• easaque

jak se mi líbila Cesta z města, tak k tomuto filmu mám víc výhrad než pochval. Tak nejdřív krátká chvála: slušná kamera, nasvícení, vybrané exteriéry. Jednodušší příběh mi ani moc nevadil, ale jeho zpracování, jak scénář, střih, dialogy, či herecké výkony, které mi přišly dost chladné, odtažité a nepřesvědčivé. Ve filmu padne hodně z toho, co je mi blízké a pravdivé, ale podané je to formou, které jsem nevěřil a většinou to vyšumí do ztracena, stejně jako většina scén. Nic moc se neřeší a stejně vše se vyřeší nějak samo - typické pro mladou generaci. Víc než výsledné 2 silnější hvězdy nedám. [[ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]](1.8.2013)

• tomeek

Tady nefunguje absolutně nic. Postavy podivné, přehnané, kamera debilní (v záběrech na obličeje vám nos div nestrčí až do ksichtu), děj nulový, epizodky vymizí totálně do ztracena, většina z nich končí zatmívačkou a vůbec nic se nevyřeší. 110 minut záběrů na lesy s dementníma dialogama - viz hned první scéna - "Ahoj jelene, dobrý?" WTF. Jedna hvězda za semtam trefný frk.(24.8.2015)

Pretože sa mi Cesta z města ktorú som videl prvýraz pred 10 rokmi velmi páčila, tak som sa rozhodol ísť do kina aj na toto voľné pokračovanie. Musím povedať že som od filmu dostal presne to čo som očakával. Film má opäť úžasnú poetickú atmosféru ako mala aj Cesta z města, krásne zábery šumavskej prírody a opäť skvelé hlášky. Príjemným prekvapením pre mňa bol Tomáš Vorel mladší ktorý na mňa urobil dojem už v Gymplu. Myslím že má fakt talent. Čo ma tu ďalej dosť prekvapilo bola triková stránka. Hlavne tripové scénky hrdinov po požití lysohlávok sa podarili. Zároveň si však Vorel neodpustil mnohé kŕčovité vtípky ako je to v jeho filmoch zvykom. Lenže čo fungovalo v kultovom Kouři nemôže fungovať donekonečna.(21.10.2012)

Poetika z filmu Cesta z města se jaksi v lese ztrácí. Občas se objeví trapnost, ale možná to byla od tvůrců snaha po surrealistické alegorii? Herecky se mi líbily Marie Štípková, Anna Linhartová, Barbora Nimcová-Schlesinger a Eva Holubová, dobře je doplňovali i Tomáš Hanák, Jiří Schmitzer a Bolek Polívka. Překvapil mě Tomáš Vorel ml. Příměry s lesem a obrazy v lese celkem nápadité, i když místy byla nadsázka zbytečně zveličená (svatba základoškolačky???).(13.4.2014)

Méně agitující a vtipnější, než soudí většina hodnotících. A když už je nějaký světonázor sunut, vyrovná jej názor jiný, nebo přebije vtip. Po Gymplu další Vorlova sonda jistého společenského výseku, jež se sice subjektivitě neubrání (a- Proč by také měla? b- Která se ubrání?), avšak vzhledem k tomu, že rozvrh hermeneutické situace je jednoznačně dán, nárok na "určitou míru objektivity" si činit může. *** Herci přesní. Vadil mi způsob přechodu mezi dílčími subkapitolami (styl "pointa - někdy ne - stmívačka, roztmívačka, jedem dál"), přitom mezi kapitolami (léto, podzim, zima, léto) to šlo lépe. *** Rok v lese (a na vsi). Cyklus úplný, zakončený jarem, Vorel promluvil jako střídmý optimista.(6.10.2012)

• - Film má být oslavou české krajiny. (Mr.Hudson)

• - Tomáš Vorel mladší musel kvůli roli adjunkta revírníka zhubnout 10 kilo. (MTHRFCKR)

• - Předpremiéru filmu si v internetovém hlasování vybojovali diváci pro kino Centrum v Karviné. (L_O_U_S)