Nová dcera

The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

• noriaki

Film který mě úplně minul. Děj byl celou dobu o dva kroky přede mnou. Costner něco řešil a já sem nevěděl co, bál se a já jsem nevěděl čeho, bojoval a já sem nevěděl proti čemu. Závěr jsem zaregistroval a dokonce jsem i pochopil podstatu hrozby, ale stejně se mi zdá že mi uniklo pět, deset minut z finálního střetu. Zlatý hřeb filmu, čili Ivana Baquero byla jedno velké zklamání. Talent jí upřít nelze, ale do role se naprosto nehodila. Tenhle neslaný, nemastný horor vůbec nedrží pohromadě. Ztráta času ho sledovat.(8.8.2011)

• V_erus_h

Tákže.. Překousla bych protivnou holku, podle mě by se to dalo vyřešit tím, že by jí táta občas jednu fláknul.. :D Překousla bych dle mě retardovanýho kluka, kterej v 11 letech není schopnej pochopit, že mířit na lidi se nemá.. Překousla bych i příběh, kterej tu už byl tak miliónkrát.. Problém byl, že z tý hodiny a třičtvrtě se hodinu a čtvrt nic nedělo.. A tím myslím vůbec nic.. :D A to teda neberu..(9.5.2013)

• petero

Luis Berdejo (scenárista [REC]) nenapísal scenár k The New Daughter. Ten by nebol sviežim závanom ani pred 30 rokmi a zdá sa že ako režisér tiež nemá čo ponúknuť. Nech len pekne vypiluje svoj ďalší scenáristický kúsok s Pacom Plazom - [REC] Genesis. Ivana Baquero (El Laberinto del Fauno) tiež akosi sklamala a tak jedinou istotou je stále dobrý Kevin Costner.(21.5.2010)

Někdo tady v komentáři napsal,že závěr je jak z filmu Descent.Musim uznat ,že poslední čtvrthodinka opravdu tenhle snímek připomíná.Do tý doby je to ale jen průměrnej kousek,jakejch vidíme každej rok dost a dost..Problémem je i Costner,v žádnym případě mu to nejde nějak zahrát,vůbec nepůsobí ,že jde o život jeho dceři.Ale v celkovym pohledu je to koukatelný,ale z hlavy to vyšumí asi dost rychle.50%.(11.11.2010)

• Radiq

Ze začátku se nám pěkně rýsuje záhada a tajemná atmosféra, ale rýsuje se podle pravítka, takže je jasnej směr, kam se to bude ubírat. Navíc je tam nějak moc narážek na mravence, takže nikoho nepřekvapí, že mohyla je vlastně něco jak mraveniště s humanoidníma potvorama. Bohužel ty se vubec nepovedly. Jejich vzhled je lacinej a bez nápadu - kruhovej ústní otvor už vubec není originální už dob, kdy se objevil v Aktech X... a to už je kurva dlouho. Takže dopadlo to tak, že i když to mělo docela solidní atmosféru, zpracování se moc nepovedlo... holt strašidelnejma zvukama se celej film nedá zachránit... a taky ty konce, kdy z vás udělaj debila tím, že vám to najednou utnou, jsou pěkně debilní nápad... a oni si myslej, že ne... a že je fajn, aby si to divák domyslel. Jo, někdy to je fajn, ale v tomhle případě ne... Spíš bych to tipoval, že jim na to už nevyšel rozpočet, kterej asi byl hodně nízkej...(27.5.2015)

• - James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

• - John James (Kevin Costner) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)