Česká RAPublika

Česká RAPublika bude první dokument o české hiphopové scéně. Jako hlavní protagonisty zde uvidíme kapely Indy a Wich, PSH a Supercroo. Producent Martin Pošta prozrazuje, že "filmaři se snaží dostat na dřeň lidem co hiphop dělají". (salazar)

bohhous22

Jako kvality tento pseudodokument asi má...!Ale zcela jistě se netýkají tématu a ,,tvorby" těch trapáckých pozérů s rovnýma kšiltama!!! ()

Blazkowicz

Rap, hip-hop nebo co to vlastně bylo, jde naprosto mimo mě. Takže je jasné, že jsem se k tomuto musel dostat nějak speciálně. Tím je myšleno ve škole. Dík patří panu doktorovi Jelínkovi, který nám k tematickému okruhu ve Správě pustil scénu na matričním úřadě a který má celý předmět úplně na párku (v dobrém slova smyslu samozřejmě). Bylo to zajímavé, tak proč to nezkusit celé. A jako není to špatné. Dokument nebo ne, mimo muziku celkem povedené. Některé scény opravdu super. Týpci totální pohodáři a rozhodně sympatičtější než to, co frčí dneska, tzn. počmáraný šašek Yzomandias a jeho milionová parta mentálů. 3+* ()

Blackadder

Docela jsem překvapen. Rap nemusím, ale polodokument to byl vskutku zábavný. Člověk se podívá do jiného světa, jiných koníčků a tak podobně. Vrcholem filmu je scéna s profesorkou jazyka českého či Hanou Hegerovou. Naopak oblékání Josefa Jungmanna do "nového kabátu" nebylo to pravé. ()

Hauzik

dávam plný počet.Za to ,že film vystoupil jako první vlaštovka českýho hiphopu do našich luhů a hájů.Zkuste prosím také film hodnotit objektivně, ne zaujatě vůči hip hopu.Zdejši hodnocení je poněkud zkreslené.Howgh ()

MartyMcFly89 odpad!

Jako reakci na těch pár odpadů, které tu už jsou: Ve mě vůči jistým věcem vítěží předsudky vždy. Ale ano, poslouchal jsem dřív hip-hop. Když jsem byl menší, pustil jsem si Eminem - The Eminem Show a první desku Chaozzu (vždyť víte, Planeta opic) no a též můj Plzeňský Divoký západ. Ale to je vše, co mám rád, stejně to už neposlouchám a je to můj jediný ústupek proti hopí-hopí. Jako malý jsem si rád házel hopíky, to se musí nechat. Hip hop pro Martyho není dobrý styl. Možná je tam něco kvality, ale já jí neuvidím, protože se k němu ani nedostanu. Nevadí, kvalitní rockové hudby je dost, tak strádat nebudu. /////////// EDIT - Když jsem si tak četl recenzi na moviezone a také komentáře lidí zde, musím přiznat, že váš chápu. Moc dobře chápu, jak tomu někdo dá čtyři hvězdy. A to ani nemusí mít rád hip-hop, jen mu prostě nesmí vadit. Mě více než vadí, mě je .... to vše nejhorší, nebudu se opakovat. Jsem neobjektivní, tudíž subjektivní (huh?) a proto tak můj názor berte, jako někoho, kdo kvality filmu klidně přehlédne pro zaujatost. (uff) ()

LoudlyMonk

Ten, kdo hodnotí Rapubliku jako odpad, nehledel se na tento dokument bez nenávisti k hiphopu. Je nadmíru jasné, že Fatekeeperovi a jemu podobným se asi doma v obýváku z reproduktorů rap neozývá. Dokument nám možná neobjasní proč hiphop využívá vulgarismus progládaný vulgarismem, nicméně dozvíme se něco o hlavních tvářích rapové scény a jejich nátuře. Pro mě bezpochybně dobrá zábava, zvlášť při záběrech z Jungmannova rodiště jsem se za břicho popadal. ()

JanHá

Dobře natočený dokument, vtipný, hravý. Rapeři, jenž v něm vystupují, udivují svou omezeností a nízkou mírou originality. Přemýšlím, nakolik je to od účinkujících raperů promyšlené umělecké gesto. Jedná se o "kriticky-reflexivní superztotožnění" s šedivým průměrem konzumního životního stylu, tedy touhou vlastnit a být "správněj vychcánek", kterému jsou společenské hodnoty šumafuk? Anebo jsou znázorněné postoje a hodnoty opravdu odrazem jejich duší? To se nejspíše nedozvíme. Identita rapera je zde představena jako postmoderní měňavka, není snadné ji popsat... Osobně se domnívám, že tvorba v dokumentu vystupujících raperů je spíše intuitivní, založena na opakování stereotypů a banalit bez patřičné dávky sebeironie... i když se nakonec těm klukům, jež si tak bezelstně hrají na tvrďáky, od plic zasmějeme coby tragikomickým postavičkám dnešních dnů, jež tak nesnesitelně snadno protékají našimi životy... ()

jack_scott

Chápu že to je průkopnický hudební dokument, ale tvůrci by měli míň hulit a víc myslet, když už něco točí. Nápady, které tam jsou, by ani nebyly špatné, naopak, ale to provedení je celkově takové slabší...Momentálně to sice zabaví, ale na tři hvězdičky to díky kolísavé kvalitě není. Bohužel. Ale jinak je to určitě pro fanoušky české tvorby povinnost. 40% a ** ()

