Pryč od pece

• slovenský

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min (Alternativní: 112 min)

Čistokrevná žánrovka, kde vůbec nemá smysl řešit scénář. Je obyčejný. Nicméně styl jakým je tento příběh zpracováný zaslouží uznání. Ten syrový industriální "street" feeling amerického maloměsta nejde nevidět. Skvělá kamera, tvrdá, nekompromisní akce. Kupa kulervoucích scén (hned ta úvodní např.) a brilantní herci - především pak Harrelson, Bale a opět minimalistická Zoe Saldana, které tyto role svědčí. Takhle by to mohlo vypadat i v reálu, Cooper má nehorázný cit pro autenticitu.(29.6.2014)

Nerozumiem niekedy hodnoteniam filmov v tejto databáze. Tie ktoré za niečo stoja, ako napríklad tento sú v modrých číslach a také čo sú robené na efekt bez akejkoľvek hlbšej myšlienky či významu tu vyskakujú do nebeských výšin. Je mi jasné, že každý máme rozdielny vkus a ja rozhodne nikoho názor neposudzujem, či neodsudzujem, ale niekedy ma to jednoducho pri pohľade na to číslo zarazí a zamrzí. Tento film si totiž zaslúži tých percent rozhodne viac! Výborná sociálna dráma na americký spôsob čo teda v ich končinách nie je až také časté, ale majú v tom prsty aj Briti tak to asi bude tým, pretože oni sú na tieto drámy majstri a ja presne takéto filmy môžem. Pomalé tempo, vykreslenie postáv a herectvo všetko bolo presne tak, ako si predstavujem a je to asi prvý film, v ktorom ma herectvo Christiana Bale(a) skutočne nadchlo.(30.12.2014)

// If there's any moral to the story it's probably this: you don't fuck with Batman even when he's retired. A jinak, herecky to je jeden z nejsilnějších letošních filmů, Woody Harrelson by měl dostat nominaci za vedlejší postavu ("Do you have a problem with me? I got a problem with everybody."). Neskutečně ten film táhla taky hudba, intenzivní a přesná, mňam. Jestli je tedy něčeho škoda, pak toho zakončení, čekal jsem asi silnější závěr, ale těžko to tomu snímku vyčítat, už tak v něm bylo tolik mocných scén, možná to jen chtělo nechat některou z nich nakonec. Rozhodně věc na více shlédnutí, prozatím silné 4* a můžu jenom doporučit.(20.12.2013)

Film v podstatě o ničem, ve kterým je ale úplně všechno naprosto super. Herci počínaje, přes melancholickej soundtrack až po nádhernou práci s kamerou. Zírám, jaký neskutečný vizuální hody jdou vytřískat z banálního dramatu postavenýho na okoukané revenge story.(29.11.2015)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $11,330,849Tržby Celosvetovo $15,660,668Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,804,736Tržby za predaj DVD v USA $3,194,362║ slušne zahrané, veru skvostné obsadenie len troška je na škodu že príbeh nie je o niečo viac prepracovaní, obohatení nejakou silnejšou myšlienkou /60%/(26.1.2014)