Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

Trailer 1

TheMaker

Takovou nudu jsem už dlouho nezažil. O čem že to vlastně bylo? Edward je skvělý herec, to všichni víme, ale co ta nudná režie? Z tohodle námětu se dalo vytěžit mnohem více a jinak. Díky výbornému Edwardu Nortonovi jsem to vydržel až do konce, ale měl jsem pár nutkání to vypnout. Edward je prostě profík a zahraje cokoliv. ()

Fr

ROVNOVÁHA PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT JE KLAMNÁ. A TO HNED TEHDY, KDYŽ SI SENZAČNĚ CHYBNÝM LIDSKÝM ZPŮSOBEM MYSLÍME, ŽE JSME K NÍ DOSPĚLI. PŘEDSTÍRÁME BOŽSTVO A NARAZÍME JAKO IKARUS ..... /// Edward Norton – profesor - je ,,sladkej“, v knížkách našel disciplínu, ale hlavně – po 12ti letech jede domů, ke své excentrické rodině. Edward Norton – identický bratr - je dealer, kterej dokáže bejt brilantní a zároveň monumentálně sobecky ignorantský v jednom okamžiku, ale hlavně – má plán. A spolu – tedy on sám - úvodní hoďku celkem nudí. Pak přichází celkem zajímavý okamžiky, které přerušují filozofický úvahy (keci) nebo básničky. Samozřejmě – vyznavači kultu E.N. a příznivci filozofického vzdělávání pomocí filmu budou nadšení. Já však z příběhu ve kterým se splatí starý dluhy, vyřeší se rodinný problémy, dealerem drog je i Žid, a který si zakládá víc na filozofii než na ději ,,sjetej“ nebyl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Před spaním (i před probuzením) si s mámou veršujeme se sbírky básní Walta Whitmana ,,LEAVES OG GRASS“. 2.) Při vzpomínce na svýho tátu cítím vůni trávy (romantici ať zapomenou na louku plnou kytiček). 3.) Mám duchovní averzi k monofilům. 4.) Jsem holá (ne prázdná!) hlava a nevím, jakých chyb se vyvarovat při malbě svastiky. 5.) Když se řekne: ,,Big Bud nebo Nirvana“, - odpovím ,,kytka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

kleopatra

Edwarde, kdes nechal muskulaturu z Kultu, co ten tvaroh? Brady, tu parochňu ti pořídili v garážovym výprodeji Kavčích hor? Bille, odpusť už konečně matce, co by za ni blondýnky ze Smrti panen daly?! Time, ještěže nejsem dramaturg přes Americký nezávislý léto, ten mix sympatický filosofie napresovanej do Tarantina by mě stál těžký dilema. 3.5*. ()

verbal

Tenhle Nortonovic Éda už před léty ukázal, že se "Primárně nebojí" poslat i samotného pana Gereho tam kam patří! Do třetí ligy nehereckých manekýnů. Poté si ve Fincherově globalizační agitce střihl Breda Pittku tak autenticky, že jsme až do konce nevěděli, která bije. Nyní v tomto vymazleném pěstitelském melodramatu jen dokazuje, že by byl schopen naprosto přesvědčivě zahrát snad i krabici lentilek či okurkový salát. Klobouk dolů, Mistře!! ()

Malarkey

Nevím, co si mám o Edwardovi Nortonovi myslet. Geniální herec, workoholik nebo prostě magor, kterého si lidi snaží držet zkrátka? Už se párkrát ukázal v horším světle a já mu to prostě nevěřím. Krom toho bych se nedivil, kdyby si tenhle film vymyslel sám. Hrát dvě role, dva naprosto rozdílné bratry, aby si toho někdo všiml, a ještě ho ocenil ne? Přitom film sám o sobě je fakt kravina. Od půlky se ještě k tomu zvrhne do absurdní zhovadilosti, takže pochybuju, že za to nějaký ocenění dostane. Ono, pokud to tak není, jak řikám, tak jemu to může být stejně jedno. Tady si to nepřečte a jeho přivrženci mě maximálně pošlou do prdele. ()

• Edward Norton měl velký zájem o účinkování ve filmu, že podle vlastních slov kývnul na mnohem nižší honorář, než je tomu u něj obvyklé. (HellFire)
  • Režisér filmu Tim Blake Nelson studoval historii na univerzitě Brown a rovněž vyrůstal v Tulse v Oklahomě. (HellFire)