Fantastický mazel

• Hongkong Chang jiang qi hao (více)

Ti je chudý stavební dělník, který se ze všech sil snaží udržet svého synka Dickyho na prestižní soukromé škole. Přestože Ti dělá co může, aby mu zajistil příležitosti, které sám nikdy neměl, Dicky si ve třídě připadá jako odstrkovaný a přehlížený outsider, protože nosí obnošené oblečení a na rozdíl od ostatních spolužáku nevlastní nejnovější elektronické hračky. Jednoho dne Ti najde na skládce tajemného “plyšáka“ a spěchá s ním domů za Dickym. Přestože podivný chlupatý tvor na první pohled nevypadá jako obyčejná hračka, když si s ním chlapec začne hrát, ukáže se, že je mnohem, mnohem víc! Tohle není jen průměrná akční figurka, ale živý „mazel“ oplývající výjimečnými schopnostmi. Dicky vezme veselého mimozemšťana do školy, aby ho ukázal spolužákům a konečně na ně udělal dojem. Jenže svéhlavý fantastický mazel má vlastní představy o zábavě a situace ve škole se záhy beznadějně vymkne kontrole... (Cinemax)

Sysel_CZ

Celkem příjemný rodinný film. V jednu chvíli jsem ho chtěl nesnášet, ale naštěstí to byl jen sen :) Takže končím na čtyřech. Trhák to není, ale ,ilá a jednoduchá zábava na volný čas ano. ()

misterz

Taký typicky čínsky zmysel pre fantastiku a detské romantické dobrodružstvo, v ktorom cez roztomilú postavičku z vesmíru chlapec lúzer nájde svoje šťastie. Na moje počudovanie ma to ani veľmi nenudilo a dejová linka pekne odsýpala, pričom sa mi aj pár krát zjavil úsmev na tvári. Priemer. 60/100 ()

Idaho

Hmm, samozřejmě že tento film JE i pro fandy Stephena Chowa, a to i pro ty zasloužilejší, kteří dokážou rozpoznat vtípky a parafráze z jeho starších filmů. Pokud si někdo myslí, že Chow je pouze Kung-fu Hustle a Shaolin Soccer, tak se pořádně plete :-) 80 % ()

predators

Docela pěkná pohádka pro nejmenší, ale pozor! Nejen pro ně! Mazel je opravdu jako hračka, něco jako mix Teletubies a flubera:-) Pár fórků tady je a dokonce se našlo místo pro ujeté scény podobné těm z předešlých Chowových filmů a u některých leckomu určitě ukápne nejedna slza. Pro děti jasná volba, ostatní se na to s nimi rádi podívají. Doporučují 4 z 5 fanoušků Teletubies:-)65% ()

Marze

Je to dobré pro děti, možná i pro další věkové skupiny. Kouzelně popisuje rodinný život a závěr se týká reality života a smrti. Přes to je to pro mě jen průměrný film. ()

honajz

Režisér Steven Chow je známý hlavně svými filmy Kung fu mela nebo Shaolin fotbal. Tentokrát natočil cosi jako čínskou verzi E.T. Příběh vypráví o chudém dělníkovi, který by rád udělaln radost synovi vytouženým plyšákem, v té době všude populárním. Všichni ve třídě už ho mají. Znáte to asi také, pokud máte dítě školou povinné, i když v Česku jde spíše o mobily než plyšáky. Kluk je ve škole samozřejmě šikanován, to by ani jinak nešlo. No a jednoho dne taťka, který se živí něco jako popelář, najde na smetišti sice poněkud jiného, ale plyšáka. Tenhle plyšák sice neříká veledůležitě "Phone home", ale jinak je to ufoun jak poleno. Samozřejmě se schopností konat různé zajímavé kousky, skoro až zázraky. A tak pomůže nakonec tatínkovi, i synkovi ve škole a všichni se mají rádi a nakonec se koná invaze... :-) Jen si to představte, invaze plyšáků... Film zcela vykrádá všechna klišé dětských, rodinných i dětských a rodinných sci-fi filmů. Protože u pana režiséra jsme zvyklí na neobvyklý humor, mírně překvapí, že ve Fantastickém mazlovi ho až tolik nenajdeme, i když některé kousky, zvláště na škole, jsou vydařené. Ale když celý ten film je tak... tak hrozně moc milý, růžovoučký, teletubbiesový... Snímek je na DVD v anamorfním širokoúhlém formátu 2,35:1, se zvukem originálním i českým dabingem v DD 5.1 a samozřejmě s titulky. Bonusy nabízejí komentář herců a štábu, film o filmu (13:42, rozhovory, záběry z natáčení), trailer (2:06) - to vše s GB titulky. Také je zde hra pro děti, kompletně v angličtině, CJ7: MIssion Control, kde musíte nastavit spotřebu paliva, úhel startu rakety a další náležitosti, aby plyšák CJ7 mohl odstartovat správným oknem do vesmíru. A pak už jen ve zkratce představení dětských i dospělých postav filmu (6:59) a trailery na 6 jiných filmů. ()

