Rande na jednu noc

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

Film o Nickovi a o Norah, o dvou spřízněných duších, které se jedna po druhé nesměle natahují, aniž by si před tím sundaly koule na řetězu, co jim k nohám připevnily jejich "ex" a kvůli nimž poslední dobou tak bolestivě kulhají. Bude jim proto trvat celou noc, než jeden na druhého dosáhnou a než se tak stane, budou ještě muset najít opilou přítelkyni Norah, která se ztratila v nočním městě a spolu s Nickovou homosexuální (až na Nicka) kapelou se jim přitom možná povede najít i "králíčka". Prostě další romantická komedie, která probíhá a končí právě tak, jak očekáváte, což ale díky velmi citlivému podání, boží ústřední dvojici (Michael Cera jako vždy skvělý, tentokrát více tragický hrdina než jen komická figurka a Kat Dennings je přímo k sežrání), dokonale padnoucím písničkám a celkové atmosféře vůbec nevadí, já si tenhle film zatraceně užil. Je to romantické, je to vtipné, je to zábavné, každý si v tom najde nějakou tu "pravdu o životě" a hlavně to je celé setsakra příjemná podívaná. Zde jde jakákoliv objektivita stranou. 85%(8.2.2009)

Soundtrack Mark Mothersbaugh: 1. Speed of Sound - Chris Bell ,2. Lover - Devendra Banhart ,3. Middle Management - Bishop Allen ,4. Ottoman - Vampire Weekend ,5. Riot Radio - The Dead 60s ,6. Fever - Takka Takka ,7. Xavia - The Submarines ,8. After Hours - We Are Scientists ,9. Our Swords - Band of Horses ,10. Silvery Sleds - Army Navy ,11. Baby You're My Light - Richard Hawley ,12. Very Loud - Shout Out Louds ,13. How To Say Goodbye - Paul Tiernan ,14. Last Words - The Real Tuesday Weld ,15. Nick & Norah's Theme - Mark Mothersbaugh ,(14.5.2011)

"Někdo chodí jíst na stejný místo. Tak Caroline na stejných místech ráda zvrací." Tomu říkám indicie a když se k tomu přidá další v podobě ministranta bez spodního prádla, tak bych snad i já byl v hledání úspěšný. Jenže o hledání Caroline jde až ve třetí řadě. Alespoň pro mě. Ve druhé řadě je to romantika mezi Nicke a Norou a bezkonkurenčně vítězí hudba. Ta byla moc fajn. A stejně mě nakonec nejvíc zaujala potvora Tris se svým sexy tanečkem, při kterém bych zapomněl na to, že jsem slušně vychovaný, nechal bych zapracovat své nízké pudy a ač to obvykle nedělám, tak bych jí potom rychle ujel žlutým Yugem.(11.9.2017)

Jedna z nejpříjemnějších romantických komedií, co jsem v poslední době viděl. Chemie mezi Michaelem Cerou a Kate Dennings funguje perfektně a za zmínku stojí určitě skvělé vedlejší postavy ( věčně opilá Carolina nebo parta gayů). Osobně se mi Rande na jednu noc líbilo i více, než 500 dní se Summer, které jsem považoval za nejlepší romantický snímek v poslední době, které vyrazilo z amerických vod. P.S.: Soundtrack je perfektní!(9.8.2010)

Nick and Norah´s infinite playlist není příběhem o neuvěřitelné cestě jedné žvýkačky ale klidně by jím mohl být. Po delší době překvapující teenage komedie, která nesází na přehnané nechutnosti zato si hezky pohrává s romantickým žánrem. Ze začátku se snaží tvářit jako nové Juno ale naštěstí tento model s přibývajícími minutami opouští, aby se od jeho přízraku naprosto oprostila a šla si vlastní cestu. Přičemž jediným pojítkem je jen sympatický outsider Michael Cera. Devadesát minut plných ztřeštěných eskapád party kamarádů v nočním New Yorku za doprovodu chytlavých písniček dotvářejících milou atmosféru rozhodně stojí za to.(28.1.2009)

• - Píseň od The Beatles ""I Wanna Hold You Hand" není jejich první singl, jak tvrdí ve scéně v dodávce Thom (Aaron Yoo). První singl The Beatles byl "Love Me Do". (FilmFan24)

• - Norah (Kat Dennings) sa vo filme hlási k Straight Edge, čo je názov životného štýlu, hudobnej subkultúry a sociálneho hnutia, ktorého prívrženci sa zdržiavajú užívania alkoholu, tabakových výrobkov, drog a iných návykových látok. (PiskotkOi)

• - Skupina 'Where's Fluffy?', jejíž utajený koncert hledají Nick a Norah v New Yorku, ve skutečnosti neexistuje. (FilmFan24)