Malý New York

Staten Island

Little New York

Komedie / Drama / Krimi

Francie / USA, 2009, 95 min

Krásný děj, gradující v paralelních liniích, výborně vystavěno. Podpořeno výbornou režií (současně autor scénáře). Povedl se střih, mix zvuku. Závěr je výborný i ideově. Skvělá práce! Seymour Cassel je asi nejvýraznější postavou celého filmu, budu si jeho hluchoněmého lahůdkáře pamatovat ještě hodně dlouho. 75 %(22.12.2009)

Abych pravdu řekl, tak jsem tento film vkládal do DVD přehrávače s velkým otazníkem. Vůbec jsem netušil, co mohu čekat. Přeci jen mafiánské filmy mají trochu jiné promo, jiné obsazení. I když začátek filmu je takový nijaký, tak mě děj udržel u obrazovky. Film je pojatý spíše umělecky, vybočuje ze zažitých norem mafiánských gangsterek. Prostě to je pohled trochu jinak. Spíše než kasovní trhák je to film určený pro odbornou veřejnost, filmové soutěže apod. Ačkoli to tu někteří diváci dost strhávají, film stojí za zhlédnutí i přes tu scénu na stromě, ale i ta prostě do toho konceptu filmu nějak zapadla. Je to takový fim na sobotní odpoledne.(24.5.2010)

• Martin741

Reziser James De Monaco asi niekedy vo svojej obyvacke videl legendarneho Kmotra a tak sa rozhodol natocit tiez gangsterku. Napad je to sice dobry, ale co z toho, ked scenar pisal pravdepodobne nejaky 15 rocny Down s pokrocilym stupnom demencie a retardacie. A vysledok potom aj tak vyzera. Strata casu a priserna nuda. 12 %(18.6.2013)

• mala_kea

Nebýt nesmyslně vymyšlenou větví o ochraně lesa a nebýt zbytečně dlouhého a k ničemu protahovaného závěru, který sice nevyplyne po uvodních minutách, ale po půli filmu je zcela jasno. Ovšem napětí trvá až do konce a když se pan DeMaco rozhodl svůj boj vzdát už po půli, poměrně uspěšně to dotáhl do konce.(5.2.2010)

• infected

Asi nejhorší film o mafiánech a lidech okolo nich.Divák musí být hodně trpělivý aby to skousl na jeden zátah protože děj rozložený na tři části poodkrývá společnou línii jednoho filmu jen pozvolna a nudně.Mafiánský boss je jako král gayů,dobrácky vypadající hluchoněmý stařík krájí precizně salám a sýr pro zákazníky stejně jako porcuje mrtvoly pro mafii.Korunu tomu nasazuje Ethan Hawke zahnán do kouta finanční tísní který jezdí s fekálním vozem a nenapadne ho nic lepšího než mafiána okrást.Důvod proč potřebuje peníze je přinejmenším na posudek lehké debility.Hvězdička za exteriéry,jinak škoda času.(1.5.2011)

• - Film byl promítnut na mezinárodním filmovém festivalu v Tokyu 2009, kde byl James DeMonaco oceněn cenou Grand Prix. Poté broběhlo velmi omezené promítání v New Yorských kinech a následně šel film na Blu-ray a DVD. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v New Jersey a New Yorku, kde se filmovalo zejména na Staten Island. (Terva)