Nová dcera

The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

Celkem obstojný film, ale je to bohužel i přes to že se mi to líbilo kopie dalších milion filmů. Rodina se nastěhuje do nějakého domu a tam se děje něco zlého. Tentokrát to není duchařina ale jakýsi monster film. Na konci příšery vypadají poměrně slušně ale než se k nim dostaneme musíme se překousat přes velké množství scén v domě které sice nejsou špatné, ale jsou fakt až moc okopírované z jiných filmů. Nikdy jsem nečekal že mi to bude tolik vadit ale bohužel u tohohle mi to vadí dost.(28.2.2013)

• sedm.1

Slušný průser. Co bych tu mohl zmínit za pozitivum Nové dcery je snad jen působivá atmosféra v první polovině filmu a tradičně dobrý výkon Kevina Costnera, ikdyž jeho samotnou účast v tomto bijáku si moc nedokážu vysvětlit. Zbytek je ale vážně bída. Zápletka je nejen v rámci žánru zcela podprůměrná, tvůrci se snažili být sice co nejoriginálnější, přitom ale od začátku zahučeli rovnou do těch nejtuctovějších vod, o závěrečném vyústění bych tu pak mohl pronést jen pár vulgárních poznámek, ale nechám to být, snad jen mohu zmínit, že to gradování bylo tak nesoudné tlačení na pilu, až to bylo ve výsledku spíš k smíchu. Jinak atmosféra byla, jak jsem již zmiňoval, na začátku poměrně slušná, díky čemuž se tu v této etapě filmu objevilo i pár napínavějších momentů, postupně se ale spolu s odumírající kvalitou zápletky svezly do bahna i tyto prvky, takže druhá polovina je vážně už hodně prázdná a špatná. A jen tak na okraj, už dlouho jsem se ve filmu nesetkal s tak příšerně obsazenou dětskou herečkou, ta by šla, parchant jeden otravnej, protivnej, nevychovanej. Nová dcera na mě zkrátka nezapůsobila vůbec v žádném směru, já se po většinu filmu nudil, závěr mě pak svou úrovní dokonce až vadil, prostě to celé musím hodnotit jako velice nevýrazný podprůměr.(25.2.2014)

• V_erus_h

Tákže.. Překousla bych protivnou holku, podle mě by se to dalo vyřešit tím, že by jí táta občas jednu fláknul.. :D Překousla bych dle mě retardovanýho kluka, kterej v 11 letech není schopnej pochopit, že mířit na lidi se nemá.. Překousla bych i příběh, kterej tu už byl tak miliónkrát.. Problém byl, že z tý hodiny a třičtvrtě se hodinu a čtvrt nic nedělo.. A tím myslím vůbec nic.. :D A to teda neberu..(9.5.2013)

Pořád nemůžu přijít na to, proč se mi to líbilo. Nejspíš za to opravdu může Kevin Kostěj, tady se do tý role prostě hodil a jeho otcovská role byla zahraná civilně a relativně věrohodně. I když sem u toho vlivem pozdní noční hodiny skoro usínal, pozornost mi vydržela až do konce. Jinak ale nečekejte převratnej děj nebo námět, klasičtější už to bejt asi nemůže.(12.8.2013)

• tron

Atmosféra, na čom má podiel i miestami krásna výprava, je silná. Takmer si prajete, aby sa nič neriešilo. Aby len dominantne mužný Kevin griloval hovädzie na verande, popíjal pivko z fľaše, pozoroval zvečerievajúci sa les a načúval hypnotickému spevu jemného vetra, ktorý na noc strieda celodennú letnú horúčavu. Koruny stromov šumia a okolo nôh sa vám obtiera mačka Marmeláda. Pokiaľ je Nová dcéra o tomto, je to super. Bohužiaľ, griluje sa minimálne. Od určitej chvíle je dej natoľko preplnený sektami, prastarými indiánskymi rituálmi a mýtami, že som ku koncu takmer nevedel, kto je kto a čo je čo. Costner sa snažil, ale ani s brokovnicou to nezachránil. Navyše mu kolená pod polená hádže nesympatická Ofélia (Španielka Ivana Baqueroová) s imidžom Darlene z Roseanne.(28.6.2017)

• - John James (Kevin Costner) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

• - James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)