Tahle loupež se skutečně podařila. Bez jakéhokoli respektu nastoupili do vojenské základny Camp Pendleton, ukradli tam přes čtyři miliony dolarů a nakonec se jim podařilo uniknout uneseným nákladním letadlem. A přesto nakonec přišly potíže - jeden člen komanda, Bert, se rozhodl podrazit všechny ostatní a vprostřed útěku vyskočil s padákem a především s celým lupem kdesi nad floridskými kukuřičnými poli. Že by ztrestání jednoho odpadlíka nemělo být pro takové profíky kdovíjakým problémem? Inu, nemělo, kdyby se ale Bert rozhodl vyskočit kdekoli jinde. Jenže tohle místo je jiné. Zvláštní. Nelidské. A ožívají tam běsy z těch nejhorších snů ztělesněné do postav vraždících polních strašáků, kteří neznají smilování. Proč? Jak? To všechno jsou otázky navíc, protože na téhle farmě v zemi nikoho nepřicházejí odpovědi. Zde se jen umírá. Syrový a vynikající atmosférou ve stylu Romerovy Noci oživlých mrtvol prosycený horor natočil v roce 1988 americký režisér kubánského původu William Wesley. (oficiální text distributora)

dubinak

Po dlouhém uležení dospívám k rozhodnutí, že asi musím Strašákům ještě ubrat, protože mi nic moc nedaly. Ta parta mi charakterově vůbec nesedla a dlouho trvalo, než jsem se začala pořádně soustředit na děj. Vadilo mi věčné mluvení do vysílaček, kvůli čemuž jsem neměla přehled, kdo je kdo a kdo mluví. Nejvíce ale asi vytknu to, že jsem se prostě nudila. Strašení je zde sice dobré, ale je ho málo a moc se řeší okolní omáčka. Nechci na to tolik nadávat, protože někomu to může klidně sednout. Já se ale těžko soustředila, protože mě osud postav nezajímal. ()

Koly

Kromě slušné atmosféry a pár kvalitních gore záběrů nemá tento film co nabídnout (nerozumím tomu celkem vysokému hodnocení na Imdb). Navíc strašáci spolu s klauny nikdy nepatřili mezi moje oblíbené horrorové "monstra". Průměr. ()

VanTom

Partička ozbrojených zlodějů (připomínající spíš paramilitární jednotku) na útěku letadlem nedobrovolně přistane u opuštěné usedlosti, kde se (jim) začnou dít démonické (krvavé) věci. Hororová, hrdě béčková, laciňoučká jednohubka mě celkem bavila nejen snesitelnými vykuchávanými postavami, především však zdařilou (byť monotónní) strašidelnou atmosférou nočních polí, ověšených zlověstnými slámovými strašáky. ()

zsn

Ještě mi tam chyběl Van Damme a další podobné entity devadesátek. No hrůza, nicméně jednu hvězdu za opravdu povedeného strašáka, ze kterého by si dnešní béčkové horory mohly brát příklad. Naposled jsem takhle pěkného panáka na zahradu viděla v Ospalé díře Tima Burtona. Jinak ano - chabé scény, rekvizity, nevěruhodná krev a její stříkance i herecké výkony (především během střetu se strašákem, během boje a umírání), nicméně takto to bylo typické pro onu dobu už když si vzpomenete třeba na Pátek 13 nebo Halloween. V tomhle chybu filmu nenacházím, člověk musí tolerovat maximální možnosti - efekty, se kterými mohla daná doba pracovat. Jako chybu vnímám scénář a ten bude vždy ze stejně vyvinutých hlav jako kdysi. ()

Han22

Patřím k těm, kterým strašáci, stejně jako klauni přijdou dost strašidelní. A režisér horor o nich pojal nejlíp jak mohl. Parta po zuby ozbrojených zločinců, jeden zrádce, dvojice rukojmích, ztracené peníze z loupeže a temná noc uprostřed divočiny. Samotní strašáci jsou prezentovaní ze začátku v náznacích, ale děsiví jsou i svoji všudypřítomností a což teprve, když začnou hýbat, napodovat hlasy ostatních, nebo ze tmy útočit. Gore je výborné, stejně jako spád a atmosféra a i ti neznámí herci si uhrají své. Jediné mínus je, že zde není žádné vysvětlení proč strašáci ožili a všeho ostatního. Ale jinak výborné béčko. ()

Corpsegrinder

Co je na filmu zarážející je že se neodehrává na poli ale spíš v polodžungli a jediná kukuřice kterou ve filmu uvidíte je ta kterou žere jedna z postav a tvrdí že jí našla nedaleko. Jinak slušný béčko s kvalitním gore, hnusnejma maskama a komandem debílků na porážku. ()

E´Tonno

Strašiaci boli super, príbeh dostatočný, herci sa snažili a prišlo aj na nejakú tú krvičku. Takže si veľmi nemám na čo sťažovať. Objektívne je to niekde medzi 3 a 4*, ale ak prihliadnem na rok výroby, rozpočet 425 000 USD a fajnový koniec, tak sa prikláňam k 4. ()

