Čtyři muži a dvě striptérky se vracejí z mládenecké party v New Yorku a vstupují do stanice podzemní dráhy, která je již od sedmdesátých let uzavřená. V těchto uzavřených prostorách jsou svědky brutální vraždy dopravního policisty třemi neznámými útočníky a nyní jsou nuceni bojovat o své vlastní životy. Děj filmu se odehrává v reálném čase a čerpá z filmů Johna Carpentera a filmů jako je např. DELIVERANCE. (TomikZlesa)

Adrian

Tak si to zhrnme. Pozrel som si to iba kvoli Adkinsovi. SPOILER: Co vsak cert nechcel (ale scenarista ano), Adkins je zamordovany medzi prvymi a ani si neskrtne KONIEC SPOILERU. Nuz a zvysok? x-ta variacia pribehu o hrstke civilizovanych voci bande ludskych primatov, ktori poluju na vsetko ludske, co este vladze dychat a ma vsetky telesne organy na svojom mieste. Okrem jednej malinkej obmeny, vsetko sa to nezazivne potaca v zabehanych kolajach. Mordovacky, predvidatelnost co bude v dalsej desatminutovke, dokonca snaha aj o socialny presah na temu "mesto v meste" resp. stret sveta nahore vs. svet v podzemi tu uz bola viackrat, vzdy lepsie a putavejsie stvarnena. ()

Mefistofelle

Dredatí bezďáci nahánějí v podzemce partu blbů bez orientačního smyslu a schopnosti racionálního řešení situace. Přesně o tom tenhle film je a o moc víc k tomu není potřeba dodávat. Snad jen, že roztřesená kamera, která je zde v mnoha komentářích tak haněna, mi tolik ani nevadila vzhledem k tomu, že většinu stopáže jsem filmu ani nevěnovala pozornost (a to nejen proto, že mě zrovna bolelo břicho). Dobře, uznávám, že pár docela pěkných scén tam bylo, a prostředí metra je podle mě v rámci hororu jedno z těch zajímavějších, ale to je tak celé. Slabší dvě hvězdy a můžou být rádi... ()

kingik

Jak vidno, hororové tvůrce už značně obehrané prostředí metra stále láká. Režisér Peter A. Dowling si sepsal vlastní scénář a známé herce, jako je Kip Pardue, Breckin Meyer nebo Vinessa Shaw, poslal do podzemky svést nerovný boj s tlupou primitivních lidí obývajících newyorskou podzemku. Ti sice na svůj zevnějšek moc nedbají a ani si s nimi moc nepokecáte, zato se však umí perfektně ohánět mačetou a občas jejich práci za ně dodělají psi. Sice jsem se nenudil a po 20 minutách (mimochodem - ty spolu s úvodní scénou s prchající dívkou po jezdících schodech spíše odradí než navnadí) film nabral solidní tempo, které však bylo největším pozitivem. Herci byli mdlí a zajímavější záporáky si pro samou tmu nešlo pořádně prohlédnout. Provedení vražd bylo slabší, většinou byl vidět jen proud krve z oběti v barvě rajčatové omáčky nebo evidentně umělá odseknutá hlava. Rovněž nebylo jasné, za jakým účelem pořádají hon na zbloudilé občany a jak to, že jejich existence v podzemce zůstala tak dlouho utajena veřejnosti, nebo jak je možné, že naši lovení hrdinové tak dlouho nebyli schopni najít východ. Těch nezodpovězených otázek je na jeden film poměrně hodně. Dialogů bylo naštěstí poskrovnu a nápad s primitivní sebrankou, jejíž původ zůstal utajen, se dal využít i lépe, ale přesto nuda nehrozí. A proto se dá film zařadit k tomu lepšímu, co bylo v rámci hororového žánru z prostředí podzemní dráhy natočeno. 60% ()

eraserhead666

Špinaví a smradlaví burani přeneseni do velkoměsta. A kde jinde je schovat, než v metru. Nic nového, ale docela to šlo. Docela to odsýpalo, nějak moc to nenudilo, mělo to dobrou hudbu a Kip Pardue mě baví. Takhle by asi dneska vypadal remake C. H. U. D. :-). Podobných příběhů jsem viděl snad již tucet, teď již tedy tucet plus jeden. A přežil jsem to. Když u toho nebudete přemýšlet a snažit se hledat všechny možné nelogičnosti a chyby, tak to přežijete i vy. Kdo je nejzmiňovanější hvězda tohohle filmu, Scott Adkins, vůbec netuším. Možná mě to ušetřilo zklamání. 2,5* ()

Marsik

Hodně špatnej film. Nápad celkem dobrej, ale zpracování příšerný. Nejvíc mě štvala ta rozklepaná kamera. Nechápu, proč to ten kameraman dělal. Člověk se těší na akční scény, ale na tohle se nedá dívat. Skoro se mi u toho udělalo blbě, jak se to furt třáslo. Těšil jsem se na oblíbence Adkinse, kterej zaklepal už ve 20. minutě a taky na Vinessu (která se mi líbila ve filmu "Milenci"), která sice zůstala až do konce, ale moc přesvědčivej výkon to nebyl. Ale na druhou stranu mě potěšila stopáž, protože jsem chtěl shlédnout film co možná nejkratší a oněch 70 minut čistého času byly ideální. Jinak k hodnocení...ani nevím, co se mi na tom filmu líbilo. Asi ta rozdrcená hlava výhybkou a dál už fakt nic. Takže 20%, tudíž jedna hvězdička. ()