Neviditelný cíl

Naam yi boon sik

Invisible Target

Akční / Krimi

Hong Kong / Čína, 2007, 124 min

Velmi hezký akčňák o třech policistech, které svedla dohromady snaha o zničení gangu zabijáckých "sourozenců" ze sirotčince, kteří bez milosti zabíjejí a nezajímá je nic a nikdo kromě peněz a sebe samých. Díky zcela rozdílným charakterům policistů a zrádci někde v samém středu, skvělé přestřelce na samotné policejní ústředně a ztracenému bratrovi jsem docela zapomněla na to, co mě od počátku hrozně štvalo, na ty naprosto neporazitelné zločince. Nebýt jich, bylo by to za 5*.(6.11.2007)

Honelnik se zřejmě vskutku díval na jiný film, jelikož Invisible Target má do průseru na stovky mílí daleko. Hongkongský biják není prost drobných ašibek (příběh je prostinký a chování postavy čestného policajta bylo někdy i na mě moc), ale ukažte mi letošní film, který mi poskytne tááákhle vydatnou porci dynamických a zručně natočených přestřelek a rvaček. A cool drsoňe na obou stranách barikády a v současnosti tolik módní parkour k tomu. O žádném takovém nevím. Akční nářez, ve kterém se rozfláká enormní množství cukrového skla a jenž má opravdické koule.(14.8.2007)

• Madsbender

V podstate klasické koprodukčné hongkongské akčné béčko, ktoré nestavia na príbehu, ale adrenalínovej neutíchajúcej akcii, ktorá vám nedá vydýchnuť. Narozdiel od amerických neskorších 80. a 90.-tkových žánrových súputníkov však ten príbeh skutočne má, dokonca stavia na kriminálnej zápletke a predstavuje plejádu postáv, ktoré miešajú kartami osudovosti. Bohužiaľ je to neskutočne hlúpe, a scenár pôsobí, akoby sa na ňom vyzúrili chovanci Ústavu pre slabomyseľné prvoky, postavy sa chovajú nelogicky a vrcholne teatrálne, dialógy sú tak na úrovni 6-ročného decka a demencia s pribúdajúcimi minútami graduje... Preexponovaná ohlušujúca akcia a bojová choreografia to nezachraňujú, keď sa, ako napr. v scéne bitky v bare, traja ľudia mlátia s ďalšími desiatimi, a ostatní len v pozadí vykopávajú do vzduchu a snažia sa trafiť neviditeľných útočníkov. Navyše keď aj najobyčajnejší radoví policajti predvádzajú kung-fu na spôsob šaolinských mníchov, pôsobí to neskutočne smiešne. Okrem toho tu nechýbajú tradičné pokusy o humor, lenže toto nie je Jackie Chan, a tak spadajú do kategórie trápnosti a oveľa častejšie sa divák smeje na veciach, ktoré pôvodne zjavne vtipné byť nemali. To celé by ani až tak nevadilo, mať film 90 minút miesto skutočných 130, takže sa mimo akčných sekvencií stíha dostaviť nuda - a to je to najhoršie, čo sa vám pri takomto filme môže stať. Objektívne by som mal ísť už kvôli plnotučnej a pomerne zábavnej akcii aspoň na 2*, na to by ma však nemohol film tak sklamať a v závere nudiť. 24%(16.3.2014)

130 minut uteklo, jako voda a budu stát za tím, že tohle je strašně nedoceněný akční film! Byl to jeden z nejočekávanějších filmů z mého seznamu, protože příběh mně neskutečně lákal. Pokud mám být upřímný, čekal jsem asi malinko víc. Herci jsou naprosto super, sympatický. Nejvíc se mi líbil Shawn Yue v roli hláškujícího a věčně nasraného poldy, potěšil mladej kluk Jaycee Chan, kterej hrál famózně a scéna s dětma v autobuse patří k tomu nejlepšímu z filmu, ale i N. Tse je vynikající, i když ten knírek si mohl oholit :D Záporáci potěšili, to jsem nečekal, že bych jim fandil. Jacky Wu a ještě frajer, kterej oddělal bráchu Chanovi, to byli jedny z nejlepších záporáků, na který jsem se koukal. Hudba byla taková, nijaká, choreografie je výtečná s prvkami parkouru, je tady hodně výbuchů, tipuju vysoký rozpočet, přestřelek a naháněček je též dost. Pozor, příběh se může zdát někomu komplikovaný a tento koktejl nemusí chutnat každému. O hlášky a humor je předem postaráno. Sice některý scény jsou NEUVĚŘITELNÉ, ale já to i tak sežral. Kamera super, ale konec mohl být víc akčnější. Jsem spokojený, i když by se to dalo vylepšit, ale pro akčního fanouška povinnost. Dávám 8/10 ! :)(15.5.2013)

Ale jo, hezká akce budu se muset dokopat ke shlédnutí dalších filmů Bennyho Chana, je fakt machr na akční film, položka krimi je zde víceméně pouze zástěrkou. Nicméně uvidíte spoustu skvostné akce, zažijete dost napětí a adrenalinu. Obsazení je povedené:Nicholas Tse, Jacky Wu, Shan Yue, Jaycee Chan. Souhlas s Tombacem tento film má skutečně koule a patřík těm nejlepším snímkům žánru za rok 2007.(11.7.2009)

• - Benny Chan požadoval, aby nebyli použiti žádní dvojníci, a všechny scény ponechal jen na hercích. (KucC)