Zoey90

Já prostě zbožňuju rozkošné chlupaté kouličky. Jakmile se někde nějaká objeví, tak moje objektivní hodnocení je v tahu. Musíte k tomu filmu přistupovat s jistým reálným očekáváním. Prostě žádný převratný a napínavý zvrat v příběhu o tom, jak chudý kluk najde mimozemského plyšáka, najít nemůžeme. To, co filmu chybí na originalitě, je vynahrazeno rozkošností. Ještě jako bonus hlavního hrdinu hraje dívka, což mi vyrazilo dech. ()

ScarPoul

úprimne neviem absolútne čo si mám o tomto filme myslieť. Na jednu stranu, je tu typický Stephenov humor, plný kickov a strešteností a na druhú, je to príbeh chlapca a zvieratka, ktoré je roztomilejšie ako všetko čo som mal doposiaľ možnosť vidieť a ešte je k tomu multifunkčné. Musím povedať, film ma absolútne nesklamal, hlavným problémom bolo, že som to pozeral v príšernom anglickom dabingu, ktorý hlavne pri tých emotívnejších scénach doslova podkopával príbeh a robil z neho frašku. Inak sa jedná o film, ktorý okrem popkultúrnych odkazov - scéna z mission impossible 2 ma dostala - obsahuje aj určitú ľudskú zložku a to vzťah otca a syna. Krásne vykreslenie charakterov. Síce sú postavám vkladané do úst dialógy, ktoré hlavne v angličtine strácali sa svojej účelovosti, ale vďaka prítomnosti CJ7 dávam 4*, pretože také zvieratko by som strašne chcel mať doma. a bolo neskutočne ale neskutočne roztomilé. ()

corpsy

Stephen Chow bol stále plný netradičných nápadov a mal veľký zmysel pre humor, ktorý občas vyznie až kameňákovo. Hongkongský E.T si zaslúži svoj úspech a obdiv. Je totiž skvelou a výživnou zábavou pre celú rodinu. ()

sidzej

Čo napísať. Už som sa tešil že som po dlhej dobe narazil na kvalitný rodinný film.Ono to rodinné nakoniec veľmi nebolo ale pekne po poriadku. Začalo to ako dráma pripomínajúca Šťastie na dosah (obzvlášť ma pobavilo zabíjanie švábov, ja by som na mieste toho chalana asi skolaboval :-), postupne sa z toho vykľul akýsi čudný mix flubbera a E.T.ho a nakoniec sa to skončilo prekombinovaným gulášom absurdných sci-fi scén, nevkusnej kadiacej scény a nie veľmi presvedčivých CGI efektov. Vyzerá to, ako by Chow nevedel čo chce vlastne točiť- vážnu drsnú drámu poukazujúcu na sociálne rozdiely alebo detský rodinný film s roztomilým mimozemským zvieraťom. Záverečná tretina bola priam Spielbergovsky dojemná a emocionálne silná čomu dopomáhala výborná hudobná kompozícia. Nebyť tej strednej pasáže rozhodne dám 4* veľká škoda. Žánrovo má tento film najbližšie k dráme, prekvapuje ma kolónka komédia. Chow je talentovaný režisér čo dokázal už Kung-fu melou ale občas by sa mal viac držať pri zemi. ()

