Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist byl vytvořen se záměrem navést lidi k tomu, aby na svět začali nahlížet více kritickým pohledem a aby se zamysleli nad skutečným významem některých věcí, které jsou dnes širokou veřejností považovány za neotřesitelnou pravdu.

Tvůrce tohoto dokumentu si vzal na paškál křesťanství, útok na budovy WTC z 11. září 2001 a velké finanční korporace, které se údajně snaží převzít vládu nad světem. (havLord)

ondrasz

Netvrdim, ze vse je bezpominecne pravdive, nicmene je tu dost zajimavych veci, ktere se daji oznacit za sporne... Z mnoha napriklad letado co narazilo do Pentagonu. Bavilo me celkem i podani... No a jen vsem "odpadum" - cetl jsem jak jisty mene sectely uzivatel pise proc na pravdy o nabozenstvi neprisel nekdo jiz drive....... Vez tedy prosim, ze uz na to davno prisli... Davno, nechce to byt jen ignorant a obces si neco precist... Je to shrnuti pravd. Dukazu tam mas spoustu :D. P.S.: Priste pouzivej mozek, nez neco napises... O zbytku spekulovat nechci, neb jsi tim take nejsem jist. ()

Doudik.t

Zeitgeist je spíše takovým souhrnem několika dokumentů, proto je u něj omluvitelné, že pracuje s fakty a pravdami a počítá je za pravdivé, ačkoliv se jim příliš nevěnuje. Každopádně je to perfektní nástroj k začátku a k zamyšlení ... člověk, který tento dokument zfleku odsoudí, je dle mého nazoru hodně hloupý a hodně zaslepený. Zkuste popřemýšlet nad poměry v dnešní společnosti, a nad tím, čemu dneska říkáme demokracie a svobodná volba. Snímek prostě a jednoduše říká nahlas to, co rozumě uvažující člověk musí tušit ... že války se vyhlašují pro peníze a ty peníze u někoho musí končit, že barák neumí spadnou bez pomoci vybušniniy rychlostí volného pádu a že lidi pasivně přijmají, co jim bedna předhodí ... hodnocení 10/10 .. je to prostě pravda, ačkoliv se nemusí líbit (vlastně ani nelíbí) ... kdyby měl někdo zájem se na něco pozeptat, nechť zanechá zprávu ;-) ()

masik

Když bych ho měl porovnat například s Loose Change( Zeitgeist se dotýká částečně problematiky zachycené v Loose Change), řekl bych, že Zeitgeist je ještě lepší. Nikdo netvrdí, že cokoli z toho je pravda, každý si může udělat svůj vlastní obrázek a já jsem si ho dávno o Americe udělal. Škoda, že Geroge Bushe nepodrobili křížovému výslechu pod přísahou a v přímém přenosu, nejspíš bysme se něco dozvěděli. ()

Gottfried

Ked vynecham mierne kontroverzny obsah, Zeitgeist je skutocne skvele remeselne spraveny. Jednoduchy, obsazny, udierajuci na tie prave struny s virtuozitou majstra. Nepripomina az tak velmi starsie propagandisticke snimky, ale podobny smradecek sa nad nim drzi aj tak... ()

PROTIVETRU

To či je to pravda alebo iba teória nebudem riešiť, určite sa tomu neoplatí na 100 percent veriť avšak je to natočené mimoriadne pútavou formou, že sa človek naozaj zamýšla a aj keď niektoré myšlienky pôsobili príliš vykonštruovane až paranoidne, mnohé z nich sú pravdivé, alebo sa minimálne dotýkajú pravdy. ()

