O nelehkém návratu z vězení do normálního života... Pro kurátorku Marii Bendovou (K. Slunéčková) začíná obyčejný den. Po známém recidivistovi (J. Lábus) vstoupí do kanceláře člověk, který zvláštní péči opravdu potřebuje. Je to Jiří Havelka (P. Svojtka). Vrací se po sedmi letech z vězení, je nedůvěřivý, bezradný a psychicky labilní. Bendová ví, že mu především musí zajistit ubytování a slušné zaměstnání. Pozorně sleduje každý jeho krok a trpělivě a obětavě mu pomáhá překonat nejkritičtější období... (Česká televize)

p.a.douch

Tak i přes to, že jsem pamětník, tohle dílo mi uniklo. Musím říct, že jsem udiven, že něco takového mohlo tenkrát vůbec vzniknout. Téma zajímavé, herecké výkony velmi dobré. Besser jako klaďas?? Pokorná jako takřka osudová žena?? Moc pěkné. Výkony Petra Svojtka a Karolíny Slunéčkové perfektní. Lábus taky velmi dobře. Většina hlavních představitelů tohoto díla odešla předčasně a zde je vidět, že jsme se od nich mohli dočkat dalších velmi dobrých výkonů. Zapomenutý skvost. ()

Igy007

Docela jsem se bála, aby se to celé kvůli takové blbině nepodělalo a on nakonec neskončil znova v lochu. P.S.: Myslíte, že se paní probační a pan mistr dali do kupy ? ()

motyka52

Příjemné překvapení, vůbec jsem to neznal. Je to sice poměrně dost naivní, trochu všechno nahonem, ale má to přes všechny ty ošklivé momenty pěknou atmosféru a paní Bendová je samozřejmě anděl. ()

pajkir

trošku sci-fi o tom, jak se můžou všichni-kurátorka, nebo mistr v továrně přetrhnout, aby se stali z kriminálníků vzorní občané tehdejší socialistické vlasti. Svojtku jsem nikdy moc nemusel, ale tady mu to hraje parádně. ()