VOD (1)

Držitel Ceny Akademie® Kevin Costner se představuje v roli čerstvě rozvedeného otce, který se se svou dospívající dcerou Louisou (Ivana Baquero) a malým synem Samem (Gattlin Griffith) stěhuje na venkov do Jižní Karolíny. Když se Louisa v novém domově začne chovat zvláštním způsobem a probudí se v ní sklony k násilí, John musí odhalit pravdu, která se za její proměnou skrývá. Může za to šokující tajemství bývalého majitele domu? Jak daleko bude otec ochoten zajít, aby svou dceru ochránil před dávným zlem, které si ji chce podmanit? Ve vedlejších rolích napínavého thrilleru, anglickojazyčné režijní prvotině Luise Berdeja, spoluscenáristy napínavých hororů [REC]Karanténa, se představují Samantha MathisErik Palladino. (oficiální text distributora)

Arsenal83

Film už na začiatku úplne rezignoval na moment prekvapenia, keď nám vysušených a sporne oblečených horolezcov na streche ukázali hneď v úvodných sekvenciách. Takže už šlo len o boj kto z koho, ale že to tomu Costnerovi trvalo, kým sa do toho boja dal, asi bol ešte vysílený z naťahovania tetivy v Sherwoodskom lese. Pomerná nuda je vyslobodená záverečnou akciou s výborným ukončením, ktoré síce koncom nie je, ale ja milujem takéto závery. Len toto, že okrem toho záveru tu veľa toho nie je a rozlíšenie ako keby to bolo natáčané za púštnej búrky. ()

Madsbender

Problém Nové dcery tkvie v tom, že v podstate nemá trochu rozhľadenejšieho diváka čím zaujať. Je to proste priemerný, neoriginálny horor podľa nepríliš známej poviedky, ktorý v žánrovej produkcii rýchlo zapadne. Obsadenie Kevina Costnera do hlavnej úlohy je čisto marketingovým ťahom, keďže prakticky nemá čo hrať a balansuje medzi polohami vážny-znepokojený-vystrašený, ktoré pokryje aj jednoduchá mimika jeho rokmi vycvičenej tváre. Momenty napätia striedajú dlhé minúty zbytočne naťahovaných vatovitých scén za účelom dodržania stopáže. Epizódka s odborníkmi na indiánsku kultúru a históriu je dokonalou ukážkou amatérskej filmárčiny a ani Noah Taylor tomu nepomôže. Lenže pri Nové dcere som sa po dlhej dobe skutočne bál, a nie, naozaj som sa nebál toho, koľko to ešte potrvá. Depresívny záver proti srsti už len požehnal tretiu hviezdičku. ()

berusche

Jaj, ja se tak tesila :( Ze zacatku jsem si rikala, ze po dvaceti minutach to bude urcite zajimavejsi, vzdyt preci Kevin by mohl byt alespon minimalni zarukou. Musim rict, ze pointa me zklamala, stejne tak dejova nevyvijejici se linie (no dobra, ona se sice vyviji, ale od nikud nikam, ze?). Zas na druhou stranu, zvuky jsou desive, to se musi nechat, i kdyz si na ne v polovine filmu asi zvyknete. Prisery jsou bohuzel takove nedopracovane, no ty jejich tlamicky, skoro bych se jako divák urazila, cim ze me to tady tvurci krmi :D ... Predstavitelka "nove dcerky" mi oproti jinym nevadila, je to docela hezka holcina ;) ()

KoRner

Niečo Kevinovi behá po pozemku, trhá to mačky, hádže kamene do auta, naháňa jeho deti, opatrovateľku zakope do jednej kopy a nikomu stále nič nedochádza a zas a znova posiela deti samé do domu s novou obeťou. Horory mali vždy svoje pravidlá o chovaní postáv a tiež iné zákonitosti, ale čo je veľa to je veľa. Scény sú napínavé celkom slušne, nezachránia však film ako celok a ani Costner, ktorý je vo svojej úlohe prinajlepšom slabý. ()

Genero

Pokud zjistíte, že milovaná maminka zapomněla dát nohy k sobě a do rána je z ní zavrženíhodná coura, jistě tento fakt od základu změní váš světonázor. To ale ještě nikoho neopravňuje žrát kočky, zabíjet chůvy a vyvolávat indiánské démony. Na tom se jistě všichni shodneme. Španělská teenkravka to bere jinou optikou. Nechá se posednout zlým mytologickým zmrdem, hází kyselé ksichty, hrabe se v mohyle a mluví hlasem čtyřicetiletého zrovna abstinujícího notorika (když je dabovaná). Táta Kevin se pak vlk nevlk sápe po brokárně a musí zjednat pořádek dřív, než stará dcera vysublimuje v novou dceru a divák pojde nudou. Ale velkým plusem je, že na něj z toho pohřebiště nebafli nahatí geronti nebo Ti druzí. ()

• Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)
  • James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)

Související novinky

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)