - NEZLOMNÝ MAFIÁN A JEHO NEKONEČNÉ HLEDÁNÍ VĚČNÉ SLÁVY....Jmenuji se Parmetto Tarzo. Žiji na Staten Islandu v New Yorku a chci ten ostrov ovládnout.... Parmetto Tarzo ( Vincent D´Onofrio ) je nesympatický slizoun a vše špatné, co se mu ve filmu stane, je jen dobře. PŘÍBĚH DRUHÝ - INTROSPEKTIVNÍ ČISTIČ SEPTIKŮ A JEHO ZASVĚCENÍ DO VĚDY A ZLOČINU....Jmenuje se Suly Halverson ( Ethan Hawke ) je sympaťák a jeho snaha, mít chytřejší dítě, než je on sám se možná povede, ale potřebuje peníze, no a kde je vzít a nekrást, že. Zde se nám příběh začíná formovat a mi máme představu, co a jak asi bylo, než se to sešlo. PŘÍBĚH TŘETÍ - HLUCHONĚMÝ LAHŮDKÁŘ A JEHO TICHÁ DOBRODRUŽSTVÍ PŘI ŘEZÁNÍ A KRÁJENÍ.....Jasper Sabiono ( Seymour Cassel ) je smutný a tichý hrdina filmu. To co krájí není totiž vždy jen lahůdka a když se vám na stůl dostane i kamarád, zákonitě se naštvete. Příběh se začíná spojovat a konec už je na dohled. Snaha filmařů ukázat divákům nejdřív otázky a pak jim dát odpovědi, byla tak trochu zhatěna docela nudným dějem. Nejzajímavější byl třetí příběh, snad se k němu dokoušete. ()

whack 

všechny recenze uživatele

Mafiánsky boss, ktorý precitne a namiesto pôvodného plánu prevziať nadvládu nad svojou štvrťou sa stane environmentalistom brániacim stromy, no jeho minulosť ho prenasleduje; dedko porcujúci mŕtvoly v kuchynke svojho fastfoodu, ktorý vezme veci do vlastných rúk; genetická modifikácia ľudských embryí – všetky tieto rozdielne témy sa neoddeliteľne prelínajú zábavnou formou v tomto úplne obyčajnom, priemernom filme bez posolstva. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

3 vzájomne previazané príbehy, tentokrát s mafiánskou zápletkou. Čiže nič nové pod slnkom. Zároveň však osvedčený recept, ako diváka slušne pobaviť a udržať jeho pozornosť. Taký malý film, ktorý si viem predstaviť niekedy o polnoci na filmovom festivale po náloží "intelektuálnych" snobární. Alebo neskoro večer v telke. DeMonaco síce nevie vyťažiť z témy maximum, záverečné zvraty idú trochu proti atmosfére celého filmu, ale žeby mal mať film priemer 53%, tak to je myslím trochu nespravodlivé. Malý New York sa chvíľami tvári, že je iba oddychovkou, potom že rieši závažné problémy. Nejde to nijak zvlášť dokopy, ale je to stále iba Malý NY, čiže malý film, tak nebuďme príliš nároční. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (2)

  • Film byl promítnut na mezinárodním filmovém festivalu v Tokyu 2009, kde byl James DeMonaco oceněn cenou Grand Prix. Poté broběhlo velmi omezené promítání v New Yorských kinech a následně šel film na Blu-ray a DVD. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v New Jersey a New Yorku, kde se filmovalo zejména na Staten Island. (Terva)

Reklama

Reklama