Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

Trailer

emma53

Taková vztahová záležitost, která je docela reálná a může se komukoliv (svobodnému) a kdykoliv přihodit. Otazníkem v mé mysli zůstává Leonardova závěrečná volba, ale současně i ta druhá možnost, kterou byla původně Michelle, protože nejsem úplně přesvědčená o tom, jestli by se k sobě hodily dvě bytosti tak citově rozbolavělé, jak to bylo patrné z příběhu. Velmi dobře vybrané herecké obsazení, které udělalo z "obyčejného" příběhu neobyčejný zážitek. "Je třeba být si trochu podobni, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali." ()

jojinecko

Joaquina Phoenixa po tomto filme, MUSÍM vrátiť do mojej hereckej topky, úžasný herec!!! Two Lovers je veľmi pekným a citlivo natočeným/napísaným filmom...o láske a jej iracionalite, o tom čo chceme a čo máme, o tom, že cit sa síce dá prebiť rozumom, ale šťastie je potom veľmi relatívne... Mne narozdiel od mojej Nunky práve ten záver prišiel najsilnejší z celého filmu- trpký, zdanlivo romantický, ale vo svojej podstate melancholicko realistický, žiadna ilúzia ideálneho života s niekým vysneným. ..a tá posledná myšlienka filmu bola veľmi, veľmi pekná... ()

bourec

Málokdy zabrousim do podobnejch žánrů,a když už jo,tak hlavně z důvodu obsazení,režiséra apod.I tady jsem hodně přemejšlel,jestli jo,nebo ne.Nakonec sem shlídnul a dokoukal.Film to není špatnej,J.Phoenix hraje znovu roztěkanýho,nevyrovnanýho člověka,a sedne mu to znova skvěle,U J.Graye je to trochu vybočení,ale proč ne.i tenhle žánr zvládnul solidně.Sice zůstanu i nadále věrnej tomu svýmu,ale hanět to nebudu.60%. ()

Ant

James Gray už potřetí ukazuje, že má talent na vykreslení utrápených duší a Joaquin Phoenix mu už v tom potřetí velmi ochotně sekunduje. Příběh o dvou ženách, kdy jedna je onou nedosažitelnou múzou a druhá zase dočasnu náhražkou za ni. Ústřední herecké trio bylo obsazeno s maximální přesností a pomáhá filmu, aby všechny jeho části držely při sobě a udržely tak diváka napnutého v očekávání konečného rozuzlení. Pro mě rozhodně nejlepší Grayův film, který zjevně neumí natočit film, který by neměl stejně depresivní atmosféru, jako je hlavní postava sama. ()

Kaka

Minimalistické (prostředí, lokace, hudba) komorní drama s charakterními herci (nejlepší Vinessa Shaw) a průměrným dějem. Gray má talent rozvíjet osobní vazby a jakž takž zvládá jít v kolejích realistična. Podle traileru jsem očekával více opravdových emocí a méně pozitivních chvil. Nakonec to bylo přesně opačně, ale i tak je to věc která má hlavu a patu, vyjadřuje se jasně a děj nám podává srozumitelně, v dostatečně hutné formě. Rozhodně stoupající tendence. ()

• Toto mal byť posledný film Joaquina Phoenixa pred jeho ukončením hereckej kariéry, čo sa neskôr ukázalo ako nepravdivé. (Arsenal83)