Rande na jednu noc

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

U takovéhoto filmu se nehledí na nějaké technické kvality, dobře vymyšlený scénář nebo vizuální stránku. Nesnaží se dosáhnout nějaké umělecké hodnoty, ohromit hereckými výkony, mít nějakou nadčasovou myšlenku. Dokonale diváka unese na pouhém feelingu a nechá ho prostoupit známými pocity. Přídomek "ze života" je na místě. Krásná a ve svém nitru "obyčejná" romance o sbližování dvou lidí se nese v melancholickém duchu a k tomu jí postačí uvěřitelné hlavní i vedlejší postavy a jeden nekonečný playlist. Takové filmy mě nikdy neomrzí a dají mi, podobně jako Juno, víc, než kdejaká velká filmařina. Thumbs up!(8.6.2009)

Tohle je velice příjemná a nebojím se říci přímo atypická teenagerovská romantická komedie, která nabízí něco jiného než ostatní filmy podobného žánru zacílené na stejné publikum. Zde totiž naprosto skvěle funguje něco, čemu já osobně říkám kouzlo noci. Už jsem v některých minulých komentářích (naposledy tuším u filmu Souboj) konstatoval, že filmy odehrávající se celé nebo z velké většiny během noci mají pro mě své nezaměnitelné kouzlo a dost dobře na mě fungují. A zafungovalo to na mě i v případě tohoto filmu, který nás provede nočními ulicemi New Yorku, ve kterých dva mladí lidé, kteří se teprve během této noci poprvé poznali, najdou buď lásku nebo osamělost. Tohle je úžasně koncipovaný příběh, který opravdu má co nabídnout a který je tak úžasně sympatický, že mu lze jen velmi těžko něco vyčíst. Já jsem se tedy velice rád prošel nocí s hlavními hrdiny a této procházky jsem rozhodně nelitoval, jelikož celou dobu bylo na co se dívat a tenhle film mi úžasně sednul, takhle nějak by měla vypadat kvalitní romantická teenage komedie. V hlavní roli zde exceluje Michael Cera, u něhož se musím přiznat, že ho téměř vůbec neznám, o to více mě však zaujal. A vhodně ho doplňuje mně též neznámá Kat Dennings. Tenhle film, tahle procházka nocí, to byla prostě nádhera a jsem rád, že jsem si na tuto procházu našel čas. Je to za čtyři a půl hvězdy, tentokrát zaokrouhluji dolů.(30.4.2010)

+ Indie, Kat Dennings, čistota snímku, Yugo, melancholie + - Cera, místy nuda, prvaplánovost, melancholie - . Ve výsledku tři hvězdy. Po pravdě to kolem mě jen tak projelo, že se mi to ani nechce nijak dále komentovat. Což je docela škoda, indie smíky i hudbu hodně můžu a na Nick and Norah's Infinite Playlist jsem se těšil. Možná špatné rozpoležení, uvidíme příště, jestli teda nějaké bude. I will not be a goody bag at your pity party, Nick.(10.5.2009)

Film o Nickovi a o Norah, o dvou spřízněných duších, které se jedna po druhé nesměle natahují, aniž by si před tím sundaly koule na řetězu, co jim k nohám připevnily jejich "ex" a kvůli nimž poslední dobou tak bolestivě kulhají. Bude jim proto trvat celou noc, než jeden na druhého dosáhnou a než se tak stane, budou ještě muset najít opilou přítelkyni Norah, která se ztratila v nočním městě a spolu s Nickovou homosexuální (až na Nicka) kapelou se jim přitom možná povede najít i "králíčka". Prostě další romantická komedie, která probíhá a končí právě tak, jak očekáváte, což ale díky velmi citlivému podání, boží ústřední dvojici (Michael Cera jako vždy skvělý, tentokrát více tragický hrdina než jen komická figurka a Kat Dennings je přímo k sežrání), dokonale padnoucím písničkám a celkové atmosféře vůbec nevadí, já si tenhle film zatraceně užil. Je to romantické, je to vtipné, je to zábavné, každý si v tom najde nějakou tu "pravdu o životě" a hlavně to je celé setsakra příjemná podívaná. Zde jde jakákoliv objektivita stranou. 85%(8.2.2009)

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií, co jsem v poslední době viděl. Chemie mezi Michaelem Cerou a Kate Dennings funguje perfektně a za zmínku stojí určitě skvělé vedlejší postavy ( věčně opilá Carolina nebo parta gayů). Osobně se mi Rande na jednu noc líbilo i více, než 500 dní se Summer, které jsem považoval za nejlepší romantický snímek v poslední době, které vyrazilo z amerických vod. P.S.: Soundtrack je perfektní!(9.8.2010)

• - Píseň od The Beatles ""I Wanna Hold You Hand" není jejich první singl, jak tvrdí ve scéně v dodávce Thom (Aaron Yoo). První singl The Beatles byl "Love Me Do". (FilmFan24)

• - Cameo roli Ježíše před gay barem ztvárnil Eddie Kaye Thomas (Paul Finch z filmu Prci, prci, prcičky) (Huntelaar)

• - Skupina 'Where's Fluffy?', jejíž utajený koncert hledají Nick a Norah v New Yorku, ve skutečnosti neexistuje. (FilmFan24)