Svědkem zločinu

• USA While She Was Out (více)

Žena v domácnosti (Basinger) je nucena se o sebe postarat, když se ocitne v opuštěném lese se čtyřmi kriminálníky. Co začalo jako rychlý výlet do obchoďáku končí v lese bojem o holý život. Vše co má, je krabice s nástroji a touha po přežití. (oficiální text distributora)

Pavlík

29. 11. 2009 (332.); Della je stále hezká, ale když byla Elizabeth účinkování ve filmu bylo příjemnější i dívatelnější ()

Holina odpad!

SPOILER!!! Nehoda zabila záporáka. Během dvou minut ale dokázali jeho kumpáni vytáhnout a naaranžovat tělo, najít a nainstalovat reflektor, najít a zapojit kazeťák a vožrat se skoro do němoty (další dvě minuty jim stačily na vystřízlivění). Vše uprostřed lesa. A tak nám tudy utíká Kim a pronásleduje ji spratek. Už už ji dotahuje. Po deseti minutách úmorného klopýtání, kdy je opravdu jeden krůček za ní vstávám od obrazovky, když tu náhle se zdá, že režisér(ka) měla slabou chvilku (jinak by tam utíkali dodnes). Tak teď jsme diváka napnuli k prasknutí ale potřebujem aby Kim prchla a získala čas. Co s tim? No tak hajzlíkovi do cesty postavíme pařez. Co na tom, že musel být vidět kilometr daleko. Co teď? No tak třeba by mu mohla vrazit křížový klíč do nosu, joooo to diváka vyšokuje. No tak utíkej dál, další čtvrthodinku, proložíme to nějakými bláboly. Aaaaa teď už seš ale zase moc daleko, tak jak tě zdržíme? Třeba se můžeš vymočit do řeky - to bude dobrý to bude diváka šokovat. UUUAAAAAAAAA!!!!! SPOILER!!! Omlouvám se za předchozí myšlenkový průjem ale tak uboze vykonstruovaný film bez náznaku nápadu mě prostě vytočil!!! ()

AngiS

Fascinující využití červeného kufříčku s nářadím :D Aneb Kim umí být pěkně agresivní :D škoda, že je to tak jednotvárný... ()

sona123

Kim Basinger (která vypadá pořád dobře) běhá v lese potmě s kufříkem nářadí z auta a vždy, když se jí nachomýtne pod ruku neřád, který ji pronásleduje (protože mu dala za stěrače výtku za špatné parkování), vytáhne hever nebo cokoliv jiného (no jo, moc se v tom nevyznám) a odkrágluje ho...až do zdárného konce. To se prostě nepovedlo. Matky jsou emancipované, člověk se někdy fakt naštve, ale toto? ()

spiritus

Klasický případ toho, jak jde Thriller zmršit do posledního puntíku. Začátek nevypadal vůbec zle, atmosféra byla hutná a očekávání velké. Bohužel se to zvrtlo v předvídatelnou ptákovinu, z trapným závěrem, který byl snad už myšlen spíše jako špatnej fór. Slabé dvě. ()

Charon11 odpad!

Nepředstavitelná blbost. V první třetině filmu jsou různé děje, o kterých jsme si myslel, že budou mít nějaký význam později. Neměly. Velmi nelogicky stavěný pokus o akční film. Zkusil jste někdy někdo hledat nějakou jinou osobu v noci v lese a to jen s baterkou? Nikdo ho nenajdete pokud nejste indiánský stopař. Tady jsme měli "štěstí" a hlavní drsňák jde vždy skoro neomylně v patách Kim, která se nesmyslně prozrazuje kovovou bednou s nářadím. Prostě zbytečně vyhozený peníze za film a škoda času k jeho shlédnutí. Možná by se na to dalo koukat jako na nadsázku, ale té jsme neuvěřil. Myslím si , že to tvůrci mysleli "smrtelně vážně"..... ()

