Svědkem zločinu

• USA While She Was Out (více)

Žena v domácnosti (Basinger) je nucena se o sebe postarat, když se ocitne v opuštěném lese se čtyřmi kriminálníky. Co začalo jako rychlý výlet do obchoďáku končí v lese bojem o holý život. Vše co má, je krabice s nástroji a touha po přežití. (oficiální text distributora)

rikitiki

Ohrožená hospodyňka zahnaná do kouta se začne bránit. Proč ne? Jen kdyby to bylo uvěřitelnější../16. 2. 2011/ ()

SOLOM.

Musím souhlasit s tím, že zdejší agresoři se vážně chovali jako největší tupci a docela jsem jim tu smrt i přál. Jeden větší kokot než druhý (o hluchosti, sleposti a blbosti se bavit nemusíme, to už tu poznamenali jiní). Stejně tak i samotný scénář byl dementní, ale našlo se tu několik dobrých pasáží a musím se přiznat, že mordy těch čtyř chujů byli docela povedené a zábavné. Kim Basinger bývala docela rajcovní děvucha a tady se už na ní sice podepsali roky, ale úplně bych ji ještě nezatracoval. Výkon podala průměrný, ale to on byl ostatně celý film. Jen bych chtěl závěrem podotknout, že to není úplná sračka jak tu někteří tvrdí a navíc jsem se ujistil, že se tu pohybuje řada čuráků, co hodnotí filmy, které v životě neviděli a nebo jsou tupější než postavy ve filmu - Lukas Haas tu nehrál manžela hlavní hrdinky jak někteří tvrdí, ale vůdce té bandičky…slabých 50% ()

eraserhead666

No, ono si to asi nejde odpustit - čím je Kim starší, tím ji to podle mě víc sekne. A její vzhled tvoří asi tak 50-60% toho, proč stojí za to film alespoň jednou zkouknout. Jen by mě zajímalo, na čem Kim první půlhodinu frčela, protože se chovala jak kdyby celou dobu než se vrátí její manžel z práce jen balila jointy a sjížděla lajny. Štěstí, že se to po půlhodině spraví. Film mohl dopadnou mnohem líp. Jen nechápu jak je v tomto filmu nemožné ztratit/schovat se někomu v lese. Ale kluci měli asi nějakej šestej smysl. A že by na rozestavěném staveništi nebyl hlídač? A když už by tam teda nebyl (jako že teda nebyl), ono by v noci, kdy se nemaká, staveniště nasvícené jak fotbalový stadion nepřivábilo policejní hlídku? A že se sakra mobily vybijou vždycky v nepravou chvíli.... A co měl sakra znamenat ten konec? Buď ho tam neměli dávat, nebo ho neměli utínat tak brzo. Já se tak zrovna na tuhle scénu (která byla jasná a očekávatelná jako že ráno vyjde slunce) těšil tak od druhé půlky filmu, a oni ji takhle pokakaj..... Tři hvězdičky za to, že je to přece jen koukatelnej film.... ()

brutale odpad!

Utláčaná žena ( dobre po pedesiatke, prepáč Kim je to vonku) násilným manželom (Craig Sheffer), ktorá má doma dve malé deti???... No nevadí, 22 kilogramová Dela (Kim), ktorá naštve partu hlupákov na čele s gerontofilným Chuckym (Lukas Haas poriadny blbeček), akože chlapci polámem vás ako zápalky ??? Teda Kimuľa teba stretnúť v lese s auto náradím v krabici aj Chuck Norris by si pustil blato do textilu. V tomto filme je asi všetko zle, scenár réžia... Bojím sa o Kim či nezháňa peniaze na anfetamíny, keď sa nechá obsadiť do takejto filmovej úlohy. ()

