Inga Lindström: Dívka z majáku (TV film)

• Německo

Inga Lindström - Die Frau am Leuchtturm

Inga Lindströmová: Maják na ostrove

Inga Lindströmová: Dievča z majáka

Romantický / Drama

Německo, 2006, 90 min

• waska

Další slaďáček s krásnou hlavní hrdinkou, mužem jejího srdce - tentokrát právníkem - a záporákem, ketrý se ke konci změní v klaďase. To opravdu není pro mě :) Hvězdička navíc za hezkou hlavní hrdinku a krásné švédské pobřeží.(11.2.2009)

• Jarsey

Inga Lindström a klasika - svobodná žena se přestěhuje ze Stockholmu někam na venkov. Protože podobně laděné romance nemají ambice diváka překvapit (nebo to zkrátka jen neumí), bylo od začátku celkem jasné, co je důvodem zdědění majáku s malým domkem na malém ostrůvku. Ale dát mi do hlavní představitelky ***, která to táhne se ženatým chlapem, tím u mě ztrácí veškeré sympatie. Nakonec sympatické postavy byly snad jen ty vedlejší. Ale maják na ostrůvku působil romantickým dojmem, proto aspoň tu jednu hvězdičku.(7.3.2018)

• Necrotongue

Naprosto obvyklá německá prvoplánová romantika s chabými hereckými výkony a naprosto jasně předvídatelným dějem, i když osud klade hlavní hrdince mnohé nástrahy, vše se nakonec v dobré vyzvrátí.(25.3.2017)

• Crocuta

Jedna * za ten hezký maják a také za onu pohlednou dívku s pusinkou od ucha k uchu :-) .(28.7.2008)

• topi80

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOJLERY. Pokud se při sledování filmů na náměty Ingy Linström oddáváte onomu nerušenému pocitu, že se ve filmu za celou dobu nic nestane, lze toto dílo považovat za vrchol tvorby hraničící s genialitou. Děj pozvolna plynoucí k závěrečnému hromadnému usmíření není narušen ničím. Tvůrci nám dali pár vějiček, na které se mohl leckdo chytnout. SPOJLER: Co až se dcera dozví o vztahu otce a jeho asistentky? Ten právní je nějak moc vlezlý, nebude celá ta věc s dědictví nějakou jeho psychopatickou akcí? Je hlavní hrdinka dcerou svého otce? KONEC SPOJLERU. Jenže nekonfliktnost dosáhla takového extrému, že k aspoň mírně vypjatým okamžikům nedošlo ani tam, kde se to nabízelo, což musím ohodnotit jako velice neotřelý přístup. A tak v poklidu doplujeme k tradičnímu závěrečnému "co jsme si, to jsme si".(7.3.2018)

• - Natáčení probíhalo ve Švédsku. (M.B)