Jack.Pott

Názorná pomůcka při výuce o propagandě. Takovou výuku bych vedl následujícím způsobem: Promítl bych studentům pasáž "Největší příběh všech dob" a dal jim úkol, aby do příští hodiny napsali na základě filmíku esej. Ti, kdo by si dali tu námahu a z relevantní religionistické literatury si ověřili fakta o Horusovi a dalších zde uvedených mytologických postavách - "Ježíších", dostali by jedničku. Neobviňuji autory "dokumentu", že chtěli šířit lež, protože k odhalení jejich vtípku stačí skutečně jen párminutová verifikace základních údajů (kdyby to mysleli vážně, jistě by své "teorie" více promysleli, aby nebyly tak křehké). Prostě jen ukázali, jak lehce lze zkreslit realitu a jak přitařlivě taková fikce může působit. Než ji divák kriticky reflektuje... ()

MartyMcFly89

Foucaultovo kyvadlo, poté Da Vinciho kód (český překlad je strašný, musí se prostě lišit od okolního světa) a nyní Zeitgeist. Zajímavé dokumenty, kritizují to, co nemáme rádi a tím se náš ateistický národ stává velmi zranitelným. No je přeci pěkné píchnout si klacíkem do náboženského molocha, rozežrané USA, či bankovního systému světa. Když se na to člověk dívá, musí být opatrný. Ano, tím způsobem, jak to vysvětlují, to pravda je. Ale jsou nám předkládané informace skutečné ? Reálné ? A nebo je to stejný podvod, o kterém vyprávějí ? zjišťoval jsem si to, procházel internet a různé prameny, některé věci byly pravda. [br] A nyní trochu změna. Shlédnul jsem Zeitgeist a byl jsem v takové náladě, že jsem rovnou napsal dobrému příteli pár smsek o tomto pseudo dokumentu, protože si myslí přibližně to samé, jako já. Zde tedy je: O cem je film Zeitgeist?O tom jak snadno jsme kontrolovani ruznymi vecmi.Rozsirovany pomoci internetu(kritizuje masmedia),protoze je to stale svobodne medium. [br] 1) Citat ke konci: Kdyz sila lasky prekona silu lasky k moci,az tehdy svet pozna mir.Dokument rozdelen do tri casti,nabozenstvi,11.zari a lide skryti za oponou. 2) jedna-Vyklad veci o krestanstvi,jaka je to slozenina z drivejsich nabozenstvi.Popisuje takove nahodicky(overoval jsem si to ruzne po internetu,maji pravdu) 3) Zameruje se na USA.Jsem sokovan,ze se na spouste Americkych skol zakazuje ucit teorie evoluce a nabozenstvi vydelava miliardy rocne.Diky bohu za ateistickou CR 4) A je tu predstaveny,jako prvni velky komplot na ovladnuti lidi.Kdyz se nad tim zamyslim,tak se jim to povedlo.Podle inetu na svete veri 5.7/6.7 miliard lidi - ! 5) Druha cast se zameruje na popularni 9/11.Jak je to cele jeden velky podvod.Umyslne vyvolany incident od vlady.No,mozna,dukazy jdou pro i proti.Tezko rict.Mozna 6) 3.cast popisuje svetovladu hrstky mocnych(bohatych)rodinnych klanu.Jak prvni,druha,vietnam,afgh/irak byly umele vyvolane valky pro zbohatnuti tech par lidi.Heh [br] Resumé - Nejhorší na tom je, že pravdu se těžko dozvíme. Jestli je toto pravda se můžeme jen domýšlet. Sám dobře vím, že v dnešní době je mnoho lidí důvěřivých. Slepě jdou za tím, co je jim servírováno. Já takový nejsem a proto beru tento film jako pobídku k zamyšlení se nad situací, ne pravdu. Pravdu budu dál hledat a budu se dívat kolem sebe. Budu se sakra dívat i za sebe, jen tak pro jistotu. Není dobrý být ani důvěřivý, ani příliš paranoidní. Ale otevřít oči, shodit růžové brýle, aktivně žít a nenechat se ovládat jinými, to za to stojí. ()

Beckett

Zloděj křičí „Chyťte zloděje!" Opravdu musíte milovat, jak sebezvaní bojovníci za pravdu překrucují (a kdyby jen to) fakta naprosto stejně, jak se o to podle nich snaží světové vlády. Jednu hvězdičku dávám za neskrotnou fantazii, kterou se tato pakárna honosí. Dobrá rada pro všechny příznivce konspiračních teorií: Ano, v televizi vám opravdu lžou. Není ale třeba hnedka běhat z deště pod okap :) ()

rawboy

Když už nic jiného tak alespoň k zamyšlení to donutí každého. Polemizovat a zpochybňovat se dá úplně vše, co člověk nezažil a neviděl na vlastní oči. ()

LP-SK odpad!

