Milenci

Two Lovers

Drama / Romantický

USA, 2008, 106 min

• hellstruck

Neskutečně nudný a vleklý film. Opravdu jsem nepochopila, co tím chtěl básník říci..(2.3.2011)

Zoufale pravdivé, bolestně komplikované, zraňující ... hnusné. 80%(17.9.2009)

Bohužel tenhle film má jednu velkou chybu. Milenci jsou totiž velmi roztahaný film, který se k tomu vyvrcholení blíží tak nějak opravdu pomalým hlemýždím tempem, přičemž někteří diváci by klidně mohli usnout, než se ten film ke svému cíli vůbec dostane. Skoro mi to připadá, jako by tvůrci neměli dost nápadů, tak to schválně natahovali a zpomalovali, aby se dostali na nějakou solidní délku filmu. A bohužel toto velmi pomalé tempo jinak velmi atraktivnímu a zajímavému příběhu opravdu dost ubližuje, což je veliká škoda, protože jinak bych neměl k Milencům žádnou výhradu. Je zde totiž zajímavě popsané dilema, co dělat, když muž nemůže zavadit o lásku a najednou se objeví hned dvě dívky, které mají zájem o vztah. Co bych udělal já na místě hlavního hrdiny mi bylo jasné ihned, jakmile jsem spatřil atraktivní Vinessu Shaw. Ale kdyby se hlavní hrdina rozhodl hned, tak by ten film skončil pár minut po svém začátku. A jak už jsem naznačil, příběh je to atraktivní, docela zajímavý a velmi dobře koukatelný, a nebýt toho roztahaného tempa filmu, tak bych neváhal s nadprůměrným hodnocením. Takhle bohužel chtě nechtě musím film označit za průměrný, avšak s docela zajímavým dějem. Takže celkově hodnotím průměrnými třemi hvězdami, což je opravdu docela škoda, ale tvůrci si za to mohou sami.(3.5.2010)

Perfektní práce s atmosférou, výborná chemie mezi herci a v podstatě nevím, co bych vytkl. Snad jen pár situací, které si trochu nahrávají (hlavně ke konci; rozhovor s matkou na schodišti, příliš rychlý zvrat ve finále). Ale film mi vyloženě sedl, soucítil jsem s hrdiny a Phoenixovi uvěřil naprosto vše. James Gray se dříve nebo později zařadí mezi taková jména jako Scorsese či Allen. Moc dobré.(9.9.2009)

Zručně natočený, se sympatickým obsazením a zajímavým milostným trojúhelníkem, ale nakonec z toho nic moc nevyleze(4.5.2009)