Píše se rok 1964. Charismatický duchovní Flynn (Philip Seymour Hoffman) se pokouší alespoň trochu uvolnit přísná pravidla církevní školy svatého Mikuláše v Bronxu, na jejichž dodržování železnou rukou dohlíží sestra Aloysius Beauvierová (Meryl Streep), tamní přísná a tvrdá ředitelka. Komunitou zmítají prudké politické změny, na školu byl přijat první černošský student Donald Miller. Když se ale mladá a nevinná sestra James (Amy Adams) podělí se sestrou Aloysius o své obavy, že otec Flynn věnuje Donaldovi až příliš osobní péči, pustí se ředitelka do odhodlaného boje, jehož výsledkem by mělo být odhalení pravdy a vykázání kněze ze školy. Aniž by kromě své morální jistoty měla jediný důkaz, rozhodne se, že s ním poměří sílu svého přesvědčení v osobním souboji, který může mít katastrofální důsledky pro celou školu. (oficiální text distributora)

Jabro

Pochyby se nějak minuly účinkem, téma mě moc nezaujalo, proto jsem se nudil.. Každopádně je to obraz své doby. Pro Hoffmana přidávám hvězdu navíc, jinak by byly jen dvě... ()

blazenka

Bezpochyby jeden z nejlepších filmů roku 2009. Excelentní herecké obsazení, překvapivě dobrá Amy, u které jsem byla zvyklá na její naivní komediální role. Ona je naivní i v tomto snímku, ovšem nekomediálně - cudně a bezelstně. Samozřejmě výtečná Meryl a stejně tak i Seymour. Čisté 4*, tudíž 75%. ()

theSaint

Toho Oscara měla dostat Meryl Streep. Koncert hlavního dua je brilantní. Tohle je film pro diváka, který chce skutečné herectví a skutečně zajímavou látku. O to víc zajímavou, že morální střet se odehráva v církevním prostředí, které by mělo být, jak se předpokládá, proti něčemu takovému imunní. Úžasné. ()

Viperine

Tváří se to honosně a filozoficky, ale je to rozvleklá snůška dialogů bez opravdové strhující hloubky; v kvalitním balení, to se musí uznat. Tenhle film by měl diváka aspoň trošku emocionálně rozsekat, zarazit, vyprovokovat a vést k hlubokému zamyšlení. A vono nic. ()

jane1106

Zklamání. Od atraktivního námětu jsem čekala lítý psychologický souboj dvou osobností, něco ve stylu sestry Ratschedové a McMurphyho, dostala jsem ale jen nevýraznou konverzačku s výraznými hereckými výkony. Fakt, že se na konec stejně nic definitivního nedozvíme by nebyl na škodu, pokud by snímek poskytl divákovi dostatek materiálu k utvoření vlastního závěru o knězově provinění. ()

godycz

nevim zda jsou tri hlavni protagoniste tak dobri od prirody nebo je rejza tak dokonale rejzoval. ale je to potecha pro mozek. ()

zahadum

Výborné prevedenie divadelnej hry do malého komorného filmu. Excelentný výkon P.S.Hoffmana ktorý je utlmený do pokory vedľa výbornej Meryl Streep z ktorej tá jedovatosť len tak lezie. Cirkev je skostnatená fašistická organizácia ktorej úloha skončila pred sto rokmi ale drží sa ešte nad vodou. Som rád, že na túto tému bol natočený takýto tichý komorný film ktorý poukazuje na rozdiel medzi stredovekom a moderným svetom. Som rád, že sa hlavnej role zhostil môj obľúbený excelentný P.S.Hoffman, žiaľ už dnes nežijúci.  Zanechal nám svoj talent aj v tomto pozoruhodnom filme. 90 % ()

Axident

Poměrně dosti otevřeně pojaté odvěké a problematické téma homosexuality kněží, které je, věřte nebo ne, realitou. (Sám znám, coby ateista, jednoho fajn kněze, milý chlapík, jakoby Flynnovi z oka vypadl a žasli byste, co všechno se v teologické škole naučil a proč na ní šel, tedy, vím to jen z jeho vyprávění :o)...) Co vidím jako největší pozitivum je nečernobílost, nejednoznačnost a pochyby všech zůčastněných. Hoffman jako obvykle vynikající, taktéž dojemně sugestivní Amy Adams, Viola Davis se objevila na chvilenku, ale svůj part zahrála jednoznačně bravurně. Čtyři dávám paradoxně kvůli Streep, ať jsem dělal, co jsem dělal, nedařilo se mi překvaltovat z Mamma Mia hippiesačky na zapšklou, ortodoxní sestru, což byla dost možná spíše moje chyba než Maryl, ale prostě mi nesedla. ()

Smejdik

Tato brilantní herecká přehlídka s fascinujícím scénářem mě velmi nadchla. Od Amy Adams bych vzhledem k jejím přechozím rolím rozhodně nečekal tak úžasný výkon. Philip svoji roli zahrál také úžasně a Maryl Streep byla tak úžasná, až mi na konci filmu tekly slzy. I když film nebyl zpracován úžasně, co se týče technické stránky, dávám 5* za skvělý příběh a dokonalé herecké výkony. ()