Marius_ss

jednu hviezdu dávam za vizuálnu stránku. No na dobrý film treba viac. Scenárista sa veľa nenadrel, no najviac je mi proti srsti tá smiešna nelogickosť (hlavná postava namiesto úteku pred nebezpečenstvom paradoxne kráča odhodlane až do jamy levovej bez nejakého dôvodu atd). Deravý a odflaknuty scenár + kopa klišé = všetko možne, len nie pozerateľny film... ()

lareinna

Človeka to láka pozrieť už len kvôli Kim, keďže ona je herečka ako sa patrí, ale toto je des. Strašne rozťahaná scéna v obchodnom dome, potom je Kim svedkom vraždy na parkovisku pred obchodným domom, potom sa jej podarí utiecť - v aute, ale čírou náhodou neodbočí do mesta medzi ľudí, ale rovno do lesa. A tá amatérska naháňačka tam.. to je len chabý pokus o thriller no a to z toho urobilo vlastne druhotriedny film. ()

Lovely.Bones

Tohle je pro mě dar. Thriller, který je napínavý. 60-ti letá Basingerová běhá po lese a zabijí dvaceti leté kriminálníky. Teď si to řekněte nahlas, a povězte, že to nezní super. A ono to super je. Napínavé, kreativní vraždy, hudba i kamera. Film má dvě poselství: ,,Nikdy nedávat za stěrače vzkazy vražedně vypadajícím mladíků" a ,,Nenaháněj babičky, nebo ti narve šroubovák do hlavy". ()

aLPaC

Vzorově diversitní banda gansterů (černoch, mexičan, asiat a běloch, který musí být samozřejmě velitel a zároveň ten nejzlejší) chce natrhnout prdel (ne doslavně) jedné středostavovské paničce uprostřed lesa. Bohužel to jsou však takový retardi, že to nedokážou ani s bouchačkou, přesto, že jim nahrává i její blonďatá kštice a kabát uprostřed černo černé tmy. Tento úsek trvá asi hodinu a přes hloupé monology, nelogické chování postav a hluchotu hlavních padouchů je celkem zábavný. Co se děje těch patnáct minut předtím a pět minut potom nemá cenu rozebírat. ()

RomanHyde

Nepopírám, že místy jsem se dokázal dostat do příběhu, byl lehce napjatý a fandil Kim.. ovšem to jsem byl ve velmi dobré rozpoložení a film sledoval, protože nic lepšího v telce nebylo (tedy až na Komando :)). Ovšem jako celek film působí velmi nevyrovnaně a ikdybychom chtěli uvěřit tomu, že žena s kufříkem autonářadí dokáže vyřídit v lese čtyři mladíky v nejlepších letech (a s pistolí v rukách), neubráníme se pocitu, že to šlo natočit o hodně líp a vyvarovat se momentů, které bily do očí až příliš... Každopádně jdu překontrolovat svou povinnou výbavu v autě a možná ji i něčím doplním.. pro případ že bych se stal svědkem zločinu :) ()

Skarface

No kde začít? nejdřív sem film chtěl označit jako odpad ale rozhodl jsem se že dám pět hvězdiček protože sem se hodně dlouho tolik nezasmál :D nevím co si o filmu kloudně myslet hlavní hrdinka mi spíš připoměla parodii na ramba kde byl rambo sám v lese proti armádě policajtu a vojáku a vlastně neměl žádnou zbraň :D hlavní hrdinka měla aspoň krabici s nářadím pomocí krabice zlikvidovala všechny 4 padouchy :D každopádně film dopadl přesně jak jsem očekával :D Jinak s filmu srší amatérismus a zajímalo by mě jak dlouho film natáčeli myslím si že 24 hodin jim stačilo ! No a něco nakonec jestli se chcete zasmát kašlete na komedie stylu prcičky pusťte si Svědka zločinu ()