Agatha

Tak se mi zdá, že tady každý hodnotíme asi jinej film. Jak je vidět tak někomu se líbí dost a někomu spíš ne. Já bych to viděl asi na takových 65% a stejně jako "odborníci" v časopise PREMIERE dávám s přivřenýma očima 4*. Ruku na srdce, žádný megahit to není, ale princip thrilleru to myslím splnilo. Aspoň mně to napínavý přišlo. Zápletka je slušná, hlavní postava zdaleka neni tak uťápnutá, jen jí asi nebaví pořád uklízet, a manžílek je trošku výbušnější a ne zrovna milující. Partička mladých gaunerů, zřejmě posilněná alkoholem a ještě něčím lepším se začne navážet do opozdilé zákaznice z obchoďáku a... dopadne to jak to dopadne. Celkem věrohodná hra na kočku a na myš. Della neztrácí duchapřítomnost a z auta si bere jedinou věc, která by jí v případě potřeby mohla pomoct - bednu s autonářadím, převážně s francouzáky. Proč by se to tak nemohlo stát? V Americe se dějou ještě divnější věci. Sice se tam vyskytují nelogičnotsti, které by s trochou usílí nebylo těžké odstranit, ale viděl jsem daleko větší koniny, které měly hodnocení vyšší než toto, takže proto 4*. Konec je sice trošku nadsazený, ale proč ne? Zahrané je to slušně, Kim Basinger je přesvědčivá, ostaní průměr. No ono se toho za 82 minut moc nestihne. Hudba slušná. Nevim jestli mi něco extra vadilo. A ani těch sprostých slov tam nebylo tolik, jak tady někdo předesílal. Kdyby se do toho vrazilo ještě víc peněz, důvtipu a usílí, tak z toho mohl být solidní trhák. Ale i tak mi těch 400,- za DVD líto není. ()

Johny_fork

Nízkorozpočtový "thriller", kde Kim Basinger pobíhá po lese pronásledovaná partičkou gangsterů tupých téměř jako scénář. Thriller byl v uvozovkách z důvodu, že pocity strachu se nedostavili, párkrát jsem se sice zasmál když se někdo vtipně přerazil o pařez, nebo když si Kim celou dobu táhne železný kufřík z auta, aby postupně vytahovala vražedné nářadí a likvidovala své pronásledovníky. Poslední část filmu už není ani vtipná, jen nudná a sexuální vyústění je tak nekonečně blbé, že jsem přesvědčen, že první film Susan Montford by měl být i jejím posledním. ()

Dale

Ach, jo, kto vymýšľa takéto debilné filmy? Banda neschopných amatérov, ktorí bez problémov odkrágľujú policajta pred nákupnýcm centrom, no nedokážu chytiť jednu postaršiu vystrašenú žienku domácu. A z tej žienky, doma utlačovanej despotickým manželom sa vykľuje ženská odroda Ramba, ktorá v lese zabíja svojich prenasledovateľov jedna radosť. K tomu neskutočne debilné dialógy a správanie postáv, vďaka čomu o nejakom napätí nemôže byť ani reči. ()

corpsy

Svižne ubiehajúci thriller ( a nieje to len jeho krátkou minutážou ), ktorý sa s ničím nemazlí, pumpuje do vás napätie a vy nestačíte vydýchnuť. Snímok vysokých kvalít. ()

Astaroth12

Kto chce hľadať v tomto filme logiku,tak tu ju určite nenájde.Muž príde domov a samí bordel,tak som si povedal,že sú tam malé deti tak upratané tam byt nemože.Ale keď som videl cca 10.ročne decká,ktoré by si už po sebe mali vedieť upratať,tak by to nasralo aj mňa.Ona išla kúpiť baliaci papier do nákupného centra a musela tam byt asi 4 hodiny,lebo keď išla tam plné parkovisko a ako vyšla tak nik.Potom mladici zabili sbs-kára len tak,ako keby im o niečo išlo.Potom začali Kim prenasledovať,niekde na stavenisku narazila a z auta stačila zobrať kufrík s náradím,Jeden sa zabil sám a ďalším pomohla na druhí svet náradím práve s toho kufríka.Mňa to rozosmievalo,keď utekala po hore a v ruke držala ten kufor,tá režisérka je ale srandistka.Film bez logiky,z hviezdou s čias minulých ktorá chce zachrániť niečo zo svojej slávi,ale v tomto filme jej to nevyšlo a s totálne tupými akože gangstrami. ()

blackrain odpad!

