Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Laskavý a na první pohled neškodný holič Sweeney Todd (Ray Winstone) v sobě skrývá agresi kvůli těžkému traumatu z minulosti. Někdy se nedokáže ovládnout a jeho zákazníci se proto stávají krvavými obětmi, což nemůže zůstat bez důsledků. Vedlejšími postavami jsou jeho známost paní Lovettová (Essie Davis) a malý pomocník Tobias.

Film je BBC adaptací anglické divadelní hry, která je založena na londýnské pověsti z 18. století. (Dromedár)

(více)

Recenze (63)

obitus 

všechny recenze uživatele

Místo na okoukané efekty a rádoby cool vzhled vsadil Moore na drsnou realitu špinavé Anglie a vynikající herce. Ray Winstone s přehledem strčí do kapsy většinu hollywoodské A třídy a předvádí pravděpodobně nejlepší herecký výkon, jaký jsem letos viděl. V rámci televizní produkce je Sweeny Todd maximum, kterému se vyrovná jen máloco. ()

Mononoke. 

všechny recenze uživatele

Film jsem viděla den po ST od Tima Burtona a musím uznat, že realismus Londýna, s nemocemi, špínou, bídou mi byl mnohem sympatičtější než burtnovský vyšperkovaný digitální Londýn s Deppem, který není příliš silný zpěvák, což je u muzikálu opravdu napováženou (alespoň pro mě). Dokonce zápletka byla zajímavější, postava soudce Turpina lidštější a masové bochánky vypadaly lákavěji... Filmu je téměř škoda pro televizi. ()

Reklama

akisha 

všechny recenze uživatele

V porovnání s tímhle Toddem je Burtonův radostnou selankou, kde vlastně všichni jen předstírají, že jsou zlí, ale nemyslí to tak úplně vážně a je to spíš sranda. Tenhle Sweeney Todd je psychopatickej padouch a svoje vraždy skutečně prožívá - ať už jde o to uspokojení nebo šok z toho, co provedl. A není úplně necitelnej, může se klidně i zamilovat nebo si někoho oblíbit a pak mu vadí, když ho musí zabít. Takovej je to chudák, no! Ray Winstone tu předvedl celou škálu různejch stavů a nelze než mu vyseknout poklonu. Atmosféra tohohle díla je těžce psychoidní a asi Vám nezpůsobí zrovna euforické opojení. A emoce jako hněv, depresi, frustraci, výčitky, lásku, vinu a pod., se z toho podařilo vyždímat mnohem víc, než z Burtona, odkud si nepamatuju nic krom švábů v koláčcích paní Lovettové, knírku Šáši Cohena a basu Alana Rickmana. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Sweeney Todd patří k Londýnu stejně jako Jack Rozparovač, avšak na rozdíl od Rozparovače je Todd postavou ryze románovou a smyšlenou podobně jako Stokerův Dracula. To však nic nebránilo tomu aby se příběh o šíleném holiči stal vskutku děsivou legendou a já jej v klidu řadím k povídkám E. A. Poe. Příběh je to dávný, ale před nedávnem byl vcelku výrazně oživen (no nedávnem, ono je to už 11 let...) hororovým muzikálem Tima Burtona. Na můj vkus to bylo ale až moc spektakulární a tak jsem s radostí zavětřil, když se mi na ,,radaru'' objevila tahle věc, navíc s mým oblíbencem Rayem Winstonem. Ačkoliv na ČSFD figuruje spíše jako herec filmů s ,,modrým hodnocením'', on sám je hvězdičkovou záležitostí a jeho herectví je skvělé ! BBC nám tedy v tomto TV filmu předvede tak trochu jinou tvář tohoto příběhu. Ale ačkoliv je film filmem televizním, strká do kapsy nejeden větší historický kousek. Opět jsem byl doslova nadšen tím zpracováním Londýna osmnáctého století. Hnusného, zakouřeného, špinavého, mohutně se rozvíjejícího mraveniště. Dočítám teď knihu Billa Brynsona - Dům. Tenhle ač Amík avšak dlouho žijící v Anglii což se na něm naštěstí dost podepsalo mi v knize osmnácté a devatenácté století z hlediska žití přiblížil jak nikdo jiný a jen díky němu si pak skutečně libuji v detailech, pokud někdo tu povědomost má a ve filmu si dá práci s reáliemi té doby. Tady nelze než spokojeně kromě děje samozného vnímat všechny ty detaily ať už se jdná o dobové oděvy či vybavení domů. Na tohle byli Angláni vždycky machři a proto mám jejich historické záležitosti tak rád. Nemůže se totiž přihodit, že jim před papundeklovým Camelotem bude pobíhat naondulovaný R. Geere ve fialových legínách a to legínách zaříznutých proklatě hluboku :-)!. Winstone Todda podá tak skvěle, že vám jej bude líto což je u masového vyšinutého vraha co říci. Není však ve filmu sám a oč je tam méně herců, je to kompenzováno samými skvostnými jmény a koneckonců, dobré divadlo se dá hrát i s minimem herců. A tak tu máme velitele konstáblů Davida Warnera, který se pro historické filmy narodil, mladičkého Toma Hardyho, vnadnou kyprou Australanku Essie Davis ad... Na filmu vlastně není nic pěkného. Je to smutný film o smutné postavě z doby, kdy se nežilo jednoduše. Ale je to natočeno sakra skvostně ! A tak dávám za 4 masové koláče. * * * * ()

AlistairMir 

všechny recenze uživatele

Jako že mám Deppa a Burtona fakt rád a filmy kde spojí síly jsou pro mě vždy pecka, tak tenhle nenápadnej film co vznikl o rok dříve si co do atmosféry a napětí se slavnějším snímkem slavné dvojice utřel zakrvácenou čepel a cynicky se usmál, jelikož prostě ví, že je mnohem temnější a díky absenci zpěvu pro mě i lepší...Sakra nevěřil jsem ale je to tak. Tohle je pravej Sweeney Todd jak má být a já tleskám. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (3)

  • V některých scénách, kde Sweeney Todd (Ray Winstone) ve sklepě seká mrtvoly, je vidět, že tyto ještě dýchají. (akisha)
  • Část příběhu se točí kolem perlového náhrdelníku. Postava Sweeney Todda (Ray Winstone) se poprvé objevila v povídce „The String of Pearls: A Romance“ („Šňůra perel: Romance“; 1846). (akisha)

Reklama

Reklama