Pryč od pece

• slovenský

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min (Alternativní: 112 min)

// If there's any moral to the story it's probably this: you don't fuck with Batman even when he's retired. A jinak, herecky to je jeden z nejsilnějších letošních filmů, Woody Harrelson by měl dostat nominaci za vedlejší postavu ("Do you have a problem with me? I got a problem with everybody."). Neskutečně ten film táhla taky hudba, intenzivní a přesná, mňam. Jestli je tedy něčeho škoda, pak toho zakončení, čekal jsem asi silnější závěr, ale těžko to tomu snímku vyčítat, už tak v něm bylo tolik mocných scén, možná to jen chtělo nechat některou z nich nakonec. Rozhodně věc na více shlédnutí, prozatím silné 4* a můžu jenom doporučit.(20.12.2013)

Producenti Leo a Ridley vedeli prečo angažovali všetky známe herecké ksichty. Pretože bez nich a ich (povedzme že) charizmy a "hviezdnosti" by sa jednalo o totálne banálnu (v rámci zápletky) drámu/krimi. Aj tak je tu všetko značne šablónovité až povrchné, čo sa týka príbehu aj postáv. Všetko je naznačené, no nedotiahnuté a väčšinou sa pláva po povrchu..Nie je to zlé, len OOF je jednoznačne film na jedno pozretie. Kvôli Baleovi je to za ***.(12.6.2014)

U furnace nebudu držet pec a napíšu, že je dobrá. Bohužel se to začne rozjíždět až po půlce ale to neva. Hlavní plus: nejedná se o žádný béčko s neohroženým Jankem Hraškem á la Seagal nebo s podobnym šulinem v hlavní roli. Woody po Rampart opět supr sviňák i ostatní z osazenstva to odehráli dobře. Kamera dobrá, bitky dobrý, hudba velice dobrá. Co víc si před spaním přát? U mě dobrý.(30.1.2014)

Nálepka thriller měsíce by téhle nadprůměrně natočené podívané hodně slušela, on jím je, ale naneštěstí obsahuje i některé scény, které se úplně neztotožňovaly s mým očekáváním (třeba závěr jsem si přál jiný). Out of the Furnace je hlavně nesmírně trpělivý kousek, díky čemuž se nám postavy dostanou pod kůži, začneme nad nimi přemýšlet, začneme se o ně strachovat. Každodenní dřinu v ocelárně vždy rozzáří přítelkyně Lena. Stačí ale jeden panák něčeho ostřejšího a všechno je jinak. Navíc Russellovu bratru Rodneymu (který si leccos děsivého zkusil v Iráku) tahle práce moc nevoní. Vždycky lítal v malérech. Bráchovi slíbí, že tahle fuška bude poslední. Skutečně je. To už ale (znovu velmi přesvědčivý) Christian Bale zatíná ruce v pěst, protože nesnáší napůl dodělanou práci. To, že to ne úplně odsýpá, vůbec nevadí. Soustředěné drama s výbornými hereckými výkony na všech frontách upozorňuje na lidské slabiny, zdůrazňuje chladné industriální prostředí se vším všudy a dokonale na dvě hodinky zabaví. Komu to přišlo nudné, ať si raději pustí ptákoviny typu Transformers 8!!(5.2.2014)

Tenhle film je skoro jako série o Batmanovi, akorát je hlavní hrdina chudý, místo Robina má bráchu - průšviháře, místo Alfreda má strýce, dře jako debil, všechno se mu v životě sere a nemá ani superschopnosti, ani high-tech hračky... takže "Oko za oko" není přeefektovaná akční pecka s rozpočtem jaký má ČR na celý rok, nýbrž skoro komorní psychologický thriller, u kterého ani největší optimista nevěří v dobrý konec. Díky lahůdkovému obsazení (a tomu odpovídajícím hereckým výkonům) přihodím čtvrtou hvězdičku, i když má zvrácená část osobnosti si přála okázalejší bojové scény a vypečenější finále. 75%(31.12.2015)