Reklama

Reklama

Film 11. hodina se dotýká onoho zlomového bodu, ve kterém ještě stále máme šanci změnit směrování naší planety. Film zkoumá, jak se lidstvo do tohoto bodu dostalo – jak svým životním stylem ovlivňujeme fungování planety Země a co můžeme dělat, abychom směr, jakým se ubírá, mohli zvrátit. Filmařům poskytli rozhovory uznávaní světoví odborníci i známé osobnosti. Uvidíme v něm i bývalého nejvyšší představitele SSSR Michaila Gorbačova, proslulého vědce Stephena Hawkinga, bývalého ředitele CIA R. Jamese Woolseyho, odborníky na trvale udržitelný rozvoj Williama McDonoucha a Bruce Mau a více než 50 dalších předních vědců, myslitelů a vůdčích osobností, kteří nám zprostředkují šokující fakta a budou diskutovat o nejpalčivějších otázkách naší planety... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (51)

Aiax 

všechny recenze uživatele

Přesně takhle by dokumentární film ve věku supermoderních špičkových snímků BBC, National Geographic ad. neměl vypadat. Neberu ani omluvu, že 11. hodina je primárně zaměřena na diváky environmentálními "moudry" dosud nepoznamenané, protože i informace, které každý minimálně poučený divák slyšel už stokrát, se dají podat záživněji, výživněji a živěji. Zkrátka tomu chybí scénář, dramaturgie, chytrost...stoprocentní pochvalu si zaslouží jedině překrásná vizuální stránka, jenže to nestačí. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Obehraná písnička, kterou všichni umíme zanotovat zpaměti. Aby se přestala hrát, muselo by řešení téhle situace být na někom jiném, než na lidech. Jestliže jsme v roce 2007 měli 11. hodinu, co se za těch pět let změnilo? Nalijme si čistého vína, naprosto drtivou většinu lidí nezajímá, jak to tady bude vypadat za 500 let. Těch nějakých sedmdesát, co nám současníkům zbývá, to jistě vydrží, a pak... Ať třeba tají ledy, že? Jestli je něco šílenějšího než alibismus, tak týmový alibismus. Nutno ale říct, že tento dokument není natočen takovým stylem, který by měl šanci někoho výrazněji oslovit nebo snad vystrašit... ()

Reklama

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Rádoby filmová báseň, která až moc spoléhá na významné osobnosti před kamerou jako jsou Gorbačov, Hawking či božský Leo, nepřináší ale absolutně nic nového a působí spíše jenom jako takové devadesátiminutové hrčení a fňukání nad rozlitým mlíkem (nuda). Velkohubá 11. hodina se snaží bohužel neefektivně shrnout všechna témata tak typická pro dnešní "sociální" dokumenty, od globálního oteplování po kritiku konsumerismu čímž zaostává proti oněm specializovaným bratříčkům (třeba obligátní Nepříjemná prada, kritický Zeitgeist a spousta dalších). 45 % ()

4daPeace 

všechny recenze uživatele

Verdikt: ScarPoul vyhrává cenu za nejblbější věcný komentář v historii ČSFD (sorry všichni rozpocet ? trzby celosvetovo ?, hudba, atd.): ''chyba dotik autenticity ktorý by nas prinutil hlbsie sa zamysliet nad daným problemom''? Tobě chybí základní dotYk jazykovým vzděláním a přesto se odvážíš veřeně publikovat svůj psaný text. A ve filmu ti chyběl dotik autenticity? Co se takhle podívat z okna, otevřít noviny, pustit TV zprávy? Pořád nic nevidíš? Tohle není akční film, ale dokument. A hodně povedený. Škoda jen, pro mě, zbytečných Leonardových monologů, ale chápu, že jména táhnou a dokument, který má zasáhnout co největší skupinu lidí, známé jméno, kterým se bude zaštiťovat, prostě potřebuje. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Jasne, ako to tu tak vidím podľa komentárov, tak viac katastrof do dokumentu, viac a zaujímavejších hercov a vačšiu šou! Toto sú presne prednosti kvalitného dokumentu! Neviem či populácia tak strašne hlúpne, alebo som divná ja...Netvrdím, že dokument bol najlepší na dannú tému, aký som kedy videla, ale rozhodne obsahoval veľa informácií a faktov, ktoré určite stoja za šírenie. Som rada, že v súčasnej konzumnej spoločnosti stále sú takí, ktorí niečo podobného natočia. Je mi ukradnuté, či je to preto, lebo sa chcú cítiť či prezentovať lepšie. Podstatné je, že to aspoň pár jedincov snáď donúti k zamysleniu a zmene životného štýlu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • V čase 17:41 a 23:37 se ve filmu objevují záběry Prahy při povodních v roce 2002. (vrrhaf)
  • Film byl inspirován knihou „The Last Hour of Ancient Sunlight“ od Thoma Hartmanna. (kriplozoik)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno