Leaves of Grass

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 105 min

Eda Norton je fenomenální herec a bylo hodně vidět, že tuhle dvojroli si vysloveně vychutnal. Už jen ta famózní hra s přízvuky, že by i Meryl Streep zbledla závistí! Škoda jen, že svým výkonem dokonale zazdil jinak docela zajímavý 'zatravněný' příběh plný nevšední bratrské lásky a folklóru amerického vidlákova. 3 a půl*(8.1.2011)

Tak tohle sem nečekal - myslel jsem, že to bude nějaká blbá komedia s prvky intelektuálna a on se z toho vyvrbil docela solidní kus, kterej mi dost připomínal, jak kdyby to natočili bratři Coeni. Než se tam ukáže Billyho dvojče Brady, tak zatim nic moc, ale pak se začne čeřit hladina a chytlo mě to. Postavičky Bolger (Tim Blake Nelson) nebo ten zubař (Josh Pais) byly uplně dokonaly a dostali mě, kdykoliv něco řekli nebo udělali. Ale kdo mě uplně dostal do kolen, tak Richard Dreyfuss, jehož hajzl Pug neměl chybu a děj se pak tak nečekaně stočil, že to bylo fakt překapivý. Oni celkově všichni ti pěstitelé travky byli nějakym zpusobem ujeti. Takže z mé strany (jak z velké, tak z malé) spokojenost.(15.8.2013)

Od kombinace "huličská krimi komedie + Edward Norton v dvojroli (z toho jedna je hulič) sem si asi sliboval příliš. Leaves of Grass bohužel končí podobně, jako ne příliš šťastně dopadnuvší Travička zelená (Pineapple Express). Vyhuleně a pozvolna se sunoucí nekonzistentní tvar, který nemá absolutně jasno, kterým směrem a jakým stylem se ubírat, které motivy jsou důležité a které jen okrajové.. Ve výsledku strašná spousta načatých momentů, kterým chybí solidní dohra a veškeré zásadní dějové zvraty se odehrávají skrze náhlé, dramaturgicky zpravidla jen stěží opodstatněné exploze násilí. Za řeč tak stojí skutečně jen herci, Norton je super, Blake Nelson si hlavně napsal výbornou postavu a Keri Russell je strašně hezká... Jo a ještě zajímavá jižanská atmosféra, která z toho čas od času vykoukne...(27.3.2010)

Černá komedie o výhodách a nevýhodách dvojčat.. A taky o trávě :-). Každopádně další (docela) dobrý film Edwarda Nortona. Ale musím přiznat, že ho EN zachraňoval. Škoda, mohlo to být ještě lepší. 4* hlavně za první polovinu, kde jsem se nasmála konfrontaci zhuleného Bradyho a slušňáckého Billyho :-). Druhá půlka už pak ztrácela...(15.3.2010)

Sú tu niektoré scény ktoré sú smiešne – ale ja som sa nesmial. Potom sú tu scény ktoré sú dramatické – ale nezaujali ma. Ale sledovať Edwarda Nortona v tejto dvojroli je zážitok, ktorý zatieni všetko čo sa nepodarilo. Klobúčik dole Edward!(14.7.2010)

• - O roli ve filmu se ucházela také Lindsay Lohan. (HellFire)

• - Edward Norton měl velký zájem o účinkování ve filmu, že podle vlastních slov kývnul na mnohem nižší honorář, než je tomu u něj obvyklé. (HellFire)

• - Režisér filmu Tim Blake Nelson studoval historii na univerzitě Brown a rovněž vyrůstal v Tulse v Oklahomě. (HellFire)