Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)
Trailer

VOD (1)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

Trailer

bouncer

Romantická komedie, ve které vystupuje kultovní autíčko Yugo, skvělý Michael Cera, sympatická Kat Dennings a hlavně dobrý hudební doprovod. Film má dobré aspekty, ale na cestě k lepšímu hodnocení ho stále něco schazuje. Třeba předvídatelný scénář nebo občasné blbosti v jednání postav, které vám zábrání v tom, aby jste si je zamilovali. ()

Sobis87

Film o Nickovi a o Norah, o dvou spřízněných duších, které se jedna po druhé nesměle natahují, aniž by si před tím sundaly koule na řetězu, co jim k nohám připevnily jejich "ex" a kvůli nimž poslední dobou tak bolestivě kulhají. Bude jim proto trvat celou noc, než jeden na druhého dosáhnou a než se tak stane, budou ještě muset najít opilou přítelkyni Norah, která se ztratila v nočním městě a spolu s Nickovou homosexuální (až na Nicka) kapelou se jim přitom možná povede najít i "králíčka". Prostě další romantická komedie, která probíhá a končí právě tak, jak očekáváte, což ale díky velmi citlivému podání, boží ústřední dvojici (Michael Cera jako vždy skvělý, tentokrát více tragický hrdina než jen komická figurka a Kat Dennings je přímo k sežrání), dokonale padnoucím písničkám a celkové atmosféře vůbec nevadí, já si tenhle film zatraceně užil. Je to romantické, je to vtipné, je to zábavné, každý si v tom najde nějakou tu "pravdu o životě" a hlavně to je celé setsakra příjemná podívaná. Zde jde jakákoliv objektivita stranou. 85% ()

Mikita

Velmi povedený road movie. Místy sice ztrácí tempo, přesto dokáže pobavit. Není to klasická romantika. Je to takové putování za láskou. V jednom večeru je pěkně zachycen ten zlom, kdy se odpoutáte od něčeho starého, na čem jste vždy lpěli, a najednou vše vidíte v novém světle. A to se (aspoň pro mě) povedlo. ()

runner85

Tak teda to bol risk ! Ale po dlhom pracovnom dni stačí aj takýto druh filmu stačí. Mne sa ale toto stať nemôže, že by ma neznáma dievčina hneď na párty začala bozkávať a potom ešte aj "tĺcť" ... ak by v tom pokračovali tak by to bolo super, ale to hľadanie opitej kamarátky a cesta dodávkou boli už nudné, škoda že nevyužili tu dlhú cestu na nejaké lepšie rozhovory :( a ešte hviezda dole za grcky ! ()

kleopatra

Narozdíl od spousty žánrových sourozenců, kde věci vážné, filosofické i lidské musíme namáhavě detekovat pod povrchem nebo si je přimalovat, tady se zračila na férovku křehkost oněch let, strach znovu se dávat všanc a koledovat si o další srdeční zlomeniny i touha najít do sebe zapadající zoubky. V euforii jedné noci, s únosnými vtípky i hudbou ... miloučké. ()

• Nahrávací studio "Electric Lady Studios" založil v roce 1970 Jimi Hendrix (FilmFan24)
  • Píseň od The Beatles ""I Wanna Hold You Hand" není jejich první singl, jak tvrdí ve scéně v dodávce Thom (Aaron Yoo). První singl The Beatles byl "Love Me Do". (FilmFan24)

Související novinky