Svědkem zločinu

• USA While She Was Out (více)
Trailer

Žena v domácnosti (Basinger) je nucena se o sobe postarat, když se ocitne v opuštěném lese se čtyřmi kriminálníky. Co začalo jako rychlý výlet do obchoďáku končí v lese bojem o holý život. Vše co má, je krabice s nástroji a touha po přežití. (oficiální text distributora)

Trailer

EdaS

Kim Basinger jako utlačovaná žena v domácnosti (pokud se vám něco nezdá na tom, že pětapadesátka má dvě malé děti, vězte, že je to v tomhle veledíle ten nejmenší problém), která si začne hrát v lese na Ramba (ozbrojena pouze krabicí s nářadím) a získá tím dávno ztracené sebevědomí. Jak se k tomuhle přimotal Del Toro, by mě fakt zajímalo. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +Kim Basinger, napětí, krátké -jednoduchá zápletka, zbytečně dlouhý rozjezd/// Mít to přes hodinu a půl, tak se na to asi nedívám, ale řekl jsem si, že když je to tak krátké, tak to omrknu. Neměl jsem večer chuť na dvouhodinový film. Prvních 20 minut je opravdu celkem o ničem. Tedy je to o tom jak hlavní hrdinka (ne)šťastně žije a o tom jak jde na vánoce koupit něco do obchoďáku. Denně zažíváme fronty při nákupu, tak proč na to koukat ještě ve filmu. Jedno ponaučení jsem si však vzal: "už nikdy nebudu dávat lísteček někomu za stěrače od auta". Hlavní hrdinka měla tu smůlu, že tento lísteček dala za auto bandě kriminálníků, kteří si na ni za to došlápli. Pak už následuje boj o holý život, v lese ve tmě, kde nikdo není. Tato část je hodně dobrá a napínavá. Myslím si, že jako jednohubka na večer je tento film dostačující./// Celkem 55%/// ()

Rosomak

Blondýna běhající v noci po lese s bednou šroubováků? Že scénárista s režisérem fetovali při tvorbě tohohle filmu je naprosto jasné. Jak jinak vysvětlit takové věci jako, že jde Kim Basinger do supermarketu v holinkách, týpci jí chtějí zastřelit kvůli jednomu vzkazu za stěračem, v lese jí stopují podle vůně parfému, pouští si hudbu z rádia, které zde zapomněl zřejmě nějaký houbař, ona si při honičce stíhá číst přání od dětí, močit do potoka a to vše při nočních scénách, které jsou tak nasvětlené, že si každou chvíli říkáte, že si osvětlovači dali asi taky práska... Není to zajímavé, natož strhující ale je to setsakramentsky vtipné :) ()

Phobia

Milé děti, dnes vám povím pohádku O čtyřech hluchoslepých retardech a hrdinné americké ženě v domácnosti. Žila byla blonďatá paní, měla dvě děti a bydlela v domečku, kde byl převeliký bordel. A protože paní byla lemra a její muž cholerik, docházelo k domácímu násilí: mrdníkem rozzuřený manžel si vybíjel frustraci na bezbranných hračkách a papundeklových stěnách, místo aby jednu pořádnou natáhnul své líné blondýně. Paní dostala geniální nápad, zamířila na Štědrý večer do hytlermarketu a během řízení vozu se chovala způsobem, že by jí každý řidič vážící si svého života, s chutí rozkopal hýždě. Jak překvapivé, paní nemohla zaparkovat přímo u vchodu do obchoďáku, musela jít možná i 30 metrů pěšky a to ji rozlítilo převelice - zvláště, když mohla 7 metrů ušetřit, kdyby nějaký sobecký hajzl neparkoval přes dva chlívky! Paní nechá provinilému vozu za stěračem lístek s rozhořčeným obsahem a jde nakupovat do přeplněné šopy. Když se vrací se třemi ruličkami balícího papíru, parkoviště je liduprázdné - jen její popelnice a toho sobeckého hajzla. A teď, milé děti, to začne být skutečně zajímavé. Auto totiž patří multikulturnímu gangu ze zdejšího ústavu pro mentálně znevýhodněné: hluchoslepému debilovi afroameričanovi, hluchoslepému imbecilovi asiatovi, hluchoslepému idiotovi mexikánovi a zloun nejzlejší je hluchoslepý kretén běloch. A lístek od paní se jim vůbec nelíbil! Naštěstí k její ochraně přiběhne statečný rytíř, hlídač parkoviště, a nechá se odprásknout. Čtveřice padouchů chytře obklíčí mrtvolu a umožní blonďaté paní odjezd - ta je taky ohromně inteligentní, proto zamíří do rozestavěné části města, kde není ani noha, tam se nabourá, popadne bedýnku s nářadím a hra na schovávanou s hluchoslepými blbci může začít naplno. Paní je ve svém bílém plášti ve tmě neviditelná a hustým lesem (s bednou plnou železného harampádí) se prodírá zcela bezhlučně, šikulka. Retardovaní hluchoslepci ji opakovaně nacházejí, dostanou nakládačku, nechají ji utéct (z nějakého záhadného důvodu po ní nestřílejí) a průběžně si jeden po druhém přijdou pro nějaká ta zranění neslučitelná se životem. A tak hrdinná americká žena vykydlí všechny zločinné dementní invalidy, vrátí se domů, vzepře se tyranskému manželovi a jestli neumřela, neuklízí doma bordel dodnes. Zazvonil zvonec, pohádce je konec. Za hezký les a některé ucházející herecké výkony 31%, jinak těžká wtf groteska. ()

hippyman

jestli by nebylo lepší vzít těch šest mega a místo natočení takový zhovadilosti se radši pořádně vespolek vožrat... z 82 minut hodinu pobíhat ve tmě po lese s kamerou, čtyřma idiotama a vyklepanou kim a doufat, že mi vznikne rambo pět, bylo fakt dost naivní... pokud tohle bylo myšleno jako něco víc než jen recept na alternativní použití automobilové magic-red-tool-box pro kozlika šikulu, tak to byl sakra šlápanec vedle... 30% ()

• Natáčelo se v Kanadě v Burneby (Glenlyon Parkway), ve Vancouveru (Lougheed Town Centre) a v North Vancouveru (Princes Park). (Agatha)
  • Chuck (Lukas Haas) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm (dc125)