Rande na jednu noc

Nick a Norah

Rande na jednu noc

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

USA, 2008, 86 min

Přál jsem si znovu poznat kouzlo několika málo společných chvil, které by mi připomnělo zážitky strávené s Lost in Translation nebo Before Sunrise. Bohužel jsem ale dostal negativní aspekty jiných melancholických děl. Hlavní hrdina si vědomě šlape po štěstí, snaživě zahání šance a ani ty méně žádoucí požitky neumí uchopit (viz Last Kiss) a v Cerově podání je navíc až divácky nepříjemně váhavý (viz Juno). Za dané situace jsem se přistihl, jak sám sobě přiznávám, že bych se nechal znovu obalamutit bývalou potvorou než abych prožíval pochybná dobrodružství s někým, kdo za to možná ani nestojí. Možná je to první známka cynizmu, ale spíš jen první náznak životní pragmatičnosti.(17.2.2009)

Škoda toho pošahaného dabingu, se kterým jsem film viděla, ptž zrovna ty nejlepší scény byly zcela překryty onulostí a ruchy, které tam absolutně nepatřily... těším se, až si jej pustím v originále. Úžasní herci! Ačkoli Michael na mě působí přesně tak jako postavy, které hraje - neutrální, až možná hloupý, ale to jeho zlaté srdce... a ráda jsem se nechala opět obměkčit...(29.5.2009)

• Bebacek

Trapná a místy extrémně nechutná (žvýkačka) stupidita s nejošklivější herečkou, co znám.(6.2.2009)

Bylo to zvláštní. Ale tak nějak příjemně zvláštní. Prostě osvěžující závan v teenagerovské komedii, netradiční road movie, bizarní honba za králíkem, žvýkačková romance. A dobrá hudba. (Mimoto je Kat Dennings silně charismatická kočka!)(13.12.2009)

Nick and Norah´s infinite playlist není příběhem o neuvěřitelné cestě jedné žvýkačky ale klidně by jím mohl být. Po delší době překvapující teenage komedie, která nesází na přehnané nechutnosti zato si hezky pohrává s romantickým žánrem. Ze začátku se snaží tvářit jako nové Juno ale naštěstí tento model s přibývajícími minutami opouští, aby se od jeho přízraku naprosto oprostila a šla si vlastní cestu. Přičemž jediným pojítkem je jen sympatický outsider Michael Cera. Devadesát minut plných ztřeštěných eskapád party kamarádů v nočním New Yorku za doprovodu chytlavých písniček dotvářejících milou atmosféru rozhodně stojí za to.(28.1.2009)

• - Nahrávací studio "Electric Lady Studios" založil v roce 1970 Jimi Hendrix (FilmFan24)

• - Píseň od The Beatles ""I Wanna Hold You Hand" není jejich první singl, jak tvrdí ve scéně v dodávce Thom (Aaron Yoo). První singl The Beatles byl "Love Me Do". (FilmFan24)

• - Cameo roli Ježíše před gay barem ztvárnil Eddie Kaye Thomas (Paul Finch z filmu Prci, prci, prcičky) (Huntelaar)