Jeepers Creepers 3

• USA Jeepers Creepers 3: Cathedral (pracovní název) (více)
Trailer 1

Seržant Davis Tubbs (Brandon Smith), kterého jsme již mohli vidět v prvním díle, sestaví komando, jež má za úkol zničit Creepera jednou provždy. Zatímco monstrum terorizuje místní komunitu farmářů, seržant a jeho jednotka se zatím dozvídají temná tajemství o vzniku tohoto stvoření a snaží se jej zastavit dříve, než bude pozdě. (SidneyP)

Trailer 1

MM_Ramone

V roku 2001 natočil americký režisér Victor Salva film "Jeepers Creepers". Bolo to vtedy pre mňa veľmi príjemné prekvapenie. Svižný, napínavý, celkom originálny horror o pekelnom monštre, ktoré vetrí pach strachu a kruto prenasleduje vopred vybranú obeť. V roku 2003 Salva zrežíroval pokračovanie. To sa však veru moc nepodarilo. Stala sa z toho akčná skomolenina s príšerným scenárom. Bol to prepadák. Takže až po štrnástich rokoch, v roku 2017, sa Victor Salva z toho oklepal, získal zopár dolárov od producentov a pustil sa do tretej časti. Bol to pokus oživiť teror okrídleného inodimenzionálneho boogiemana. No nevyšlo to. Márna snaha. Zbytočné kopanie do mŕtvoly. "Jeepers Creepers" mal zostať bez pokračovaní. To bohužiaľ pán Victor Salva Roland nepochopil a už dvakrát skurvil kult pôvodného snímku. ** ()

silentname odpad!

Rok 2017 hororom skutočne neprial. A dúfam, že rok 2018 im dnes otvorí dvere k niečomu lepšiemu a budem môcť pochváliť "Insidious: The Last Key". Na to si ale ešte počkáme pár hodín a zatiaľ poďme zakopať do zeme tento odpad. "Jeepers Creepers 3". Ukážka absolútnej filmovej nekompetentnosti a toho, ako sa filmy nerobia. Toto je horor, ktorý by mal niečo v sebe mať. Minimálne je to séria, ktorá je pre mnohých kultová. Ja som osobne predošlé dva filmy nevidel, no ak sú natočené tak, ako bol tento, tak ďakujem neprosím. Tento film je preplnený mizernými hereckými výkonmi, kde všetci potrebujú na všetko hulákať, alebo tu máme Meg Foster, ktorá sa podľa mňa miestami ani nesnaží vôbec nejako niečo hrať. Dialógy vo filme sú príšerné. Nikto to nepovie nič k veci. Všetko je o tom, že niekto niečo vie, niečo sa mu stalo a je teraz potrebné, aby niečo urobil, lebo ho k tomu niečo ženie. Je to absolútne odfláknuté. Možno by mi predošlé filmy v rámci príbehu doplnili nejaké medzery, no nemyslím si, že by to dokázalo niečo z toho, ako znejú tie dialógy v tomto filme zachrániť. Najmä z toho titulu, že je mi všetko čo sa tu hovorí absolútne ukradnuté. A rovnako sú mi ukradnuté aj všetky postavy v tomto filme, spolu s Creeperom. Nikto, ale absolútne nikto nevie do tohto filmu dať niečo zaujímavé. Poviem pravdu, že auto nášho padoucha je celkom zaujímavo spracované, no ak je to highlight filmu, ktorý ma má zaháknuť, tak sorry ľudia, toto neberiem. Vizuálne to nič neponúka. Žiadny veľký gore, žiadna atmosféra, žiadne momentky alebo scénky, kde by sme mali dôvod chcieť, aby sa hrdinovia z jednotlivých situácií dostali. V tomto filme je jedna scénka, kde dvaja z našich hrdinov budú sedieť v stojacom pick-upe. A keď sa obzrú za seba na Creepera, tak som si všimol, že na ich aute pristála mucha. Osobne som bol viac zvedavý na to, či sa mucha dostane z tohto filmu živá, než ktokoľvek z našich hrdinov. Nezaujímal som sa tu absolútne o nikoho. A potom sú tu efekty. Kde vôbec s týmto začnem? Osobne si myslím, že sa o ne staral ten istý človek, čo robil efekty v "Operation Dunkirk". Ani nekecám. Má to rovnakú televíznu kvalitu. Toto je skutočne príšerny film. Jeden z najmizernejších hororov, čo som mal možnosť vidieť. A bez debaty - Neodporúčam vidieť nikomu. Hodnotenie: F ()

