Rande na jednu noc

• USA Nick and Norah's Infinite Playlist (více)
Trailer

VOD (1)

Na newyorské ulice padla noc a dvě osamělá srdce v ní hledají maják, který by jim ukázal kudy se vydat dál. Už brzy pochopí, že štěstí často může ležet mnohem blíž, než jsme si ochotní připustit.  Na počátku této úsměvné romantické komedie stojí dva mladí lidé, obyčejný kluk - basák z nic moc kapely a tuze dobře situovaná dcera majitele prestižního nahrávacího studia, a popravdě je nepojí vlastně vůbec nic. Snad jen to, že mají podobný vkus na písničky. Oba si právě prošli bolavými rozchody, jejich srdce jsou opuštěná a uzavřená před světem. Přesto ale občas stačí jediná noc, aby se z mraky poseté oblohy nad New Yorkem vyklubalo slunce a vše kolem najednou začalo být krásnější než kdykoli dřív. A právě to ostýchavý Nick a sebejistá, nedůvěřivá, otázkami překypující Norah tuto noc zažijí, když hledají tajný koncert oblíbené nezávislé „indie“ kapely. Natolik zvláštní pár Manhattan možná ještě neviděl. Ale co. Láska má miliony podob. V hlavních rolích Michael Cera, známý především díky populárnímu snímku Juno, a půvabná Kat Denningsová. (oficiální text distributora)

Trailer

Chrustyn

Příjemná romantická komedie o dvojici, která má jednu divokou noc na to aby se do sebe mohla zamilovat. Při tom hledají opilou kamarádku, utíkají před bývalými partnery a hlavně hledají místo, kde má vystoupit jejich oblíbená kapela. Ze začátku jsem se přikláněl spíše k průměrnému "trojkovému" hodnocení z důvodu několika slabých a nudnějších míst ale díky povedenému konci, vhodně vybraným hercům, skvěle padnoucímu hudebnímu doprovodu a některým opravdu pěkným scénám z kterých vyzařovala ona chemie mezi ústřední dvojicí jsem se přiklonil k hodnocení vyššímu, protože takovýchto filmů, přeci jen moc není. ()

Beastmaster4

Docela pěkná, romantická jízda nočním New Yorkem. Komediální situace nejsou kýčovitě křečovité a celkově film i se svým romantickým pozlátkem neleze nijak na nervy, jako plno dalších podobných filmů. Vše tu jede tak nějak v pohodě, nenuceně dál. Nakonec nám film ukáže, že láska je občas tam, kde bychom jí hledat měli, než tam kde jí hledat chceme. Občas jsem se ale divil nad tím, že vlastně hezčí a přitažlivější Norah (Kat Denningsová) je tu stavěna do role méně atraktivnější, než Nickova bývalka - dle mého je to přesně obráceně, ale je to jen otázka vkusu :-D ()

RasputincZ

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií, co jsem v poslední době viděl. Chemie mezi Michaelem Cerou a Kate Dennings funguje perfektně a za zmínku stojí určitě skvělé vedlejší postavy ( věčně opilá Carolina nebo parta gayů). Osobně se mi Rande na jednu noc líbilo i více, než 500 dní se Summer, které jsem považoval za nejlepší romantický snímek v poslední době, které vyrazilo z amerických vod. P.S.: Soundtrack je perfektní! ()

Spooner

Velmi příjemná komedie o dosti divoké noci. Není to zrovna ten typ komedie, u které by se člověk lámal v pase, ale celou dobu máte příjemnej úsměv na tváři. Atmosféra je totiž výborná a celej film mě nabil pozitivní energií a optimismem, stejně jako bezchybnej soundtrack. A ta romance hlavně funguje na 100%, i když příběhově není nějak převratná. Jenom to ústření duo Cera-Dennings je tak perfektně sehraný a celou dobu jim člověk drží palce a rozumí jim. A tak to má bejt. Prostě bezvadnej filmík do nepohody, kterej si nejspíš pro zvednutí nálady ještě párkrát pustim. ()

Shakers

Tak jednoduché, obyčajné a predsa tak dobré ? Nechápem čím si ma tento film získal, ale nemohol som od neho odtrhnúť oči. Príbeh bol tak slabý, že by som povedal, že skoro ani žiadny nebol, vtipy boli v podstate tiež suché a na ničom sa tu moc zasmiať nedalo, ale celý film ťahajú perfektný herci (Michael Cera a hlavne Kat Dennings), ktorým som uveril každý pohlaď a vôbec nezáleží, že to skoro nemá príbeh. Skratka hlavné duo si ma získalo. Perfektné obsadenie kde sú menej známe tváre, ale o to to pôsobí viac prirodzenejšie. Čistá jednoduchosť, ale s perfektnými hercami a hudobným doprovodom. 80% - 4* ()

• V traileru je ukázána alternativní scéna z klubu, kdy se Nick a Norah poprvé políbí. Když příjde Tris a zeptá se odkud se znají, tak jí Nick odpoví, že mají stejného zubaře. Ve filmu na tuto otázku odpoví Norah. (Huntelaar)
  • Scény, které předcházejí vystoupení skupiny The Jerk Offs, byly točeny o šest měsíců později po dokončení filmu. (HellFire)
  • Vyzváněcí melodie Nickova mobilního telefonu je skladba "Boys don't cry" od kapely Cure. (Kárl)

Související novinky