Nová dcera

The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

• misterz

Absolútne nevyužitý potenciál, ktorý tento inak fajn námet ponúkal. Mám rád horory, kde sa rodinka prisťahuje do domu, v ktorom ju potom začnú terorizovať bubáci. A keď to má navyše aj slušný mytologický základ a dobrú mysterióznu atmosféru, tak si rochním ako svinka v blate. Žiaľ v tomto prípade prišlo len sklamanie. Drvivá väčšina filmu je hrozná nuda, kde sa len sem-tam niečo mihne, alebo vykukne. Kevin Costner mi tu pripadal ako keby si niečoho šňupol, väčšinu času chodí letargicky s jednou mimikou na tvári po dome, sem-tam niečo niekomu povie, prípadne sa poháda s deckami alebo si zájde do obchodu.... To mytologické odkrývanie záhady mohyly pri dome ma tiež moc nenadchlo. Snímok začal pripomínať horor so všetkým čo som od toho čakal až posledných 10-15 minút, ktoré boli výborné, napínavé a konečne aj trochu strašidelné, pričom ma potešil aj úplne posledný záber. Na priemer sa mi toho dobrého ale zdá málo. 45/100(2.10.2016)

Na mě to kupodivu docela fungovalo, až se tomu sám divím. Nesourodý mix strašidelného domu, prokletého dítěte a kríčr-fíčr bez pevnejch pravidel, takže člověk po většinu času vůbec netuší, čeho a proč se má vlastně bát. Nějakým zázračným způsobem mi to ale nebránilo v tom, aby mě film bavil a abych u něj místy takový ten příjemně nepříjemný pocit měl. Hlavní dětská herečka byla ale fakt přehmat, o tom žádná.(8.5.2010)

• Xmilden

Atmosféra místy více než skvělá, bohužel tomu něco chybělo. Trošku nedotažené. Hlavně teda nedospělí herci byli slabí, Costner musel táhnout film více méně sám. Překvapil výběrem žánru, řekl bych že se jedná o jeho první setkání s hororem. Škoda že film neobsahuje nějaké větší vysvětlení. Odkud vlastně byli? Asi 90% filmu člověk neví která bije a o čem film bude. Mé tipy průběžně byly: prokletá dcera, strašidelný dům, divoký lesní člověk, divocí lesní lidé ... a nakonec nic z toho.(16.2.2011)

• V_erus_h

Tákže.. Překousla bych protivnou holku, podle mě by se to dalo vyřešit tím, že by jí táta občas jednu fláknul.. :D Překousla bych dle mě retardovanýho kluka, kterej v 11 letech není schopnej pochopit, že mířit na lidi se nemá.. Překousla bych i příběh, kterej tu už byl tak miliónkrát.. Problém byl, že z tý hodiny a třičtvrtě se hodinu a čtvrt nic nedělo.. A tím myslím vůbec nic.. :D A to teda neberu..(9.5.2013)

Dcerku posednou indiánští duchové a námět na slabý horor je hotový. Asi hodinu filmu se tam pořádně nic neděje, jen Kevin Costner dokola opakuje, že se jeho dcera chová "jinak" (a přitom se nechová jinak než obyčejný puberťák - odsekává rodičům, neodpovídá na otázky, chvíli je tátova hodná holčička a pak ho pošle do prdele). Pak najednou začnou všichni v jejich okolí umírat a nakonec nám ukážou bandu podivných indiánsko-predátorských monster. Na můj vkus hodně slabý odvar, který se první hodinu vůbec nedá nazývat hororem (spíš rodinným dramatem) a v posledních minutách může být i trochu napínavý, ale mě rozhodně neděsil. Velkým mínusem je zbytečně dlouhá stopáž, která není pro filmy tohoto typu moc dobrá a několikrát jsem se dívala na hodiny, kdy už to bude končit. Ovšem nezatracuji ho a myslím, že jsou lidi, kterým by se tato tématika mohla líbit. Já osobně si myslím, že Američané ublížili Indiánům už dost a cpát jejich mytologii do hororu a dělat z nich masové vrahy je už trochu moc.(5.8.2010)

• - James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)

• - John James (Kevin Costner) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)

• - Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)