ConanVJ

Pěkný příběh, roztomilý mazel, ale trochu nudné zpracování. Chybí tomu emoce a nějaký ten vztah s hlavním hrdinou. Celé mě to nechalo chladným. Za mě 50% :) ()

kikuka

Trochu E.T., nieco z Matrixu, nieco z M:I ako i toho a tamtoho.Mila, miestami trhla, miestami poucno-naucna single serving zalezitost. ()

fcreading

Prekvapivo dobre zrežírované, trochu ako z Flubbera, ale inak Chow sa nám predviedol, po hereckej kariére, zasadol na režisérsky post, a natočil tak trochu komediálnu rodinnú sci-fi, v ktorej nieje núdza o smiech, a výborných scénok, a trochu koniec k plaču to všetko zahrňa do priemeru 80 percent. ()

mysiak

Vynikajúca crazy komédia od tvorcu skvelých komédií Shaolin Soccer a Kung Fu Hustle, trošku si to síce prispôsobil pre deti ale podstata humoru ostala odkazy na tieto dva klenoty sú tam, ale vrcholom je paródia a lá Mission Impossible 2 a skvelý CJ7, ktorý je lepší vo výrazoch ako väčšina amerických hercov, proste je to skvelá trošku iná komédia, ktorá je určená aj pre deti...ale je skôr pre tých čo sa im páči humor Stephena Chowa... ()

Popluh

WTF? Co tohle mělo být? Po výborné Kung-fu mele a mírně nadprůměrném Shaolin Socceru přichází Chow se svojí verzí E.T.ýho a selhává takřka ve všech ohledech, největším utrpením je ale scénář, který vypadá jakoby byl zkrácen o polovinu a i ten zbytek často nudí. Takhle navíc svoji zkratkovitostí a podivnými zvraty v chování některých postav spíš udivuje. Tohle vážně někdo myslel vážně? Vždyť tohle nemůžou sežrat ani malé děti. Chow se tak v mých očích proměnil v asijského Roberta Rodrigueze – oběma by se mělo zakázat točit pro děti. Absurdní jsou ale i některé vykrádačky západních pecek ala Sin City (hlava v záchodě, v hlavní roli roztomilý mimozemšťan – WTF? či odhozené vybuchující brýle ala Mission: Impossible 2. Celé to podtrhuje divný konec, který prakticky nic nevysvětlí, jen mírně naznačí, že by se dal natočit případný sequel, což ve výsledku dělá z Fantastického mazla jeden z nejděsivějších hororů posledních let. Podtrženo sečteno, tenhle film by nefungoval ani jako stopáží přepálená vysokorozpočtová reklama na nejnovější hi-tech hračku. 40 % ()

dawe04

Mnoho vtipných a roztomilých scén (když po sobě zhlédnete 5 oscarových dramat, tak brečíte dojetím i při pohledu na toho gumového psa s chlupatou hlavou) a stejně tak i mnoho zbytečných a rozpačitých (nechci říct trapných - na to Chowův celkový styl žeru). Chow bere všemožná klišé rodinných filmů a převádí je do extrémismu až absurdismu (extrémní chudoba, nemožný romantický hrdina, netypická až černohumorná smrt). No, po těch jeho šílenostech (pravda, stylových) fajn změna. Lepší tři hvězdy. ()

dezorz

Ako sa do hory vola, tak ET z hory odpoveda. S.Chow asi ET-ho volanie zachytil a chcel mu trocha pomoct. Ale fakt len trocha, po skvelom kung fu hustle, podporiemerny detsky sci fi film sa domov k ET-mu nedovola. ()

Wormboy

Prijemna a neskodna rodinna komedia, ktorej finalne poucenie, ze nikdy sa nespoliehaj na supervyspele psy z vesmiru a cti otca svojho ma skutocne dostalo :) Niektore ulete gagy boli skvele. 3,5/5* ()

Maty85

Stephen Chow je borec. Mazel sice třeba na Kung fu melu nebo fotbálek nemá, ale i tak dobrá podívaná. Pobavil sem se ...... ()

KatanaCZ

Není to čistá komedie, jestli v to někdo doufal, ale spíš taková pohádka. Příběh nenudí, člověk se zasměje (hlavně skvělá část na záchodě), herci hrají, příjemná stopáž. Není to prostě žádný trhák, ale je to lepší jak 3/4 podobných filmů. ()