Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melvin (Paul Le Mat) je nenapravitelný snílek a také smolař. Manželka jej opustí, nemá práci a smůla se mu lepí na paty ať dělá co dělá. Jednoho večera najde na opuštěné silnici uprostřed pouště zraněného motocyklistu a poskytne mu pomoc. Ke svému údivu se dozvídá, že ten komu tak nezištně pomohl, je excentrický milionář Howard Hughes (Jason Robards), ale brzy na to zapomene. Po určitém čase se k němu donese zpráva, že Howard Hughes zemřel a Melvina stanovil dědicem více jak 100 miliónů diolarů. Jeho život to převrátí naruby. (alpeew)

(více)

Recenze (8)

Han22 

všechny recenze uživatele

U nás neznámý film, který jsem si sehnal jen kvůli dvěma Oskarům. Nu Oskarový scénář to fakt nebyl a Mary Steenburgen je sice roztomilá (hlavně když je nahatá) a kouzelně se raduje z výhry v TV soutěži, ale že by to bylo na Oskara za vedl. roli? To už spíše ten Jason Robards. Jinak ale příjemné malé drama o dvou chudých lidech. Melvin pracuje jako mlíkař, hádá se se šéfem, Lynda zkouší i striptýz, rozcházejí se a dávají dohromady, nejsou moc chytří a tak dělají hloupá rozhodnutí. Celý ten příběh s Howardem Hughesem se objeví až na konci, je skoro jak z pohádky a světe div se je podle skutečné události. Žádný zázrak, ale pěkný pohodový film na 3* určitě ano. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Připadá mi neuvěřitelné, že tenhle film dostal Oscara. Nenašel jsem na něm ani jedinou složku, která by si takové ocenění zasloužila (byť Oscar je často hlavně o "umění prodat", než o kvalitě). Chvílemi stěží uvěřitelná nuda, na to, že se tenhle příběh (prý) stal doopravdy, se v něm děje dost málo. Herecké výkony nevýrazné, a celkově je to sotva věrohodné. Tenhle film nebrat. ()

Reklama

Galerie (6)

Reklama

Reklama