Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

Trailer 1

Frajer42

Kvalitní záležitost, ze které mě ze všeho nejvíce dostala totální nepředvídatelnost děje, zejména poté závěru. Norton byl samozřejmě vynikající, přičemž mi více sedl v roli uhlazeného učitele než špinavého jižana. Přeci jenom mu ta role byla výrazně bližší. Příjemné bylo sledovat výboj obou postav. Sliboval jsem si od snímku více zábavy. Usmál jsem se pouze v několika momentech. Mnohem hlasitěji se brnká na dramatickou strunu. Ve filmu, který má v názvu trávu jsem taktéž čekal více trávy a více šíleností s ní spojených. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

KOZEL84

Trailer mě sice moc nezaujal,ale dvojroli Edwarda Nortona sem si nechtěl nechat ujít.Ze začátku to vypadá jako nějaká romantika o prozření workoholika po návratu domů,kde potká lásku a blabla....Později se to trochu zvrtne v hromadu omylů a následného střílení po sobě.Nakonec ale sluníčko vyjde a vše skončí jak má i když vlastně prší.Je hodně vidět jak je Tim Blake Nelson ovlivněn bratry Coenovými.druhou polovinu filmu sem měl pocit že na nějakou Coenovku koukám.Film to není nijak vyjímečný a asi mi vůbec nic nedal,ale pořád je lepší než ta poslední pravá Coenovka.Nijak strašně sem se nenudil a sem fanda Nortona.Kdyby tam nehrál ani bych na to nekoukal. ()

showxman

Pouštět si tento film, byť jen s minimálním očekáváním byla jednoznačná chyba. Nevyužitý potenciál je totiž do očí bijící a film po krátké chvíli sklouzne k bezbřehé nudě. Když už mluvíme o potenciálu, tak z postav vysokoškolského profesora vyučujícího antickou klasiku a na druhé straně neotesaného vidláckého producenta marihuany se dalo, ne že vymáčknout víc, ale přímo vyždímat, a to hned několik věder. Chudák Edward se sice snažil, ale tentokrát to celé dopadlo nevalně, nicméně opět všem ukázal, že zkrátka neumí zahrát špatně. 55% ()

sona123

Jako by béčková komedie, kde nečekaně snadno všude lítaj kulky, pronášejí se obrovská moudra a mluví se o poezii, objeví se zde Keri Russell, která má fakt pěknou tvářičku, ale je všude stejná a má jen jeden výraz, ať už servíruje koláče, nebo kuchá rybu, Susan Sarandov opět v roli podivínské, excentrické ženy, no ale Norton, jak ten mi lezl na nervy (ale přiznávám, nemám ho ráda). O čem to bylo a proč to bylo? A kam to chtělo probůh dospět? Neobyčejně plytké a povrchní nic. ()

TheMaker

Takovou nudu jsem už dlouho nezažil. O čem že to vlastně bylo? Edward je skvělý herec, to všichni víme, ale co ta nudná režie? Z tohodle námětu se dalo vytěžit mnohem více a jinak. Díky výbornému Edwardu Nortonovi jsem to vydržel až do konce, ale měl jsem pár nutkání to vypnout. Edward je prostě profík a zahraje cokoliv. ()

• Edward Norton měl velký zájem o účinkování ve filmu, že podle vlastních slov kývnul na mnohem nižší honorář, než je tomu u něj obvyklé. (HellFire)
  • Režisér filmu Tim Blake Nelson studoval historii na univerzitě Brown a rovněž vyrůstal v Tulse v Oklahomě. (HellFire)

Související novinky

Ed Norton a spousta trávy

Ed Norton a spousta trávy

04.12.2007

Oblíbená barva Edwarda Nortona je očividně zelená. Sotva dotočil akční komiksovku The Incredible Hulk, začal chystat projekt Leaves of Grass. Půjde o kriminální komedii, v níž si Ed zahraje ústřední… (více)