Marceloo

Tajomné monštrum nazývané Creeper sa po 23 rokoch opäť vracia, aby si našlo svoje obete. Policajný tím, ktorý toto monštrum už dlhé roky loví, je presvedčený, že tentokrát už Creeper nemôže uniknút. Keď sa však na cestách objaví známa stará dodávka s poznávacou značkou BEATNGU a obyvatelia začínajú postupne miznúť, je jasné, že Creeper je späť vo forme, na ktorú policajný tím nie je pripravený. - V prvom rade nechápem, ako je možné, že hororovú sériu Jeepers Creepers pozná úplne každý. Ale zase som sa dobre bavil na tom, ako sa počas predchádzajúcich niekolkých mesiacov pred releasom fanúšikovia hororu hádali o tom, prečo na Jeepers Creepers 3 ísť alebo neísť do kina. Môj názor je taký, že na tento projekt sa nedá pozerať ako na vec, ktorú vytvoril Victor Salva sám, a preto by nemalo byť ostatným účastníkom ublížené len kvôli jeho kriminálnej minulosti. Osobne sa mi tretia časť páčila. A to dokonca viac než jednotka, ale tá sa mi nepáčila preto, že som kvôli tomu, aké to malo kultové meno, očakával nejaké parádne monštrum alebo vraha a nakoniec som dostal akéhosi netopiera, ktorý ňuchá slipy tínedžerov. Medzičasom som sa s tým ale zmieril a preto som bol na trojku zvedavý a som s ňou spokojný. Objaví sa tu pár známych hereckých tvárí, ktoré mám v hororoch rád, a zdalo sa mi to zahrané znesitelne. Kostým Creepera sa mi tiež páčil, ale nie tak, ako jeho prekvapivo pestrý arzenál zbraní, ktorý sa nebál použiť. Páčila sa mi aj hudba, ktorá je síce amatérsky skomponovaná,. ale hodí sa sem. Len neviem, prečo som mal pocit, že presne tie rovnaké soundtracky, ktoré sú tu, hrali aj v predchádzajúcom režisérovom projekte. Efekty sú spracované dosť nešikovne. Na jednej strane pôsobivé praktické efekty, ktoré vyzerajú parádne, a na strane druhej úplne katastrofálne CGI. Ale zase ak režisér už dopredu vedel, že jeho platformou sa stane Syfy, možno sa rozhodol radšej ušetriť prostriedky pre štvorku. Tá by podla zaujímavého záveru a informácií o tom, že už je napísaná, mohla dopadnúť celkom dobre a určite si ju pozriem. + herečka z The Lords of Salem a 31 + herečka z The Invitation + herec z From Dusk Till Dawn: The Series + herec z Devil's Due, Nocturna a Cold Moon + herečka z When the Bough Breaks + herec z South of Hell, Stranger Things a Cold Moon + herec z Demonic + herec z Pitchfork ()

