Rok xxx. V zasněžené metropoli nemilosrdně vládne pan Televize. Celé město je bez hlasu a on jediný má monopol na slovo a obraz. Všichni lidé sledují obrazovku a jedí televizní jídla, která také vyrábí on. Pan Televize připravuje nekalý plán, jak prostřednictvím nebezpečného hypnotického stroje, který účinkuje přes televizi, navždy ovládnout všechen život. Aby toho dosáhl, unese jedinou bytost, jež má dosud hlas – nádhernou zpěvačku... Působivý příklad vitality a formálního potenciálu němého filmu. Anténa, inspirovaná snímky Murnaua, Langa, Ejzenštejna a Vertova, je přesto velice moderní film. Pohádková alegorie diváky neustále překvapuje úžasnou výpravou, promyšleným použitím titulků a v neposlední řadě také působivým herectvím. (oficiální text distributora)

vojo

Síce ma táto vizuálne a paradoxne aj hudobne dokonalá pocta filmom nemej éry miestami trochu nudila(neuškodili by skoršie prestrihy a tým skrátenie o cca 15 min.), musím skloniť poklonu tvorcom za naozaj skvelé obrazové hody, ktoré reflektujú dnešný svet oblbovaný rôznymi tv. Naozaj len škoda slabšej práce zo strihom. ()

char_t

Vždycky když si přijdu jako intelektuál obklopený blby, pustím si nějaký film typu Anténa. Pak se hned cítím jako průměrný český človíček a skoro mám chuť volit Zemana - tohle intoš-umění mě totiž totálně míjí. Pseudo-retro sci-fi, které nevypadá ani jako starý němý film, ani jako sci-fi, a marně tu hledám i tu všemi vychvalovanou poctu klasice. Prostě jen primitivní příběh, zabalený do originálního, ale až děsivě podivného kabátu. Nic víc, nic míň. ()

Dimo

Tak tohle bylo výborné. Úplně jiný -poloněmý- film s příjemným příběhem a zvláštní neklidnou atmosférou zasmušilého města, kde lidi pod krutovládou pana Telvize už nemluví. Zpracování titulků je vážně originální a nápad je doslova a dopísmene využitý. Taky potěšila spousta jasně rozponatelných narážek a pomrknutí jak na filmy (Metropolis), tak na diktaturu ("kříž" ze svastiky a Davidovy hvězdy). Dokonalá byla také hudba, která byla nevídaně a neslýchaně dobře sladěná s obrazem. Jsem moc spokojen. Viděno v kině v rámci Projektu 100 (2009). ()

Perr

Na začátku jsem si říkal krása, potom jsem se začal nudit a nakonec jsem bojoval se spánkem. Vzhledem k jednoduchému ději a také „uspávací“ formě je hodina a půl hodně a prospělo by stříhání a stříhání, 2.5*. ()

Joski

Úžas po všetkých stránkach! Forma "nemého" filmu je zároveň hlavným motívom a podstatnou zložkou obsahu Antény. Vizuálne symboly sú úzko späté s textom, ktorý s použitím kreatívnej typografie skvele nahrádza ľudskú reč. Hudba s nádychom latino tanga i kvalitnej vážnej hudby (kvartetná, symfonická) geniálne pointuje všetky gagy a navodzuje záhadnú atmosféru. Film je postavený aj na mnohých citáciách predovšetkým nemých filmov: Metropolis, Cesta na mesiac, Dr. Jekyl, Frankenstainová nevesta, Muž s kinoaparátom či dokonca Lynchov Sloní muž... Ide o kvalitný snímok s jednoduchým, ale hlbokým obsahom pre náročnejšie zamerané publikum! Pastva pre oči, uši i mozoček. Ja som sa bavil do poslednej minúty:-))) Cinemato-grafická lahôdka 100% ()

merlik

Silný jednoduchý příběh vyprávěný těmi nejryzejšími filmovými prostředky, dokonalá iluze němého černobílého filmu. ()

Bedza

Davam 5* za ruznorodou napaditost, a tu vseobjimajici vizualni nadheru.., mozna az prilis durazna alegorie nemecko-ruskeho sveta mi ve filmu moc nesedela, ale jinak je film uzasny..asi se vydam na druzbu za blondatymi soudruzkami Argentiny..:D ()

celticek

Vidím to jak Molotov. Sem tam jsem taky "zabral". Líbila se mi ale vizuální stránka a hudba je taky dobrá. Prostě zajímavé ztvárnění a pocta černobílým filmům. ()

MarkHoppus odpad!

