Svědkem zločinu

Boj o prežitie

Thriller / Krimi / Drama

USA / Kanada / Německo, 2008, 82 min

• brutale

Utláčaná žena ( dobre po pedesiatke, prepáč Kim je to vonku) násilným manželom (Craig Sheffer), ktorá má doma dve malé deti???... No nevadí, 22 kilogramová Dela (Kim), ktorá naštve partu hlupákov na čele s gerontofilným Chuckym (Lukas Haas poriadny blbeček), akože chlapci polámem vás ako zápalky ??? Teda Kimuľa teba stretnúť v lese s auto náradím v krabici aj Chuck Norris by si pustil blato do textilu. V tomto filme je asi všetko zle, scenár réžia... Bojím sa o Kim či nezháňa peniaze na anfetamíny, keď sa nechá obsadiť do takejto filmovej úlohy.(12.11.2008)

• Phobia

Milé děti, dnes vám povím pohádku O čtyřech hluchoslepých retardech a hrdinné americké ženě v domácnosti. Žila byla blonďatá paní, měla dvě děti a bydlela v domečku, kde byl převeliký bordel. A protože paní byla lemra a její muž cholerik, docházelo k domácímu násilí: mrdníkem rozzuřený manžel si vybíjel frustraci na bezbranných hračkách a papundeklových stěnách, místo aby jednu pořádnou natáhnul své líné blondýně. Paní dostala geniální nápad, zamířila na Štědrý večer do hytlermarketu a během řízení vozu se chovala způsobem, že by jí každý řidič vážící si svého života, s chutí rozkopal hýždě. Jak překvapivé, paní nemohla zaparkovat přímo u vchodu do obchoďáku, musela jít možná i 30 metrů pěšky a to ji rozlítilo převelice - zvláště, když mohla 7 metrů ušetřit, kdyby nějaký sobecký hajzl neparkoval přes dva chlívky! Paní nechá provinilému vozu za stěračem lístek s rozhořčeným obsahem a jde nakupovat do přeplněné šopy. Když se vrací se třemi ruličkami balícího papíru, parkoviště je liduprázdné - jen její popelnice a toho sobeckého hajzla. A teď, milé děti, to začne být skutečně zajímavé. Auto totiž patří multikulturnímu gangu ze zdejšího ústavu pro mentálně znevýhodněné: hluchoslepému debilovi afroameričanovi, hluchoslepému imbecilovi asiatovi, hluchoslepému idiotovi mexikánovi a zloun nejzlejší je hluchoslepý kretén běloch. A lístek od paní se jim vůbec nelíbil! Naštěstí k její ochraně přiběhne statečný rytíř, hlídač parkoviště, a nechá se odprásknout. Čtveřice padouchů chytře obklíčí mrtvolu a umožní blonďaté paní odjezd - ta je taky ohromně inteligentní, proto zamíří do rozestavěné části města, kde není ani noha, tam se nabourá, popadne bedýnku s nářadím a hra na schovávanou s hluchoslepými blbci může začít naplno. Paní je ve svém bílém plášti ve tmě neviditelná a hustým lesem (s bednou plnou železného harampádí) se prodírá zcela bezhlučně, šikulka. Retardovaní hluchoslepci ji opakovaně nacházejí, dostanou nakládačku, nechají ji utéct (z nějakého záhadného důvodu po ní nestřílejí) a průběžně si jeden po druhém přijdou pro nějaká ta zranění neslučitelná se životem. A tak hrdinná americká žena vykydlí všechny zločinné dementní invalidy, vrátí se domů, vzepře se tyranskému manželovi a jestli neumřela, neuklízí doma bordel dodnes. Zazvonil zvonec, pohádce je konec. Za hezký les a některé ucházející herecké výkony 31%, jinak těžká wtf groteska.(14.2.2011)

No kde začít? nejdřív sem film chtěl označit jako odpad ale rozhodl jsem se že dám pět hvězdiček protože sem se hodně dlouho tolik nezasmál :D nevím co si o filmu kloudně myslet hlavní hrdinka mi spíš připoměla parodii na ramba kde byl rambo sám v lese proti armádě policajtu a vojáku a vlastně neměl žádnou zbraň :D hlavní hrdinka měla aspoň krabici s nářadím pomocí krabice zlikvidovala všechny 4 padouchy :D každopádně film dopadl přesně jak jsem očekával :D Jinak s filmu srší amatérismus a zajímalo by mě jak dlouho film natáčeli myslím si že 24 hodin jim stačilo ! No a něco nakonec jestli se chcete zasmát kašlete na komedie stylu prcičky pusťte si Svědka zločinu(14.2.2011)

• zdenny

Ještě stále přitažlivá Kim Basinger se stane svědkem vraždy. Jacísi hajzlíci, kteří si myslí, že si můžou všechno dovolit a že jim vše projde, se nyní tohoto svědka musí zbavit. Kim ujede do lesa, kde se honička na ni realizuje. Jen dvě hvězdy proto, že si poměrně lehce poradí s tupými násilníky a coby žena v domácnosti pěkně po zálesácku jednoho po druhém zlikviduje.(1.3.2012)

• hippyman

jestli by nebylo lepší vzít těch šest mega a místo natočení takový zhovadilosti se radši pořádně vespolek vožrat... z 82 minut hodinu pobíhat ve tmě po lese s kamerou, čtyřma idiotama a vyklepanou kim a doufat, že mi vznikne rambo pět, bylo fakt dost naivní... pokud tohle bylo myšleno jako něco víc než jen recept na alternativní použití automobilové magic-red-tool-box pro kozlika šikulu, tak to byl sakra šlápanec vedle... 30%(18.11.2008)

• - Thriller Svědkem zločinu je režijním debutem Susan Montford pocházející ze Skotska. Filmový rozpočet byl 6 milionů dolarů. (Agatha)

• - Chuck (Lukas Haas) má ve filmu zbraň Beretta 92FS ráže 9x19mm (dc125)

• - Hudbu k filmu zkomponoval americký skladatel Paul Haslinger, který je mj. autorem hudby filmů Zastav a nepřežiješ (2006) nebo Underworld (2003). (Agatha)