Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

ChickenPate

Ačkoliv mi je tato hudba vzdálená (daleko více však kultura k ní se vztahující), tak jsem rád nakoukl pod pokličku vyglajdaným kaťatům a rovným kšiltům. ()

Hermanka

Nejvtipnější dokument jaký jsem viděla. Ovšem otázkou zůstává jestli moje nadměrné pobavení z dokumentu bylo prvoplánově autory úplně takto zamýšleno. Zajímavý pohled na představitele české rapové scény. Jediné je jisté, krom záchvatů smíchu si odnesete i názor na pány rapery a i to jak je vnímáno nehiphopovým okolím. Sama jsem byla udivena, jak je mnohdy nejspíš tento svět povrchní, zrovna v hudbě kde se klade velký důraz na texty. Leč mohu doufat, že to byla opravdu celé nadsázka...?. A co na dokument říkají jejich kolegové z klubů? Na tyhle a další otázky si neodpovím, zvládl by to ten co hip hopem žije a zajímá se o něj. ()

retrogirl2

Nechci nikoho urážet, ale výborný způsob, jak si už po pár minutách zvednout sebevědomí a pobavit se :) Jinak hodně dobře zpracovaný dokument. Líbí se mi hra s detaily, slovy... Nevnucuje vám žádný názor, pohled na věc si udělá každý sám. ()

forkys

Vstřícnost všech zúčastněných byla veliká. Jak si někdo myslí, banda namyšlených blbečků.. Ale když se na to kouknete nezaujatě, tak zjistíte, že ten dokument neni jenom o nich. Názory dotazovaných, byly zajímavé, popřípadě jejich dotazy byly racionální, nikdo se je nesnažil pošpinit ani zesměšnit, to se mi na tom dokumentu líbilo, že je brali takové jací jsou. To že se chovají na úřadě jako hulváti je věc druhá, ale je to pět let stará věc, lidi se "mění" a i Hugo už pravděpodobně "dospěl". La4 mi tam chyběl. ()

Sweat55

Jelikož jsem na rapu, hlavně tom českym, vyrostl, musím uznat že jsem se na film donutil podívat až o 4 roky po premiéře. A rozhodně nelituju. Parádní snímek o části životě rapperů...a taky skvělej sountrack. Hlavně ta část s Orionem na základce, to mě dostalo. 85% ()

Xenon odpad!

Názorná ukázka jak jsou hopeři vypatlaný bezmozci. A lidi co tohle poslouchaj, no pardón, musí bejt taky. ()

bono22vox

Netvrdím, že se budete bavit královsky, jestli vám tak jako mě rap a hip hop nic moc neříkají. Každopádně se o něm z tohoto dokumentu hodně dovíte... ()

ASPHALT

Dost dobrej dokument ! Ukazuje kdo tudle "pseudomuziku" dělá...že to jsou v drtivé většině trotli,vyhulené hlavy,cigoši,chátra co nechce makat a další "scum". Stačí být patřičně sprostý, trošku zamávat rukama a koupit si mikrofon....Zlatá dechovka :-) ()

doGof...

akorat se zde ukazuje demence a zatvrzelost dementniho ceskeho naroda. Temer polovina uzivatelu CSFD do teto chvile hodnoti odpadem, jen proto ze je dokument o hudebnim sytlu ktery nemaji prilis v lasce, spise nesnasi... Problem je v tom, ze toto cini pouze ta dementni polovnina ktera ma proti hip hopu averzi. Druha strana, ktera ma v hip hopu zalibu, ostatni styly neodsuzuje. Nejlepsi konfrontace je pro me s lingvisty... ()

Zhulda

Koukám, že hodně závistivých chudáčků, nerozdýchalo dobré recenze i reference tohoto filmu a muselo přijít ze svým nenávistným komentářem. Nechápu proč se zde registrují uživatelé, kteří hodnocený film ani neviděly, a ještě mají tu drzost vést zde diskuze a psát rozsáhlé neobjektivní komenty - zde se hodnotí FILM a ne tuzemská hiphopová scéna! ()

ear.wig

Je jasný, že anti-hiphopovej fanoušek to ohodnotí už z nějakýho principu záporně a fanoušek zase kladně. Já jsem něco mezi tudíž se na to podívám objektvině. Podle mě jako dokument povedené, i neználek se o českém hiphopu dost dozví a zasměje se (pokud není úplně suchar), poněvadž rapeři byli 'hozeni' do zajímavých situací a musím říct, že ačkoliv se může zdát, že je to jen banda namyšlených, povrchních a sprostých fracků, tak třeba mě osobně se Daniel Ďurich alias James Cole jevil jako vážně inteligentní chlap, co to má v hlavě srovnané a stojí si za svým názorem;). Nejlepší scéna - u paní lingvistky...ta vypadala dost nad věcí a bodovala. ()

elpidio

Zajímavý pohled na pro mě zcela zbytečnou hudební scénu. Ale ta zvířátka hrající si na niggas mě občas rozesmála. ()

john.h

Ty čtyři hvězdičky dávám kvůli pocitu zábavy, který mě během sledování téměř vůbec neopustil. Mám k rapu blízko a i když jsem Jamese Cola a Hugo Toxxxe už celkem přesycenej, byla každá scéna mazec. Ať už brko s partou cikánů, rozbor slovíček s vysokoškolskou profesorkou, hledání talenta mezi cikánama v Karviné, konfrontace s umělci co hrají vážnou hudbu, spolupráce s Hanou Hegerovou, návštěva rodné vesnice Josefa Jungmanna, ženská komentující hip-hopovej plakát a dalšá spousta scén. Jen mě zklamal freestyle všech zúčastněných. Orion v něm byl megamarnej a to tak, že jsem se za něj skoro v jeho škole z dětství styděl, Hugo Toxxx nic moc a James Cole to sice trochu dával, ale nic extra. Měli si k sobě přibrat Slováka Strapa, kterej je ve freestylu mistr, protože freestyle po nich někdo chtěl předvést ve filmu tuším čtyřikrát - jednou ve škole, podruhé žižkovští cikáni, potřetí v té vesnici a počtvrté karvinští cikáni. Kdyby s sebou měli Strapa, neztrapnili by se. Ale jinak jako celek film hodnotím čistě podle toho jak jsem se bavil velmi kladně. Jo ještě bych něco dodal. Pokud chce být film dokumentem o českém rapu, chybí tam největší osobnost české rapové scény. A tou osobou je geniální textař s nezaměnitelným hlasem Deph. Takže autoři, pokud se vrhnete na RAPubliku 2 a budete to prezentovat jako dokument o českým rapu, na Depha byste rozhodně neměli zapomenout. ()

Banger888

Nebylo to špatné. Jsou tam sice slabší momenty, ale vyvažuje to humor Colea a Toxxxe a zajímavé postřehy o českém rapu. Nic světoborného, ale bavilo mě to a to je hlavní. ()

Indyi

Velmi těžko se mi film hodnotí jako celek, protože jednotlivé díly/scénky mají opravdu značně rozdílnou kvalitu. Některé kandidují na 5 hvěz, ovšem jiné jsou na hraně mezi 1-2...Nakonec mi to vychází na 3. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!