Pryč od pece

• slovenský

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min (Alternativní: 112 min)

Vcelku dobrý filmový počin. Christian Bale se Zoe Saldanou jsou rozhodně pádným důvodem, proč tento film vidět. Celkově je tento film lemován samými hereckými jmény, které už něco znamenají. Avšak jen kvalitní sestava nezaručuje kvalitní zábavu. V filmu sházelo trochu více akce, stále jsem čekal na okamžik, kdy se "The Dark Knight" nasere a natrhne Woodymu zadek. To se stalo až úplně v závěru, a to mi nestačilo. Nicméně příběh byl velice zajímavý a nemůžu říct, že jsem se nudil. Jen jsem si ze začátku představoval trochu něco jiného a právě ty představy trochu spoutaly můj posudek. Ačkoliv dávám jen 3 hvězdy, nejsem zas tak zklamán. 60%.(25.2.2014)

Tradične skvelý Christian Bale ťahá film vyššie, ako by si možno zaslúžil. Výborne zahrali aj ďalšie herecké esá ako Affleck , Dafoe a hlavne Harrelson. Po hereckej stránke je to naozaj mňamka. Dĺžka filmu vôbec neprekáža, réžia je na dosť dobrej úrovni. Atmosféra funguje. Kamera taktiež dobrá. Čakal som, že sa budem trocha nudiť, ale práve naopak. 80%(10.7.2015)

Další přírůstek k filmům z amerického prdelákova. Přijde mi, že filmaři v poslední době objevili krásu zdegenerovaných buranů a snaží se to vytěžit na maximum. Všude je hnus a bída, vaří se tam meth a zlej Woody Harrelson zabije bráchu zkrachovalýho kliďase Christiana Balea, kterej ví, že kromě pomsty už mu v životě nic nezbývá. Natočené je to velmi syrově, což se k těm redneckům hodí.(6.5.2014)

• Aaron.

Je vážně zajímavé, že i když si dokážu vyjmenovat všechny klady a že jich není málo (SPOILER: nehoda, Caseyho smrt, Pearl Jam, herecké výkony všech od A až po Z,...), tak přesto hodnotím tak, jak hodnotím. A může za to děj. Co to jako mělo bejt? Dokážu si představit, že by se tam jen něco málo změnilo (například překopat ten konec) a hned bych šel klidně o dvě hvězdy vejš, ale když já na ten film zapomenu hned zejtra.(7.3.2014)

• Wacoslav1

Mám rád tyhle drsný a temný krimi thrillery, ale tohle mě moc nechytlo. Z herecký sestavy na to kolik je tu opravdu kvalitních herců které mám rád mě zaujal jenom Harrelson zbytek slabota. Děj je takový nijaký potácí se to od ničeho k ničemu. Bale tentokrát nepřesvědčil a Casey Affleck byl vyloženě hroznej (naštěstí brzo zmizel) Nevadilo by mi zase až tak, že námět je děsně tuctovej, konec konců kde dneska není, ale tady se tvůrci ani nepokusili to aspoň trochu vyšperkovat. Zkrátka a jednoduše tohle už tu stokrát bylo.35%(5.1.2014)