Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

Olík

Póóóózor - vypnout prsa - kšilty na bok - kalhoty spustit.....…..pánové (nebo bych měl říct RAPánové) Michal Opletal, Jan Daněk a Daniel Ďurech……..co, neznáte? - tak tedy pánové Vorel, Hack a Phat………pořád nic? – zkusíme pánové Orion, Hugo Toxxx a James Cole……..no nic, prostě tito tři pánové nám dají lekci z nefalšovaného českého "metalovoknedlíkového" rapu. Česká RAPublika není dokumentem v pravém slova smyslu, nedozvíme se nic o vzniku tuzemského podhoubí ani o jeho jednotlivých produktech. Jde spíš o směsici uměle vytvořených situací na téma my (myšleno rapeři) proti vám (myšleno zbytek světa), která má velké ego jako Cole, je vidlácká jako Orion a také neprávem namistrovaná jako Toxxx. Zároveň jí však vzhledem k neustále sílící pozici této implantované subkultůry nelze upřít podstatnou vypovídající hodnotu. Ještě jeden závěr jsem si ze sledování odnesl, a to že James Cole má taky něco v hlavě, Hugo Toxxx je jenom namyšlený pozérský spratek a Orion….no Orion je zkrátka Papa Vorel – ale o tom to jistě nebylo. ()

jay.lee

Ráno se probudim - vstanu a jdu SRÁT - jsem si jistej že se mě nebudeš bát. HOVNO mám velký jako tvoje BOTA - nejdu ani ven je tam šílená slota. Radši budu doma SPÁT nebo PRCAT svoji starou nezastavim se ani před její ohradou. V poledne si dám OBĚD - musim něco JÍST- bohužel neumim ani trošku číst. Utratil sem všechny PENÍZE za PIVO- nedám si urcitě vůbec žádný limo. A tak budu jenom PÍT - a zkurvenou depku z toho všeho mít. ()

bolf!k

Výpovědní hodnota dokumentu je 100%. Všichni ty kokotci s rovnýma kšiltama bez špetky talentu dokazujou, jak podprůměrný pozéři jsou. Navíc jak sami (nevědomky) uznaj, lidi vlastně choděj jen na beaty a kundy v minisukních, a ty hustý "rapeři" už prostě něco nesmyslnýho a velkohubýho do těch mikrofonů zamumlaj. Taky mě pobavil fakt, jak brečej a obhajujou se, že je to jejich styl a životní volba a následně v dalším songu kérujou do rockerů, punkerů nebo popíků. A už vůbec nechápu název filmu, Česká Rapublika? Spíš Česká HipHopublika, protože tohle přece není rap. Budu se opakovat, ale blábolení drsňáckejch,s prominutím, sraček na VYPLNĚNÍ vykradačský "hudby" (No ok, Některý beaty dokážou rozhejbat tělo, ale je to vůbec o skillu?) je přesně ten Supermarketismus (WTF? Jak přišel na takový slovo?) a MTV styl, kterej oni fakt nesnáší a brojí proti němu. Ouu, chtěl bych s nima hodit řeč na tohle téma, ale asi bych se jen dozvěděl, že tomu nerozumim, případně, že jsem fakt "low". PS: Moje chorá babička po mrtvici dokáže složit lepší básničku, než česká "vrcholná" HipHop scéna. 60% ()

ZackSawyer

Ta jedna hvězdička je tak možná akorát za místy vtipná místa, za paní Hegerovou (její rozhovor) a za trpělivost, kterou jsem musel vynaložit při sledování filmu. A nevím jestli se to dá považovat za dokument, spíš jen splácanina trojice aktérů kteří potřebují představit svou "pseudo" hudbu. ()

ceBBek

Doufal jsem, že uvidím dokument o českém hip hopu, ale tohle je spíš takový domácí video, který nemá formu. Je to složený z několika částí, který na sebe nijak nenavazujou a v podstatě nic neříkají. Na druhou stranu musím říct, že jsem se u toho nenudil a některý části mi připadaly dobrý, např. spojení techniky a vážný hudby nebo hodina lingvistiky. ()

UniqueNett

Jedna hvězda za Hanu Hegerovou. Orion mi vysloveně vadí, Toxxx a jeho póza "jsem nejdrsnější týpek na planetě" mi připadá, vzhledem k jeho věku, dosti trapná a James Cole s hlasem alá "přiskřípl jsem si kou*e" mi vykouzlil ve tváři výraz vyděšenýho dítěte. S hip hopovou kulturou nemá tenhle rádobydokument absolutně nic společného. Ale chápu.. je to póza a nějak se ti chlapci živit musí. ()

wata

Hej, dokument je to vskutku ok, ty vole, pretože zachytáva českú rap či hip hop scénu (aký je v tom rozdiel, ty vole?) vcelku nápadito. Lenže ja keď kukám na tie hlúpučké tváričky, vole, mám problém ten film dopozerať. Keby som sa vedela odosobniť, snáď by som sa aj zasmiala, ty vole... Tie tri hviezdy sú priemer za formu **** a obsah **, ty vole. ()

