Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

simplejack

Neříkám, že bych tomu věřil, ale opak také říct nemůžu a tomuhle dokumentu vděčím za hodně, díky němu si uvědomuju, že nic nemusí byt tak jak to vypadá nebo je nám to předloženo. Pravda některé věci mi přišly mírně přehnané, ne dostatečně podložené a s místním vytrhávaním z kontextu se žádný jiný dokument měřit nemůže, ale plno věcí mě dost znepokojilo, občas je to udělané tak aby snímek útočil na lidské city a v jedné scéně se mu to (aspoň u mě) podařilo. Je to zváštní dokument a je mi jasne že musel rozdělit lidi na dva tábory a já bych rád měl neutrální status. Odtrhnout od sledování jsem se nedokázal ani na minutu a znepokojení ve mě vzbudil, hodnocení je tu jasné. ()

Mathiue1994

Byl jsem oslněn jak dílem Zeitgeist, tak jeho pokračováním Zeitgeist Addendum. Neříkám, že všechno co bylo v obou dokumentech řečeno je pravda, ale všechno je dokonalá věc k zamyšlení. Je to výborně, nezaujatě a v několika případech (viz. 11. září) dost odbojně zpracováno. Autoři se nebáli pracovat možná s absolutní pravdou. Možná s absolutní lží, ale uděláno to bylo dobře. Téma v obou dílech bylo velmi zajímavé. Přijde mi dost zaujaté, když někdo řekne. Je to hromada blbostí, má to jenom vymývat mozky a i za 11. záři můžou teroristi. Je to pohled dnešní společnosti, který si zkrátka neradi lidé nechávají brát. Jsou rádi, že žijí ve svém malém světě s růžovými brýlemi na očích, ale to že někdo dokáže jen pro své dobro zničit dominantu USA a stovky lidí k tomu si prostě nepřipustí. Je to asi proti jakési víře dnešní společnosti. Nemůžu hodnotit jinak než 5*, i když si nejsem na 100% jist, že všechno v těchto dvou dokumentech je pravdivé. ()

zaam

Neuvěřitelně zajímavý dokument, ovšem připadá mi (a různé zdroje to potvrzují), že nehorázně manipulující. Pár informacích podaných v tomto snímku je určitě pravdivých, ale zbytek... Dokážu si představit, že to mnohé úplně pohltí, protože je to vskutku lákavý materiál, ale já mezi ně naštěstí nepatřím. ()

Withree

Začnu od toho, co se ode mne očekává, tedy hodnocení. Dokument je pěkně zpracovaný, text není nijak zmatený i při pojmech z finanční matematiky lze pěkně podstatu pochopit. Ovšem forma obsahu samotného dokumentu vás ale musí donutit přemýšlet, ať už dáte 5 hvězdiček nebo odpad. Námětů na přemýšlení je tady přeci dost. Ať už se jedná o profláklé věci typu 11. Září a sním spojené konspirace, následné války v Afghanistánu nebo Iráku, nebo například události, o kterých jsem slyšel poprvé v životě. Každý si tu svou cestičku k pochopení musí najít sám, každý má právo uvěřit nebo zavrhnout myšlenku a nikdo dotyčnému nesmí stát v cestě. Ani druhý člověk, ani média, ani muži, co se skrývají za oponou. Na druhé straně se musí uznat, že i tento dokument byl medializován (což je právě podstata celého filmu), ať se mu to líbí nebo ne. Osobně doufám, že nebylo účelem přimět lidi kromě přemýšlení o okolním světě taky vytvoření paranoických stavů. ()

Slimakovec

Nejsem zastánce konspiračních teorií a hlavně závěr 3. části mi přijde až moc scifi, ale 5 hvězdiček dám stejně, protože tohle je tak výborně podaný (a to i přes vzhled powerpointový prezentace), že to prostě človek zhltne v jednom kuse, ať už tomu věří nebo ne. Navíc záměrem tohohle díla bylo určitě přimět lidi nevěřit informacím jen z jedný strany, ale hledat si informace z více zdrojů, porovnávat a přimět lidi tvořit si vlastní názor, místo jednoduchýho žraní toho, co jim kdo naservíruje, s čímž můžu víc než souhlasit. ()

cyright

Mix spekulací, polopravd a pravd v poměru, který si netroufám odhadovat. Nicméně celkovou nosnou informaci považuji za zásadní a alarmující. Kdo má oči vidění... však to známe. ()

m_a_c_a

Komentář na podobné snímky si odpouštím, nemíním potom mazat v poště vzkazy od primitivů, kteří si potřebují poléčit ego. Každopádně tento dokument doporučuji všemi deseti a ať si každý udělá obrázek o světě jaký chce... já už ho mám. ()

czroman2

Skvělý dokument o tom "jak se točí svět". Pokud je mi známo, je volně šiřitelný a věřím, že by ho měl vidět každý. Není třeba věřit všemu, ale taky není třeba mít předsudky a říkat si jaká to bude blbost. Tento film má sloužit především k ZAMYŠLENÍ!!! Představte si, že si říkáte, že to jsou nesmysly.. pak si uvědomíte, že by to tak ale mohlo být.. že to opravdu může existovat.. Ať si každý věří čemu chce. Někdo se třeba ani nechce dívat na věci realisticky, protože chce žít v pěkné představě, že vláda se snaží o naše dobro a že světu vládnou moudří prezidenté, kteří nejsou loutky bohatých lidí. Jo a že dárky nosí Santa.. ()

mvukotic odpad!

