Rande na jednu noc

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

Bývá to tak? Nebo ne? Pod kapotou žlutého Yuga vidíte celkem fungující motor, nastartujete a už ladíte na rádiu indie, na křižovatce červená, pohled na okolí, milí a super spolucestující, dobří kamarádi, jedna mrška, zařadit, jede se dál.Roury kalhoty a kecky.Malá kolize na cestě, holka z Marsu? Přiletěla pro někoho, pro koho, kdo ji poslal, že by předvídavý Amor? Nic, jede se pořád dál, další v autě, cesta fajn, noční New York taky, Králíci běhaj kolem a ne a ne je chytit. Stůj! Koukni na ten film, je fajn, ale benzín někdy začína docházet. 80%(5.6.2009)

Docela pěkná, romantická jízda nočním New Yorkem. Komediální situace nejsou kýčovitě křečovité a celkově film i se svým romantickým pozlátkem neleze nijak na nervy, jako plno dalších podobných filmů. Vše tu jede tak nějak v pohodě, nenuceně dál. Nakonec nám film ukáže, že láska je občas tam, kde bychom jí hledat měli, než tam kde jí hledat chceme. Občas jsem se ale divil nad tím, že vlastně hezčí a přitažlivější Norah (Kat Denningsová) je tu stavěna do role méně atraktivnější, než Nickova bývalka - dle mého je to přesně obráceně, ale je to jen otázka vkusu :-D(1.5.2011)

Tenhle až přeměklý kytarový opus je prostě to, co bych tak nějak chtěl zažít. Najít tu svou femme fatale, celý večer se s ní rozcházet a scházet a přitom poslouchat přesně tento soundtrack, který by se jen jakoby nesl nad New Yorkem. A pokud takovou noc nezažiju, tak každopádně budu poslouchat tento ost až se budu procházet po NYC a doufat, že narazím na svou vlastní Kat Dennings.(20.11.2009)

Žeru indie music. Miluji Michaela Ceru. Yugo je moje vysněné auto. Fascinuje mě noční New York. Kat Dennings je jednoduše boží, stejně jako ta parta tří gayů. Jsem fanouškem nezávislých filmů. Miluji noci bez konce. Jsem blázen z konverzací ve čtyři ráno. Jsem vedle z koncertů na střeše. Moment, kdy se z noci stává den, mě dostává pokaždé. To vše mohu zcela odpřisáhnout. Ale film samotný mě nedokázal zasáhnout. Je to jako, když míjíte svého starého známého, ale ani jeden se nezmůžete na pozdrav.(27.2.2009)

Michael Cera a Kat Dennings jsou jako dvě největší pecky nabušeného soundtracku. Můžete se na jejich oťukávání koukat do nekonečna a stejně se ho nemůžete nabažit. A když vás to přece jen začne trochu unavovat, pořád je tu dostatek vedlejších postav/songů, které nedopustí, abyste chtěli obměnit playlist. 9/10(29.1.2009)

• - Scéna na nádraží, kdy si opilá Carolina (Ari Graynor) vyptá sendvič s tuňákem, je celá improvizovaná. (Huntelaar)

• - Scény, které předcházejí vystoupení skupiny The Jerk Offs, byly točeny o šest měsíců později po dokončení filmu. (HellFire)

• - Norah (Kat Dennings) sa vo filme hlási k Straight Edge, čo je názov životného štýlu, hudobnej subkultúry a sociálneho hnutia, ktorého prívrženci sa zdržiavajú užívania alkoholu, tabakových výrobkov, drog a iných návykových látok. (PiskotkOi)