Angličanka

• Francie

The Romantic Englishwoman

Komedie / Drama

Francie / Velká Británie, 1975, 111 min

Nevím, co si o tom myslet... Ten příběh je takový nějaký nijaký. I když ústřední herci hrají dobře, tak tam něco chybí... Nevěřím tomu filmu jeho celkové vyústění a vlastně i chování postav je pro mě místy nepochopitelné. Postavy jsou napsané příliš... romanticky. Chápu, že hrdinka cítí, že jí v jejich čtyřiceti v životě něco chybí a neodvíjí se přesně tak jak by si asi přála. Přílišné zromantizování příběhu se projeví v tom, že uteče s lázeňským donchuanem a ztratí mozek jako tupá dvacítka bez zkušeností. Film je tak na 2,5* ale kvůli příjemnému pomalému tempu doplňeného přesně padnoucí kamerou dam za 3*.(5.10.2009)

Zvlastni film prvni pul hodinu jsem si rikal, o co tady v tom filmu jde, ale pak se to zlepsilo. Trochu netradicne pojaty milostny trojuhelnik. Ted vaham mezi 3 nebo 4 hvezdickami. V tomto filmu se stridaji silne momenty s temi slabsimi a si proto dam za 3, ale opravdu tento film balancuje mezi 3 a 4.(5.10.2009)

Rozpočet $1,2milióna(21.4.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1975 - nesúťažný výber(2.2.2013)

Tempo je kludne, hodne kludne a reziser Joseph Losey /Vlak s Mlekem zde jiz nestoji, Modesty Blaise, Tajny Obrad/ sa nikam neponahla. To vsak neznamena ospalost , to zase ne. Zrucne natocena spolocenska konzervacka nielen o problemoch dvoch ludi v manzelstve /on+ ona, aby bolo jasne/ a o tom, ze manzelstvo caka skuska ohnom. Joseph Losey tu odviedol len rezisersku rutinu a film pravom skoncil v zabudnuti. Ako znesitelny priemer to funguje, ovsem nic vynimocne, ne, ne . 55 %(9.6.2018)