Akademický učitel (Edward Norton) je přilákán zpět do svého bydliště v Oklahomě kde je jeho bratr a dvojče, malý bezvýznamný pěstitel marihuany zapletl do plánu svrhnout místního drogového krále (Richard Dreyfuss). (Cliff Booth)

Trailer 1

Xmilden

Zřejmě při natáčení Incredible Hulka si Tim Blake Nelson padli do oka s Edwardem Nortonem a tak dali společně vzniknout určitě zajímavému kousku Leaves of Grass. Musím konstatovat že časy slávy Edwarda Nortona jsou již zřejmě pryč a tak v budoucnu bude muset brát tyto role v rozpočtově skromějších filmech. Zpočátku film moc zábavný není. PS: Oklahoma je jedno z nejnudnějších míst v USA. Pochvala pro Nortona za perfektně zvládnutý přízvuk. ()

Cl3ricK

Mám rád filmy, které se snaží být svým způsobem jiné. Nekončí happyendem nebo se odprosťuji od zažitých klišé. Leaves of Grass si jde svou vlastní cestou. Je to příběh o venkovském klukovy, který už nechce žít svůj obyčejný život. Můj oblíbenec Norton se zde objevuje ve dvojroli. Hlavně toho křupana zahrál geniálně. A ten přízvuk, paráda. Filosofické vsuvky se mi taky strašně líbily. Ještě jsem si nezvykl na nový styl natáčení a to na digitální kameru. Nepreferuji to. Ale jinak je to povedený kousek. Tohle není ani komedie, ale ani huličská roadmovie. ()

Fr

ROVNOVÁHA PRO ŠŤASTNÝ ŽIVOT JE KLAMNÁ. A TO HNED TEHDY, KDYŽ SI SENZAČNĚ CHYBNÝM LIDSKÝM ZPŮSOBEM MYSLÍME, ŽE JSME K NÍ DOSPĚLI. PŘEDSTÍRÁME BOŽSTVO A NARAZÍME JAKO IKARUS ..... /// Edward Norton – profesor - je ,,sladkej“, v knížkách našel disciplínu, ale hlavně – po 12ti letech jede domů, ke své excentrické rodině. Edward Norton – identický bratr - je dealer, kterej dokáže bejt brilantní a zároveň monumentálně sobecky ignorantský v jednom okamžiku, ale hlavně – má plán. A spolu – tedy on sám - úvodní hoďku celkem nudí. Pak přichází celkem zajímavý okamžiky, které přerušují filozofický úvahy (keci) nebo básničky. Samozřejmě – vyznavači kultu E.N. a příznivci filozofického vzdělávání pomocí filmu budou nadšení. Já však z příběhu ve kterým se splatí starý dluhy, vyřeší se rodinný problémy, dealerem drog je i Žid, a který si zakládá víc na filozofii než na ději ,,sjetej“ nebyl. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Před spaním (i před probuzením) si s mámou veršujeme se sbírky básní Walta Whitmana ,,LEAVES OG GRASS“. 2.) Při vzpomínce na svýho tátu cítím vůni trávy (romantici ať zapomenou na louku plnou kytiček). 3.) Mám duchovní averzi k monofilům. 4.) Jsem holá (ne prázdná!) hlava a nevím, jakých chyb se vyvarovat při malbě svastiky. 5.) Když se řekne: ,,Big Bud nebo Nirvana“, - odpovím ,,kytka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Slasher

Nortonovy herecké orgie. Ta dvojrole - učený mluvka a jeho bratr, inteligentní jižanský buranský zhulenec - mu sedla. Viděl jsem na jeho filmografii téměř komplet a po AMERICAN HISTORY X mi možná právě tady utkvěje v paměti nejvíc. Což je dobře, protože poslední dobou to by čím dál víc ten samý Norton - a teď ten bratr zhulenec byl jak zbrusu nový Norton, výborný. Jinak je to film trochu zmatený (plus pár slabších míst), ale jinak zajímavý a místy i sakra vtipný, prostě líbilo. ()

Skejpr

Od kombinace "huličská krimi komedie + Edward Norton v dvojroli (z toho jedna je hulič) sem si asi sliboval příliš. Leaves of Grass bohužel končí podobně, jako ne příliš šťastně dopadnuvší Travička zelená (Pineapple Express). Vyhuleně a pozvolna se sunoucí nekonzistentní tvar, který nemá absolutně jasno, kterým směrem a jakým stylem se ubírat, které motivy jsou důležité a které jen okrajové.. Ve výsledku strašná spousta načatých momentů, kterým chybí solidní dohra a veškeré zásadní dějové zvraty se odehrávají skrze náhlé, dramaturgicky zpravidla jen stěží opodstatněné exploze násilí. Za řeč tak stojí skutečně jen herci, Norton je super, Blake Nelson si hlavně napsal výbornou postavu a Keri Russell je strašně hezká... Jo a ještě zajímavá jižanská atmosféra, která z toho čas od času vykoukne... ()

• Režisér filmu Tim Blake Nelson studoval historii na univerzitě Brown a rovněž vyrůstal v Tulse v Oklahomě. (HellFire)
  • Edward Norton měl velký zájem o účinkování ve filmu, že podle vlastních slov kývnul na mnohem nižší honorář, než je tomu u něj obvyklé. (HellFire)

Související novinky

Ed Norton a spousta trávy

Ed Norton a spousta trávy

04.12.2007

Oblíbená barva Edwarda Nortona je očividně zelená. Sotva dotočil akční komiksovku The Incredible Hulk, začal chystat projekt Leaves of Grass. Půjde o kriminální komedii, v níž si Ed zahraje ústřední… (více)