Pre tych jednoduchsich, ktorym stacia z kontextu povytrhavane fakty a hned s otvorenymi ustami a zatajenym dychom zvolaju:"tak takto je to!". Oficialne media a elity beriem s rezervou a neverim im, ale aj podobne alternativne zdroje informacii beriem iba ako ubohu propagandu a iba druhu stranu tej istej falosnej mince. Dobre akurat tak pre pubertakov,nackov a snilkov, ktori veria na rozpravky. ()

Khalia

Zcela zbytečně natažená snůška konspirací, na kterých možná je něco pravdy, ale styl zpracování mě od začátku odpuzuje. Neholduji konspiracím a žádným otázkám "co by kdyby", ale mé hodnocení není nízké z tohoto důvodu. Přístup k divákovi je asi takový: "Vy věříte této absolutní pravdě, ale teď věřte té naší absolutní pravdě!" Prakticky nám tedy nabízí výlet z bláta do louže, kde se možná budete noc po zhlédnutí filmu zamýšlet, kde je tedy pravda, ale jinak dokument nepracuje s informacemi jinými než těmi, které fungují v prospěch jeho pravdy. ()

majesty

5* pre snahu prejavit zamyslenie rovnake ake vykonavame na ine bezne veci v zivote. Preco pri klucovych a citlivich temach ma clovek v prvom rade bez akejkolvek hlbsej analyzy automaticky verit tomu co mu bolo velmi lahko podhodene a naslednym tvrdeniam ktore to vyvracaju, tvrdenia ktore sa aspon snazia aj niecim podlozit, tak tieto tvrdenia odmietat dokonca s PODSTATNE slabsim zamyslenim akym boli samotne tvrdenia ktore doposial prijatu pravdu vyvracaju vykonane? Priklad - som veriaci lebo mamka ma tak vychovala a v 15tich sa bojim povedat zez si myslim nieco ine lebo - babka je veriaca, vsade kde pridem su svate obrazky, a co by povedali na mna ze co si to dovolujem, kolko veriacich je len zmanipulovana osobnost, a kolko z nich je Ozaj samovolne v tom? preco sa na vieru obrati len clovek ktory je v krajnej nudzi - strata blizkej osoby a podobne.. Clovek sa v krize nemoze JEDNODUCHO nemoze triezvo uvazlivo zamyslat... len sa zamyslam,. nechcem nikomu nic vnucovat.. ps- Farar ktoremu hovorite hriechy - btw co je to hriech, - farar je clovek, ktory vystudoval teologicku skolu a prijal nejake tie prisahy..je to clovek ktory v noci si pozrie porno a rano kaze omsu.. je rozdiel - ci su dokazy zniceme alebo dokazy neexistuju a nikdy neexistovali.. ()

Miksa

Pokud budete brát tento zaujatý dokument s rezervou pár zajímavostí se dozvíte. Osboně jsem si pár nesmyslů všiml, ale nebylo jich moc. ()

yolana

Kromě nesnesitelné formy (vizuálních efektů a hudby) je problém především v obsahu. Autoři se dopouští přesně toho, co nejvíc kritizují - překrucování a lží. Hlavně v první části /nikdo nepopírá vzájemnou inspiraci a prolínání náboženství, ale zas tak jednoduché to rozhodně není/. V druhé a třetí se v něčem určitě treflii, realita je možná ještě horší, ale styl jakým to prezentují je nepřijatelný, trapný a echt americký - proti tomu je Michael Moore naprosto korektní a objektivní dokumentarista. Celkově hodně ubohá záležitost. Kdo potřebuje k probuzení a otevření očí tohle, tak ať radši v klidu spí dál... ()

šimák

nemá smysl hodnotit, protože nejde vůbec o kvalitu dokumentu, ale o to jaký postoj člověk zvolí k celý týhle milionkrát přemotaný frašce kolem 11.9. 01, .... a Já se spíš ptám: "Byli amíci na měsíci?" -variace na Kozoroha 1, to tady už dlouho nebylo ! :) ()

tucnak

Zajímavé. Chvílemi hodně sugestivní, až to člověka rozhodí. Pochybnosti a strach nabírají na intenzitě. Pak to ale tihle bojovníci proti manipulaci přeženou právě s manipulací. S manipulací s divákem. Sami sobě si v podstatě podkopávají laťku- ke konci už divák nevěří ničemu a díkybohu ani jim. ()

kyrtab

Každý by se měl na dokumenty Zeitgeist podívat a potom se aspoň na moment zamyslet. Kdo chce, může víc. (Ohledně otázek okolo samotného 11.záři 2001 vřele doporučuji nejaktuálnější "September 11: The New Pearl Harbor" z roku 2013) ()