Svědkem zločinu

Boj o prežitie

Thriller / Krimi / Drama

USA / Kanada / Německo, 2008, 82 min

• Rosomak

Blondýna běhající v noci po lese s bednou šroubováků? Že scénárista s režisérem fetovali při tvorbě tohohle filmu je naprosto jasné. Jak jinak vysvětlit takové věci jako, že jde Kim Basinger do supermarketu v holinkách, týpci jí chtějí zastřelit kvůli jednomu vzkazu za stěračem, v lese jí stopují podle vůně parfému, pouští si hudbu z rádia, které zde zapomněl zřejmě nějaký houbař, ona si při honičce stíhá číst přání od dětí, močit do potoka a to vše při nočních scénách, které jsou tak nasvětlené, že si každou chvíli říkáte, že si osvětlovači dali asi taky práska... Není to zajímavé, natož strhující ale je to setsakramentsky vtipné :)(13.11.2008)

• Smok

Tejto 80 minútovej nude by skôr sadol podtitul: "Chyť si svoju dôchodkyňu" a dá sa rozdeliť do troch častí. Prvá: Kim doma manžel serie, rozhodne sa ísť nakupovať. Druhá (bohužiaľ najdlhšia): Kim naštve chlapcov na parkovisku a tak sa veeeeľmi dlho a nezáživne naháňajú po lese. Tretia: Kim sa so všetkým vysporiada po svojom. Kim mala ostať pri vyžieraní chladničky s Mickym Rúrkom, naháňanie mladíkov po lese už pre ňu nieje. Lukas Haas za drsňáka? To si snáď niekto robí prdel :-P(27.1.2009)

Vzorově diversitní banda gansterů (černoch, mexičan, asiat a běloch, který musí být samozřejmě velitel a zároveň ten nejzlejší) chce natrhnout prdel (ne doslavně) jedné středostavovské paničce uprostřed lesa. Bohužel to jsou však takový retardi, že to nedokážou ani s bouchačkou, přesto, že jim nahrává i její blonďatá kštice a kabát uprostřed černo černé tmy. Tento úsek trvá asi hodinu a přes hloupé monology, nelogické chování postav a hluchotu hlavních padouchů je celkem zábavný. Co se děje těch patnáct minut předtím a pět minut potom nemá cenu rozebírat.(4.2.2017)

• Cushing

Kdybych byl hnusnej samčí šovinista, řekl bych, že ženský nemaj točit thrillery. Ale že jsem hodnej fanda do ženskejch a jejich filmovejch i jinejch vrtochů, říkám, že tohle je bezva filmek, dlouho se mi tak dobře, pozvolna, příjemně, uspokojeně neusínalo, jako při tomhle uspávacím snímku... Jak to skončilo, to se zeptejte jinde. Mně je to srdečně jedno, ale svý tušení mám.(26.3.2009)

• Holina

SPOILER!!! Nehoda zabila záporáka. Během dvou minut ale dokázali jeho kumpáni vytáhnout a naaranžovat tělo, najít a nainstalovat reflektor, najít a zapojit kazeťák a vožrat se skoro do němoty (další dvě minuty jim stačily na vystřízlivění). Vše uprostřed lesa. A tak nám tudy utíká Kim a pronásleduje ji spratek. Už už ji dotahuje. Po deseti minutách úmorného klopýtání, kdy je opravdu jeden krůček za ní vstávám od obrazovky, když tu náhle se zdá, že režisér(ka) měla slabou chvilku (jinak by tam utíkali dodnes). Tak teď jsme diváka napnuli k prasknutí ale potřebujem aby Kim prchla a získala čas. Co s tim? No tak hajzlíkovi do cesty postavíme pařez. Co na tom, že musel být vidět kilometr daleko. Co teď? No tak třeba by mu mohla vrazit křížový klíč do nosu, joooo to diváka vyšokuje. No tak utíkej dál, další čtvrthodinku, proložíme to nějakými bláboly. Aaaaa teď už seš ale zase moc daleko, tak jak tě zdržíme? Třeba se můžeš vymočit do řeky - to bude dobrý to bude diváka šokovat. UUUAAAAAAAAA!!!!! SPOILER!!! Omlouvám se za předchozí myšlenkový průjem ale tak uboze vykonstruovaný film bez náznaku nápadu mě prostě vytočil!!!(17.11.2008)

• - Thriller Svědkem zločinu je režijním debutem Susan Montford pocházející ze Skotska. Filmový rozpočet byl 6 milionů dolarů. (Agatha)

• - Hudbu k filmu zkomponoval americký skladatel Paul Haslinger, který je mj. autorem hudby filmů Zastav a nepřežiješ (2006) nebo Underworld (2003). (Agatha)

• - Natáčelo se v Kanadě v Burneby (Glenlyon Parkway), ve Vancouveru (Lougheed Town Centre) a v North Vancouveru (Princes Park). (Agatha)