Jablek

"Toužím po jménu Hugo Toxx, protože je krásné a hodí se ke mě" :D ...nevim, jesli to měl připravený, ale pobavil mě hodně. ()

BDMarty007

Hodně zajímavý kousek i pro toho komu hip-hop subkultura moc neříká. Tohle je jedna z možností, jak se o ní něco dozvědět. Ne o jejích povrchních projevech, jako jsou hadry a podobné, ale o skutečné podstatě. Jelikož jsem v téhle subkultuře taky pár let trochu jel a dodneška scénu sleduji, téma je mi rozhodně blízké a rád jsem viděl známé tváře. Ale tenhle film není rozhodně obyčejným dokumentem. Zaprvé je velmi zajímavý svojí formou, strukturou a výtvarným řešením. V tomto smyslu, je to skutečně v českém prostředí ojedinělý počin, reflektující fakt, že jsme již v 21. století. Velmi zajímavá a relevantní práce se slovem nejen mluveným ale i psaným. Texty a klíčová slova objevující se v prolínačkách a na pozadí akcentují klíčové myšlenky a slova. Pak jde o to, že on to vlastně klasický dokument ani moc není. Je to takové vyprávění o hip-hopu a některých ústředních postavách formou přímé ale konstruktivní konfrontace například s lingvisty, češtináři, filharmoniky, úředníky.... Scéna, kdy jsou DJové Traffic, Fire a Arsen konfrontování s klasickým komorním triem patří k nejsilnějším momentům a společná jam session ukončující jejich disputaci je hodně zajímavá a myslím, že musela být obohacující i pro všechny zúčastněné. Ve filmu se vůbec nevyskytují žádné roštěnky; což je přesně jedno z těch pozlátek téhle kultury, bylo by bývalo hodně snadné vzít pár sexy kočiček a udělat film atraktivnější pro širší veřejnost. A myslím, že vůbec není náhoda, že se tomu kluci úplně vyhnuli. Jak ve filmu praví nějaký starší profesor literatury po prostudování textů - to co kluci říkají, vyjadřují a dělají navazuje na řadu generací rebelujících básníků a umělců. Akorát forma je zase jiná. Tak jako je jiná i doba. Pokud jde o postavy i tady dokument nepřímo ukazuje různé a charaktery a role aktérů. Orion aka Vorel, veterán, někdy s až trochu lopaťáckou polohou, ale mající v sobě velkou moudrost posbíranou vlastní životní zkušeností, naprosto jasné a neochvějné principy a zároveň velkou schopnost komunikovat s obyčejnými lidmi i lidmi z ghett. Jeho rozhovor s nějakým otcem volajícím do rádia je fakt škola. Hugo Toxxx - arogantní floutek, ale s velkými znalostmi a přehledem. Drzý, nekompromisní, provokující, ideolog druhé generace českého hip hopu. Ale jeho komunikace s Hanou Hegerovou ukazuje, že když vystoupí ze své role, a chce, dokáže úžasně komunikovat s lidmi. A závěrem bych vzdal hold Jamesu Colovi, který byl ve všech freestylech a rychle sepsaných textech jednoznačně nejlepší. Navíc jak prokazuje vložený záznam, při živé produkci jeho projev (i díky tělesné hmotnosti) hodně připomíná chlapce ze Cypress Hill a taky vyzařuje podobné charisma. Je vidět obrovský talent, ale i nadhled. Spolu s Vladimírem 518 asi největší intelektuál ( v tom nejlepším slova smylu) v českém hip-hopu. ()

bakeero

Tak nevim jestli těch lidí litovat nebo kroutit hlavou nad tim, jaký sou... Každopádně jsem se bavil - i když jinak než tvůrci zamýšleli. :-) ()

R4D0

Zábavný dokument s prostredie hip-hopu v čechách vtipné hlášky dobré spracovanie možno na niektorých miestach trochu malý ale strašne malý stereotyp ktorý nestojí za reč silné velké štyri. ()

spacylemon

Další ukázka toho, že průměrné hodnocení na csfd nejde brát moc vážně... no co, blbec zůstane blbcem, ať už poslouchá jakýkoliv žánr; a ten kdo dává už z principu odpad! je prostě už z principu blbec... anyway, jediný, co jsem nepochopil, proč se tam snad 3x snaží (nebo jsou k tomu nuceni) o freestyle, když to ani Orion, ani Toxxx a Andre už vůbec, nezvládaj, jediný Phat se trochu chytá... ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!