Rande na jednu noc

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

Přál jsem si znovu poznat kouzlo několika málo společných chvil, které by mi připomnělo zážitky strávené s Lost in Translation nebo Before Sunrise. Bohužel jsem ale dostal negativní aspekty jiných melancholických děl. Hlavní hrdina si vědomě šlape po štěstí, snaživě zahání šance a ani ty méně žádoucí požitky neumí uchopit (viz Last Kiss) a v Cerově podání je navíc až divácky nepříjemně váhavý (viz Juno). Za dané situace jsem se přistihl, jak sám sobě přiznávám, že bych se nechal znovu obalamutit bývalou potvorou, než abych prožíval pochybná dobrodružství s někým, kdo za to možná ani nestojí. Možná je to první známka cynizmu, ale budu doufat, že pouze první náznak životní pragmatičnosti.(17.2.2009)

Milý malý romantický film o chlapíkovi so žltým autom , o kočke s bohatým otcom a o jednej dosť vyžutej žuvačke. Ústredná dvojica Dennings/Cera sú tým čo túto úplne obyčajnú romancu dostávajú nad hranicu priemeru. U mňa sa to pohybuje niekde medzi 3-4 hviezdičkami, za pekný pohľad na nočný život v New Yorku sa teda prikláňam k tým štyrom.(23.1.2009)

Based on...to ma dostane. Filmy, ktoré majú v úvodných titulkách niečo podobné, sú vždy mnou pozorne sledované. A ak sa dielko podarí, dostanú troška % naviac. Rande na jednu noc, je jeden pekný zrozumiteľný film o jednej noci, ktorý zaujme v každej svojej časti. Hlavné postavy pôsobia veľmi príjemne, rovnako ako aj všetky zmätky, ktoré sa stanú pri ich stretnutí. soundtrack je veľmi dobrý, jediné čo mne osobne vadí, je preloženie názvu. Názov filmu v sebe zvyčajne nesie už počiatok filmu, to tajomno, ktoré vás prinúti film si zapnúť. Názov Nick and Norah s infinite playlist, toto tajomno obsahuje ale rande na jednu noc, nie. 80%(31.10.2009)

Michael Cera a Kat Dennings jsou jako dvě největší pecky nabušeného soundtracku. Můžete se na jejich oťukávání koukat do nekonečna a stejně se ho nemůžete nabažit. A když vás to přece jen začne trochu unavovat, pořád je tu dostatek vedlejších postav/songů, které nedopustí, abyste chtěli obměnit playlist. 9/10(29.1.2009)

• Malarkey

Pro fekálníky, řiťopichy, ultra humusáky a jelita je tu humorný kousek Rande na jednu noc, který je nechutný stejně tak, jako vokurka ve sladkém nálevu. Celej film jsem si říkal, jak tahle šílenost mohla někoho napadnou. Po shlédnutí tohoto filmu je totiž krásně vidět, že pokud někdo chce natočit cool film o pařbě, tak to musí mít aspoň trochu styl. Tenhle film ho bohužel nemá.(7.12.2016)

• - Nahrávací studio "Electric Lady Studios" založil v roce 1970 Jimi Hendrix (FilmFan24)

• - Skupina 'Where's Fluffy?', jejíž utajený koncert hledají Nick a Norah v New Yorku, ve skutečnosti neexistuje. (FilmFan24)

• - Vyzváněcí melodie Nickova mobilního telefonu je skladba "Boys don't cry" od kapely Cure. (Kárl)