Milenci

Milenci

Two Lovers

Drama / Romantický

USA / Francie, 2008, 106 min

Minimalistické (prostředí, lokace, hudba) komorní drama s charakterními herci (nejlepší Vinessa Shaw) a průměrným dějem. Gray má talent rozvíjet osobní vazby a jakž takž zvládá jít v kolejích realistična. Podle traileru jsem očekával více opravdových emocí a méně pozitivních chvil. Nakonec to bylo přesně opačně, ale i tak je to věc která má hlavu a patu, vyjadřuje se jasně a děj nám podává srozumitelně, v dostatečně hutné formě. Rozhodně stoupající tendence.(10.1.2010)

Joaquina Phoenixa po tomto filme, MUSÍM vrátiť do mojej hereckej topky, úžasný herec!!! Two Lovers je veľmi pekným a citlivo natočeným/napísaným filmom...o láske a jej iracionalite, o tom čo chceme a čo máme, o tom, že cit sa síce dá prebiť rozumom, ale šťastie je potom veľmi relatívne... Mne narozdiel od mojej Nunky práve ten záver prišiel najsilnejší z celého filmu- trpký, zdanlivo romantický, ale vo svojej podstate melancholicko realistický, žiadna ilúzia ideálneho života s niekým vysneným. ..a tá posledná myšlienka filmu bola veľmi, veľmi pekná...(25.8.2009)

Byl jsem spokojen. Příběhy o touze vymanit se ze všech společenských pout a prostě utéct někam daleko s osobou, kterou jsme posedlí, to je něco pro mě. Phoenix standardně výborný, stejně jako přelétavá Gwyneth. Vykouknuté ňadro je rozhodně jedna z nejerotičtějších scén, co jsem kdy ve filmu viděl - něco jako razítkování zadečku v Ostře sledovaných vlacích. :-) 80%(1.8.2010)

• Malarkey

Chtěl jsem vidět údajně poslední film Joaquina Phoenixe a nakonec jsem rád, že se nedávno vrátil s tvrzením, že dva roky hrál komedii a veškeré snahy o hudební činost měla být jen součástí dalšího filmu. Milenci jsou totiž neskutečně nudný a otravný film, který bylo utrpení dokoukat. A kdyby filmová kariéra Joaquina Phoenixe skončila tímhle filmem, asi by mě to dost mrzelo.(17.10.2010)

Priznávam, že presladené a nereálne romantické filmy, to nie je nič pre mňa. Ale reálna romantika zo života s poctivou psychológiou postáv, bez nejakých ťažko uveriteľných zvratov, to vždy môžem. Po výbornom Núdzovom východe s C. Winslet, tu je niečo z podobného súdka a s takým hereckým esom, akým je J. Phoenix, som si film nenechal újsť. Celý film je trošku v pochmúrnom duchu, obraz s vyblednutými farbami, ale aspoň zopár úsmevných momentov tu je. Pobavila ma tanečná Phoenixova vsuvka na diskotéke, hotový robocop... Najviac si cením to,ako sa tento film výrazne odlišuje od sladkých romantických filmov, akých ročne vznikajú desiatky. V kútiku duše dúfam, že si J. Phoenix rozmyslí svoj odchod a vráti sa k filmu, pretože by mi fakt chýbal. Takmer každý film s ním je zážitok. 80%.(31.1.2010)