Jeepers Creepers 3

• USA Jeepers Creepers 3: Cathedral (pracovní název) (více)

Seržant Davis Tubbs (Brandon Smith), kterého jsme již mohli vidět v prvním díle, sestaví komando, jež má za úkol zničit Creepera jednou provždy. Zatímco monstrum terorizuje místní komunitu farmářů, seržant a jeho jednotka se zatím dozvídají temná tajemství o vzniku tohoto stvoření a snaží se jej zastavit dříve, než bude pozdě. (SidneyP)

George Stobbart

Nie je to to, na čo sa čakalo, nie je to uzavretie trilógie, ani vysvetlenie Creeperovej mytológie a nečakane sa to rozhodlo situovať presne medzi 1. a 2. diel. Ale to našťastie neznamená, že by to bol prúser, len to Victor Salva so svojimi obmedzenými možnosťami a ešte obmedzenejším rozpočtom natočil asi tak, ako mohol. Snáď sa mu to teda nejak osvedčí a dostane možnosť naplniť svoju víziu a dôstojne to uzavrieť skôr ako za 23 rokov. Komu sa páčilo JC 1 & 2, tak bude v tomto prípade možno sklamaný, pretože nielenže je to celkovo tak o level nižšie, no miestami to pôsobí trochu rozporuplne a nedotiahnuto. Mňa prvá projekcia sklamala, ale po druhej nadšene zvyšujem na 4* a pokojne si to niekedy zopakujem, pretože v nezostrihanej a výrazne kvalitnejšej BluRay verzii sa to ukázalo oveľa silnejšie, takže je to pre mňa nakoniec solídny medzičlánok k jednotke a dvojke, Salvovi naďalej verím a dúfam v časť štvrtú. ()

JohnMiller

2,5* Už to bude skoro 10 rokov čo som videl prvé dve časti Jeepers Creepers takže nemám ich tak čerstvo v pamäti ale rozhodne si ich pamätám natoľko aby som ich dokázal s týmto pokračovaním porovnať, a výsledok- sú lepšie. Priznám sa, že som nečakal nič extra a preto som si to svojim spôsobom užil. So scenárom ako takým som nemal problém. Príbeh mi sadol, celé to má nádych poctivého pokračovania akoby to natočili v roku 2003 napríklad, vraždy sú mäsité, Creeper takmer nesmrteľný opradený mysterióznom. V pokračovaní kultovky s pôvodným tvorcom sa našťastie neexperimentovalo a tak dostali diváci takmer to čo chceli. No najväčším problém ktorý výsledne skreslil moje hodnotenie, a určite vadil aj iným, boli KATASTROFÁLNE EFEKTY!!!!! Tie boli tak zlé, akoby na nich pracovali mastri od SYFY. Ja sám by som dokázal navrhnúť realistickejší dym v After Effects. Bordová digitálna krv, nerealistické tiene a výbuchy ma miestami vytáčali. Katastrofálne boli aj niektoré chovania postáv. To sa dalo ťažko stráviť. Po pozretí som mal pocit akoby SYFY odkúpili scenár, buchli sa po vačku a natočili solídnejší film ale stále sa nedokázali zbaviť toho céčkového feelingu. Nie je to vyslovene zlé ale tie spomínané vady krásy mi prekážali až až. ()

MM_Ramone

V roku 2001 natočil americký režisér Victor Salva film "Jeepers Creepers". Bolo to vtedy pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. Svižný, napínavý, celkom originálny horror o pekelnom monštre, ktoré vetrí pach strachu a kruto prenasleduje vopred vybranú obeť. V roku 2003 Salva zrežíroval pokračovanie. To sa však veru moc nepodarilo. Stala sa z toho akčná skomolenina s príšerným scenárom. Bol to prepadák. Takže až po štrnástich rokoch, v roku 2017, sa Victor Salva z toho oklepal, získal zopár dolárov od producentov a pustil sa do tretej časti. Bol to pokus oživiť teror okrídleného inodimenzionálneho boogiemana. No nevyšlo to. Márna snaha. Zbytočné kopanie do mŕtvoly. "Jeepers Creepers" mal zostať bez pokračovaní. To bohužiaľ pán Victor Salva Roland nepochopil a už dvakrát skurvil kult pôvodného snímku. ** ()

kaylin

Americký horor „Jeepers Creepers 3“ není vyloženě nedůstojným pokračováním předchozích dvou filmů, ani ty nebyly nějak zásadně úžasné, ale přece jen se jedná o pokračování, které není ničím vyloženě zásadní, i když se nám tím jakoby uzavírá kruh. Jde především o to, že zde je monstrum, které zabíjí, a je otázkou, jestli se ho lidem podaří nějak porazit. Je to drsné, je to namachrované a to je tak vše. ()

BoPo odpad!

Pokiaľ ako režisér/scenárista dokážete vyhrať za celú kariéru len jeden jackpot, tak je vlastne pochopiteľné, že sa z neho snažíte vytrieskať ešte nejaký ten bonus navyše. Victor Salva v roku 2001 stvoril nezameniteľné monštrum, ktoré dokázalo vyvolať hororovú atmosféru už len prekročením povolenej rýchlosti. Okamžite vypustil do sveta pokračovanie, ktoré však ukázalo, že Victor je ekvivalent kapely jedného hitu. Teraz sa vrátil na miesto činu po druhý raz a naservíroval nám profesionálnu sebevraždu. Céčkoví až déčkoví herci, ktorí bojujú z nejakého dôvodu s monštrom predovšetkým za denného svetla. Monštrum tu z nejakého dôvodu robí castingové video do pripravovanej pecky Blade 4. Keby išlo o prvotinu, tak dám 1*. Keďže ide o prznenie mojej obľúbenej záležitosti, tak udeľujem hanebné hodnotenie. ()

• Původní název filmu měl být Jeepers Creepers 3: The Creeper Walks Among Us. (topr harley)
  • Victor Salva se nechal slyšet, že pokud by mu studio nepovolilo produkci třetího pokračování, zvažoval by příběh rozčlenit do 13dílné televizní minisérie. (SidneyP)
  • Díky kriminální minulosti Victora Salvy bylo zamítnuto natáčení v Kanadě, práce na filmu se tak prodloužila téměř o rok a nakonec byl film natočen v Louisianě. (Corpsegrinder)

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)