Reklama

Reklama

VOD (1)

Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero - Faunův labyrint) a malým synem Samem (Gattlin Griffith - Výměna) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC] a Karanténa, se představují Samantha Mathis a Erik Palladino. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (180)

Faidra 

všechny recenze uživatele

Faidra Postradatelná si vám dovoluje zprostředkovat několik rad pro začínající autory od Jacka Torrance osobně. 1. Nestaň se spisovatelem, 2. Když už se jím staneš, nedostaň se do tvůrčí krize a osobních problémů, 3. Když už se do nich dostaneš, nestěhuj se na samotu, kde vlkodlaci dávají dobrou noc, 4. Když se staneš, dostaneš a odstěhuješ - tak se nediv! ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

To, co mě k filmu přivedlo, byl především Kevin Costner. To ostatní, co ve filmu bylo, už ale nestálo za nic. Příběh je ze začátku zajímavý, ale pak se klasicky zvrhne do šílený sračky. Atmosféru si to ale pořád drží, i když je to ke konci spíš už komedie. Zajímalo by mě ale, jestli je to skutečně možný, abyste měli u baráku indiánskou mohylu. Indiáni celkově dostávaj na prdel, když jde o horory. Všecko, co v minulosti postavili v současnosti totiž škodí lidem. Hřbitov, mohyla... ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Stokrát ohraná písnička, tentokrát ještě trochu jinak. I když atmosféra od samého začátku dává tušit v něco zlého, napětí se tentokrát smrsklo na několik konkrétních scén, které se vám pokusí rozproudit krev. Možná to bude tím, že tvůrci odhalili své potvory z lesa příliš brzy. Jinak je to vesměs klasické "bububu mystery", jejich vžitých postupů se dokonce zarytě drží, takže je celkem s podivem, že se podařilo do hlavní úlohy obsadit Kevina Costnera. Ten, jak je vidět, si na stará kolena vybírá docela zajímavé projekty. Však nejednoho z nás překvapil svou rolí charakterního zabijáka v thrilleru Mr. Brooksovi. Nuda se mi nedostavila, celé je to hezky natočené, a k mé radosti jsem se dočkal i několika pavouků (yeeaah). Závěr se mění ve slušné drama, dobře graduje, a do toho skončí otevřeným koncem, což je jedině dobře. Na dobré konce tu přece máme pohádky. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Na mě to kupodivu docela fungovalo, až se tomu sám divím. Nesourodý mix strašidelného domu, prokletého dítěte a kríčr-fíčr bez pevnejch pravidel, takže člověk po většinu času vůbec netuší, čeho a proč se má vlastně bát. Nějakým zázračným způsobem mi to ale nebránilo v tom, aby mě film bavil a abych u něj místy takový ten příjemně nepříjemný pocit měl. Hlavní dětská herečka byla ale fakt přehmat, o tom žádná. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Atmosféra, na čom má podiel i miestami krásna výprava, je silná. Takmer si prajete, aby sa nič neriešilo. Aby len dominantne mužný Kevin griloval hovädzie na verande, popíjal pivko z fľaše, pozoroval zvečerievajúci sa les a načúval hypnotickému spevu jemného vetra, ktorý na noc strieda celodennú letnú horúčavu. Koruny stromov šumia a okolo nôh sa vám obtiera mačka Marmeláda. Pokiaľ je Nová dcéra o tomto, je super. Bohužiaľ, griluje sa minimálne. Od určitej chvíle je dej natoľko preplnený sektami, prastarými indiánskymi rituálmi a mýtami, že som ku koncu takmer nevedel, kto je kto a čo je čo. Costner sa snažil, ale ani s brokovnicou to nezachránil. Navyše mu kolená pod polená hádže nesympatická Španielka Ivana Baquero, ktorá bola geniálna ako Ofélia vo Faunovom labyrinte, ale asi máme dočinenia s typom detskej herečky, ktorá ako dospelá bude robiť niečo úplne iné, lebo na herectvo nemá (tu sa navyše objaví s imidžom Darlene z Roseanne, čo nie je úplne ono). ()

Galerie (64)

Zajímavosti (3)

  • James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)
  • Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)

Reklama

Reklama