Krvavá hostina 2: Masakr

Feast II: Sloppy Seconds

Akční / Komedie / Horor

USA, 2008, 97 min

• wampire23

Feast bolo síce B-čko, ale veľmi dobré B-čko, v ktorom sa skíbil humor s hororom a divák sa po väčšinu času zabával. Feast 2 je B-čko, ktoré potiera všetko, čo jeho starší braček začal. Humor tu vôbec nefunguje, ako by scenáristi písali pod vplyvom omamných látok a herci tiež nevyzerali úplne čistí, keď to predvádzali. Je tu veľa rôznorodých typov ľudí, ale ani jednému sa nedarí to celé vziať na seba, stále to pôsobí ako paškvil. Akcie a gore scén je tu pramaličko, keď si odmyslíme posledných pár minút, tak nás nemá čím pritiahnuť. Príšery zblízka takmer vôbec nevidíme, pretože keď prídu na scénu, tak kamera začne buď chaoticky kmitať, alebo sa značne oddiali, sem tam vidíme priamo ich pohľad. Jedine pri pitve si môžeme pozrieť príšeru doslova zvnútra, ale pri scéne pitvy to už naozaj prehnali (toľko nechutností, telesných tekutín a neviem čoho všetkého tu ešte nebolo). Spomínana ,,baby scéna" sa snažila byť vtipná a možno kontroverzná, ale mňa nechala chladným, rovnako ako celé ostatné dianie (topiaci sa slamky chytá). Korunu tomu všetkému nasadzuje úplne spackaný záver, ktorý sa diváka snaží naladiť na ďalšie pokračovanie, ale film zhadzuje ešte do väčšieho bahna, pretože to celé pôsobí ako prequel k spomínanému filmu.. Pre mňa veľké sklamanie, pretože po zábavnej jednotke som čakal niečo lepšie. No nie je každý deň sobota:D. Takto sú to slabé hviezdičky, aj keď už ani neviem začo:D.(10.1.2009)

[unrated ]no to pozor --- vubec ne spatne .. ... tato surova odnoz horroru preci neni o sofistikovanych recenzich, no tak pánové :))) .... mimoradne zalezi na divakove rozpolozeni a urovni otrlosti... dbejte moji rady a tuto intenzivni nechutnost si zapnete az po jidle... .. 7/10 dockame se pokracovani :????(24.10.2008)

Dvojka bezprostředně navazuje na jedničku a znovu se tu objevuje několik postav, které přežily předchozí útok, ale na Kristu Allen asi nevybyly peníze. A evidentně nízký rozpočet trápí snímek víc, než je zdrávo, a je to vidět hlavně na příšerách, které jsou hodně nepovedené a gumové a kdykoliv se objeví na place, tak místo respektu a hrůzy, budí smích. Dvojka jednoznačně trumfne jedničku hlavně v brutalitě a krvavosti, a tady se opravdu zjevně přidalo. Za zmínku stojí povedené scény, jako jsou ta, ve které si nasupený dědek vylívá zlost na podrazácké blondýně Jenny Wade, záchrana batolete, které nakonec zachráněno nebude, wrestlařský souboj dvou rozhádaných bratrů liliputů, Jenny Wade procházejicí se v zakrvaveném negližé a s pistolí v ruce, nechutná pitva monstra, u které všichni zúčastnění hromadně zvracejí, plazící se torzo liliputa křičícího hlášku "Kurva moje péro" nebo hlava proražená trubkou, ty opravdu neměly chybu, ale výrazná stylovost, kterou disponovala jednička, tu prostě dvojka postrádá a napětí se vytratilo úplně a ke slovu se dostala místy nepřehledná režie. Suma sumárum je dvojka krvavější a nechutnější, ale nízký rozpočet ji ubírá na působivosti a čistě béčkové zpracování je na výsledku citelně znát.(29.10.2009)

• SeanLSD

Prvoradá na tomto filme je nechutnosť, všetko ostatné je tomu totálne podriadené – hlavne logika (napr. dieťa kričí celú noc, ale nenájdu ho? motorkárky sa musia vyzliecť, aby sme videli ich kozy, ale všetci ostatní – a to aj ženské, čo aj majú mená, sú naobliekané v troch vrstvách, vystrelia trpaslíka len tak, akoby hádzali kaleráb, bez akéhokoľvek ochranného zariadenia atp. ) a tak sme svedkami niečoho, čo síce je zábavne formálne ozvláštnené a s lákavými béčkovými postavami, ale až po požiadavke odpornosti a takému nadšeniu voči telesným tekutinám VŠETKÉHO druhu, že som asi nevidel nič porovnateľné. Pre mňa to teda nie je bohvieaký klad.(6.4.2015)

• Terva

Pět minut běží film a už jsem slyšel asi dvacet sprostých slov. Devadesát procent z nich bylo úplně zbytečných, jen aby bylo zacelený místo ve scénáři, mimochodem dost ubohým scénáři. Film je masakr, ale totálně bezúčelovej, spousta mrtvol, litry krve a "netvorové" nejsou skoro vůbec vidět. Děj filmu naprosto o ničem. Hudební doprovod je docela dobrý.(18.11.2009)

• - Roli nemluvněte ztvárnil syn režiséra Toma Gulagera. (Avalon820)

• - Diane Ayala Goldner (šéfka gangu), Clu Gulager (barman) a Jenny Wade (cukríček) účinkovali spolu vo všetkých častiach Krvavej hostiny. (DJ Rocco iNc)

• - Diane Ayala Goldner, ktorá stvárnila šéfku motorkárskeho gangu, je manželkou režiséra Johna GulageraClu Gulager, ktorý stvárnil barmana, je zase jeho otcom. (DJ Rocco iNc)