Veľmi nebezpečná zmes konín maximálneho rangu, ktorá dokonale zodpovedá hodnoteniu odpad! To, že sa táto koláž neuveriteľných sprostostí hrá na akýsi konečne "pravdivý" dokument je drzosť obludných rozmerov. Je to útok na nevzdelané hlávky, ktoré s radosťou príjmu akokoľvek stupídne konšpiračné konštrukcie, pokiaľ im prinesú dostatočne veľkú dávku vzrušenia a uspokoja ich hlad po poznaní prostredníctvom falošnej skratky. PS: Vie niekto kde leží suterén a prečo má schopnosť stále sa prepadať? Telenovely už sú prekonané, ale každý ďalší prepad zožne spočiatku obrovský úspech väčšiny. Toto je skok smerom nadol. Všimnite si to prosím. ()

Unterschleif

Šokujúci film ktorý ide ešte ďalej než Farrenheit 9/11 ale pri tom je stále realistický. Autor si niektoré informácie upravil tak, aby mu pasovali ale to nič nemení na tom, že je to pôsobivé a trochu desivé divadlo. ()

Exanimus

Lidi prosimvás.. Berte to jako že je to konspirační teorie ! O všem s jen spekuluje. Někomu to připadá jako Brainwashing, ale normální člověk si řekne že je to jen spekulace ! ()

mablo

neříkám, že je pravda vše, co v dokumentu předkládají, ale peněžní politika, jak je zde prezentovaná, se učí i na VŠ ekonomického charakteru....a nadvláda korporací ve světě je jasná, sami se zamyslete, kdo určuje co si koupíte?? Proč platíme za vodu?? Proč jíme ty hnusy z továren?? Proč trávíme na FB polovinu svého času??...Odpověď si každý najde sám, přesto dokument měl pouze jedinou myšlenku, a to tu, že lidé "nepřemýšlí" ()

Thinger odpad!

Na tento pseudodokument jsem se podíval především ze zvědavosti, abych zjistil, jestli je tak špatný jak jsem slyšel. Je ještě horší. Naprosto nesmyslně manipulativní, protináboženský, nicméně protkaný spiritualismem a v každé druhé větě odhalující Ameriku. Někteří ještě oceňují jeho první část, jenže už i ta je zatížena hloupostmi a skutečnost, že takřka identický popis velké Potopy v Bibli je i v Eposu o Gilgamešovi, může dnes překvapit jen někoho, kdo si upřímně myslel, že Bibli napsal Bůh. Stejně tak skutečnost, že peníze nejsou kryty zlatem, je přínosná informace pro někoho, kdo vůbec nic neví o okolním světě, a i v tom případě je bezvýznamná. Jde jen o snůšku lží, polopravd, paranoidních představ a konspirace. ()

Nahmair odpad!

Hmm. Pri hodnotení filmu ide o jednu jedinú vec. A to je odkaz ktorý nám autori dávajú. Ak ho prijímete, tento „dokumkent“ bude pre vás niečo typu: „Wow, akože som si to doteraz nevšimol?“ Ale ak nie, ( veľmi dúfam v túto možnosť, aj keď červené hodnotenie mi kazí ilúzie) bude to pre vás konšpiračná sračka. Škodlivá, a ohlupujúca. Keď som mal dvanásť rokov, veril som konšpiračným teóriám. Chvalabohu som z toho vyrástol. ()