Stag Night

Horor / Thriller

USA, 2008, 84 min

Tento horor nikterak nevybočuje z kalsického scénáře. Banda mladých lidí, opuštěné prostory (tentokrát New Yorské tunely podzemky), velmi silní, zdánlivě nesmrtelní parchanti, kteří snad nemají žádný práh bolesti a spousta krve. Nekoná se žádné překvapení, které by tento horor vyvedlo ze zavedených kolejí tohoto žánru. Osobně jsem tento filmek sehnal kvůli Scottu Adkinsovi, který tu neměl vůbec žádný prostor pro své kousky (což bylo celkem jasný). U filmu jsem se nenudil a řadil bych ho k průměru. Za mě 50% :)(30.10.2012)

No tak, rozhodně nejsem zklamán. Čekal jsem všechno možný, od různých nestvůr až po nejvetší kraviny, ale celkem obstojný horor z dobrého prostředí absolutně ne. Začáteční scéna byla perfektně hektická, která mě dokázala navnadit do zbytku filmu. Ono to celkově mělo dobrou atmosféru, cítil jsem tam ten zápach podzemí. Konec konců, prostředí metra je samo o sobě zajímavý a když se povede natočit něco právě z něho, ale musí se to umět, je to zážitek. A myslím si, že u Stag Night se to povedlo. Hudba byla taktéž jako stvořená pro strašení. Co mě ale někdy přímo sralo, byla ta roztřesená kamera. Nic proti ní, ale musí se to s ní umět. Tady to ale mockrát selhalo. K tomuto filmu jsem ale přišel docela náhodou, přes Scotta Adkinse, na něhož jsem byl zvědavý i jinak, než jako zápasníka. A rozhodně nelituji. Spokojenost a 65%.(30.10.2010)

• castor

.. aneb jak si rychlonožka Scott Adkins užívá na zemi v zaplivaném podzemí, aniž by tušil, že za pár minut přijde o hlavu. A já netuším, kde jsem tohle zase vyhrabal. Čtyři přátelé a dvě ženštiny se shodou (ne úplně logických) okolností dostanou z metra ven mezi koleje, kde zanedlouho pochopí, že trojice dredatých individuí s mačetami a kopími potřebuje maso pro své psy. Ideálně čerstvé lidské. Snímek se hodí tak do přelomu osmdesátých a devadesátých let, kde bylo podobných výplachů nespočet, jenže měli (ze šesti) aspoň jednoho trochu uvažujícího kusu na porážku a neměli pološílenou kameru. Btw. není nad emotivní vzkazy těsně před smrtí.(20.7.2014)

• Mefistofelle

Dredatí bezďáci nahánějí v podzemce partu blbů bez orientačního smyslu a schopnosti racionálního řešení situace. Přesně o tom tenhle film je a o moc víc k tomu není potřeba dodávat. Snad jen, že roztřesená kamera, která je zde v mnoha komentářích tak haněna, mi tolik ani nevadila vzhledem k tomu, že většinu stopáže jsem filmu ani nevěnovala pozornost (a to nejen proto, že mě zrovna bolelo břicho). Dobře, uznávám, že pár docela pěkných scén tam bylo, a prostředí metra je podle mě v rámci hororu jedno z těch zajímavějších, ale to je tak celé. Slabší dvě hvězdy a můžou být rádi...(28.12.2011)

Takže, pokud jste ten, byste možná chtěli vidět, jak se režisér tohoto filmu míchání filmy "Creep" a "Hills Have Eyes" a zároveň se snaží, aby se nejlepší z nich, ale bez úspěchu v hezké levně a stereotypního způsobu. Také, většina ze scén z ve tmě, ale režisér trvá na svou hbitostí, která je docela dráždí, jak uvidíte pouze rozmazané stíny místo obrazu, špatně a docela velkorysá sazba z mé strany.(12.2.2013)

• - Spoiler: Pri vražde Tonyho (Breckin Meyer) spadnú v jednom zábere kachličky spoza jeho hlavy, v ďalšom zábere sú však neporušené a následne tam už opäť nie sú. (Johnny.ARN)