Milenci

• USA Two Lovers (více)
Trailer

Když se Leonard vrací k rodičům po nezdařené sebevraždě, poznává dvě zcela rozdílné ženy - tajemnou krásku ze sousedství a milou dceru rodinných přátel. Volba mezi touhou a láskou však není snadná.
Romantické drama z brooklynské Brighton Beach vypráví příběh mladého Leonarda (Joaquin Phoenix), který se po neúspěšném pokusu o sebevraždu vrací k rodičům. Ti ho mají rádi, ale nerozumějí mu. Záhy poznává dvě ženy: první je tajemná krásná sousedka Michelle (Gwyneth Paltrow), která, jak Leonard brzy zjistí, svádí boj s démony své vlastní minulosti, tou druhou je milá a starostlivá Sandra (Vinessa Shaw), s níž se ho snaží dát dohromady rodiče. Leonard sice není zpočátku Sandře příliš nakloněn, ale postupně podléhá jejímu kouzlu. Jenže je tu i Michelle a ta mladíka, jenž ji zjevně přitahuje, požádá o pomoc. Dilema, před nímž rozpolcený Leonard stojí, není vůbec lehké - volba mezi touhou a láskou by ho mohla stát i život. (HBO Europe)

Trailer

Malarkey

Chtěl jsem vidět údajně poslední film Joaquina Phoenixe a nakonec jsem rád, že se nedávno vrátil s tvrzením, že dva roky hrál komedii a veškeré snahy o hudební činost měla být jen součástí dalšího filmu. Milenci jsou totiž neskutečně nudný a otravný film, který bylo utrpení dokoukat. A kdyby filmová kariéra Joaquina Phoenixe skončila tímhle filmem, asi by mě to dost mrzelo. ()

larelay

Film vo mne nezanechal ziadne emocie... Ani zaporne, ani pozitivne... Dopozerala som, zatvorila okno, napisala komentar na csfd a zabudla... Nie sice na vsetko, niektore sceny boli vdaka Joaquinovi naozaj skvele, ale to je vsetko. Postavy sa spravaju nelogicky, su vrcholne nesympaticke a tempo filmu je hrozne ubijajuce. Skoda, film mal velky potencial. ()

Superpero

Joaquin Phoenix je opravdu zajímavým hercem. Ze začátku mi tu byl celkem nesympatickej, ale pak jsem ho začal chápat a přál jsem si, aby se mu dařilo. Celý film provází příjemně civilní výkony všech zůčastněných, což v kombinaci s hnusnym počasím dělá film dosti "hmatatelně" uvěřitelným. Já se nenudil. ()

Matty

Pomalá, chladná, v něčem velmi klasicky pojatá romance, ve které se neřeší jen láska, ale taky pokusy o sebevraždu, bipolární porucha nebo potrat. Tragédie postav spočívá ve vědomí toho, jak jsou (jejich vlastními slovy) „rozesrané“, navzdory čemuž si navzájem chtějí být oporou. Těžko ale bude stabilní vztah dvou labilních jedinců. Gray využívá dlouhých táhlých záběrů, které nám dávají dost času a prostoru, abychom pronikli do světa problematických hrdinů. Není to snadné, neboť film kombinuje lineární vývoj příběhu s variováním určitých situací (s jednou přítelkyní, s druhou přítelkyní, s Leonardem v manické fázi, s Leonardem v depresivní fázi), takže se místy může zdát, že se vyprávění nikam neposouvá. Oceňuji, že má dnes někdo odvahu natáčet dospělá dramata, kterým musí jít divák víc naproti, ale zároveň chápu, proč už dnes oproti sedmdesátým letům v Americe podobných filmů nevzniká víc. Odvykli jsme neokázalosti a práci s náznaky a je pro nás náročnější se na takový styl naladit. 75% Zajímavé komentáře: Madsbender, Ligter, milancecil ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $3,149,034Tržby Celosvetovo $14,746,486║ Príbeh veľmi dobre rozohraný, obsadenie tiež dobre vytipované(Phoenix, Paltrow), len neschopnosť režiséra vyždímať niečo viac robí z filmu len príjemný a vo svojej podstate dramaticky smutný priemer. /60%/ ()