MickeyStuma

Ale jo, jedná se o osmdesátkový jednoduchý hororový videosnímek odehrávající se v noci na jednom místě, avšak z nostalgického hlediska má stejný potenciál, jako videosnímky podobného druhu dodnes uznávané. Do příběhu je naroubováno spousta motivů, takže se v podstatě také jedná o filmový počin, u kterého filmoví fanoušci mohou hádat, jaký snímek jim co připomíná. A není od věci, že se tyto motivy používají dodnes. Takže tu máme nějakou bandu zločinců, vypadající jako žoldáci, po loupeži, snažící se získat finanční lup od jednoho svého člena, který se je snažil podrazit. Skončí někde v Mexiku v poli s postavenými slaměnými strašáky a prázdnou chatou opodál, kde všichni poznají, že se chamtivost ne vždy vyplácí. A právě ti strašáci jsou centrem všeho krvavého dění. Vlivem jejich počínání nastane klaustrofobní atmosféra plná hrůzy, sem tam nějakého gore, pomalejšího tahu na branku a povedených speciálních efektů. Pokud jsou diváci zpočátku dezorientovaní, hlavní tah na diváka se režisérovi a scenáristovi v jedné osobě Williamu Wesleymu povedl. Stejně dezorientovaní jsou totiž i postavy příběhu, takže diváci jsou s nimi zcela na stejné koleji v poznávání dané situace. Snímek je už v základech nízkorozpočtově skromný, ale v rámci žánru ne zrovna nejhorší. Podmanivá atmosféra slasheru sice nemusí ohromit, ale šanci si zaslouží. ()

JimiH

Zezačátku příjemné béčko na pomezí akce a hororu, ale v druhé půli jen natahovaná nuda s mizející atmosférou. ()

helraiser

Tak v zhledem k tomu, že jsem nic moc nečekal jsem byl opravdu mile překvapen. V podstatě hodně slušná atmosféra vytahuje toto béčko nad průměr. Já byl opravdu spokojenej. Líbilo a moc. Kdo má rád nenáročný béčka, 80. léta nebo atmosferičtější dílka tak jděte do toho, ostatní buďte obezřetnější. ()

vlado90

Horor ako ma byt perfektne miesto a fakt husta atmosfera ma to napatie a ide s toho strach a ty strasiaci su fakt hnusny. ()

Miagy

Partria ozbrojených lúpežníkov vs. strašiaci v kukuričnom poli. Hlúpe správanie postáv, nelogické pobehovanie, veľa filmových chýb, nudné kecy a slabé herecké výkony. Takisto tie zbrane a vysielačky a nočné videnie mi pripadalo ako z iného akčného film ua do hororu sa mi to vôbec nehodilo. PLUS dávam akurát tak maskám a pár rezníckym scénam. MINUS: asi všetko ostatné. ()

Shanen29

Průměrná osmdesátka,gore celkem fajn,hodně strašáků,ale méně atmosférické až sem měl chvílemi pocit že usínám. ()

beso74

Čo sa môže postaviť do cesty partii na všetko odhodlaných žoldnierov, ktorí práve odľahčili jednu vojenskú základňu o niekoľko miliónov? Nuž vlastná chamtivosť a jedno kukuričné pole chránené tlupou strašiakov. Atmosferický, veľmi podarený ale bohužiaľ zabudnutý nizkorozpočtový horor sa síce nejako rozpačito rozbieha, ale potom čo zradca Bert pristane niekde, kde to vyzerá ako cintorín obkolesený strašiakmi, to začína dostávať potrebnú šťavu a grady. Aj keď oči vojakov sú zaslepené dolármi, postupne im začína dochádzať, že táto farma nie je žiadna obyčajná, tobôž nie opustená a predovšetkým, že nápis NEVSTUPOVAŤ tam niekto nepribil náhodou. Je to patrične temné, krvavé a postupne aj paranoické. Je viac ako zrejme, že strašiaky majú len jeden jediný cieľ, dosiahnuť, aby nezvaní návštevnici zomreli v čo najväčších mukách. Rozhodne jeden z top filmov o strašiakoch, pri sledovaní ktorého divákovi ani príliš nevadí, že sa o tých strašiakoch dozvie akurát jedine to, že sú nahnevaní a strašne zlí... ()

Mockingjay

Pekní strašiaci, ktorí sa do svojho zábijania mohli obuť aj trochu viac. Trochu dynamickosti by ich nezabilo. Inak dobré strategické miesto opusteného domu uprostred poľa ktovie čoho, za tmy a môžem povedať, že aj za sprievodu docela efektívnych ruchov v pozadí. Rušila ma len jedna vec. Tie občasné tupé rozhovory postáv. Ku koncu mi to už prekvapivo neprekážalo, pretože aj dej sa zrýchlil. Vypatlané telá len potešili, čo nemôžem povedať o scénach v lietadle, ktoré vyzerali, že sú točené za bieleho dňa, pričom scény v poli, ktoré sa s nimi striedali, boli očividne točené v úplne odlišnú dobu. ()

Nikolas__

S výborným plakátem se mi tento film na první pohled představil jako zase a opět skvělé Monster béčko. Vizuály a atmosféra jsou v pohodě, ale potom co jsem si uvědomil že to jsou jediné klady filmu a po jeho skončení jsem nepřemýšlel nad ničím jiným než "ty jo, to byla ale sračka" nebo "ztráta času" - opravdu musím konstatovat - hrůza 3/10. ()