Rande na jednu noc

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

Rozpočet $10miliónovTržby USA $31,487,293Tržby Celosvetovo $33,506,137Tržby za predaj DVD v USA $9,820,117 //počet predaných kusov 588,396║ Fádne teenegerské sklamanie, kde nie je ani poriadnej zábavy a ani príbehu, infantilnosť. /35%/(24.12.2009)

Nevím proč, ale obal ve mě evokoval slaďárnu, kterou tento film zas tak moc není. Nebo tedy je, ale je to další z řady takových těch příjemných inteligentních coming-of-age filmů, které prostě neurazí a potěší. Hlavní dvojka je vybrána skvěle, Cera je pořád ten váhavej kňoura, ale Kat Dennings překvapí v roli netypické dívky, kterou si divák okamžitě zamiluje a přesto to není taková ta typická prudce líbivá sexbomba. Čím ovšem film dominuje je především ultimátní výběr hudby. Pro diváka se silnou vazbou na hudbu, a nebo ještě lépe na tento určitý žánr hudby, je to zásah do černého.(12.3.2014)

Based on...to ma dostane. Filmy, ktoré majú v úvodných titulkách niečo podobné, sú vždy mnou pozorne sledované. A ak sa dielko podarí, dostanú troška % naviac. Rande na jednu noc, je jeden pekný zrozumiteľný film o jednej noci, ktorý zaujme v každej svojej časti. Hlavné postavy pôsobia veľmi príjemne, rovnako ako aj všetky zmätky, ktoré sa stanú pri ich stretnutí. soundtrack je veľmi dobrý, jediné čo mne osobne vadí, je preloženie názvu. Názov filmu v sebe zvyčajne nesie už počiatok filmu, to tajomno, ktoré vás prinúti film si zapnúť. Názov Nick and Norah s infinite playlist, toto tajomno obsahuje ale rande na jednu noc, nie. 80%(31.10.2009)

Michael Cera a Kat Dennings jsou jako dvě největší pecky nabušeného soundtracku. Můžete se na jejich oťukávání koukat do nekonečna a stejně se ho nemůžete nabažit. A když vás to přece jen začne trochu unavovat, pořád je tu dostatek vedlejších postav/songů, které nedopustí, abyste chtěli obměnit playlist. 9/10(29.1.2009)

Docela pěkná, romantická jízda nočním New Yorkem. Komediální situace nejsou kýčovitě křečovité a celkově film i se svým romantickým pozlátkem neleze nijak na nervy, jako plno dalších podobných filmů. Vše tu jede tak nějak v pohodě, nenuceně dál. Nakonec nám film ukáže, že láska je občas tam, kde bychom jí hledat měli, než tam kde jí hledat chceme. Občas jsem se ale divil nad tím, že vlastně hezčí a přitažlivější Norah (Kat Denningsová) je tu stavěna do role méně atraktivnější, než Nickova bývalka - dle mého je to přesně obráceně, ale je to jen otázka vkusu :-D(1.5.2011)

• - Píseň od The Beatles ""I Wanna Hold You Hand" není jejich první singl, jak tvrdí ve scéně v dodávce Thom (Aaron Yoo). První singl The Beatles byl "Love Me Do". (FilmFan24)

• - Scéna na nádraží, kdy si opilá Carolina (Ari Graynor) vyptá sendvič s tuňákem, je celá improvizovaná. (Huntelaar)

• - Nahrávací studio "Electric Lady Studios" založil v roce 1970 Jimi Hendrix (FilmFan24)