Dlouho jsem váhala, jestli mám dát alespoň jednu hvězdičku. Bohužel, nešlo to. Nějak si nedokážu představit, že by křehká žena dokázala vyřídit takovým způsobem 4 kluky, a to jednoho po druhém. Ten s tou pistolí měl tolik možností jak ji dostat a ti tři také. Ze začátku příběh vypadal realisticky, pak se zvrtl v něco nelogického a nesmyslného. Pro mě jednoznačně ztráta času. ()

slunicko2

Ztracený čas, ale pěkní koloušci. Jak uťápnutá ženská od americké plotny zlikviduje (pozor - následuje spoiler) čtyři násilníky a přestane být uťápnutá. Psychologicky nevěrohodné, herecky zapomenutelné. Ti násilníci byli pěkní kluci, jestli se to teda počítá. U mě jo, a proto dávám jednu celou blýskavou hvězdičku. ()

Hadža

To me opravdu prekvapilo a sokovalo,jak hluboce jde klesnout!Drive oblibena Kim vzala roli v absolutne nelogickem a nefungujicim filmu!Ten scenar snad tvorilo maximalne desetilete dite,jinak snad nejde toto utikani pred partou mladych blbu ,kteri jsou ji neustale v patach,charakterizovat!Vrcholem bylo to uciteni chanelu c.5 a nasledne nalezeni kapky krve na korenu stromu,uprostred noci ve velkem lese.......!Tu hvezdu davam sice nezaslouzene,ale jen za tu praci s naradim,jinak to byl odpad! ()

vegetol.mp

Stokrát ohraný koncept, ve kterém se z lovců stává kořist. Plytký příběh, který by tak stěží vydal na jeden díl libovolného TV seriálu, je tady roztažen do délky 77 minut. Po celou dobu si režisérka vystačí se dvěma herci, Basingerovou a Haasem a oba hrají fakt dobře. To se musí nechat. Škoda jen, že zbytek filmu je tak nedomrlý a že Craig Sheffer, neměl víc prostoru. ()

Vědma

Jak jet pro vánoční papír a užít si to naplno. Bylo to uvěřitelné asi jako pohádka o Zlatém kolovratu, ale odsýpalo to slušně. ()

kalap

Moja Kim aj v 55 vyzerá skvele a tu , ako ranená krásna gazela bojuje o holý život v tmavom lese pred svorkou krvilačných kojotov v ľudskej podobe. ()

Dubro

Dva body za prvých pozerateľných 20 minút, keď sa ešte nič poriadne nestalo. No akonáhle začne hŕstka retardovaných retardérov, ktorí zrejme prekĺzli opitému vrátnikovi psychiatrickej liečebne cez prsty, naháňať upachtenú dôchodkyňu po lese, sranda končí, treba ísť spať. II ()

gumli

Ťažko hodnotiť tento film.Má strašne veľa chýb,je hodne predvídateľný,s logikou je to slabšie,ale nočná naháňačka v hnusnom počasí sa mi celkom páčila.Žena v domácnosti menom "Della"(Kim Basinger) proti štyrom teenagerom,podotýkam že boli to debili a poriadny zmrdi.Taká žienka ak sa dostane do úzkych môže byť poriadne nebezpečná,hlavne keď ma doma dve malé deti,ktoré má veľmi rada.A ešte keď má pri sebe plechový kufrík s vercajgom na opravu aut,tak to je hotová pohroma a netreba si s ňou nič začínať.Ale debili sú debili,začali si s ňou a dopadli tak ako dopadli.Ľútosť nad tými debilmi absolútne žiadna,aj keby ich rezali za živá na kúsky.A na koniec filmu ešte jedno prekvapenie.Ale chápem aj tých čo dali len jednu alebo dve hviezdičky,pretože vo filme je veľmi veľa dier. ()

Chen

Standardní premisa - uťáplá hrdinka dohnaná okolnostmi k přerodu v Ramba v sukních je okořeněna o velmi nesympatického antihrdiny (míněno jako lichotka) a poměrně syrovou brutalitu. Ani tak nejde o to, že by zde tekly hektolitry krve, ale o civilní a velmi naturalistické ztvárnění jednotlivých úmrtí. Kromě toho se dozvíme, na co ještě se dá použít různé nářadí a to, že neustále šikanovat manželky se nevyplácí. ()