Pryč od pece

Out of the Furnace

Oheň ohňom

(festivalový název)

Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie, 2013, 116 min (Alternativní: 112 min)

Precízna réžia a bez výnimky skvelé herecké výkony v službách tak trochu obyčajného príbehu o pomste. Žánrovka, ktorá by sa hodila aj do Van Dammovej filmografie, je natočená "ako by sa to mohlo odohrať naozaj". Škoda, že to vďaka tej snahe o autenticitu nemá poriadnu záverečnú katarziu. Chápem, že to bol zámer, ale predsa len film vyšumí do prázdna.(17.1.2014)

Další přírůstek k filmům z amerického prdelákova. Přijde mi, že filmaři v poslední době objevili krásu zdegenerovaných buranů a snaží se to vytěžit na maximum. Všude je hnus a bída, vaří se tam meth a zlej Woody Harrelson zabije bráchu zkrachovalýho kliďase Christiana Balea, kterej ví, že kromě pomsty už mu v životě nic nezbývá. Natočené je to velmi syrově, což se k těm redneckům hodí.(6.5.2014)

• Wacoslav1

Mám rád tyhle drsný a temný krimi thrillery, ale tohle mě moc nechytlo. Z herecký sestavy na to kolik je tu opravdu kvalitních herců které mám rád mě zaujal jenom Harrelson zbytek slabota. Děj je takový nijaký potácí se to od ničeho k ničemu. Bale tentokrát nepřesvědčil a Casey Affleck byl vyloženě hroznej (naštěstí brzo zmizel) Nevadilo by mi zase až tak, že námět je děsně tuctovej, konec konců kde dneska není, ale tady se tvůrci ani nepokusili to aspoň trochu vyšperkovat. Zkrátka a jednoduše tohle už tu stokrát bylo.35%(5.1.2014)

Výborný film po všech stránkách. Nevím, proč je tady tak podhodnocený, protože to byl herecký koncert jak Christiana Baleho, tak Woodyho Harrlesona, který si tady parádně střihnul hajzlíka. Atmosféra byla tak hutná, že řeznická sekyrka by na ní nestačila. Sam už sbírá jen menší roličky, ale pokaždé ho vidím stejně moc ráda. Tady byl roztomilý i u těch orchidejí. Asi jsem měla den, kdy mně hvězdy přály a já byla naladěná přesně na tuhle notu oproti ostatním. Za mě je to jasná pětka, protože nesmím zapomenout ani na nádhernou muziku, která to celé podkreslovala a to hodila o level výš.(25.10.2015)

Trochu překvapení, že tohle drama natočil režisér takového "klidného" filmu jako je Crazy Heart. Cooper je ale muž na správném místě. Režii se snad nedá nic vytknout, herecké výkony všech jsou špičkové a písně má na starost Eddie Vedder. Obzvláště Christian Bale opět dokazuje, že je pán a dokáže se každé role zhostit na plno. Zarazilo mě tak nízké hodnocení a slabé tržby. Když vidím, jak filmy typu Twilight mámí z lidí takové částky a preciznost typu Out of the Furnace si na sebe nevydělá, je mi smutno. Má oblíbenost vůči Baleovi stoupla o další příčky.(28.2.2014)

• - Původně byl coby režisér projektu ohlášen Rupert Sanders. (oje)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v americkom štáte Pennsylvania. (MikaelSVK)

• - Během prvních fází produkce filmu autoři zvažovali obsadit do hlavní role Russella Baze Leonarda DiCapria. (oje)