kingik

Oslnivý návrat nezničitelného okřídleného a lidožravého Creepera v nezničitelné omšelé dodávce se nekoná, film spíše připomíná rutinně spíchnuté pokračování, ke kterému byl režisér Victor Salva dotlačen. Hned se zastavím u jeho režie. Ví ten chlap, že už je rok 2017?! Jeho režie je neskutečně zaostalá, plná technických nedostatků, film se patrně stříhal na koleně. Nemálo je znát, že ve střižně zřejmě došlo k necitlivým zásahům do mizerného výsledku, tedy k razantnímu přestříhání výsledného díla. Pokud se přenesete přes režijní vedení, které spadá tak o deset let zpátky, máte naději, že třetí pokračování vás bude svojí imbecilitou i občasně probleskující nostalgií bavit. Gina Phillips, na jejíž návrat před kamery jsem byl zvědavý, má jen cameo roli, její filmový bratr je fakt po smrti, hrál ho kdysi Justin Long, takže už se nezjeví, je zároveň i jakousi spojovatelkou celé série, a další návrat hlásí Brandon Smith, šerif z jedničky. Monstrum je pořád zabijácky vyhladovělé, nelze se ale zbavit dojmu, že dostalo karikující rysy. Za vše hovoří scéna, kdy mocně stojí na kapotě své dodávky, která jede. Dodávka je pracně vychytaná, funguje jako smrtící past, ze které není úniku. Zabití jsou vedena celkem uspokojivě, krve moc není, veskrze nic, z čeho byste byli na sračky. Monstrum je cool i béčkové zároveň. Nemá v podstatě čím děsit. Většina filmu se odehrává ve dne, režisér nebyl srab, věděl, že nemá k dispozici odpovídající technické zázemí, přesto nedostatky neukryl do tmy. Tmu hodil až na finále. Scénář přišel s imbecilnostmi typu pohřbené amputované ruky, která se hýbe a působí potíže těm, kteří s ní přijdou do kontaktu. Dalším problémem je, že celý děj je zahlcen množstvím postav, v nichž se bylo těžké orientovat. Závěr přišel s nápadem šikovně propojit všechna pokračování, pokud nemáte nakoukané předchozí dva díly, nepochopíte to propojení. Spoiler// tenhle film předchází událostem ve dvojce// Konec Spoileru. Při všech výčtech nedostatků bylo nemožné poslat film k nám do kin. V nabité podzimní horor konkurenci mu patří místo na chvostu. Budiž mu přičteno k dobru, že se nijak významně nezakecával, pelášil kupředu, objasnění původu monstra se sice odkládá, ale kdo chce vidět závěr trilogie, měl by do toho jít. Nemám zprávy, že by Salva a spol. šel do čtyřky. 6/10 ()

George Stobbart

Nie je to to, na čo sa čakalo, nie je to uzavretie trilógie, ani vysvetlenie Creeperovej mytológie a nečakane sa to rozhodlo situovať presne medzi 1. a 2. diel. Ale to našťastie neznamená, že by to bol prúser, len to Victor Salva so svojimi obmedzenými možnosťami a ešte obmedzenejším rozpočtom natočil asi tak, ako mohol. Snáď sa mu to teda nejak osvedčí a dostane možnosť naplniť svoju víziu a dôstojne to uzavrieť skôr ako za 23 rokov. Komu sa páčilo JC 1 & 2, tak bude v tomto prípade možno sklamaný, pretože nielenže je to celkovo tak o level nižšie, no miestami to pôsobí trochu rozporuplne a nedotiahnuto. Mňa prvá projekcia sklamala, ale po druhej nadšene zvyšujem na 4* a pokojne si to niekedy zopakujem, pretože v nezostrihanej a výrazne kvalitnejšej BluRay verzii sa to ukázalo oveľa silnejšie, takže je to pre mňa nakoniec solídny medzičlánok k jednotke a dvojke, Salvovi naďalej verím a dúfam v časť štvrtú. ()

• Victor Salva se nechal slyšet, že pokud by mu studio nepovolilo produkci třetího pokračování, zvažoval by příběh rozčlenit do 13dílné televizní minisérie. (SidneyP)
  • Původní název filmu měl být Jeepers Creepers 3: The Creeper Walks Among Us. (topr harley)
  • Gina Philips prozradila v jednom z rozhovorů, že scénář ke čtvrtému dílu je již napsán a čeká se jen na to, jak si tento díl povede v pokladnách. (SidneyP)

Související novinky

Další vydatná jatka

Další vydatná jatka

13.11.2007

Série Saw pořád vydělává a Hollywood proto věří, že nízkorozpočtové horory o úchylech porcujících pohledné teenagery jsou přesně to, co fanoušci filmového strachu potřebují. A tak je tady Slaughter,… (více)