Svědkem zločinu

• USA While She Was Out (více)

Žena v domácnosti (Basinger) je nucena se o sebe postarat, když se ocitne v opuštěném lese se čtyřmi kriminálníky. Co začalo jako rychlý výlet do obchoďáku končí v lese bojem o holý život. Vše co má, je krabice s nástroji a touha po přežití. (oficiální text distributora)

peiton

...pôsobivo sfilmovaná hra na mačku a myš vykreslená v takmer reálnom čase a plná typických zvratov a prekvapení,kde nič nie je ako vyzerá a smrť môže čakať už za najbližšou zákrutou opustenej cestičky v hlbke polnočného lesa...Napínavé,dramatické a aj napriek hrozným okolnostiam plné nádeje a viery v prežitie... ()

Joges

Thrillerová pohádka o tom, kterak matka dvou dětí svědkem zločinu se stala, před útočníky prchala i v Ramba se proměnila a účty po lesích si vyřizovala. *Tohle by se vážně nikdy nemohlo přihodit, ale za v celku působivou atmosféru filmu i stále dobrou Kim Basinger udílím tři body. ()

Juto

Spisovateľka-režisérka Susan Montfordová sa vyhýba akémukoľvek vývoju zápletky, pričom sa režisérka snaží roztiahnuť príbeh tak tenký ako papier do celovečerného filmu. 1/10 ()

angel74

Jednu hvězdičku dávám za docela dobře hrající Kim Basinger a tu druhou za to, že jsem se fakt nasmála, jak všechny ty zločince v lese spacifikovala... ()

Sabrewulf

Tvůrci filmu evidentně nikdy nebyli v noci v lese, jinak by věděli, že tam je tma, jak víme kde. S čímž souvisí i druhý nesmysl - když někdo někoho hledá, může si vybrat směr ze 360 stupňů. A ti záporáci i po tmě vždy (!) trefili ten, kterým utíkala Kim. Ach jo... ()

plechulka

Silně nepravděpodobná prezentace "woman power".... V titulcích jsem zahlédla, že to Kim i produkovala, takže pokud tomu dobře rozumím, měla touhu si něco takového zahrát a zaplatila si to - to beru. V TV kolikrát dávají horší bláboly.... ()

Cushing

Kdybych byl hnusnej samčí šovinista, řekl bych, že ženský nemaj točit thrillery. Ale že jsem hodnej fanda do ženskejch a jejich filmovejch i jinejch vrtochů, říkám, že tohle je bezva filmek, dlouho se mi tak dobře, pozvolna, příjemně, uspokojeně neusínalo, jako při tomhle uspávacím snímku... Jak to skončilo, to se zeptejte jinde. Mně je to srdečně jedno, ale svý tušení mám. ()

Slintiik

Velice špatný film, který z naprostého průměru až podprůměru nevytáhne ani slavná Kim Basinger. Naštěstí jsem od něj již od začátku neočekával žádné zázraky, takže mě vlastně nemohl ani zklamat. Scénář děravý jak řešeto netřeba komentovat. Pověstný poslední hřebíček do rakve zasadilo trochu nepochopitelné chování hlavních postav (např. je normální běhat po lese s kilovou bednou na nářadí, když vás honěj šílenci?...). ()

demented

Kim sa vydá do obchodu kúpiť baliaci papier. Pred obchodom nemá kde zaparkovať. Keď sa jej to konečne podarí, celá rozhorčená zanechá jednému nedisciplinovanému vodičovi, stojacemu na dvoch parkovacích miestach naraz, za stieračom nelichotivý odkaz. Čo ale Kim netuší je, že spomínané auto patrí štyrom mladým výrastkom, ktorí sa neštítia ani takých zákerností ako je strelenie policajného príslušníka, brániaceho úbohučkú Kim, priamo medzi oči. Hra na mačku a myš sa môže začať. Ak si myslíte, že lovenou je Kim, šeredne sa mýlite. Stará zálesáčka číha z povzdialia na nič netušiacich a panikáriacich chlapcov a systematicky ich likviduje. Tvári sa pri tom vystrašene a plače ako správna ubitá domáca puťka, ale my vieme svoje... Je síce pekné, že sa niekto konečne odhodlal natočiť ženskú verziu Ramba, ale čo tým chcela autorka povedať??? Sorry, ale tento film bol totálne mimo...pokiaľ ste päťdesiatnička, po večeroch beháte po lese vyzbrojená autonáradím a brutálne masakrujete nič netušiacich turistov -v takom prípade je tento film presne pre vás :))) ()

zdenny

Ještě stále přitažlivá Kim Basinger se stane svědkem vraždy. Jacísi hajzlíci, kteří si myslí, že si můžou všechno dovolit a že jim vše projde, se nyní tohoto svědka musí zbavit. Kim ujede do lesa, kde se honička na ni realizuje. Jen dvě hvězdy proto, že si poměrně lehce poradí s tupými násilníky a coby žena v domácnosti pěkně po zálesácku jednoho po druhém zlikviduje. ()

