Snímek zasazený do kulis 1. světové války sleduje Michaela Dunneho (Paul Gross), který se s těžkým zraněním vrací z Francie domů do Calgary. V místní vojenské nemocnici pozná citově i fyzicky zubožený Michael krásnou a tajemnou ošetřovatelku Sarah (Caroline Dhavernas). Láska na sebe nenechá dlouho čekat. Krátce na to vstupuje mladší bratr jeho milenky David (Joe Dinicol) nečekaně do armády a odjíždí bojovat do Evropy. Michael cítí jako svoji povinnost vydat se za ním a chránit ho. Oba muži se tak spolu s mnohatisícovým zástupem svých krajanů ocitají na válečném poli u Ypres v bitvě známé jako bitva u Passchendaele. Filmový příběh vypráví o vášni, odvaze, odhodlání a hrdinství těch, kdo v ní tehdy bojovali, i těch, kdo milovali. (oficiální text distributora)

Elleanor

Jak se stane, že talentovanému režiséru alespoň jednou v kariéře pěkně smeknou kecky a natočí naprostý brak (příklad: Stanley Kubrick a jeho Eyes Wide Shut), tak se stane, že člověk, který jako režisér tak tak dosahuje na průměrný výkon, znenadání natočí jakž takž slušný snímek. Příklad: Paul Gross a jeho Passchendaele. Ano, je to koktejl namíchaný z love story, válečných scén které jako jediné vypadaly jak měly, dloubavých pocitů vlastenectví a celé je to poněkud přitažené za vlasy, ale podívejte se na jiné počiny tohoto autora a pochopíte, že mohlo být o dost hůř. Paul má vytříbený smysl pro cynický humor a měl by ho končně začít pašovat do svých filmů (scéna, kterou všichni odsuzují mě mimořádně pobavila právě tou surovou absurditou a mozek ihned začal rozvíjet scénář “co kdyby vybuchl támhleten sklad…”). ()

Ravel

Za každou bojovou scénu jedna hvězda. Ten zbytek filmu je skoro o ničem. Není to ani romantika, ani válečný film. A čekal jsem na Yperit a ten se nekonal :-( ()

Novik

Za úvod a za konec, zbytek je jen romantická nudná vata. Na DVD je napsáno že bitvy jsou stejně úžasné jako ve Vojínovi Raynovi .. no kéž by tomu tak bylo. :) ()

PouPou 5

Tenhle film si 4 hvězdičky zaslouží! Ale už mě trochu irituje, že jako v každém filmu se najde "magor" kterému rupne v bedně a udělá kravinu za kterou zaplatí někdo jiný. Tohle už se ve válečných filmech dosti okoukalo, jelikož to vidím téměř v každém. Jinak se mi tento film velice líbil a je dobře, že se stále nezapomíná na 1. sv. válku, jelikož jí svým způsobem zastínila 2. sv. válka a to i na filmových plátnech. Protože 1. sv. válka není o nic méně zajímavá než druhá! ()

andy60

Ocenil jsem, že Němci zde nejsou vyobrazeni jako bezcitné stvůry, jak bývá zvykem, ale jako lidé z masa a krve. To dodává závěrečné desetiminutovce silný emoční náboj. Doporučuji zhlédnout i závěrečné titulky, u kterých běží zajímavé dobové záběry. ()