• tomeek

Tady nefunguje absolutně nic. Postavy podivné, přehnané, kamera debilní (v záběrech na obličeje vám nos div nestrčí až do ksichtu), děj nulový, epizodky vymizí totálně do ztracena, většina z nich končí zatmívačkou a vůbec nic se nevyřeší. 110 minut záběrů na lesy s dementníma dialogama - viz hned první scéna - "Ahoj jelene, dobrý?" WTF. Jedna hvězda za semtam trefný frk.(24.8.2015)

Moje sympatie k původnímu páru Hanák - Nimcová ochladly v průběhu tohoto dílu na nulu, ovšem to se nedá říct o režisérovi Vorlovi, kterého považuju za jednoho z nejupřímnějších a nejinteligentnějších lidí českého šoubyznysu. Moje rozporuplné pocity v průběhu filmu se v závěru sesyntetizovaly do jakéhosi neutrálního přijetí reality, která není černá ani bílá, dobrá ani špatná. Z celého filmu je cítit Vorlova pravdivost, snaha nelhat divákovi a, co je asi nejvýjimečnější - snaha nelhat ani sám sobě.(6.7.2014)

Lovu, lesu, zdar… Musím se přiznat, že se mi dostalo vcelku milého překvapení s ochrannou značkou Vorelfilm, která je příslibem svérázného tvůrčího rukopisu. Na scénáři se podílel Tomáš Vorel a Bára Schlesinger a podařilo se jim naservírovat divákům vcelku jednoduchý melancholický příběh o všedním životě na vesnici, ale tak trochu v rauši po houbičkách. Ale aby vše nebylo tak jednoduché, okořenili vcelku pozvolně plynoucí milostné sbližování dvou hlavních hrdinů lehkou krimi zápletkou. Silnou stránkou filmu je jeho vizuální pojetí, které si vzal na starost sám pan režisér Tomáš Vorel a kamerou se oháněl zručně. Ač kamera není nijak rozmáchlá, je dobře řemeslně zvládnutá a soustředěná na detail a přírodu obklopující nás. Druhou silnou stránkou filmu je jeho obsazení kvalitními herci. Plejádě svérázných postaviček a absurdních figurek dominuje ústřední dvojice hlavních hrdinů. Rusovlasou lesní vílu Anynu Marákovou si zahrála Anna Linhartová a lesního manekýna Ludvu Papoše si střihl syn pana režiséra Tomáš Vorel ml. Nic převratného, ale dobře natočené a v celku i zábavné. Tak to jsem nežral…(23.5.2013)

Taková pohádka z mechu a kapradí, kde je vše krásné a po sklepácku jednoznačné, naivní a miloučké (Tessie by se z toho zaručeně poblila :-D). Ovšem přes všechnu tu nadsázku nemohl být život na venkově zachycen jasněji, zvláště pak pro diváka sedícího v multiplexu, který si buďto s radostí zavzpomíná, má-li na co, nebo se nestačí divit.(14.10.2012)

Má první (a možná poslední) předpremiéra v životě, po promítání diskuze s tvůrci (Tomáš Vorel st., Tomáš Hanák, Anna Linhartová a Marie Štípková), před kinem červený koberec, který nám i v tÝ hnusnÝ a poddolovanÝ KarvinÝ políbil sám Hanák, skvělá atmosféra plného kina, kterou město zažilo naposled při premiérách Vinnetouovek... jo, moc povedený večer a film pobavil, akorát jaksi na vyšší hodnocení než 3* opravdu nemá.(28.9.2012)

• - Film má být oslavou české krajiny. (Mr.Hudson)

• - Tomáš Vorel ml., představitel hlavní role, je synem režiséra Tomáše Vorla st., který se ve filmu v menší roli také objevil. (M.B)

• - Předpremiéru filmu si v internetovém hlasování vybojovali diváci pro kino Centrum v Karviné. (L_O_U_S)