Reklama

Reklama

Nájemná vražda

(festivalový název)
  • USA Murder by Contract

Nájemný vrah, zabiják. Svou oběť do poslední chvíle nezná, před tím se s ní nesetkal, nic k ní tudíž necítí ani ho s ní nepojí. Pracuje obvykle sám, a když odvede úkol, dostane zaplaceno a rychle zmizí.
Claude (Vince Edwards) by rád nový dům. Má vyhlédnuté místo a ví, že ho to bude stát přesně 28 000 dolarů, což se současnou mzdou ušetří za 23 let. Protože je chytrý, nikdy nepřekračuje povolenou rychlost, nemá rád střelné zbraně a zbytečně se moc neptá, může si na svůj sen vydělat dřív. To by však jeho další zakázkou nesměla být žena! (dopitak)

(více)

Recenze (13)

Topco 

všechny recenze uživatele

Slušné neskoré, noirového B-čko o nádejnom a zásadovom hitmanovi (určite do istej miery inšpirovaným Ravenom z This Gun For Hire; zároveň môžeme hovoriť o predchodcovi nájomných vrahov z Blast of Silence, Killers, Le Samourai). Príjemná minutáž prináša hneď niekoľko naozaj štýlových a na tú dobu nekonvenčných scén, navyše s výborným, minimalistickým hudobným doprovodom (pripomínajúcim Tretieho muža). ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ten hudební motiv v úvodu neskutečně navnadí. Může po něm přijít cokoli. Vždycky mě fascinovaly postavy, které jsou bez emocí, anebo je aspoň velmi dobře skrývají. Claude je takový. Je to nájemný vrah. Oběť nezná, zabije ji a připíše si další peníze na svůj dům, který si vysnil. Jenže jednou dostane zakázku, která není jako ostatní. Poprvé má zabít ženu. Tohle je muž, který přesně ví, co dělá a co chce. Jenže i jemu se všechno může začít sypat. Výborná myšlenka, která není natočena drsně, násilně, ale celkem civilně a přesto sirově. Jak se film blíží závěru, stává se téměř geniálním, a to jak v závěrech kamery, v herectví, tak i ve využití hudby. Nádherná ukázka toho, co se někdy, bohužel ztratí, anebo aspoň celkem zapadne. ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Malý béčkový klenot. Stylový, chladný a s pamětihodným hudebním doprovodem. Bohužel film převážně pro geeky, kteří dokáží ocenit jeho nekonvenčnost v dobovém kontextu. A další Scorseseho oblíbený béčkový biják. Kult. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Film s výraznou španielkovou hudbou, ale výnimočnosť som v ňom nenašiel. Veľa dialógov, málo akcie, no ako diváci sa vlastne veľa nedozvieme o celom pozadí kriminálneho prípadu, prečo sa proti komu svedčí, čo je to za kauza, do hĺbky toto vôbec nejde, vo filme sa dokopy nič nestane. No a na margo toľko vychvaľovanej hudby, áno, ona je skvelá, ale hodí sa skôr do komédie. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Závěrečný záběr je opravdu geniální. Zvláštní a půvabné, jak Irving Lerner když něco ukázat nechce (a využije divákovy fantazie), tak to prostě neukáže. Hudební motiv je tak italský, ale k filmu skvěle pasuje. I když je stopáž jen osmdesátiminutová, něco z čekání na poslední "hit" v Los Angeles bych vypustil, tahle část je moc pomalá. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama