Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Polovica 19. storočia: Heinrich Schliemann sa veru nemôže pochváliť reputáciou uznávaného historika, skôr ho všetci berú ako úspešného obchodníka. Ale už od mladosti je Schliemann posadnutý jedným snom - objaviť bájnu Homérovu Tróju. Voči oponentom má však jednu výhodu, jeho odhodlanie je skalopevné a neotrasiteľné. Za pomoci gréckej manželky Sophie skutočne objaví legendárny poklad kráľa Priama. A nájde toho ešte viac...Už ako dieťa bol Heinrich Schliemann posadnutý hrdinskými činmi Achilla a Hektora. Bol presvedčený, že bájna Trója skutočne existovala. Keď odborným kruhom v roku 1868 prezentoval zámer nájsť Zlaté mesto, získal podporu jediného muža - Dr. Rudolfa Virchowa. Archeológovia na čele s cisárovým obľúbencom Oskarom Neumannom sa snažia za každú cenu zabrániť realizácii Schliemannovho plánu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (6)

Mrs.Christie 

všechny recenze uživatele

Film pravděpodobně inspirovaný knihou Řecký poklad od Irvinga Stonea. Knihu mám ráda, přečetla jsem ji jedním dechem na dovolené v Řecku. Myslím si, že by si zasloužila mnohem lepší zpracování. ()

Reklama

Tempest 

všechny recenze uživatele

Televizní film o realizaci jednoho snu, který se stal zároveň jedním z největších archeologických objevů všech dob. Na televizní film to není tak špatné, dost velký prostor zde dostává i soukromí Schliemanna, hlavně vztah s jeho mladou řeckou manželkou. V základních věcech se film drží historických faktů, ukazuje i Schliemannův až fanatický zápal, který ho hnal za jeho vysněným objevem. Mně se film docela líbil a za téma spojené s archeologií dávám jednu hvězdičku navíc. ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Vůbec nevím, co k tomu říci. Něco bylo jako životopis, něco jako dobrodružná slátanina. Ale nebylo to natolik odporné, že bych přepnula program v TV. Přestože mám 82 programů v Tv, tak tam asi nic lepšího nebylo a já vydržela, protože jsem furt čekala, že to bude něco super. Nebylo. ()

arcticsky odpad!

všechny recenze uživatele

Ježíšikriste, již dlouho jsem neviděl tak jasný a transparentní odpad....Schliemann se asi obrací v hrobě. Toto je hrozně zmatečný guláš.... ()

Galerie (39)

Reklama

Reklama