Svědkem zločinu

Boj o prežitie

Thriller / Krimi / Drama

USA / Kanada / Německo, 2008, 82 min

• Johny_fork

Nízkorozpočtový "thriller", kde Kim Basinger pobíhá po lese pronásledovaná partičkou gangsterů tupých téměř jako scénář. Thriller byl v uvozovkách z důvodu, že pocity strachu se nedostavili, párkrát jsem se sice zasmál když se někdo vtipně přerazil o pařez, nebo když si Kim celou dobu táhne železný kufřík z auta, aby postupně vytahovala vražedné nářadí a likvidovala své pronásledovníky. Poslední část filmu už není ani vtipná, jen nudná a sexuální vyústění je tak nekonečně blbé, že jsem přesvědčen, že první film Susan Montford by měl být i jejím posledním.(29.11.2009)

• Charon11

Nepředstavitelná blbost. V první třetině filmu jsou různé děje, o kterých jsme si myslel, že budou mít nějaký význam později. Neměly. Velmi nelogicky stavěný pokus o akční film. Zkusil jste někdy někdo hledat nějakou jinou osobu v noci v lese a to jen s baterkou? Nikdo ho nenajdete pokud nejste indiánský stopař. Tady jsme měli "štěstí" a hlavní drsňák jde vždy skoro neomylně v patách Kim, která se nesmyslně prozrazuje kovovou bednou s nářadím. Prostě zbytečně vyhozený peníze za film a škoda času k jeho shlédnutí. Možná by se na to dalo koukat jako na nadsázku, ale té jsme neuvěřil. Myslím si , že to tvůrci mysleli "smrtelně vážně".....(29.11.2009)

• Holina

SPOILER!!! Nehoda zabila záporáka. Během dvou minut ale dokázali jeho kumpáni vytáhnout a naaranžovat tělo, najít a nainstalovat reflektor, najít a zapojit kazeťák a vožrat se skoro do němoty (další dvě minuty jim stačily na vystřízlivění). Vše uprostřed lesa. A tak nám tudy utíká Kim a pronásleduje ji spratek. Už už ji dotahuje. Po deseti minutách úmorného klopýtání, kdy je opravdu jeden krůček za ní vstávám od obrazovky, když tu náhle se zdá, že režisér(ka) měla slabou chvilku (jinak by tam utíkali dodnes). Tak teď jsme diváka napnuli k prasknutí ale potřebujem aby Kim prchla a získala čas. Co s tim? No tak hajzlíkovi do cesty postavíme pařez. Co na tom, že musel být vidět kilometr daleko. Co teď? No tak třeba by mu mohla vrazit křížový klíč do nosu, joooo to diváka vyšokuje. No tak utíkej dál, další čtvrthodinku, proložíme to nějakými bláboly. Aaaaa teď už seš ale zase moc daleko, tak jak tě zdržíme? Třeba se můžeš vymočit do řeky - to bude dobrý to bude diváka šokovat. UUUAAAAAAAAA!!!!! SPOILER!!! Omlouvám se za předchozí myšlenkový průjem ale tak uboze vykonstruovaný film bez náznaku nápadu mě prostě vytočil!!!(17.11.2008)

Zatímco většina lidí by v podobné situaci popadla spíše kabelku (kvůli dokladům, ne šminkám), hlavní hrdinka zvolila bednu s nářadím a, světe div se, udělala "dobře". I když je námět stokrát zrecyklovaný, provedení přesto příjemně překvapilo a nebýt té závěrečné čtvrthodinky + lehce tupé závěrečné scény, bylo by to za 4*. P.S.: Co jiného s takovými idioty?!?(24.12.2011)

• Cushing

Kdybych byl hnusnej samčí šovinista, řekl bych, že ženský nemaj točit thrillery. Ale že jsem hodnej fanda do ženskejch a jejich filmovejch i jinejch vrtochů, říkám, že tohle je bezva filmek, dlouho se mi tak dobře, pozvolna, příjemně, uspokojeně neusínalo, jako při tomhle uspávacím snímku... Jak to skončilo, to se zeptejte jinde. Mně je to srdečně jedno, ale svý tušení mám.(26.3.2009)

• - Natáčelo se v Kanadě v Burneby (Glenlyon Parkway), ve Vancouveru (Lougheed Town Centre) a v North Vancouveru (Princes Park). (Agatha)

• - Hudbu k filmu zkomponoval americký skladatel Paul Haslinger, který je mj. autorem hudby filmů Zastav a nepřežiješ (2006) nebo Underworld (2003). (Agatha)

• - Chuck (Lukas Haas) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm (dc125)