MI-380

Kim Basinger je krásná dáma a několikrát dokázala, že i výborná herečka. Pokud ji ale rozzlobíte a chcete si s ní hrát v nočním lese na schovávanou, udělali jste právě osudový omyl. A jestliže začne skákat přes padlé stromy s červenou bedýnkou v ruce, pak raději rychle zmizte. 40%. ()

KASUGI

Po pěti minutách zavření obchodního domu není na parkovišti (a všude jinde!) ani živáčka. Kdy jako zavírali, ve tři ráno? A vrchol tuposti byl, když se parta mladíků nahánějících Kim Basinger vždycky někde zastavila a něco řešila, Kim se místo náskoku na útěk zastavila s nimi a pozorovala je...! Pak následovala variace na Ramba 1, akorát místo nože a dřevěných kolíků používala hrdinka červenou bedýnku s nářadím. Úplně blbý a zbytečný film. Kim, jak si mi to mohla udělat? Jedna hvězdička za originalitu: močící hlavní hrdinku 1/10 ()

Guzo

V tomhle komentáři se neodpustím spoiler, takže pozor, nečíst před zkouknutím! Jde mi o stín, který je v lese, kam Kim zaběhne cca v půlce filmu... V té době ji tuším pronásledovali ještě 3 kluci a jeden z nich zahlédl stín (vypadalo to jako muž s kloboukem) na jednom ze stromů, dokonce na to upozornil ostatní. Celou dobu jsem čekal, kdy se tajemná postava vynoří a zasáhne ať už ve prospěch, či ještě hlavní hrdince přitíží, ale ono nic. Proč tam tedy stín vůbec byl?? Tímto režisér porušil veškeré zákonitosti béčkových thrillerů a úplně odepsal všechny moje teorie o konci ;-) jinak úplně nejvíc je ten červený kufřík, který s sebou Kim tahá celou dobu, a vždycky vytažením jedné věci zabije dalšího pronásledovatele. MacGyver hadr! :-) ()

jefff

Napínavý a brutální thriller, ve kterým sice Kim Basinger nepodala životní výkon, přesto nenudí a celý film jenom zadržujete dech jak to dopadne. Finále je poměrně povedené a trošku i překvapí. ()

JančiBači

Problém 55 ročnej Kim Basingerovej nie je to, že vypadá na 40 rokov, to je v poslednej dobe jej jediné pozitívum ale skutočnost, že si v poslednej dobe vyberá čoraz väčšie braky a filmy v ktorych hrá to isté.Ženu, ktorá je týraná, mučená, prenasledovaná, neštastná...a tak sa jedného dna ikona 80tych rokov prepracuje aj so zlatým plešivcom na smetisko dejín strieborného plátna.Dúfam, že Kim nepovedala ešte posledné slovo a v budúcnosti nás prekvapí filmom, kde nebud hrat to iste.. ()

sedm.1

Tak tomuhle říkám fofr film.Naprosto zdrcující tempo,jen si říkám jestli to nebylo na úkor všeho ostatního.Ale jako jednohubku beru všemi deseti.Pár minutek na představení hlavní hrdinky(Kim Besinger to i v jejím věku sakramentsky sluší),trochu zdlouhavější nákup a pak hup do lesa a jízda jak blázen,velmi solidní nářez.Překvapilo mě,že se film nevyhnul zobrazení poměrně brutálních scén,ale to je jen další milé plus.Svědkem zločinu skutečně utekl na jedno nadýchnutí,neměl čas nudit ani na vteřinu a po celou stopáž byl docela napínavý,plus výborná poslední scéna jako třešnička na dortu,ale hodnotit na něm cokoliv jiného prostě nejde,na to nebylo v tomto poměrně povedeném a hlavně velmi jednoduchém thrilleru ani čas,ani místo.Velmi silné 3*!!!! ()