Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

kolodej1

celkem dobře se na to kouká, nekomplikovaný, pohodový film, s velmi průhledným vývojem děje, ale to v tomhle žánru příliš nevadí, u detektivky by mi to vadilo víc. Kladem je, že většina dialogů je v pohodě, takové ty velké, hlubokomyslné proslovy, které by normálně nikdo neřekl, se v tomto filmu praktucky neobjevují. Kdyby ve filmu bylo více humoru, hodnocení bych dal třeba i vyšší. A muziky tam taky až tolik zase nebylo, respektive většinu času měla hudba úlohu pouze jako podkres filmu a nijak zásadně na mě nezapůsobila. ()

zigy

Hrajou tam samí teenageři, ale POZOR! není to teenagerovská komedie! Film má spíš vážnější romantický ráz, který mě moc nesedl...nevěrohodné....a.jestli je hlavním vtipem filmu osud žvýkačky, tak to je vážně slabé....aspoň ke konci se to trošku rozjelo. ()

papadropolis

"The Beatles, they had it all figured out, okay? "I Want to Hold Your Hand." The first single. It's effing brilliant, right?... That's what everybody wants, Nicky. They don't want a twenty-four-hour hump sesh, they don't want to be married to you for a hundred years. They just want to hold your hand. ***** Aneb proč za všim hledat složitosti, v jednoduchosti je krása...a síla :) ()

Talita1

Siahla som po tejto teen romantike a bolo to celkom fajn. Trochu hanblivý Nick nevie rozdýchať, že jeho bývalá už má nového. Stretáva tmavovlásku Noru a vzniká obojstranná náklonnosť. Bolo to milé a príjemné. Veľmi podarení boli aj chalani z Nickovej partie a našlo sa aj pár vtipných momentov. ()

onde

Opravdu velmi milá romantická komedie, která i přes několik nelogických událostí nijak neurazí a spíš zaujme tím, že v US stále dokážou natočit slušnou a neperverzní komedii pro teenagery... K tomu velmi sympatická hlavní dvojice... Solidní 4* ()

oceanic6

Čo sa stane keď vás neznáme dievča požiada,aby ste sa na 5 minút stali jej frajerom? - Výborní,až neuveriteľne sympatickí herci + DOKONALÝ soundtrack + jedna amatérska kapela + dievča, ktoré má bohatého otecka + jedna namol opitá mladá dáma + jedno malé žlté auto + jedna naozaj poriadne vyžuvaná žuvačka = jedna dlhá noc na ktorú nikdy nezabudnú! :) ()

207

V pohode filmeček, ktorý je nielen kvalitnou alternatívou teenagerských bijákov ale taktiež skvelý posun v kariére sľubného Michaela Cera (ešte pár podobných filmov a idem aktualizovať rebríčky). Nočný New York je skvelý, výber hudby taktiež a k tomu pár dobre mierených vtipov o sexualite. To beriem. ()

JaguarN

Dějově to samozřejmě není nic převratného - hoch (mimochodem začínající hudebník) se zlomeným srdcem, kterého podváděla a nakonec opustila jeho dívka, potká na jakési akci jinou dívku (mimochodem je to "kamarádka" jeho bývalé), která ho požádá, aby na chvíli hrál jejího kluka, při tom ale neví, že on je ex-přítel její kamarádky... Potom spolu celou noc hledají její nejlepší a notně opilou kamarádku, která se tak nějak ztratila, a postupně se sbližují a sbližují, až jsou si úplně nejblíž... :-) Takže opravdu nic mimořádného, přesto je to ale velmi příjemná a vtipná romantická komedie. Kladné postavy jsou správně sympatické, ty méně kladné jsou tak akorát nesympatické, zkrátka všechno sedí, tak jak má. Čtvrtou hvězdu dávám, že jsem to sledoval tak trochu pod vlivem, proto se mi to možná taky tak líbilo :-). Ale i za střízliva je to jistých 70%. ()

Hadascz

Já vím, že je to přesně to co se to tváří, já vím od začátku jak to dopadne, ale i přesto musím dát 5, protože jsem to viděl v době kdy jsem takový to snímek potřeboval vidět, hlavní dvojka je sympatická, příběh hezky utíká a prostě to všechno se mi hrozně moc líbilo ;) ()

Mangus

Nočná prehliadka New Yorku s civilnými hercami a romantickou zápletkou. Milé, ale na môj vkus mi tam chýbal trochu príbeh. Scéna v nahrávajúcom štúdiu bola ale pekná... 6/10 ()

WHMMD

Rande na jednu noc a film na jeden večer, z ktorého mi utkveli v pamati iba zmyselné pery Katy Dennings a nezničiteľná žuvačka. ()

Tibb-Shäe

Najlepšia teen komédia akú som v poslednej dobe videla. Pripadá mi to ako tínedžerská verzia 500 Days of Summer, hoci sa nezhodujú v takmer ničom. Veľmi sympatickí herci a taktiež postavy, ktoré hrajú, slušná hudba a fajn story. Vrelo odporúčam. 90% ()

bad_azz

Povedená komedie se spoustouch vtipných scén (nekteré mi přišly trochu zbytečné, ale v 16 letech bych se tomu možná i zasmál). Ideální pro večer, kdy se chce člověk jen tak zrelaxovat u televize. Soundtrack velice dobrý, herecké výkony též (zde mám na mysli dvojici Cera - Dennings). Konec byl lehce utahanej a předvídatelnej, předevšim scéna v nahrávacím studiu mi málem unudila. Celkově převládají pozitiva, ale na 4* to není. Btw Yugo je geniální! ()

Pythonator

Takový příjemný romantický film o jedné noci, která ne a ne skončit. Dívákovi musí být jasné, že než skončí, tak budou hrdinové v objetí. Fekální bonus s putující žvýkačkou nemá chybu a Kat Dennings je tak rozkošná, že jen kvůli ní stojí za to se na film podívat. ()

revere

Několik dobrých scén kompenzuje pár vysloveně špatných. Na mne je celá koncepce moc krejzy, asi ještě nejsem tak mladej. ()