poet

Ja že si len tak vypnem mozog pri TV markíza ale toto ma vytrhlo z letargie. Fakt som nečakal že to bude až také primitívne ale ono to prekonalo očakávania. :)) Normálne pochybujem že pani režisérka si ten film po sebe aj pozrela lebo by musela zažiť utrpenie. Poslušná mamička si to jebe po lese a sem tam vrazí šraubovák nikomu medzi svetlá. Toto môžem len (ne)odporučiť všetkým ktorý sa zaoberajú nutnou obranou:)) ()

ashtangi

Jeden z nejlepších thrillerů poslední doby. Kim jako Karkulka s červeným kufříčkem v tajuplném lese? No tak truchu, spíš jde o silnou ženu a mladistvé delikventy :-D Poslední záběr mě zklamal, ale jinak to byl mrazivý a výborný snímek. ()

Luqi

Tak tento príbeh by sa zmestil aj do 5-minútového klipu a ešte aj to by som sa polovicu z toho nudil ............ Ten scenár je jednoducho katastrofa. Akože celé besnenie, vrátane vraždy policajta spustí jeden lístok zanechaný za stieračom a celý film je vlastne následok tejto banálnej udalosti. To je fakt taký problém vymyslieť menej stupidný motív? A ten akože sex s Chuckym na konci, to bolo akože čo ?! ............... ()

Serpencis odpad!

Něco tak hloupého už jsem dlouho neviděla. Když poprvé ukázali záběr na "krev", myslela jsem, že mají v ruce tér.Chování hlavní hrdinky naprosto hloupé a nepochopitelné.... no a její pronásledovatelé... o tom už škoda mluvit... ()

Snake.Charmer

Tak tohle byla fakt síla!!! Na začátku filmu divák může nabýt přesvědčení, že ho čeká thriller/drama o domácím násilí. Brzy jsme však vyvedeni z omylu a věci se pomalu začínají hýbat... Pravý zážitek ale začíná až když se aktéři dostanou do lesa. Oběť se se svými pronásledovateli po celou dobu předhání v tom, kdo je tupější a během útěku a schovávání v lese dojde snad na všechna thrillerová klišé. Kim Basinger po celou dobu běhá po lese s toolboxem v kterém chrastí nářadí, a divák může hádat, který kousek vercajku vytáhne příště, aby ho zarazila některému z vrahounů do držky. Některé momenty ale dokáží zaručeně rozesmát. Když se během pronásledování Kim zastavila uprostřed potoka a začala rozmlouvat s bohem, aby si o chvíli později stáhla gatě a do potůčku se vymočila, málem jsem smíchy spadl ze židle... Ale třeba její čekání na vlastní pronásledovatele bylo zamýšlené, vlastně to tak skoro vypadalo. Místy totiž trochu připomínala Ramba v džungli, který si počká a když je nepřítel osamocen, zaútočí. Pokud to bylo zamýšleno jako parodie (vzhledem k úplnému závěru bych tomu snad i věřil) dal bych klidně 3*. Ale vzhledem k tomu, že je to myšleno úplně vážně, nemůžu dát takové tuposti víc než 1*. ()

IvcaG

To že od nějaké 20 minuty K. Besinger běhá po lese a snaží se uniknout padouchům, by se dalo ještě skousnout, ale že sebou nosí červenou brašnu, ze které vždy vytáhne něco moc užitečného je vážně trapas!!! ()

alambert

Jsem vskutku zklamán. Říkal sem si, že přece jenom, když to dávájí v sobotu večer, nebude to úplnej shit. Bohužel jsem se spletl. Sice se mi docela líbí prostředí, ale v podstatě všechny herecké výkony mají přímo obří rezervy. Kim Basinger už po dnešku řadím mezi spodinu mezi herečkami. Ta se už od začátku tak připitoměle tváří, jako kdyby věděla, že se jí něco stane. Další věc, vážně nechápu, jak by mohla jedna neozbrojená osoba(žena) zabít čtyři osoby(muže) s pistolí. Jednu hvězdu dávám jen za brutální vraždící scény(která byly ač nereálné, tak alespoň kreativní xD) a to, že mi připadá, že s lepšími herci to možná mohl být docela dobrý film... ()