Deadmann

Výborný, zábavný dokument, který ocení i lidé, jež nejsou příznivci rapu (což je i můj případ). Musím se smát negativním hodnocením zakomplexovaných odpůrců této subkultury. ()

Titleist odpad!

neFilm o zbytečně namistrovaných Hip-hoperech. Nejhorší na tom je že dotyční to myslí vážně a z toho je mi docela špatně. Pro mě je to prostě odpad! ()

Bratr

Samotný nápad o konfrontaci třech floutků s nějakou profesní objektivní realitou mi přijde zajímavá. To, že chlapci neobstáli mě až tak nepřekvapilo, ale že film jako takový bude dost nuda, to jsem nečekal. Dávám proto jednu hvězdu za překrásné typografické prostřihy a jednu hvězdu za poslední část s Hanou Hegerovou. ()

weasel.p

Hip hop mám rád a o představitelích tohoto filmu něco vím, ale svým vystupováním tady mě docela zklamali. Co to vlastně mělo znamenat?? Průhledné prvoplánové konfrontace ve stylu "chci si změnit jméno ve vobčance podle filmový postavy" nebo souboj DJů s komorním triem..je jasný,že při takových situacích vznikne nějaký problém! Většina scén mi připadala jak pózování 16letých puberťáčků a příde mi to škoda, protože hlavní postavy filmu považuju za chytrý lidi. Bylo tu samozřejmě pár vtipných keců a scén jako třeba návštěva profesorky lingvistiky. Pro mě ale film žádnou dokumentární hodnotu vlastně neměl a když to vezmu z pohledu člověka,co se o hip hop nezajímá,tak je to vůbec nicneříkající guláš. Abych ale jenom neremcal,řeknu něco dobrýho na konec: průvodní skladba filmu s Hanou Hegerovou je pecka. ()

Honziik17

No dalo se na to podívat, ale znovu si to už nepustím. Jako český rap mám hodně rád, ale tohle mi prostě nesedlo. Podprůměr. ()

Phex

Nic moc. Rap má x podob a proč ho v tomto filmu reprezentuje jen Orion a SuperCroo? Každopádě to už je dle mě na škodu. Druhá otázka proč jsou ve filmu zrovna tyto scény - proč byli protagonisté filmaři "nuceni" dělat zrovna toto? Co scény jako změna jména nebo natáčení tracku s H. Hegerouvou vypovídají o současném českém rapu? Klidně tam mohlo být jak jdou do domava důchodců a dělaj jim tam besídku a pak to s babčama komnetujou a rozebíraj. Proč tam třeba nebylo co dělá rap zajímavým pro jeho posluchače? No celkově děravý, chvílema zábavný ale celkově plytký. ()

HrrrOch

I když neholduju rapu, vcelku jsem se zasmál a taky zamyslel nad tímhle hudebním nebo spíš životním stylem. Rapeři prostě patří k dnešnímu světu a tenhle dokument vidím jako konfrontaci starého s novým, rapu jako jednoho z rysů postmaterialismu, jenž se střetává s uprděnou korektností, za kterou skrýváme své autentické předsudky. Je celkem příznačné, že raperský styl nejvíce řeší lidi, kteří se v rapu nepohybují, zatímco sami hopeři si jen tak přirozeně rapujou. A já tu zatím jen tak kecám a hovno rapuju. Jinak film vykresluje rapery jako vcelku sympatické týpky, jedinou výhradu mám k místy konfrontačnímu stylu, kterému štáb vystavil obyčejné lidi, do jejichž života vstupují tihle rapující samorosti. ()

kivi.shiro

Četl jsem tu někde v komentech o řemeslné vyspělosti. To nevím. Mě to přijde naopak. U týhle filmařiny jsem se nudil. Škoda, že hlavní představitelé neoplývali vyšším intelektem. I kdyby tak většina situací, do kterých je autor umístil, byly bohužel spíš o vyvolání konfliktu mezi zastánci rozlišných kultur než o možnosti získání nových poznatků z jejich střetu. Tak nevím jestli má rap v Česku smysl - ať už v dokumentu nebo na pódiu (skvělý výkony:D ). Dvě hvězdy za možnost udělat si o klucích názor a za autorovu dobrotu přiřknout jim alespoň trochu důležitosti záběrem s pražským hradem. Jináč.. míň takových filmů do budoucna.. ()

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

47. MFF Karlovy Vary se blíží!

17.06.2012

Vítejte v KLDR! Zdarma!