Pryč od pece

• Česko Oko za oko (více)
Trailer 1

Film se odehrává v Pensylvánii a sleduje životy dvou bratrů. Starší z bratrů, Russell Baze (Christian Bale) pracuje jako dělník v ocelárně. Jeho bratr Rodney (Casey Affleck) je válečný veterán z Iráku a marně se snaží zapomenout na svou minulost a vést normální život. Rodney si přivydělává děláním špinavých práciček pro místního zlodějíčka Johna Pettyho (Willem Dafoe). Jednou je vyslán do boje se zločineckým gangem a následně se po něm slehne zem. Starší bratr zjišťuje, co se přihodilo a vydává se na cestu odplaty. (Bontonfilm)

Trailer 1

lamps

Poctivý thriller ze staré školy, který první hodinu představuje hlavní postavy v jejich trýznivém světě bez vyhlídek na lepší zítřky a zbytek stopáže ukazuje, kam může bezvýchodnost prostředí a zoufalých činů obyčejného člověka dohnat. Herecký ansábl je bez výjimek fantastický (především pak neskutečně slizký Harrelson a na pár minut minimalistická Saldana) a délka každého záběru i dialogu přesně odpovídá precizně konstruovanému systému celého díla, který nehraje na efekt ani na komplexnost zápletky. Sice mě mrzí málo prostoru pro Whitakera a nedotažený závěr, ale jinak dost luxusní a syrová záležitost. ()

váca

Filmu chybí výraznější tempo. I tak je ale celkem dobrým krimi o pomstě. Bohužel se ale nemůžu ubránit dojmu, že z takovéto látky a z tak hvězdného obsazení šlo vytřískat určitě mnohem víc. Závěr vyzní celkem do prázdna a film jako celek je bohužel snadno zapomenutelný. Škoda, větší potenciál tento film určitě měl. ()

POMO

Herecký kánon v překvapivě předvídatelné historce, která - ač počas jejího sledování doufáte že se tak nestane - nakonec ničím nepřekvapí. Emoce touhy po pomstě ale v divákovi fungují, nudit rozhodně nenudí. Akorát bych od příslušného ansámblu čekal širší příběhový/myšlenkový záběr. A Harrelsona jaksi neumím vnímnat coby ultimátního záporák, přestože se hodně snaží. Vždy to pro mě bude bohémskej, zhulenej pohodář. ()

Anderton

Sú tu cool herci práve v kurze (Bale, Affleck) a staré badaass páky (Harrelson, Dafoe, Shepard, Whitacker) a sakra dobre sa na nich pozerá. Nevadí ani tona klišé, keď si Bale kupuje drogy, máme totiž už všetci vtáky v prdeli. Väčšina z hercov má divné účesy, že by sa z toho aj Cage posral. Ideálny polnočný film v tv po hustej opici. Symptomatická obžaloba vojny v Iraku. 70%. ()

Superpero

Další přírůstek k filmům z amerického prdelákova. Přijde mi, že filmaři v poslední době objevili krásu zdegenerovaných buranů a snaží se to vytěžit na maximum. Všude je hnus a bída, vaří se tam meth a zlej Woody Harrelson zabije bráchu zkrachovalýho kliďase Christiana Balea, kterej ví, že kromě pomsty už mu v životě nic nezbývá. Natočené je to velmi syrově, což se k těm redneckům hodí. ()

• V roce 2011 slíbil Scott Cooper Christianu Baleovi, že bez něj tento thriller nenatočí. Ale Christian Bale se nemohl zúčastnit natáčení kvůli vysokému pracovnímu vytížení. Postupem času ale herec nemohl dostat tuto myšlenku z hlavy a práci si upravil tak, aby se na tomto filmu mohl podílet. (Cheeker)
  • Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)

Související novinky

Liam Neeson je zabiják

Liam Neeson je zabiják

20.11.2012

A snaží se ochránit svou rodinu před mafií. Že vám to něco připomíná? Ne, tohle není zpráva o dalším pokračování 96 hodin. U projektu studia Warner Bros. The All-Nighter lze očekávat, že půjde o… (více)

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

Harrelson + McConaughey = nej seriál všech dob?

12.04.2012

Tak tohle jsou bombastické plány. Woody Harrelson a Matthew McConaughey plánují natočit osmidílnou televizní minisérii True Detective, kterou bude celou (!!!) režírovat Cary Fukunaga (o kterém víme,… (více)