Občas se mě stane, že mě film nezaujme a já se u něj nudím dvě hodiny a nemůžu se dočkat toho až skončí. La antena je v jednom vyjímečná, poněvadž na ní jsem se dokoukat nedokázal. Absolutně stupidní a nudná záležitost, alespoň pro mě. ()

Narg

Uzasne originalni a nadherny film plny tisicu odkazu, nejen pocta nememu filmu, jak se vetsinou rika. Vizualni stranka je dechberouci, pribeh originalni, vyuziti nemeho filmu v pribehu originalni, odkazy na politiku, vliv medii, historii i mnoho filmu velmi promyslene. Napady pouzite v Antene by jinym tvurcum vystacily na desitku filmu. I kdyz muze na nekoho pusobit nudne, pokud se clovek opravdu soustredi, pochopi, v cem je jeji kouzlo. Zkratka film pro narocneho divaka! ()

Pitryx

Vizuální pecka, kde najdete téměř vše. Sci-fi i horor, pohádku i drama. Ale asi největší věc na tomto díle je výsměch celé této konzumní společnosti. Režisér zde rozehrává hru, ze které může být právě těmto „konzumentům“ dosti nevolno, a mělo by. Jenže ONI se v tomto snímku nenajdou. Tento film je zároveň pocta černobílým sci - fi snímkům. Ano i Chaplinova „Moderní doba“ byla kdysi sci - fi . Znalec jich objeví pochopitelně více, než asi nejslavnější dílo světové kinematografie „Metropolis“. Trošku mne zamrzel závěr, zbytečně protažený (scény se slovy) a trošku podbízivý a teatrální. Že by to byl úmysl? Přes toto i pár drobných chybek film vřele doporučuji. I já si na něj v budoucnu udělám znovu čas. A rád. 20131103 9043/9512 ()

nula87

Jako pocta fajn, ale jako samostatně fungující příběh, který by měl vtáhnout do děje, už o poznání slabší. 60% ()

ugly_joe

Filmovárska i vizuálna lahôdka. Váhal som medzi 3 až 5, ale ked sa nenecháte zlákať odkazmi na posmodernú kritiku médií, či sociálnymi a politickými odkazmi, tak zistíte, že jednoduchý až naivný príbeh je vo svojom grunte pevne postavený v existenciálnom priestore. To u mňa vždy zaváži, bo chodím do kina nie kvôli filmov, ale kvôli sebe a tento kúsok vo mne odomkol témy, nad ktorými som už dlho nerozmýšľal. Takže: vďaka. ()

Reproduktor

Pro někoho náročné, pro někoho lahůdka. Pro mě jednoznačně bomba. Plynulé gradování příběhu, skvělé hraní si s titulky a jen málokdy viděna taková báječná alegorie.No možná sem trošku přechválil, ale po nuceném se koukání na twilight mi takový to film přišel jako skvost hodný haldy oscarů. ()

Kkahunaa

V nejmenováné době, v jednom nejmenovaném městě, ztratili obyvatelé schopnost mluvit – ztratili hlas. Celé město, které vlastní Mr. TV, se dorozumívá pomocí slov, které však nejdou z úst, ale plují vzduchem. Nádherný, mistrně udělaný film, který vzdává holt nejen německé avantgardě, ale i Georgi Méliésovi či filmu Fritze Langa Metropolis. Jde o ponuře naivní retro sci-fi, které odráží problémy dnešního světa., ať již jde o neschopnost komunikace či pohlcení prázdnem. ()

100: Bitva u pokladen

100: Bitva u pokladen