Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

McMurphy

Sice pěkně (surově) zpracované, Woody skvělej ale scénář na hovno. První pulhodina nudná, Bale nemá co hrát, ani Affleck mě nějak nebavil. Zkrátka potenciál to určitě mělo ale bohužel se to moc nepovedlo. Slabší 3, drží to jen Woody a prostředí, v němž se ten nezáživný děj odehrává. ()

megajalec

Film, ktorý sa ťahá kľudným, pomalým tempom. Pre niekoho možno pozitívum, lepšie vykreslené postavy a vzťahy, pre niekoho zas nuda a ťahanie času. Pravdou je, že úvod a prvá cca hodina sa fakt dosť silno vlečie, potom to naberie trochu obrátky, aj keď stále len druhý rýchlostný stupeň. Poctivý thriller ()

DonBraso

Tolik českých názvů a tolik hvězd.Když se člověk koukne na producenty,tak bylo jasný,že v tomhle filmu se jde malinko po herecký stránce na jistotu a taky tomu tak bylo.Příběh jede na vlně tam nahoře v zapadákově je hajzl a dole jsou dva bratři,kdy jeden ...Film jede až dramatickou notu o pomstě.Bavil mě soundtrack,herci,malinko příběh,ale žádný wau se moc nekonalo.Konec byl hrozný.Půlka filmu byla nejlepší a opět ukázala,že policajti jsou vlastně na hovno:) Hodně by se dalo polemizovat o čem to celé skoro dvou hodinové tažení o bratrech mělo znamenat,ale díky hercům a něco tam vzadu to mělo takovou svojí atmosféru,že 70% no problemo. ()

Renswo

Veľmi silný film, ktorý ma neraz šokoval. Všetci herci sú veľmi talentovaní, každý z nich.Film je však veľmi bolestivé sledovať, je plný nezaslúženého trápenia a bolesti pre dvoch bratov, ktorí sú si takí blízki. Počas filmu môžete skutočne vidieť bolesť v očiach hercov, Casey Affleck a Christiana Balea.Celkovo ide o veľmi podceňovaný film, ktorý má veľkú hĺbku, na rozdiel od mnohých príliš prefinancovaných filmov, ktoré dnes vidíme s jednym, dvoma výbuchmi a zlým hereckým prejavom. Práca, ktorú Woody Harrelson, Christian Bale a Casey Affleck odviedli v tomto filme, je dokonalá. Tento film úplne odporúčam každému, kto ocení skvelý a silný príbeh, skvelých hercov a skvelú hudbu. Veľmi dobre spravené!!! ()

wick

Velmi dobré krimi...s výborným Christianem B. v roli mstitele bratrovy smrti. Nijak akční, ale zato udrží pozornost po celou dobu. Až na ten konec, který je opravdu trochu uspěchaný. ()

yourhead

Skoro na výbornou. Zvláště výběr herců kteří svým postavám poskytují notnou dávku uvěřitelnosti a lidskosti. Zvláště pak když nemají tolik prostoru aby vás vzali za srdce to i tak dokáží. I toho parchanta Harlana DeGroata si oblíbíte. Něco mi však chybělo. Nevím jestli je to vinou režie či co ale chyběl tomu nějaký drajf,koule,..něco... 70% ()

MatZ

Spočiatku som bol vďaka nízkym hodnoteniam skeptický a viac-menej som sa na to chcel pozrieť kvôli Baleovi a jeho obsadeniu v preňho typickej roli. Nakoniec som príjemne prekvapený. Out of the Furnace je film, ktorý funguje ak ho divák vníma skrz emócie, a tých je film plný hlavne vďaka perfektným hercom, z ktorých každý ťaží zo svojej postavy maximum (hoci Casey Affleck mal v tomto ohľade možno i naviac). Bale je tu ako ryba vo vode, a Harrelson? Diabol, ktorý prináša do každej svojej scény neskutočné napätie už len svojim pološialeným výrazom cholerického feťáka schopného kedykoľvek explodovať. Veľkým plusom filmu je hudbu a najmä úvodnú i záverečná Release od Pearl Jamu. Skladba dokonale podtrhla ústredný motív celého filmu a význam jej textu dostáva po veľmi dobre zvládnutom závere nový rozmer. Out of the Furnace nie ani zďaleka tak plytkým dielom, ako by sa mohlo zdať a milovníkom drsnejších drám môžem jedine odporučiť. ()

david666

Skvělé syrové drama s perfektním CH. Balem. Ale obecně všichni herci jsou tady velice kvalitní. Příběh se zpočátku tak nějak pomalu vleče ale v druhé půli nabere grády a podle mě skvěle vyvrcholí ve finále. ()

paradoxman

Fajně pomalý snímek z neutěšeného amerického venkova. Ani ta Zoe tu není kdovíjak pěkná, i když si dokážu představit, že bez úlitby politické korektnosti, by tam mnohem lépe seděla nějaká normálnější ženská. Přeci jenom vychrtlé vysoké černošky nezůstávají v takových dírách, aby čekaly děcko s místním kulhavým šerifem. Ale to je asi tak jediná chyba filmu, ve kterém nám Affleck mladší ukáže, jak se boxuje s 65 kilogramy živé váhy. Škoda jen, že musel skončit tak brzo, s ním byla každá scéna mnohem živější. ()

aannemer

Filmařsky hodně dobré, ačkoli některé skoky v ději byly spíše na škodu (o kolik delší by ale film musel být?). Hudba skvělá, velmi dobře doplňovala hustou atmosféru a očekávání finálního střetu. Jenže se nemohu ubránit pocitu, že tohle všechno už jsem viděl tolikrát a jinak, že za víc jak tři mi to nestálo a podruhé již určitě ne. Obsah filmu od Steel32 mi nepřijde zcela výstižný. ()

cortez

Dobře natočený film, herci zahráli v rámci možností taky dobře. Jen škoda že ten příběh je tuctovka. Oko za oko, zub za zub. Byť bylo už z min. půlky filmu jasné, jak to skončí, doufal jsem v trošku napínavější konec. ()

mucho3

Krimi drama dvou bratrů,kteří to mají v životě ku*evsky těžké.Solidní herci, silný lidský příběh,4* po právu... ()

BoKo_CzT

Napriek mnohým nelogickostiam v chovaní jednotlivých postáv má film svoju silnú stránku. Udržal totižto po celý čas moju pozornosť a to sa pri súčasných filmoch počíta. ()

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)