Milenci

Milenci

Two Lovers

Drama / Romantický

USA / Francie, 2008, 106 min

Málokdy zabrousim do podobnejch žánrů,a když už jo,tak hlavně z důvodu obsazení,režiséra apod.I tady jsem hodně přemejšlel,jestli jo,nebo ne.Nakonec sem shlídnul a dokoukal.Film to není špatnej,J.Phoenix hraje znovu roztěkanýho,nevyrovnanýho člověka,a sedne mu to znova skvěle,U J.Graye je to trochu vybočení,ale proč ne.i tenhle žánr zvládnul solidně.Sice zůstanu i nadále věrnej tomu svýmu,ale hanět to nebudu.60%.(18.1.2010)

Joaquin Phoenix je opravdu zajímavým hercem. Ze začátku mi tu byl celkem nesympatickej, ale pak jsem ho začal chápat a přál jsem si, aby se mu dařilo. Celý film provází příjemně civilní výkony všech zůčastněných, což v kombinaci s hnusnym počasím dělá film dosti "hmatatelně" uvěřitelným. Já se nenudil.(27.8.2009)

• Cushing

Divím se, že v tom někdo spatřuje nějaké kouzlo, ale možná je to mnou, že ho nevidím. Storka je tuctovka, ok, tyhle situace se opakují. Pak to však má celé stát na hercích. A nestojí. Joaquin postrádá jakékoli charisma, dámy prominou, ale v tomhle snímku se snad nemůže líbit ani slepé květinářce z holešovické tržnice. Je obtloustlý, na tuhle roli starý a naprosto nezajímavý. Gwyneth, ta postava, kterou hraje, by o něj ve skutečném světě nezavadila pohledem, nosem ani ušima (ne že by sama byla bůhvíjak okouzlující). A Vinessa je na svou roli židovské třicítky, co se chce provdat stůj co stůj, ale zatím nebylo za koho, naopak příliš krásná, příliš sexy. Vypadá jako micina mamina, co by nejradši někoho nakojila, ale tady fakt nemá co dělat... Já vim, jsem zlej. Bolí mě hlava, a to strašně.(3.3.2009)

Rozhodne možno "Two lovers" brať ako melancholickú romancu akých už bolo, kde chlapík má ženskú, ktorú nevie či chce, lebo viac chce inú a citové peripetie okolo toho. Pre mňa z toho filmu šlo viac, čo racionálne ťažšie popísať (ešteže máme hviezdičky:)). Príbeh bol hlavne o láske, o vnútornom pnutí, pudovej láske, melanchólii okolo lásky a ľudských citoch, ktorým rácio nerozkáže. Atmosféru presvedčivo a citelne buduje Joaquim Phoenix, ktorý síce má vo filme akože cez 30, emocionálne však oveľa menej - je plachý, krehký, zraniteľný a detský zároveň. Celý film som vdýchla jedným nádychom až na koniec, ktorý skončil ako rozprávka - možno by som šla aj vyššie.(25.8.2009)

Prvních 30 minut je ještě celkem zajímavých, byť rozhodně nejde o nic objevného či neviděného, ale od večeře v restaurantu už to jde jen z kopce. Gray ztrácí kontrolu nad tempem, scénář je předvídatelnější než rady babek z Volejte věštci a rychlost, s jakou obě ženské postavy roztahují nohy, mi mozek ještě teď nebere. 5/10 a malá prosba, aby Gray konečně dostal scénář, v němž bude moci svůj cit pro atmosférické dusno pořádně využít.(2.9.2009)