Marsello

Herci, herci... fantastický súlad hereckých schopností hlavných a vedľajších postáv zatieni menšie nedostatky tohoto filmu. Film síce priemerný, ale pochyby istotne už nemám. Páči sa mi, že sa niekto venuje aj katolíckej tematike takej, aká je, len ma mrzí jedno, že to vždy dopadne tak, ako to dopadlo. ()

merigieren

Křesťanství má své mušky, jako když boží výtvory zcela legálně dle bible vraždí jiné boží tvory. (člověk / ovce, a jiná zvířata), pročpak má člověk takové privilegium, aby měl bůh hračky, které ho uctívají ?... Tento film naštěstí jen čerpá z atmosféry prostředí církevní školy, takže já nemám problém. Dokonce se mi líbil souboj ředitelky a kněze s asistencí neposkvrněné učitelky. Tak nějak sem si zvykl na postavy a jejich role, že mě závěrečná scéna celkem překvapila a zároveň nechala v nerozhodnosti zda se něco vůbec stalo, a pokud se stalo zda výsledek je správný, což by mohlo znamenat, že se to nestalo, když to vlastně naše hrdinka vzdala :-) Rozhodně jde o nejlepší film v němž se nic nestane... ()

Adm.Nelson

Tento film je vyslovene klenot, ktorý si ale povrchný divák nevychutná. Hlavným motívom je otázka, či v niektorých prípadoch účel svätí prostriedky, ale okrem toho film ponúka nekonečne veľa priestoru na ďalšie rozmýšľanie (Je nutné sa vždy snažiť o odhalenie pravdy, aj keď to ublíži mnohým ľuďom? Je lepší tradičný konzervatívny alebo súčasnejší, slobodomyseľnejší pohľad na svet? Kde sú hranice toho, čo už je zastarané a čo je naopak, už príliš liberálne?). Herecké výkony sú už len čerešničkou na torte, odporúčam viacero pozretí, pretože jedno na odhalenie krásy tohto filmu nemôže stačiť. 10/10. A pravda bola podľa mňa niekde uprostred. ()

hazaba

Vynikající herecké výkony Amy Adams, Meryl Streep a Philipa Seymora Hoffmana nejde zpochybnit. Přesto mi ve filmu něco vadilo... jakoby klouzal jen po povrchu... pořád jsem měla pocit, že to jde natočit líp, pořád jsem čekala, kdy přijde to vyvrcholení a když přiišlo, tak jsem si řekla - a to je všechno? Jak film působil chladně, tak mě chladnou také zanechal. ()

hEROic

mne naprosto nic nerikajici dilo... moje hloupost, ze jsem na neco takoveho vubec pokousel divat, takze radeji dal nekomentuji :) ()

agassi68

Hoffman, Streep a spol. sa síce snažia o dušu, no chabý scenár plný dlhých dialógov zráža film na úroveň priemeru. Klebety ako perie rozviate vetrom - to si odnášam.. ()

Huguette

Film jako takový mě celkem zklamal, čekala jsem od něj víc, větší hloubku - ani ne v tématu, jako spíše ve zpracování. A překvapilo mě, jak herec může vyčnívat nad dějem. Meryl se s celým filmem dá sotva srovnat, je o úroveň výš (podle mého neprofesionálního názoru) ()

Rockerman

Autoritářská a tmářská ředitelka církevní školy si umanula, že kněz, který se snaží trochu projasnit a polidštit výuku ve škole musí odejít. Záminkou mělo být obvinění kněze ze sexuálního zneužití černošského chlapce, žáka školy. Ředitelka školy je prototypem lidí, kteří pod záštitou Boha a v jeho jménu vykonají téměř vše, ikdyby to mělo ublížit spoustě lidem. Často však tito lidé toho Boha ve svém srdci nemají, je tam jen zaslepenost, bezcitnost a zlo! Film je postaven na skvělých dialozích. Dialog ředitelky s mladou sestrou James, s obviněným knězem nebo s matkou údajně zneužitého chlapce, jsou ozdobou tohoto filmu. Trochu mi vadilo, že se kněz nehájil tvrději, spíše byl nejistý. Zřejmě to byl ale záměr tvůrců, nechat na pochybách nejen ředitelku školy, ale i nás diváky. Film je spíše určen pro užší kruh diváků. Diváků, kterým nestačí u filmu jen zábava, ale potřebují i něco navíc. Například nad tímto filmem popřemýšlet, jak my lidé si dovedeme ten svůj krátký život někdy mezi sebou hodně znepříjemnit. ()

lemonova

V prvom rade sa absolútne skláňam pred herectvom Phillipa S. Hoffmana, ktorý asi dokázal zahrať kohokoľvek... v druhom rade som nadšená zo scenára. V podstate sa táto hra mohla rozohrať kdekoľvek. Nejde o to, či sa nachádzame na katolíckej škole, v práci, v kruhu priateľov.. nebezpečenstvo tohto ublíženia je jedno z najväčších a tiež najbližších komukoľvek z nás. Neraz si nedokážeme predstaviť následky svojich slov, svojich pohnútok, ktoré si sami pred sebou nepripúšťame ako zištné. Je dobré pochybovať. Pochybovať o sebe pred tým, než pár vetami zničíme toho druhého. Ak prídu pochybnosti až potom, perie zaletelo už príliš ďaleko. ()

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014

Philip Seymour Hoffman 1967 - 2014