Malý New York

Little New York

Komedie / Drama / Krimi

Francie / USA, 2009, 95 min

• infected

Asi nejhorší film o mafiánech a lidech okolo nich.Divák musí být hodně trpělivý aby to skousl na jeden zátah protože děj rozložený na tři části poodkrývá společnou línii jednoho filmu jen pozvolna a nudně.Mafiánský boss je jako král gayů,dobrácky vypadající hluchoněmý stařík krájí precizně salám a sýr pro zákazníky stejně jako porcuje mrtvoly pro mafii.Korunu tomu nasazuje Ethan Hawke zahnán do kouta finanční tísní který jezdí s fekálním vozem a nenapadne ho nic lepšího než mafiána okrást.Důvod proč potřebuje peníze je přinejmenším na posudek lehké debility.Hvězdička za exteriéry,jinak škoda času.(1.5.2011)

Jednoznačně nejlepší příběh byl ten s hluchoněmým řezníkem, zbytek je póvlovatý. Špatně vyprávěný nápad - nač ty humorné vsuvky, které s filmem nesouvisí, nač to střídání tempa, ta vata, a vůbec, proč to chronologicky zmatené vyprávění? Kdyby byl příběh vyprávěný lineárně, zaujal by mě víc a vzbduil by větší emoce. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/maly-new-york.html(20.2.2010)

"Stromová" linie hodně mimo, ale jinak se jednalo o velmi dobře zahranou a ještě lépe odvyprávěnou mafiánskou záležitost, která byla na jedné straně příjemně staromilská a v každém případě napínavá, ale také si dovolila zakomponovat několik ozvláštňujících detailů, i když uznávám, že tato kombinace nemusela sednout každému...Rozhodně ale více drama než bizarní a ironická komedie, jak by se mohlo zdát z obsahu, který je tu uveden...(29.12.2009)

Téma není úplně špatný, herci taky ne, ale to uchopení, zpracování a scénář je velkej zádrhel. Ve skutečnosti zjistíte, že se tam v podstatě nic nestalo, přestože se jednalo o několik příběhů, který se postupně protnou v jeden celek. Ovšem v celek bez napětí, zajímavosti nebo jakékoliv přidané hodnoty. Jediný ponaučení, který z toho plyne, je, že ani vydržet 7 minut pod vodou se nemusí nakonec vyplatit, za to hluchota, němost a červený ponožky jdou dohromady.(25.7.2013)

PŘÍBĚH PRVNÍ - NEZLOMNÝ MAFIÁN A JEHO NEKONEČNÉ HLEDÁNÍ VĚČNÉ SLÁVY....Jmenuji se Parmetto Tarzo. Žiji na Staten Islandu v New Yorku a chci ten ostrov ovládnout.... Parmetto Tarzo ( Vincent D´Onofrio ) je nesympatický slizoun a vše špatné, co se mu ve filmu stane, je jen dobře. PŘÍBĚH DRUHÝ - INTROSPEKTIVNÍ ČISTIČ SEPTIKŮ A JEHO ZASVĚCENÍ DO VĚDY A ZLOČINU....Jmenuje se Suly Halverson ( Ethan Hawke ) je sympaťák a jeho snaha, mít chytřejší dítě, než je on sám se možná povede, ale potřebuje peníze, no a kde je vzít a nekrást, že. Zde se nám příběh začíná formovat a mi máme představu, co a jak asi bylo, než se to sešlo. PŘÍBĚH TŘETÍ - HLUCHONĚMÝ LAHŮDKÁŘ A JEHO TICHÁ DOBRODRUŽSTVÍ PŘI ŘEZÁNÍ A KRÁJENÍ.....Jasper Sabiono ( Seymour Cassel ) je smutný a tichý hrdina filmu. To co krájí není totiž vždy jen lahůdka a když se vám na stůl dostane i kamarád, zákonitě se naštvete. Příběh se začíná spojovat a konec už je na dohled. Snaha filmařů ukázat divákům nejdřív otázky a pak jim dát odpovědi, byla tak trochu zhatěna docela nudným dějem. Nejzajímavější byl třetí příběh, snad se k němu dokoušete.(21.2.2010)

• - Film byl promítnut na mezinárodním filmovém festivalu v Tokyu 2009, kde byl James DeMonaco oceněn cenou Grand Prix. Poté broběhlo velmi omezené promítání v New Yorských kinech a následně šel film na Blu-ray a DVD. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v New Jersey a New Yorku, kde se filmovalo zejména na Staten Island. (Terva)